Įsižeidusių skundikų šalis

Lietuvos Rytas, 2013 03 11

Yra tokia lietuvių liaudies patarlė, kad ir varlei savo vaikai gražūs. Bet nežinau, ar ją galiu vartoti: kas nors gali įskaudinti, kad jų vaiką varliuku pavadino.

Prašom istorija iš senų laikų (gal kokių poros dešimtmečių senumo). Barmenas iš rytų Londono aludės, esančios baisiame kaip atominis karas rajone, išprašo iš baro du juodaodžius lankytojus, pasakęs, „mano bare juodžių nebus“, dar palydėjęs visa tai rasistiniu apibūdinimu ir paaiškinęs nelabai suglumusiai publikai, kad „nuo jų vienos bėdos – prisigeria, neužsimoka, elgiasi kaip gyvuliai“. Niekas neiškviečia policijos ir išvarytieji niekam nesiskundžia.

Paslaptis? Pats barmenas – juodas kaip smala išeivis iš Tanzanijos, antros kartos imigrantas, vienas nedaugelio Londono juodaodžių barmenų. Šią istoriją žino ir pasakoja Londone jau daug metų.

Moralo čia jokio ypatingo nėra, kaip ir ryšio su pagrindine tema. Tiesiog norėjau pasiūlyti gerą pasakojimą, prieš pereidamas prie pagrindinės temos.

Nusilenkti noriu tau žemai, skundų ir laiškų šalie. Tema yra iš lygių galimybių serijos. Apie tai, kad įžeistieji kylą į kovą ten, kur jų mažiausiai tikimasi. Jie – kaip žarnyno infekcija, niekada nežinai, kada nuo jos paleis vidurius.

Restorano savininkai Klaipėdoje pasiūlė vakarais vaikų nebesivesti vidun. Vaikai (ypač neišauklėti – negalintys ramiai pasėdėti, bet visur landžiojantys kaip maži velniai, drabstantys maistą ir laistantys gėrimus varijotai) triukšmauja, kelia erzelį ir trukdo suaugusiems lankytojams naudoti restoraną pagal paskirtį.

Restoraną lengva suprasti: tie rupūžiukai jau visiems skersai gerklės. Be to, ne mažesnė problema yra jų tėvai: su kiekvienu bjauriai besielgiančiu vaiku dažniausiai būna vienas arba du tėveliai, kurių įkyrumas, kniaukiantis tonas ir prisirišimas prie pigiausių meniu eilučių yra tiesiogiai proporcingas jų vaikų blogam elgesiui.

Jie dažniausiai teišgeria vieną stiklą gėrimo ir suvalgo kokios duonytės su užtepu, bet sėdi ir vietą užima visą vakarą, kol jų išpaikinta vada gadina nervus visiems lankytojams.

Tie tėveliai (dažniau – mamytės) ateina iš anksto nusiteikę būti nepatenkinti, skundžiasi per brangiais patiekalais, o paskui per vakarą tarpusavyje pliurpia apie ekologines košytes ir vaikų jogos treniruotes, o taip pat apkalbinėja bendrus pažįstamus. Todėl nieko nuostabaus, kad jų skaičių yra sveika apriboti. Neleisi mažųjų, nelįs ir tėvai. Logiška.

Kai kurie svečiai pasipiktino ir nubėgo skųstis Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai. Tiesą sakant, aš irgi būčiau pasipiktinęs, jei kuri nors vieta, pavyzdžiui, sugalvotų paskelbti, kad Užkalnis ten nelaukiamas. Ko gero, tyčia bandyčiau lįsti vidun. Gal nusifotografuočiau prie tos įstaigos ir įkelčiau nuotrauką į internetą. Tik skųstis neičiau, nes aš ne skundikas.

Aišku, galima sakyti, kad restoranas galėjo pasirinkti kažkokį būda paaiškinti savo pageidavimą taip, kad net ir labiausiai neurotiški skundų maišeliai nepasijustų įžeisti. Tačiau čia jau būtų aukštasis pilotažas, negali tikėtis, kad visi karčemų šeimininkai sugebės tvarkytis su nestabilios psichikos lankytojais, kurių yra kiekviename mieste. Ne visi gimę būti psichologais.

