Nokia susikala paskutinę vinį į karstą: apgaulė Lumia 920 reklamoje

Kaip suomiškai pasakyti „liepto galas“?

Aš negaliu patikėti.

Nokia, kraujuojanti pinigais, skaičiuojanti nuostolius milijonais kasdien (jei tiksliau, tai virš 5 mln. eurų per dieną – arba virš 60 EUR per sekundę, kol perskaitysite šį rašinėlį, Nokia bus praradusi apie 20 000 eurų) ir prarandanti rinkos dalį sparčiau, nei A.Račas praranda skaitytojus savo tinklalapyje, padariusi geresnį už senesnius, bet vis tiek nesėkmingą išmanųjį Lumia 800, visas viltis sudėjo į naują Lumia 920, kurį vakar pristatė Niujorke.

Telefonas, kaip galima suprasti, neblogas, bet pribloškiamo nieko nebuvo, nes kai idėjų upeliukas išsenka, tai jis išsenka, ir tai yra viskas. Įkrovimas be laido? Na, gal ir smagu. Bet įkrovimo pagalvėlė bet kuriuo atveju turi būti prijungta. Kavinės su įkrovimo pagalvėlėmis? Tik labai ribotai įdomu. Tas pats, kas iPadas vien su WiFi – taip, gali rasti mieste vietų su nemokamu (arba klientams suteikiamu) WiFi, bet tai nėra normalus gyvenimas.

Augmented reality (praplėstoji tikrovė) – kai gali nukreipti kamerą, ir matyti, kad tame pastate yra Starbucks kavinė – yra dar vienas žaisliukas. O gali taip pat nukreipti akis, perskaityti iškaboje „Starbucks“ ir žinoti, kad ten yra Starbucks. Kaip mano Galaxy Nexus telefone face unlock funkcija (kai pasižiūri į ekraną, o kamera į tave, ir jis atsirakina, pažinęs mano knyslę – įdomu, bet visiškai nenaudinga, pažaidi ir užmiršti kitą dieną).

Nemokamas muzikos strymingas Amerikoje? Kam įdomu? Kam reikia? Aš telefone muzikos neklausau. Tie, kas susikišę laidus į ausis visą dieną, tokio telefono nepirks, nes retai kada turi pinigų.

Gera kamera – sakote, labai gera? Tai kodėl dar visai neseniai išleistame Lumia 800 ji buvo tokia nežmoniškai baisi ir beviltiška?

Dabar prie baisiausios naujienos. Pristatydami kameros ir jos programinės įrangos gerumą, gamintojai pagamino begėdišką klastotę, nufilmavę profesionalia kamera ir pateikę kaip „pagerintos telefono kameros“ rezultatą. Paskui turėjo pabrukę uodegą atsiprašinėti. Skaitykite straipsnį apie tai.

Čia kaip ta puiki istorija iš Rusijos, kur didelis stačiatikių kulto tarnas atėjo į oficialų susitikimą ir nusifotografavo su absoliučiai nekrikščioniškai brangiu laikrodėliu, tai buvo pastebėta, ir laikrodis buvo išfotošopintas iš nuotraukos, bet buvo pamiršta pakoreguoti laikrodžio atspindį ant stalo, kuris ir toliau praneša apie tai, kad ne vien duona žmogus gyvas ir laiką galima pasižiūrėti ne vien mobiliojo telefono ekrane.

Ką tai reiškia? Nokia vis dar atsisako pripažinti faktus, kad jie iš apyvartos išeidinėja negrįžtamai. Jie tebelaiko vartotojus idiotais, ir galvoja, kad galima kažką laimėti senaisiais būdais. Sakoma, kad ir kiškius galima išmokyti degtukus degioti, bet dinozaurų akivaizdžiai neįmanoma išmokyti šokinėti per virvutę.

Iš kur žinau? Taigi štai, naujas telefonas pristatytas. Kada prasidės pardavimai? Niekas nežino. Ką sako Nokia? „Coming soon“.

Samsungas, kai pristato naują modelį, surašo dienas, o kai kada ir valandas, kada kokioje rinkoje jį pradės pardavinėti. Ir tą dieną pradeda pardavinėti.

Kokia bus naujo Lumia 920 kaina? „To be confirmed.“ Dabar niekas nežino. Kai reikės, pasakysim. Nes Nokia vis dar gyvena XX amžiuje ir mąsto praėjusio amžiaus greičiais.

Aš žinau, kas bus toliau. Toliau bus rugsėjo 12 diena ir penktasis iPhone. Jis užims vartotojų protus kelioms savaitėms, nepriklausomai nuo to, koks jis bus ir kuo jis bus geresnis už 4S. Vartotojai atvers pinigines kaip išprotėję, o Nokia toliau krapštysis galvą ir mekens, kad jie „coming soon“, ir atsiprašinės už kvailas reklamas.

