Pedofilų puota BBC: mano interpretavimas

Britanijos nacionalinis transliuotojas tokiame mėšle dar nebuvo – nei per skandalus dėl reporterio atskleistos informacijos apie tai, kas buvo šaltinis pranešimuose dėl Vyriausybės patiunintų bauginimų apie Irako masinio naikinimo ginklus (kai mokslininkas David Kelly nusižudė 2003 metais), nei per 2008 m. triukšmą dėl išdykavusio komedianto Russell Brand ir vedėjo Jonathan Ross, kurie skambino diedukui aktoriui per laidą ir kraupino jį nešvankybėmis.

Dabar policija tiria pranešimus, kad vienas žinomiausių BBC veidų, vedėjas Jimmy Saville (1926-2011), tvirkino nepilnamečius per savo ilgą, pusės šimtmečio trukmės, TV karjerą – tvirkino, esą, net ir BBC patalpose, ir aukų skaičius, kaip manoma, skaičiuojamas šimtais. Apie tai rašė Vytautas Rudavičius Lietuvos Ryte.

Duris nurovė nuo vyrių po ITV kanalo parodyto dokumentinio filmo 2012 m. spalio 3 dieną: atsirado šimtai liudytojų visoje šalyje, ir aš neprisimenu, kada paskutinį kartą prie vienos didžiulės bylos dirbo 14 policijos pajėgų (Britanijoje teritorinės policijos pajėgos yra atskiros ir veikia labai autonomiškai, šiek tiek panašiai, kaip atskirų valstijų ir miestų policija JAV).

Prasidėjo giliai kapstantys aiškinimaisi, kas ką žinojo – ir ar žinojo apie tai buvęs BBC Generalinis Direktorius Mark Thompson*, kurio administravimo metu, 2011 m. gruodžio mėnesį, buvo užspaustas žinių programos Newsnight tyrimas šiuo klausimu. Mark Thompson 2012 m. lapkričio mėn. ruošiasi tapti The New York Times Company vadovu, ir atrodo, kad jau nuspręstas kompanijos pasirinkimas gali neįvykti taip lengvai (nežinau, ar seno, konservatyvaus Niujorko verslo akcininkai norės būti siejami su tokiais neskaniais dalykais). Net jei jis pats neužspaudinėjo ir nekišo po kilimu žinių, manoma, kad tai darė kažkas, kas asmeniškai atsiskaitinėjo generaliniam, ir todėl generalinis turbūt turėjo apie tai žinoti.

Atvejis, deja, jei ir ne tipiškas, tačiau visiškai suprantamas ir mažai ką nustebins, kas arčiau susipažinęs su BBC vidaus tvarka ir nepatogios informacijos valdymu. Šiukšlių iš trobos korporacija nepratusi nešioti, dažniau negražūs reikaliukai kišami po kilimu, ir realybėje betvarkė, pinigų švaistymas ir nusikalstamas apsileidimas tampa taisykle. Vaikų tvirkinimas BBC patalpose – tik ekstremalus pavyzdys, kur dabar jau niekas nebesustabdys policijos tyrimo. Čia jums ne šimtai dykaduonių iš įvairių skyrių, skrendančių į Obamos inauguraciją, nors nėra jokios tarnybinės būtinybės laidų kūrimui, ir nesibaigiantys išlaidavimai į kairę ir į dešinę, ir „saugumo sumetimais“ pateisinami neskaidrūs pinigų mokėjimai karštuose pasaulio taškuose, kai korupcija tiesiog akis bado.

Duosiu vieną pavyzdį: tarnybinis BBC seminaras apie kovą su sukčiavimu organizacijos viduje pasakojo apie tai, ką daryti, jei jūsų kolega darbo metu aptarinėja telefonu aparatūros pardavimus su eBay klientais, ir jei jums atrodo, kad vis dingsta tai kokia kamera, tai koks objektyvas, tai vėl kas nors. Reiškia, aiškino seminaras, kolega galimai gvelbia įrangą ir pardavinėja į kairę. Galima įsivaizduoti, kad organizacijai tokia situacija nėra ypatinga naujiena: tiesiog paprastai viskas nurašoma: sumokės abonentinis mokestis. Vienu metu BBC buvo kalbama, kad Britanijoje ir biuruose visame pasaulyje yra vienu metu apie dvidešimt nežinia kur padėtų, pamestų, pradangintų ir kitaip nežinia kur esančių palydovinių telefonų stočių – ir kelis tūkstančius svarų kainuojantys įrenginiai nėra vienintelis dalykas, kurį išmėto darbuotojai po pasaulį. Aš pats prisimenu, kad nešiojami kompiuteriai buvo apskaitomi taip pat rūpestingai, kaip kėdės arba aplankai, o gal ir ne, nes kėdžių niekas neišneša į namus.