Sugebėjimas įsižeidinėti ir įrodinėti teises Lietuvoje per trumpą laiką pasiekė pavojingą Vakarų Europos lygį. Kai įkalinimo įstaigų gyventojai, atlikus laisvai minutei nuo skambinėjimo pensininkams, užpylė teismus skundus dėl įkalinimo sąlygų, niekas nemanė, kad čia yra didesnės problemos ženklas.

Visose redakcijose ir valstybės įstaigose žino apie mažą, bet stabilų kiekį lunatikų, siuntinėjančių skundus „instancijoms“. Jų buvo visuomet. Tačiau dabar reiškinys yra masinis, kaip prieš kelerius metus provincijos miestuose buvo susižavėjimas dekupažu.

Dabar mada yra skundai. Netrukus, matyt, talentų šou dalyviai skųsis lygių galimybių kontrolieriams, kad jų neperkėlė į kitą etapą, skundus valdžiai rašys mėgstamos grietinės lentynoje neradę parduotuvės lankytojai, o grįžę iš atostogų tautiečiai pils laiškus instancijoms dėl to, kad per atostogas Antalijoje jie nepakankamai pailsėjo, nes aplink baseiną buvo per daug lietuvių.

Ačiū Dievui, Klaipėdos atveju skundikams buvo oficialiai atsakyta, kad prigimtinės teisės ropoti po vyninės grindis ir čiupinėti butelius, sudėtus pasieniais, jų bambliai neturi. Sveikas protas kartais nugali.

Dar man labai patiko pasipiktinusiųjų protestai ir pažadai daugiau į tą restoraną kojos nekelti. Mielieji, nežinau, kaip jums paaiškinti, bet būtent to iš jūsų ir norima. Jūs nenorite to restorano, o restoranas – jūsų. Klaipėdoje yra daugybė kitų visuomeninio maitinimo vietų, kur tokia tvarka nenustatyta. Ten jus ir jūsų ataugas, atsiprašau, atžalas, greičiausiai noriai priims.

O jei jūsų niekur ypatingai nelaukia, greičiausiai teks pagalvoti apie tai, kodėl taip yra. Vienas variantas – visi prieš jus susimokė ir visi kolektyviai nesupranta jūsų nuostabumo (galima lažintis, kad to paties nesuvokia ir jūsų darbdaviai, ir moka jums žymiai mažiau, nei jūs esate verti ar vertos).

Arba, galimai, jums reikia tiesiog geriau auklėti vaikus, kad elgtųsi žmoniškai viešoje vietoje.

42 Komentarai

 1. Algis

  Andriau, pritariu Jums. Kiekvienas verslininkas pats turi teisę spręsti, kam teikti paslaugas, o kam ne. Aš, pavyzdžiui, neteikiu paslaugų įmonėms iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, nes tiesiog turiu per daug patirties, susijusios su jų mokėjimo įpročiais.

  Bet Jūsų apibendrinimas apie „skundikų šalį“ tai nuliūdino. Ir mane, ir spėju, kitus lietuvius, kurie stengiasi gyvenime ir versle išlikti pozityvūs.

 2. ceslovas

  butent – ‘skundiku salis’.o kas cia bloga skustis kazkam jeigu tau kazkas nepatinka?suprantu ir pritariu jeigu ‘duchina’ kas nors skundikus, kurie skundzia ieskodami sau malonumo,be rimto pagrindo.bet jeigu zmogus susidures su kazkokia problema kreipiasi pagalbos kazkur?nematau cia nieko blogo.jeigu man dabar tarkim prades kokie zlobai grasint ateje, tipo – ‘mokek babkes’ ar dar kokiu srutu priedeliai ir as visiskai nenoresiu terliotis su tuo …shke, taip skant…nu patys supratot, as skambinsiu ir skusiuos.negi dabar rankytes savo terliosies.o dar ir be dantu gali likt…’skundiku salis’ skamba kaip kokioj zonoj.verchas pareiske kad skusti negerai.nezinau.cia kaip paziuresi.kad ir tas restoranelis – gerai kad jie uzdraude pypliams su savo pyplininkais ten rodytis bet jie irgi maladec kad nepasimete ir bent ‘trinktelejo durimis’.tai rodo kad ir TIE zmones nera visiskai niekam tike- kur kreiptis juk zinojo
  o istorija su juodziais – tikrai idomi ir daug pamokanti….labai i tema