Todėl sakau, negaliu patikėti, kad jie tokie beviltiški, nes kažkaip norėjau jiems linkėti sekmės. Bet dabar galiu tik palinguoti galva. Jų šansai šiandien, man regis, tokie, kaip Rolando Pakso ateinančiuose Lietuvos Seimo rinkimuose.

70 Komentarai

 1. teisybe

  aukso zodziai

 2. Zalagas van Zapadlo

  iPhone rugsejo 12? Jesus H. Christ!

 3. nuogirda paklausa

  Užkabinkit nosinę žodyje „mąsto“ sakinyje: „Nes Nokia vis dar gyvena XX amžiuje ir masto praėjusio amžiaus greičiais.“ Ačiū. Visiems pasitaiko…

 4. Povilas

  Man atrodo, kad nokia kartu su microsoftu ateis atgal kai apple pradės byrėt. O tas neišvengiamai atsitiks 🙂
  O šiaip nėra tas 800 blogas ir šitas naujas nėra blogas turbūt. Bet kolkas aš savo blackberry į nieką nekeisčiau, mygtukai rulez 🙂

  • Tai yra visiškai įmanoma, kad Apple nesitęs amžinai. Bet tiesiog Nokia, rodos, benzinas baigsis anksčiau, negu Apple užsilenks. Nokia sudegina 5,5 mln EUR per dieną.

 5. just

  Apie muziką tai topinė mintis 🙂 Kada Apple pakilo iš pelenų? Ogi pristačius ipod.

 6. Komentatorius

  Na ir straipsnelis, greiciau paverkslenimas! Jei muzikos telefone neklausai tai nereiskia kad kiti neklauso, be to jei labiau technikoje isigilintumet, tai pastebetumet esmini dalyka, kad stabilizatorius mob fotoaparate tikrai naujove, be to ir tamsiu paros metu tai ryskiai pagerina foto kokybe, o gal ir fotografuoti nemegstat? Na o gal dar ir skambinti? Tai isvis ko toki telefona net ziureti, jei esi Apple fanas tai geriau su apple ir draugauti ir laukti naujo ifoniaus, gal jis bus kazkuo „novatoriskas“. Siulyciau pasiziureti iPhone crash testa ir nokia lumia crash testa, ir paziureti kas yra zaislas, o kas telefonas. Beje paksius ir tiap yra paksius 🙂

 7. bubata

  Man sis rasinelis dvelkia paprasciausiu obuolio fanboy’aus izeista savigarba.
  „Nesvarbu, kad ju telefonas geresnes pagaminimo kokybes su idomesne programine iranga, bei gali viska is karto sinchronizuoti, bet uztat Apple pristatys kazka TOKIO ir jus visi pavydesit“
  Deja, kaip bebutu keista, siuo metu as besinaudojantis android’u ir galvojantis apie nauja telefona galvoju butent apie Lumia (dar nezinau 820 ar 920) ir jei is tiesu obuolys po savaites pristatys kazka TOKIO del ko as ji isigysiu viesai pazadu: ateiti cia, nuosirdziai besibarstant galva pelenais pono Uzkalnio atsiprasyti.

  • Kai mane priskiria prie Apple fanbojų, tai pradedu juoktis nukritęs nuo kėdės.

   Be to, aš rašiau ne apie tai, kieno telefonas geresnis. Aš rašiau apie tai, nuo ko tempiasi vartotojai ir atidaro pinigines ir išsitraukia 2000 litų.

   O pats iPhone niekada neturėjau ir neturiu dabar. iPadas yra vienintelis mano turimas Apple produktas. O dar kažkada 1993 metais dirbau Mac’u.

   • bubata

    Na ka galiu pasakyti, as vis tiek pasiruoses atidaryti savo pinigine (tikiuosi, jog neteks is jos 2k istraukti), o tai, jog vienoje reklamoje yra nepagalvota ir sufailinta, nera tas dalykas, del ko reiktu skalambyti laidotuviu varpais.
    Kaltinti ideju trukumu as tikrai nedrisciau, zinoma, nelabai iseis pasisildyti sumustini su siuo telefonu ar suvirinti masinos sona, bet tam jis ir neskirtas.
    O tai, jog jam skirtasias funcijas jis atlieka graziai greitai bei efektyviai ir yra svarbiausias dalykas.

