Neilgai muzika grojo Vilniaus oro uoste

Taip, naujoji valdžia pradeda nuo aviacijos: Vilniaus oro uosto direktorius eina lauk (nors niekas kitas nieko ir nesitikėjo, juo labiau, kad daugumoje valstybinių įmonių bus taip pat), ir lets davai kamon, darom savo tvarką.

Greitai Vilniuje pasibaigs tie pigių oro bendrovių fejerverkai: reikia laukti, kada pakoreguos tarifus, tikėdamiesi, kad low cost oro bendrovės persikels į vegetuojantį Karmėlavos tvartą.

Kelis skrydžius oro bendrovės turbūt perkels, dar daugiau nuims apskritai, nes tie žmonės, kurie skraido iš Vilniaus į Milaną, arba baltarusiai, varantys iš Vilniaus į Baden Badeną, iš Kauno skraidyti nesiruošia, o aplink šalies centrą susibūrusiai klientūrai nelabai aktualu apsipirkti Milano Benettone ar parsivežti Nespresso kapsulių iš Bergamo univermago*.

Vilniaus oro uosto sėkmė buvo per didelė, kad tęstųsi ilgai, bet kažko fundamentaliai baisaus nebus: tie, kas skraido iš Lietuvos, 90% vis tiek gyvena Vilniuje, ir jie skraidys ir toliau, brangiau ir su persėdimais Frankfurte (o kai BA atidarys reisą į Londoną pavasarį, kaip galima tikėtis, tai bus dar papildomas bonusas mums pižonams). Nėra gerai, bet tai mums kas, it is only money.

Buvo labai gerai, dabar bus šiek tiek nepatogiau, bet tai negi dabar žudysies.

Naujoji valdžia, kurios prioritetai labai aiškiai matosi iš to, kad vienas pirmųjų darbų Susisiekimo Ministerijoje yra šoferio pakeitimas (no kidding), galės pasismaginti pagal savo supratimą.

Kaunas, kaip skrydžių kryptis, buvo ir liks pigių gastarbaiterių terminalu į „airius“, Piderboro** sumuštinių pakavimo fabrikus ir „norgę“, kur skutamos silkių pažastys ir už 7000 Lt per mėn. mazgojamos grindys. Dar iš ten skraidys močiutės ir diedukai lankyti savo anūkėlių, mažųjų lietuviukų Čarlzų ir Islamų, gimusių iš abipusės meilės ir supratimo tarp mėlynakių dzūkaičių ir saulėtojo Pakistano, Bangladešo ir Tanzanijos sūnų.

Naudodamasis proga, labai aiškiai informuoju, kad nors tu jį medum aptepk, Kaunas niekada netaps pagrindiniu Lietuvos oro uostu, jokiom aplinkybėm, nebent pusę Vilnių išguldytų maras, kaip XVIII amžiuje, bet net ir maro atveju kosėdami, karščiuodami ir alpdami sostinės gyventojai turės daugiau pinigų bent jau paskutiniam skrydžiui į Veneciją (per Frankfurtą), kad galėtų ten pasilaidoti San Micheles kapinėse.

Aš deklaruoju interesą, kurį būtų kvaila slėpti: aš esu suinteresuotas, kad Vilniaus oro uoste būtų daugiau keleivių, nes ten veikia mano parduotuvė. Antrasis interesas, žinoma, yra tas, kad esu vilnietis, ir man patinka, kad iš Vilniaus yra daug skrydžių krypčių.

* Nespresso kapsulių Lietuvai, tai yra, man ir mano pažįstamiems, trūksta taip, kad mes praktiškai dėl jų pasiruošę važiuoti į Vevey Šveicarijoje ir protestuoti prie Nestle HQ, ir dar rinksim parašus, kaip juos renka dėl Tobias pilietybės.

Kas parašys (1) kas tos kapsulės ir (2) pasidaryk normalią kavą kitokiame aparate, tas geriau tegu taip nerašo.