 3. ignitron

  Verta dar pastebėti, kad stereotipai ir paplitę apibendrinimai dažniausiai būna ne iš piršto laužti. Jeigu Anglijoj nemėgsta lietuvių ar kitų imigrantų, dėl to kalti ne anglai, o patys imigrantai, tokią reputaciją atkakliai ir metodiškai užsidirbę. Tasai juodukas barmenas savo gentainius greičiausiai irgi apibūdino tiksliai taip, kaip jie to nusipelno. Kaip ir restoranas, nusprendęs neįsileisti vaikų.

 4. ac

  Ar ne apie pelėdos vaikus yra ta liaudies patarlė?

 5. JOnas

  Bet čia problema visos europos. Grįžtu iš baro su automobiliu vieną bokaliuką išgėręs, įropoju į butą, o tie norvegai iškarto suka policijai. Kai jie atvažiuoja aš jau miegu, tie mane žadina, klausia kas mašiną vairavo. Na ir kam čia skųsti? Nemėgstu aš tų norvegų.

  • rmm

   manau post’e kalbama apie skundimasi, o ne apie skundimą.

 6. Margo

  Šitą problemą pavadinčiau ne „skundikų“, o „savo teisių žinotojų ir gynėjų“ problema. Dabar kiekvienas mužikėlis mėšluotais batais žino savo teises ir pasiryžęs jas ginti netgi Strasbūro teisme. Ir jau būna iš anksto įsitikinęs, kad teismas jo „garbę“ apgins.

 7. Tadas

  „kas nors gali įskaudinti, kad jų vaiką varliuku pavadino“ = ką nors gali įskaudinti, kad jų vaiką varliuku pavadino ARBA kas nors gali būtu įskaudintas, kad jų vaiką varliuku pavadino.

 8. Tadas

  Atsiprašau – būti*

  • Klaidos

   Lietryty ta pati klaida… Kodėl nepataisėte? Labai neskaniai skaitosi.

 9. Na na,

  Ir vis delto, yra ir kitu sprendimo budu, bet „restoranas“ aisku tokio „auksto“ lygio kad neleis sau investuoti keliu papildomu litu atskiros zonos tevams su mini vaiku zaidimo aikstele yrengimui…man ssmeniskai aplink lakstantys vaikai netrukdo, kitu atveju butu galima uzdrausti su vaikais y prekybos centrus vaiksciot, nes jie ten rekia, laksto, viska ciupineja,,, come on

  • Alvidon

   Steik tokį restoraną ir tada būsi ne tuščiaplepys, o kol kas…
   Aš, beje, į tokį restoraną neičiau. Man pasisėdėjimas restorane niekaip nesiklijuoja su aplink zujančiais vaikais. Ir restoranas yra visai kitokia įstaiga, nei parduotuvė.

  • Tomas

   Tai, kad ir į parduotuvę rėkiančių ir klykiančių vaikų galėtų neįleist- neišsiauklėjai, leidai sua ant galvos užlipt – laikyk dabar kurnors rūsy. (kaip tik šiandien pinigų kartoj straipsnis siūlo patiems vaikų nesivesti į parduotuvę, kad nereiktų pirkti jiems visokių niekų)

 10. ...

  teises zinoti, gal ir nera blogai. Bet TIK po to, kai vykdomos PAREIGOS!!!

  apie pareigas dabar „pamirsta“ tas kiekvienas didelis teisiu zinotojas (ar tai eilinis mokinys, gasdinantis mokytojus, ar siaip koks nevykelis vardinantis visas instituacijas, kur grasina kreiptis). Pirma mielieji pareigos, o tik po to teises – tada viskas bus tvarkinga visuomene.