  • Psy

   iProduktus zmones perka del ivairiu priezasciu, vieni del to kad fanai, kiti delto kad dizaina grazus, treti neturi kur pinigu det. O va delko ju neperka ir ant ju varo tai maziausiai 50% atveju priezastis paprasta – neturi babkiu ir renkasi pigesnius kompromisus. As neturiu iPhone, bet turiu tik iPad, as ir nelaikau save laikau dideliu Apple gerbeju, bet vienas dalykas kuris man patiko S. Jobs’o charakteryje ir kuris labai gerai atsispindi tiek pacioje Apple (kol jis ja kontrolevo) tiek produktuose prie kuriu jis prisidejo, tai kompromisus netoleravimas – produktas turi but idealus, neatsizvelgianti i nieka. Del sios priezasties man ir Apple produktai patinka, jie tiesiog veikia juose nera jokiu kompromisu, jokiu papiginimu, jokiu barskanciu plasmasiu ir t.t. Nezinau kas su Apple bus dabar, as neaiskeregys, bet Apple produktai pakeite pasauli ir galit su tuom nesutikt, galit tai ignoruot, gali del to pyk, bet tiesiog taip nutiko ir viskas 🙂 O kas liecia nokia produktus, anksciau jie buvo geri, net labai geri, o bent dabar… 🙂 As dabar turiu N8 ir sitas yra tragedija, jo neismeciau tik delto, kad dar ieskau kuom pakeist, gal net naujuoju iPhone 5 🙂 Pease 🙂

   • pasauliobamba

    Iš techninės pusės Apple produktai tikrai solidžiai padaryti, bet kalbant apie soft’inę dalį nereikia pasakot pasakų apie „jokių kompromisų“. Apple arkliukas – „mes geriau žinome, ko Jums reikia ir kaip viskas turi veikti“. Jeigu su tuo nesutinki, tada esi asilas. Kažkada pats Jobs’as atrašė vienam vartotojui dėl iPhone blogo ryšio – „ne taip laikai“. Nu asilizmo viršunė…
    Atsiprašau už emocijas, bet tas amžinas Apple lover’ių nenoras prisipažinti esant tokiais yra apgailėtinas. Aš irgi turiu Apple ir to nesigėdiju bei pripažįstu, kad pirkau išskirtinai dėl dizaino ir labai patogaus naudojimo legendos, kuria po to skausmingai persirgau.

 8. Edvinas

  Aš labiau laukiu, kada subyrės obuoliukas. Nes jeigu jie nežada nei telefonų didinti, nei ploninti ar lengvinti, tai anksčiau ar vėliau atsikvošės durniukai, permokantys už neaišku ką 🙂

  • „Nes jeigu jie nežada nei telefonų didinti, nei ploninti ar lengvinti“ – vau kokios pastabos. Didindamas telefoną svorio nelabai sumažinsi.
   Aš bandau suprast, bet nesuprantu už ką permoka apple produkcijos pirkėjai? Gal galite smulkiau man paaiškinti.
   Kaip ten apie tuos byrėjimus sako 😀 : skaldyk ir valdyk ir ant obuoliuko nevaryk 😀 kam tas pavydas reikalingas?

  • Zalagas van Zapadlo

   Tu cia nori pasakyt, kad durniukai uz iPhono svori permoka ar ka?

 9. Tai kad Nokia sufeikino ne tik video, bet ir paprastas nuotraukas: http://sefsar.com/nokia-faked-the-still-photos-too

 10. Nokia sufeikino ne tik video, bet ir paprastas nuotraukas http://sefsar.com/nokia-faked-the-still-photos-too

 11. outlaw

  Užkalni, prieš vaidindamas labai šmaikštų ir gyvenantį kokiais trim amžiais priekyje, negu visa kita žmonija ir keturiais negu NOKIA, patarčiau pasidomėt, kokia dalis žmonių telefoną naudoja kaip mp3 grotuvą. Ir labai puikus atsakymas į „KOMENTATORIAUS“ komentarą, galiu pasakyt UŽVARTEI, arba kaip tu pasakytum užbullinai panką vos dviem sentencais. SNOBAS

  • Kokia dalis žmonių naudoja telefoną kaip MP3 grotuvą? Nežinau, dar tokių nebuvau sutikęs. Visi iš mano aplinkos naudoja telefoną kaip telefoną ir fotiką, ir skaito emailus.

   • poto82

    Mp3 grotuvą telefone naudoja panaši dalis žmoniu, kaip ir tie kurie fotografuoja telefonu ar rašo email. Beje telefono grotuvas pakankamai gerai atkuria muziką. Jei Užklani dar tokių nesutikote – tai atmerkite akis ir žvelkite plačiau. Gal būt jūs nenorite žvelgti plačiau – tuomet apgailestauju 😀 Juokas juokais, bet jūsų pasisakymai apie mp3 klausymą ir jūsų aplinkos žmones labai linksmai skamba.

    • Malonu, kad jus linksmina. Gal mes tikriausiai su skirtingais žmonėmis bendraujame.