** Peterborough.

37 Komentarai

 1. :[

  visa gyvenima galvojau kad Peterborough garseja zemdirbyste e.g. iceberg letuce gamyba, ir kad sumustinius klijuoja miestuose…

 2. Neringa

  Uzjauciu del kapsuliu. Suprantu jus nuosirdziai, nes ta kava man yra kazkas po ko nieko kito gerti ne tik, kad nenori, bet, tiesiog, negali. O as dristu piktintis, kai gyvendama uz Atlanto negaliu Nespresso kapsuliu tiesiog kokiam Macy’s nusipirkti, turiu online uzsakineti ir 7$ uz pristatyma moketi. Nuo siol tyledama ir akis vartydama gersiu savo Nespresso Roma kapsules ir net necyptlesiu…

 3. Tomas

  Smagus tekstukas. Andriau, o apie parduotuvę čia rimtai? Kuo prekiaujama? Užsukčiau gal kada, nors gal jau ir buvau užsukęs, pats to nežinodamas:)

 4. Lee

  „arba baltarusiai, varantys iš Vilniaus į Baden Badeną, iš Kauno skraidyti nesiruošia“-super analitinis įžvalgumas-gal apklausą atlikote ar šiaip mintis tokia šovė?

 5. Dr. Noname

  Apie Karmėlavos oro uostą nekalbu, bet pats straipsnis, mano nuomone, atvitai, bukai ir nepelnytai pašiepia tuos, kurie dirba juodadarbiais kažkur „ten“. Be to:
  1. Ir kodėl gi tamsta manai, kad panaikinus reisus iš VNO tie, „kurie skraido iš Vilniaus į Milaną, arba baltarusiai, varantys iš Vilniaus į Baden Badeną, iš Kauno skraidyti nesiruošia“? Čia toks savotiškas išdidumas ar kaip, nes skraidys „brangiau ir su persėdimais“ – atviras durnumas ir tiek…
  2. „Aplink šalies centrą susibūrusiai klientūrai nelabai aktualu apsipirkti Milano Benettone ar parsivežti Nespresso kapsulių iš Bergamo univermago“ … Iš kur Tamsta turi tokios informacijos- iš Kauno taip pat skraido žmonių su kiek kitokiais interesais, nei „silkėms pažastis skusti“… Ar jau čia tik Vilniui visi toooookie „intelektualūs“, „turtingi“ (bet sklaido low cost’u) ir užsienyje nugaros nelenkiantys? Nejuokinkit…
  3. Dėl Ministerijos prioritetų visiškai pritariu- tiesiog absurdas kažkoks 🙂 …
  4. „Kaunas, kaip skrydžių kryptis, buvo ir liks pigių gastarbaiterių terminalu“ o tai VNO tik tiems patiems 2. punkte paminėtiems buvo skirtas 😀 …?
  5. „Aiškiai informuoju, kad nors tu jį medum aptepk, Kaunas niekada netaps pagrindiniu Lietuvos oro uostu, jokiom aplinkybėm“ – nereikia būti tokiu kategorišku, tuo labiau, kad pats deklaravot interesų konfliktą 🙂 …
  Tai tokie būtų pastebėjiimai, o šiaip str. apie nieką, nebent patraukti per dantį Kauną ir apylinkes, ir taip reliatyviai pakelti Viniaus (kuriame ir palinkui nėra nei gastarbeiterių, nei emigrantų vaikų senelių ir diedukų, bei kitokių prasčiokų…) vertę…

  • Tai kaip suprantu jums straipsnis nepatiko.

   • Dr. Noname

    Na kaip čia pasakius- problema tikrai labai rimta, ypač žvelgiant iš Vilniaus pozicijų, ir tikrai pritariu, kad nieko gero nėra draskyti tai, kas visai neblogai veikia, bet… raiškos priemones ir argumentus pasirinkčiau kitokius, pvz., tokius, kaip rašo Evaldas… Bet dėl tokių dalykų visuomet sprendžia autorius, kiekvienas turi savo kūrybinį braižą… Tiesiog man jau iki gyvo kaulo įkyrėjo Kauno ir kauniečių maišymas su žemėmis, lygtai kitur nėra nei vagių, nei vargetų emigrantų, nei runkelių, nei kitokios faunos, o Vilnius tai tiesiog perlas Lietuvos karūnoje… Gal todėl tokia reakcija. O šiaip tai pritariu 99% Jūsų minčių visais kitais klausimais. Sėkmės!

    • Nesuprantu, kodėl kauniečius taip užgauna šie užvažiavimai. Juk visa tai neturi pagrindo.