Bus įdomu, kuo visa tai baigsis – tačiau eilinės derybos dėl TV abonentinio mokesčio (kuris dabar yra įšaldytas absoliučiais skaičiais iki 2017 metų, t.y., realiai kasmet mažėja perkamosios galios prasme dėl infliacijos, augančių socialinio draudimo įmokų ir BBC pensijų deficito dengimo) turbūt korporacijai neatneš gerų naujienų. Dinozauras griuvinėdamas juda amžinosios poilsio vietos link.

* Mark Thompson buvo mano generalinis nuo 2004 metų, pakeisdamas Greg Dyke (2000-2004), kurį nušlavė minėtas skandalas dėl Irako.

12 Komentarai

 1. Ir kaip keistai ironiška kasryt televizoriaus ekrane matyt dailiai paruoštus reportažus ir neperspaustai maloniai besišypsančius veidus. Va jums, prašom, pasirodo ne viskas taip jau gražu ir išvirkščioje BBC pusėje.

 2. Tik alus išgelbės mus

  Iš nuotraukos tai tikras pedofilas senelis visai kaip kaimynas senelis su šunėku iš Family Guy. Dėl vaikų, tai kas čia tokio, vistiek visi guvesni vaikai tratinasi nuo 14-15 m., niekam nenenaujiena.

  • ruta

   Paskaitykite kas ateityje laukia seksualiai isnaudojamu vaiku. Man atrodo blogai kad apie tai nekalbama garsiai, nes skaiciai milziniski visame pasaulyje.
   Bet tikiuosi jusu komentaras ironiskas buvo.

   http://en.wikipedia.org/wiki/Child_sexual_abuse

 3. Adv. Tomas

  Atgailos nera jusu straipsnyje. Galetumet pasizadeti visus metus vazineti paskui Lietuvos krepsinio rinktine, musdamas bugna. Arba bent jau Sventaragio sleni basas per sniega 3 kartus apeiti. O dabar tik nusiplovete rankas.u

 4. bronius

  Cia melas gi visi zino kad pedofilija neegzistuoja. Cia turbut Venckienes provokacija.

  • Rūta

   Papasakok babutėm 🙂

 5. nika

  na ne taip ir senai buvo iskiles i viesuma bbc kokos vartojimas.kiek pamenu del teletabiu,pasirodo bbc komanda juos sukure sededami ant „sniuro“.nors ir siaip ten koka gerai vaiksto.nu ir ka visi nutilo ir viska pamirso

 6. geglius

  Kažkada sename straipsnyje (net nepamenu kokiame tiksliai) Užkalnis buvo užsiminęs replika, kad apie BBC tvyrančias socialistines ir šiaip nesąmones nieko rašyti nereikia, nes ir taip knygų prirašyta. Po šio straipsnio pamasčiau paieškoti skaitalo šia tema (sudomino). Gal kas kokią knygą galėtų rekomenduoti.

 7. Tvarka BBC – kaip ir dažnoje didžiulėje korporacijoje: visiškas savivaliavimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi ir aplaidi inventoriaus apskaita. Įdomu, ar po šio skandalo BBC pavyks atsitiesti?

 8. zepaua

  Pamenu, kai į mūsų trobelę Rytų Landynėj ateidavo žaliūkai ir sakydavo, kad laikas už televizorių susimokėt, tiesą sakant nežinojau, kad jiems leista užeit į vidų ir tikrai patikrint ar televizoriaus neturi. Laimei, juos išgasdindavo povidoliškas interjeras ir staigiai nepamatę televizoriaus jie dumdavo lauk. Kai paskaičiavau kokia suma susidaro jei tarkim kiekvieną namų ūkį tokiu tarifu nuskalpuoja tai apšalau, bo kaipo pavidolis tokių skaičių nipažistu. Po to toj stambioj kontoroj Maida Vale padaliny teko porą kartų šiaip apsilankyt kultūriniais tikslais. Įspūdinga infrastruktūra, bet tiek socializmo atributų nesitikėjau sutikt. Ir etatų kiekis bei našumas pagal visus kanonus. Viskas būtų tvarkoj 🙂 jei ne ta pedofilija. Kita vertus dinozauras tikrai nenumirs, bet šiokių tokių optimizacijų imtis teks.

 9. Pingback: Kodėl BBC dabar taip blogai, kaip niekad nebuvo « Protokolai.

 10. nu gal

  Dyke muahahahaha :))))))))) Tos angliuku pavardes, sutampancios su bendriniais zodziais, kartais iskrecia, vadinkim, pokstu :))))))

Parašykite komentarą