   • mustangas

    NYC telefonas naudojamas traukiniuose kaip MP3 grotuvas ir laikrasciu skaitykle tuo pat metu. Kartais laikrascio skaitykle yra iPad’as. Kartais zmones tiesiog ziuri TV (bloomberg zinias, cnn etc.) Telefonu zmones taip pat ir fotografuoja. Uzkalnis taip stipriai teigia del to, kad Lietuvoje traukinys kaip transporto priemone neegzistuoja. Mane stebino kitkas: JAV jei zmogus issitrauke telefona tai tikimybe, kad issitrauks iPhona yra 80%. Galaxy pado as apskritai viesai nesu mates naudojant, tuo tarpu pagal parduotu telefonu statistika Samsungas lenkia Apple. Atsakymas manes lauke Europoje: ten kai zmogus issitraukia telefona tai yra Samsungas. Kada as paskutini karta girdejau apie Nokia? Ogi is savo tetos: „toks zgrebnas telefonas gerai laiko“. Nokia gali netureti vilciu, kad jinai pirks Lumina. Kas pirks Lumina? As nezinau. As sau irgi nematau prasmes pirkti. Nokia prarado ka turejo brangiausio t.y. vartotoju baze. Dabar Nokia pilnai priklausoma nuo Microsoft’o sekmes ispleciant ir renovuojant enterprice t.y. nuo PC->blackberry->Surface integracijos.

  • Gytis

   kas antra ryta naudoju telefona kaip mp3 grotuva ir begimo tracker’i.
   Rekomenduoju ir straipsnelio autoriui

 12. Marius

  Paskatintas Andriaus straipsnio apie Lumia 800 įsigyjau jį 🙂 Taip jis nepurto ir nemėto ir kamera jo neįspudinga. Bet tas šudina Nokia visgi veikia greičiau ir stabiliau, nei mano ankstesni turėti tos pačios kainos segmento Android’ai. Vien žo jis neužlužta kai tau tiesiog reikia paskambint 🙂 Na o šiaip tikrai Nokia kamuoja pribezdėto kambario sindromas. Tą kambarį reikia gerokai pravedint ypač po naujų lumijų pristatymo, norėjosi kažko kas kirstų per kiaušus bet…

 13. Me

  P. Uzkalni,
  Prasau nepykti, bet pasakysiu paprastai: uzsipiskit. 1) Visos kompanijos simuliuoja realu vaizda per reklamas. Ta pati Apple tai daro VISADA. Niekad Facetime juk realiai ten neveikia. O Nokia dar atsiprase ir galima perziureti kita pavyzdi, kuriame jau pristatomas realus vaizdas is telefono. 2) Buvo pristatoma pati galimybe, funkcija. Ne tai, kad taip butent filmuos. 3) Taip, Nokia sunkus laikai, bet as pirksiu Lumia 920. Kodel? Nes tai daug inovaciju turintis telefonas. Ekranas, kamera, operacine sistema, funkcijos ir t.t. Viskas ten atidirbta. Ir zinot, ka? Su savo pesimistine rasliava jus Nokia nepadedat. Galiu garantuot, kad Samsung ir kiti konkurentai yra uzsake sia ziniasklaidos tirada, kad rasytu prastus komentarus apie Nokia. Nokia bankrutuoja ir t.t. Lol. Tokios imones nebankrutuoja. Blogiausiu atveju, juos nusipirks Microsoft. 3) HTC laikai dar blogesni. Akcijos smuko per metus daugiau nei Nokia. Kodel apie juos nerasot?

  • Aš žinau, kad nepadedu Nokiai; aš tik rašau ką matau.

   Apie HTC man rašyti neįdomu.

 14. jap

  O as manau, kad Nokia gerai padare, kad nepaskelbe kainos ir datos. Tarkim uz nauja obuoli bus paprasyta kokie 400 – 500 $. Itariu, kad naujasis aparatas netures labai isskirtiniu patobulinimu vertu tokiu pinigu. Kaip visada isleidimo data bus po menesio nuo paskelbimo… tai tarkim kokiam spalio viduryje… Taip pat, manau, kad sekancia diena Nokia paskelbs, jog jos aparatas pasieks parduotuves ta pacia diena kaip ir Iphone, ir tik uz kokius 300 $ va tada ir bus matyti ar Nokia gyvens… Tikiuosi, kad gyvens, nes konkurencija yra sveikas dalykas… Beje spalio viduryje placiaja visuomene turi pasiekti Win8, Surface ir WP8, taip kad visai logiska butu, kad ir Lumia eitu kartu. .

  • mustangas

   Naujas 32GB obuolys man 69$. 64GB 129$. Taip, as turiu kontrakta dviems metams ir duomenu plana uz $30 per menesi, bet su Samsungu ir su Huavejum as ji irgi tureciau. Lumina manes neitikins ir uz dyka. Todel kad nera programeliu. Kai ju bus, gal ir pakeisiu nuomone.