     • Treniota

      Vilniečius irgi užgauna pavadinus juos portugalais. Bet tai juk visa tai neturi pagrindo!

     • Rimanta

      Uzgauna ne uzvaziavimai, o tai, kad Kaunas tampa provincija.

 6. Rita

  Po savaitės išskrendam pas italus, ant kalnų. Manyčiau, kad yra tikimybė ir laiko užlėkti į šalia Bergamo oruosto esančio univermago (praėjusį vasarį jau laksčiau, +/- žinau kur kas randasi) ir prigriebti Nespresso kapsulių (jei yra poreikis)

 7. Taip, su žiniomis apie oro uostą šią dieną jau sugadinot…
  Vis turėjau viltį, kad oro uosase bus tiesiog paliktas ramybėje ketverius metus, kadangi pastarųjų metų darbo rezultatai buvo stulbinantys ir stagnacija būtų patenkinamas rezultatas.

  Toks vaizdas, kad nesuvokiamas tarpusavio ryšys tarp miesto ir oro uosto. Tai yra, kad oro uostas generuoja turistų srautus miestui, o miestas pritraukia klientus oro uostui. Tai yra, kuo patrauklesnis miestas, tuo daugiau klientų oro uoste ir atvirkščiai. Kaunas tiesiog nekuria ir nekurs tokios traukos ir yra mažiau žinomas užsienyje negu Vilnius, tai perkėlus dalį skrydžių į Kauną, bendras besinaudojančių oro uostais skaičius ženkliai kris.

  Įdomu, ar viešbučių „Centrum“ atstovas, teigiantis, kad „Jei Vilniuje neliktų pigių skrydžių, galbūt čia pradėtų skraidyti daugiau turtingesnius klientus turinčių tradicinių aviakompanijų“, turi analizę, kiek jo klientų kokiomis aviakompanijomis atskrenda/išskrenda? Manau, kad neturi.

 8. Oi

  „Per Vilniaus oro uostą pernai skrido apie 2,2 mln. žmonių – daugiausiai istorijoje.“

  Klestintis verslas su raudonskūrių ideologija niekaip nesiderina.

 9. Reiseris

  Nu ne tik portugalams ale vilnieciams reikalingas pigiu skrydziu aerouostas,kaunieciai taip pat megsta greitai ir pigiai keliauti po europa.I senaji Kauna uzplusdavo minia pigaus alaus turistu,kone puse lektuvo olandu studentu skrisdavo laikinon sostinen savaitgaliui,vaikstant Laisves aleja,ar Vilniaus gatve pasigrozeti sviesiaplaukemis papugomis.Buriai Skotu,demonstruodavo savo sijonu privalumus.O dabar tenka grustis Vilniaus aerouoste,islaikyti kosmonautus parkingu savininkus,pirkti bilietus pries pusmeti,nes visi lektuvai perpildyti.
  Taigi palikim portugalams ta aerouosta,o kartu dadekime tiek pat reisu Kauno orouostui ir viskas taikiai bus isspresta.Statistika parodys,is kur geriau skristi.

  • Visi sėdėtų, tylėtų ir plotų rankutėmis, jei būtų bandoma pritraukti papildomų reisų į Kauną. Problema yra mintis „iš Vilniaus atimsim, Kaunui atiduosim“. Planinėje ekonomikoje veiktų. Rinkos ekonomikoje neveiks. Iš Vilniaus atims, o atimtus srautus pasidalins Kaunas, Ryga, Talinas, Varšuva.

   • Treniota

    Realiai galim konkuruot su tranzitiniu RIX?

    • Ka reiškia „ar galim“? Privalom! Kaip ir KUN privalo konkuruoti su VNO. Būtų normalu, kad KUN efektyviau dirbtų ir pritrauktų skrydžius iš VNO. Visiškai nenormalu, kai maršrutai dalinami ministerijos kabinetuose. Deja, kur skristi sprendžia klientai, o ne klerkai ministerijoje.

     Ar gali VNO auginti keleivių skaičių RIX sąskaita? Tai jau sėkmingai daro – 2012 m. pirmą pusmetį VNO augimas 24%, RIX kritimas apie 8%. RIX turi problemą, tempiančią į dugną – seniai bankrutavusias ir mokesčių mokėtojų išlaikomas avialinijas („AirBaltic“), kurias proteguoja, o ne rūpinasi bendru keleivių srauto augimu.