 15. Developeris nihilistas

  Kam išvis diskutuoti apie smartphone galimybes ir pranašumus? Telefonų skirtumai visiškai trivialūs, visus be išimties gamina kinų vergai miegantys savo fabrike ant matraso ir dirbantys už 30 dolerių/mėn. Kaip fotoaparatai smartphonai yra tikrai šūdini, kaip kompai šūdini, kaip multimedia grotuvai šūdini, kaip žaidimų aparatai šūdini, etc. 98% tų kvailų spaminių appsų niekas nenaudoja išskyrus jų kūrėjus ir jų draugus. Appsus, kaip ir truputį anksčiau socialinės medijos bullshitą, daugiausia stumia ekspertai marketingistai kurie iš dundukų įmonių pasiima pinigus už konsultacijas ir prikuria niekinių appsų – jie ir su motociklais važinėjantys developeriai yra tikrieji fad’o laimėtojai; o jūs skolinkitės ir įsisavinkinte toliau ES lėšas, kad pasiimtumėte naujausią telefono modelį ir nebūtų gėda prieš kaimyną. Keeping up with the Joneses, kaip sakoma Amerikoje.

  • mustangas

   Kai galesi atsidaryti saskaita banke prireiks ir appsu.

 16. Gytis

  laukiau sitos noshkes ir pirksiu kai tik pasirodys, nors ir labai jau knieti atsikratyti savo griuvancio androido. Straipsnelis tai toks „au au au“

 17. poto82

  „Malonu, kad jus linksmina. Gal mes tikriausiai su skirtingais žmonėmis bendraujame.“

  Andriau – čia jūs visiškai teisus. Juk vienodų žmonių kaip ir nėra. Mes bendraujam su skirtingais žmonėm, svarbiausia kad bendraujam.

  • Vaida

   Didžiausias skirtumas tarp jūsų su autoriumi, manau, amžiaus skirtumas 🙂 aš irgi tarp savo pažįstamų neturiu tokių, kurie klauso muziką telefonu, bet esu mačius daaaaaaug gražaus jaunimo, kurie tik tuo ir užsiima – nes muzika – svarbiausias dalykas jų gyvenime, turi daug laisvo laiko, su kuriuo nežino, ką daryt, tai tik tiek.

   Ai, ir taip, joggintojai. Tada šiek tiek suklydau, prisiminiau, kad net mano vyras, kai bėgioja paleidžia km appsą ir muzika. Bet man bėgant labiau patinka klausytis gamtos..

 18. Už MS, prieš Apple

  Jeigu žmogus jau suinvestavęs kelis tūkst USD į iTunes muzikos katalogą, tai jis matomai Apple nebekeis į kitą ekosistemą. Tai ir toliau permokės, bet jei gali sau tą leisti tai ir tegul
  Jeigu žmogui reikia instrumento darbui, tai jis iPad (ar kitos planšetės) nepirks – vis tiek realiai Excel failo atsidaryti negali; tai realiai reiškia kad vietoje kompo į bagažą dediesi planšetę ir kompą. Tai kam??
  Win8 žada kad tuos pačius failus ir aplikacijas bus galima naudoti notebooke, planšetėje ir telefone; būtų tikrai geras dalykas profesionalams.
  BB žada kad OS 10 palaikys realų multitaskingą; irgi būtų didelis pliusas. Pagrindinis BB pranašumas lieka tas pats – gali nuforwardinti 5 MB failą kam reikia neužkraudamas į telefoną, o pabandyk tą su iPhone…
  Taigi nepirksim savo organizacijai nieko, palauksim naujų Win8 ir BB OS 10 ir žiūrėsim. Visgi nemažas užsakymas atnaujinti ir reikia pasirinkti kas gerai dirbs dar 3 metus.
  Vartotojų pasirinkimas labai emocinis, mažiau racionalus – kas bus laimėtojai, o kas žuvę, pakankamai neaišku. Vartotojai kaip žinia negali pasakyti produktų kūrėjams ko jie nori; tačiau jie balsuoja piniginėmis ir tvirtai pasako ko jie nenori…
  Tik tiek kad ne pats vartotojas renkasi telefoną… Daugiausia jam operatoriaus pardavimų agentas įperša. Kol kas piršo Apple, bet jiems gali būti nurodyta nebepiršti…
  Taigi – Applui irgi galioja tas pats Žemės traukos dėsnis kas savo laiku IBM ir paskui Microsoft ir America Online ir yahoo ir Nokia ir BB ir daugybei kitų „amžinai dominuoti pasmerktų“ IT kompanijų – kas skraido labai aukštai, grįš į Žemę…

  • mustangas

   Visiskai sutinku su tamstos izvalgomis apie MS. Vakar uzsisakiau kinex’a ant kompo. Ruosiames Win8.
   BB turi du privalumus: graksciai lengvo protokolo pushinis e-mailas ir enterprice vartotoju baze. Viskas! BB OS 10 yra mirazas. As priverstas sedeti ant OS 7 beveik be appsu. Jei MS sugalvos savo Exchange teisingai(zr Jusu 5MB e-mailo atveji) susijungti su Nokia WinPhone ir Surface tuo paciu momentu atsiras gausybe BB siukslyne.