     Ar VNO gali viršyti RIX aptarnautų keleivių skaičiumi? Vargu… Arba labai negreitai. Šiuo metu RIX aptarnauja maždaug dvigubai daugiau nei VNO. Be to, RIX turi „natūralius“ privalumas – yra didžiausio regiono miesto oro uostas, įsikūręs pačiame regiono centre. Bet VNO gali dirbti efektyviau, jo žemyn ne(be)tempia bankrutuojančios nacionalinės oro linijos.

     Kaip ir KUN – tegul ieško savo „nišinės rinkos“, kurioje gali suteikti klientui daugiau vertės negu VNO ar RIX.

 10. friendzis

  Pavadinimas implyina, kad straipsnis apie VNO. Realiai eilinis pastūmimas ant Kauno. Skaičiuojant žodžius, tai į temą tik ~20%. Jūs jaučiatės labai insecure dėl savo Kaunietiškos prigimties? Ir galbūt negebėjimo ten normaliai gyvent?
  Tiesą sakant, sudomino antraštė ir tikėjaus perskaityti ką nors naujo, bet dėja

 11. gytisv

  maciau yra jacobs 3in1 kapsuliu. Panasus skonis.

  • Nespresso kapsulės dėl savo dydžio ir konstrukcijos nėra pakeičiamos.

 12. AVG

  „Neilgai muzika grojo Vilniaus oro uoste“ – Kaip šiam penktadieniui – kol kas geriausia žinia.

 13. Artūras

  Reiseris, jūs kalbate apie Porto ar Lisabonos oro uosta Portugalijoj?

 14. mustangas

  „nors tu jį medum aptepk, Kaunas niekada netaps pagrindiniu Lietuvos oro uostu, jokiom aplinkybėm,“
  Nu jo, užtenka užsukti projektą VA pakilimo takui remontuoti. Jei finansavimas bus iš ES lėšų su išplėstais įsisavinimo terminais tai be problemų remontuos ir metus ir du.
  Visi tie marazmai su šoferių pakeitimu turėtų tuoj baigtis (paskui dar generalinį prokurorą reikia pakeisti), o tada ir matysis ar rinkimų rezultatų ekonominės realizacijos metodai sutampa su rinkos ekonomikos logika. Čia aš iš LSDP nieko gero nesitikiu…

 15. Jonas

  Awesome, witty!

  beje, o kokie protokolai.com fontai?

 16. Treniota

  1. Užkalnis negali susitaikyti, kad VNO taps vėl eiliniu šuduosčiu.
  2. VNO plėtra jau nebeįmanoma ubanistikškai. Nebent viską griaut nachrien aplinkui.

 17. Ted

  Gerb.Andriau,Aš Jus gerbiu,kaip smagių ese ir vedamųjų kūrėją.Tiesa,Užkalnio penki man tiek įspūdžio nepalieka,nes mano nuomone ,Jūs ten kiek susikaustęs ir tokio šmaikštumo ,kaip rašiniuose neradau.
  Kiek supratau,Jūs sunerimęs,kad Rimas ,išvijęs VNO gen.direktorių,turi tikslą grąžinti pigias avialinijas į KUN.Nežinau,gal ta ,gal kita priežastis buvo,gal kada anas tam ant kojos užmynė…Man asmeniškai tai nepatiktų ,nes gyvenu trys km nuo KUN ir kiekvienas skrydžių sumažinimas kaip balzamas širdžiai.Bet negaliu sutikti su teiginiais,kad silkių skutėjai ir jų bobutės,lankančios Ibrahimus turi turėti didesnių problemų:Vilnius gerai-iš ten ,tos LT gerovės oazės ne tiek daug silkių skutėjų.Jie visi iš kaimų,o KUN LT viduryje ir daugeliui su savo grabeliais lengviu pasiekiamas.Taigi,kertasi mano asmeniniai interesai ir bendra logika.Nors paskutinį žodį čia tars Ryannair ir Wizzair.Viska lems pinigai

 18. Oi

  Atkreipkite dėmesį į naujojo viceministro neseną darbinę patirtį ir atsakymai tuėtų susidėlioti patys.