  • Marius

   Aš Excel failus atsidarinėju išimtinai tik su Numbers tiek mobiliuose tiek ir laptope, bet sutinku, kad Excel failus geriausiai atidarinėja MS Excel, nes pats juos ir gamina. Kita vertus, ar būtina gyventi MS ekosistemoje, kai gali kitur – visiškai kitas klausimas ir visiškai kiti failų formatai…

 19. Adv. Tomas

  Suomiskai liepto galas – „suistunut syvään päähän“, arba pz…dc

 20. Saulius

  Nebemuškit gulinčio…

 21. Mantaz

  Ir po to rašys „Visi, kas netingėjo, varė ant naujųjų Nokia“. Bet per du-tris ateinančius kelis metus, patys jais naudositės.

 22. nokia n8

  Jei muši, tai iki galo pribaik,nes gali ir atsigaves atgal pavaryt 🙂

 23. kaimyns

  panašu į Kodak išsitaškymą 🙂

 24. Koks hipsteris atsisakys tokio žavaus geltonumo? http://www.theverge.com/2012/9/5/3294072/nokia-lumia-920-a-video-hands-on

 25. Jonas

  Aš taip mandagiai primenu, kad Andrius Užkalnis, Rokiškis ir kiti labai žadėjo facebook galą, kai atsirado Google+.
  Kažkaip tai nelabai pildosi. Nors facebook finansų rinkoje turi bėdų, bet vartotojų tai nemažėja ir masiškai jie į Google+ neina. Tai reikėtų neskubėti ir Nokios laidoti.
  Aišku smagu, kai žmogus turi ir nuomonę ir ją drąsiai pasako. Mano komentaras šiaip diskusijai.

 26. GUESSWHO

  Nokia: Fail Story.

  „On May 4th, 2012, Nokia investors filled a class action against Nokia because of the disappointing Windows Phone sales. On August 22th, 2012, Nokia Finnish investors started considering gathering signatures to get CEO Stephen Elop out of the company.“

  :doublefacepalm

 27. Panašiai tik pozityviau (ir profesionaliau) – http://www.osnews.com/story/26344/Nokia_unveils_Lumia_WP8_phones

 28. pasauliobamba

  Deja, visų Nokia problemų priežastis – MS. Čia jie vėluoja su Win8. Iš čia ir negalėjimas pasakyti galutinės telefono išleidimo dienos, kainos ir parodyti realių galimybių (nes jos didele dalimi apsprendžiamos soft’o).
  Jeigu MS pasitaisys, Nokis dar gali smarkiai išlošti.

 29. hm

  Gal kas galėtų man, kvailam žmogui, paaiškinti, dėl ko pasaulinėje medijoje nuolat ir reguliariai kyla didžiulė isterija dėl telefonų ir kompiuterių? Pastaruoju metu isterija yra pozityvi dėl Apple gaminių ir negatyvi dėl Nokia, bet tai vis vien isterija. Juk jie tik telefonai ir kompiuteriai, pirmi – skirti skambinti, antri – skaityti žinias internete, žiūrėti nuotraukas, parašyti meilą ir gal ką nors suskaičiuoti. Kodėl niekas nepuola per ruporus reguliariai rėkauti dėl, tarkim, skalbyklių gamintojo sėkmių, nesėkmių ar naujo atsiradusio mygtuko skalbimui 65 lapsnių temperatūroje?
  Su šeima ėjome pro vieną Apple parduotuvę viename dideliame Europos mieste, juokais nutarėme užeiti, nors nei vieno Apple produkto neturime ir nė neketiname pirkti. Užėjome ir pradėjome balsu juoktis – visi parduotuvės laiptai nusėsti įvairaus amžiaus žmonių, kurie uoliai palinkę ties įvairiais prietaisais juos intensyviai maigo. Kam, koks tikslas? Panašiai žmonės elgiasi, kai galvą nulenkia prieš altorių, atėję pasimelsti į bažnyčią. Pamaigėme patogiai sudėtus nuvalytais ekranais iPadus, na ir ką aš žinau – kompas ir tiek. Dėl ko kraustytis dėl jo iš proto ar mokėti dvigubai nei kainuoja laptopas su mygtukais, nesugebu suprasti. Turiu HTC kažkokį telefoną, kur darbas davė, bet atostogų metu jo net neėmiau, o naudojausi Nokia senu telefonu, kuris niekad nėra išdūręs (tuoj pažiūrėsiu, koks ten jo kodas… E51 pasirodo). O ką – abu saugo kontaktus ir visai gerai skambina, tik Nokia tiesiog mažesnis ir ekranas nereikia pirštais peckioti kaip HTC. Beje, galite nereplikuoti apie mano ploną piniginę, su mano pinigine viskas gerai, ji guli rankinėje, kuri kainuoja daugiau nei iPadas. Tuštybė taip pat, bet apie mano rankinės gamintoją niekas nerėkauja isteriškai ir nelaukia xxyy modelio zz dieną. Beje, tų visų telefonų modelių, raidžių ir skaičių derinių, žinojimas ir vardijimas na kažkoks liguistas, tarsi tai būtų mega svarbos vaistų nuo mirtinų ligų serijos. Negi nėra nieko įdomesnio pasaulyje, kaip įsiminti visus telefonų modelių kodus bei aplikacijas, kurias jie turi arba neturi?..

  • Na, technologiniai žaislai yra ir hobis, ir tam tikriems žmonėms validacija, jie sugeba per savo pabrėžtinį vartojimą prisiskirti prie tam tikros socialinės grupės.

   Kas mane domina, tai nerealus skaitomumas visko, ką parašau apie Nokia arba Apple – tiesiog stogą nuplėšia.

   • hm

    Validacija, tai turbūt kažkas tokio kaip – „nieko kito nesugebu, bet už tai puikiai maigau iPhone mygtukus, taigi esu pateptųjų kastos narys“. Gal ir taip. O hobiu sunku laikyti, nes šis užsiėmimas ničnieko nekuria. Tik pelnus Apple’ui.
    Beje, dėl skaitomumo tegaliu patvirtinti, pati sąžiningai perskaičiau visus susijusius straipsnius ir dar kažkokį anglų kalba – į jį buvo nuoroda. Perskaičiau iš sportininio intereso bandydama suprasti, nesupratau ir pagalvojau – ot tai kvaiša galva, kam skaitai kas tau visai neįdomu. Kartais žmonės elgiasi iracionaliai.

   • Vaida

    Aha, ironiška, kiek ta validacija verčia išleisti pinigų, kad paskui suprantum, kad tas daiktas jau po kokio pusmečio nebepadeda ir reikia naujo, validacijai atnaujinti:)) Kokia daiktinio nepilnavertiškumo komplekso kamuojama visuomene mes tapome… Ajajajaj.
    Aš turiu Samsung’ą, veeeryyy happy, nei Iphone, nei Nokia man neįdomūs, bet va, vis tiek skaitau ir net komentuoju…
    🙂

 30. charlie harper

  Sveiki,

  Gal įmestumėt pamastymus apie Kindle Fire, nes kažkada skaičiau, kad turite velnio išmislą knygų skaityklę, taip pat kindle. I

  • Aš turiu paprastą Kindle, ir apie ją esu rašęs, bet dabar kažko pagędo (nesikrauna baterija), reiks siųsti garantiniam.

   O Kindle Fire nesu turėjęs ir nuomonės neturiu, išskyrus tai, kad kaina fantastiška.

   • Adv. Tomas

    Zodyje pagedo „e“ rasoma be nosines, prasom nedelsiant nuimti.

   • GUESSWHO

    @ Adv. Tomas: Žodyje „žodyje“ „ž“ rašoma būtent kaip „ž“, o ne „z“ etc. Taip kad prašom shut the fuck up.

 31. Povilas

  Na, vis dėlto Andrius bus visiškai teisus dėl naujo iPhone’o. Kątik per CNN buvo reportažas spekuliuojantis apie naują iPhone 5 su kvykiančia jauna mergiote, kuri ryškiai buvo smarkiai smarkiai sujaudinta, koks super geras jisai bus, nors pripažino, kad jokių detalių apie jį nežino. Tai šitas reportažas savo apimtim pranoko net Palestinos/Izraelio konfliktą. Priorities, škia 🙂

 32. Petras

  Iphone 5 bus nieko gero palyginus su LG Optimus G. Palyginkit charakteristikas gsmarena.com
  Is viso, tas Apple greit pages kartu su Nokia. Kas ta Nokia.. 3310 asociacijos ir tiek 🙂

 33. Lina

  jei ka, tai ir iphone 5 pristatymas atidetas. nera cia tu sventuju ar geniju, jei rimtai. man patinka ir tie, pati turiu lumia, ko gero noresiu 920 del prastos dabartines kameros, vaikas turi iphone 4, dziaugias, kaip visi. man ko gero nokia mielesne, vien todel, kad iphone jau tapo kaip uniforma ar koks pampres, jei suprantant…

 34. silberer

  Keisti zmogeliai raso straipsnius apie buitinius prietaisus, po to dar gincyjasi,tikras vaiku darzelis.Lauksim straipsnio apie sulciaspaudes rudeniniams obuoliams.