 19. Aišku, Kaunas niekad netaps pagrindiniu Lietuvos oro uostu ir neatrodo, kad bandytų. Pritariu tekstui, bet Karmėlavos pavadinimas tvartu man užkliuvo. Vilniaus oro uostas yra man ganėtinai gėdingas kaip sostinei. Dažniausiai sostinės statosi reprezentuojančius oro uostus, bet Vilniaus man labiau primena eilinį provincijos oro uostą, kuris išsilaiko tik iš Ryanairo, skirtumas tik tas, kad jis kiek didesnis. O Kauno oro uostas yra tikrai puikus, turint omenyje jo dydį ir paskirtį, išvis niekur nesu matęs puikesnio panašaus oro uosto. Bet aš čia tik iš architektūrinės pusės kalbu. Nekalbu apie žmones, kurie elgesiai kaip kiaulės. Jeigu apie tai kalbant, tada taip, Karmėlava yra tvartas, bet iš reprezentacinės pusės, tai VNO nieko nereprezentuoja, nes atrodo kaip tvartas.

 20. kewle

  BA skraidys i Londona ? Nu butu labai liuks, ypac jei i Heathrow skristu.
  O visus rainerus kjebenifeni reikia vyti lauk.

 21. mantra

  Ką gali išmanyti Lubainkos klapčiukas iš Azotas-Achema pramoninio susivienijimo apie aviaciją? Kaip kiaulė apie debesis. Tiesiog ten turi būti vaovas komunistas ir tiek. Šiaip jau turime antrą Vėsaitę ministerijoje.

 22. Antanas

  Užkalnis portugalas, o ko norėt iš portugalo? Kai pats dulkių siurblius pardavinėjo Londone, tai jau baltadarbis buvo? Muilas kažkoks.

 23. ZXS

  Parašyčiau „pasidaryk normalią kavą normaliam aparate“, bet nerašysiu, nes visokio šlamšto turi būti lentynose. Nuo pampersų 0 dydžio iki nesukramtomų įrisų ir nuo Nespresso kapsulių iki lenkiškos kawos specjailne dlia užpiltukai. Kaip, beje, ir tamstos knygos turi būto kokiu nors būdu prieinamos norint jų gauti kokioj nors Šveicarijoje nepaisant kokių nors regioninių platinimo neplatinimo nesamonių.

 24. Gerasirdis

  Straipsnis parašytas vienu atsikvėpimu, ir kaip sakoma, shooting from the hip. Naujos valdžios prioritetai apibūdinti taikliai- iš ties, kartais viena nedelė detalė pasako daugiau nei ilgi išvedžiojimai. Bet pažiūrėkim į situaciją su aviacija analitiškai.

  1. Aš tikiu, kad tu, Užkalni, skristum iš Vilniaus su 5-ių valandų persėdimu ir brangiau, nei iš Kauno pigiai ir tiesioginiu skrydžiu. Bet ar tu realiai tiki, kad tokių klientų- dauguma? Pvz Baltarusiai- ką, 200 kilometrų viengubo kelio (kur lenkdamas turi važiuoti priešpriešine juosta) ir Šengeno siena- ne vingis, o papildomas 100km lietuvišku greitkeliu – neįveikiamas barjeras?
  2. Anksčiau turėjom klasikinę aviacinę schemą- visokios lufthansos skraido iš aerousto prie pat sostinės, ryanair’ai- iš aerousto 100km atstumu nuo sostinės. Tokia schema, manyčiau, makes perfect sense- leidžia maksimizuoti pajamas diferencijuojant klientus (klientai šiuo atveju- avialinijos). Dabar Vilnius bando pyragėlį ir paturėti ir suvalgyti, palikdamas Kaunui špygą taukuotą. Manau, kad Ryanair’o bazės atidarymas Kaune buvo sėkmė Lietuvai, o VNO bandymas susigrobti viską- destruktyvus.

 25. Hmmm

  Nemalonu nuolat girdėti kaip žeminamas Kaunas, nors ne viskas čia jau taip beviltiška, tačiau dalis tiesos tame yra, o šiaip yra posakis: „Vilnius yra Kaunas, o Kaunas – kaimas“ Daugelis vilniečių iš Kauno, o Kaune – tai iš Šakių, tai iš Marijempolės 🙂 Daugelis kaimiečių iš visų jėgų stengiasi būti kauniečiais, o kai iš visu jėgų, tai išeina š…

Parašykite komentarą