  • Būtų įdomu išgirsti apie sulčiaspaudes pavasariniams obuoliams ir išvis apie obuolius, kurie dera kovo mėn.

 35. silberer

  Apple kompanija nesaziningai konkuruoja ,bando uzgrobt rinka,vien del to as niekad nepirkciau sito telefono,paimkim paskutinius bylinejimusis su samsung,kvailyste kokiu reta,dizainas matai telefo nukopintas,atrodo telefonas nebegali buti staciakampis nes aplas toki gamina,cia dar viena amerikietiska zvaigzde is serijos microsoft,mcdonald,coca,ebay ir panasios,agresyvios transnacionalines korporacijos,visais budais bandancios monopolizuot rinka,balsuosiu uz nauja nokia,tegul pizonai stumdosi eilese prie to kinietisko zaisliuko.

 36. Poligraf

  Ateina laikas, jau pasirodo pirmi komentarai nepriklausomu apzvalgininku, kurie laike Lumia 920 rankose, kurie kazkodel sako, kad telefonas visai neprastas…
  O del naujoviu, pasiziurim:
  1 Kamera su optikos stabilizatoriumi.
  – konkurentu nera, nes tai inovacija, del kokybes kolkas anksti kazka konkretaus teigti, bet kiek maciau nufilmuotu vaizdu youtube, visai padoru, tikrai geriau nei sgs3 arba iPhone 4s/5.
  2 ekrano valdimas ne tik nuogu pirstu, bet ir su pirstinem/ raktu/ dar kuom nors.
  – Turetu buti patogu, kiek maciau tame paciame youtube (nepriklausomi apzvalgininkai, o ne reklama), tai tikrai zingsnis i prieki, ipac ziemos sezonu.
  3 belaidis pakrovejas.
  – Sakot zaisliukas? nepatogu? O mano nuomone tokia – turejau „kredla“ senam savo siemens SL10 (labai senei) ir tai buvo tikrai zimiai patogiau, nei kiekviena karta, atejus vakare namo, jeskotis pakrovejo laido galo… O cia isvis, net nereikes net taikitis kad ideti kazkur, numetei telefona ant pakrovejo kilimelio ir nesuki galvos. Ipac jai tas kilimelis sale moniko pvz ant kompiuterinio staliuko, arba miegamajam salia lovos (ant staliuko/palanges/dar kur) O jai reike ekstra pasikrauti kur nors kitur (virtuvei ar sveciuose/darbe) tai gi per micro usb kraunasi puikiai.
  Na o jai apskritai, geras korpusas, geras ekranas, greitas procas, gera kamera, visa tai atrodo visai patraukliai. Jai dar ir WP8 softu apaugs, tai visai net rimtas daiktas issiridena is tos Lumia 920.

 37. Artūras

  Staripsnis atrodo kaip reklama prieš Nokia.

  P>S>

  Visų pirmiausia, tai klipą reikia suprasti kaip galimybių pristatymą, o ne telefono testą.
  Visų antra, negi manot jog Nokia reklamos skyriuje dirba visiški kvailiai, kad taip susimautų, žinant ir taip nelengvą jų padėtį.
  Visų trečia Nokia pirmą kart per kažkiek metų gavo gryno pelno paleidusi į rinką Lumia su Mobile Windows (tad kokie čia nuostoliai per sekundę).

  O ir kaip ponaitis gali spręsti apie telefoną, jei jo nė nečiupinėjo. Pamaigiau kokį gerą pusvalandį ir labai nesunkiai susivokiau, jog man patiko. O kamera tikrai gera, kažkas panašaus į Pure view 808, na gal kiek silpnesnė foto kokybė, bet filmavimas tai super, geresnis už N8.

 38. Žiauri tiesa

  Metai po straipsnio, bet pranašauto Nokia galo dar nematyti. Wp rinka plečiasi, pardavimai didėja, pristatomi nauji telefonai… nejaugi Užkalnis apsiriko?

 39. V

  Smagumėlis skaitinėti senas orakulų pranašystes. Ypač griežtas ir radikalias. Vien už tai galima kažkiek gerbti, nes pranašai, kurių prognozės visada išsipildo, spėja maždaug taip „artimiausiu laiku ateis dar viena krizė, tiksliai jos laiko pasakyti negalima, bet krizė tikrai bus“

 40. liolikas

  turiu L920 ir nieko panasaus nepastebiu ka ponas andriau priraset… keista kazkaip net skaityti jus… kita vertus, jus gal tiek priprate viska lazdavot kad galbut praradot sugebejima izvelgti kazka gero?..

Parašykite komentarą