 11. Osvaldas

  Andriau, tu jau visai uzpisai…
  O.

 12. Levander Kroydon

  Sis pasakojimas primine man ivyki Corke ,Airijoj .
  Gyvendamas ten as uzeidavau i viena parduotuvele nusipirkti Baguette su karsta vistiena,salotomis ar kuo tik nori.
  Airijoj labai populiaru tureti parduotuvelej skyreli,kur ten dirbantis zmogus,i karsta bulkute prides mesos,surio,salotu,misraines ir ko tik nori.Na ir viena popiete as isvydau konflikta.Parduotuveje dirbantis negras ,neileido i ja Rumunijos cigonu poreles,sako varykit lauk i savo Rumunija,i mano parduotuve jus nejelsit kojos.
  Man paeme juokas,nes jug pardavejas tai buvo negras,su ryskiu nigerietisku akcentu,turbut isidarbines su fake student viza,varantis lauk tokius pacius europiecius,Rumunus .
  Dubline,netoli pagrindines O Conell street,yra alhoholio parduotuve kurioje apsaugoj dirbantis kitas nigerietis negras,akylai reikalaudavo ID is visu ,pries ieinant i ja.Man tuo metu buvo 26 metai,ir as jam sakau,jog man 26 ir as tiesiog nesinesioju ID su savimi,
  Jis man isdidziai pareiske jog cia yra Airija,ir norint ieiti i parduotuves,reikia nesiotis ID.
  Paziurejau i akis,jam ir galvoju,ei tu supistas negre,aiskinantis man Europieciui kaip elgtis mano kontinente,,dar imsi mane mokinti,ka as turiu nesiotis.Pats atvaziaves is kazkokios supistos Nigerijos,ir be abejo privalantis nesiotis savo afrikietiska ID,nes mentai pastoviai tikrina juodckius,ir praso pateikti dokumentus.
  As ne jis,as esu baltasis,ir taip.As kaip baltasis esu absoliuciai aukstesnio rango ir rases zmogus,siame pasaulyje.
  Kiekviena diena traukiniu stoty matau mentus,prisipisinejancius prie negru ir azijatu,ir tikrinancius ju ID.
  Ir be abejo,mano akyse negras ir kinietis bus daug zemesnes klases zmogus,-kadangi tiesiog jau toks pasaulis.
  Nuvaziaves i afrika,i pietryciu azija,ar pietu amerika,tu baltas zmogus visuomet busi laikomas auksciausiame lygyje,kaip ir klientas pasiruoses isleisti pinigu ,uz skanu patiekala.
  Ir kai as sia vasara Kaune,centre turejau problema kur pavalgyti,as tikrai susinervinau,isvydes uztuptus staliukus,tiek lauke tiek viduj,zmoniu su pora tauriu pigiausio vyno ar alaus.Ir as,kuris isleis daugiau nei keli vietiniai,turiu ieskoti,kur prisesti,arba rinktis pati brangiausia restorana kuriame eiliu nera,nors as nesu turtingas zmogus,bet galiu leisti sau valgyti uzeigose .
  Lygiai tas pats klubuose.Sedi kelios panos,su sukniom,kurias nusiperka savaitei internetu,ir po to siuncia atgal kaip netikusias su priprakaituotom pazastim.Ateini i kluba,ir visur rezervuota,o ten sedi kelios panele arba narcizai peckeliai su savo kokteiliu visa vakara,o zmogus kuris atvare pasitusinti turi stoveti,nes tos damos uztupe sedimas vietas,ir neduok dieve atsisesi ant neuzimto staliuko,ant kurio stalo pasirodo yra nenugerta kazkieno taure.
  As pastenejau jog labai didelis skirtumas tarp UK ir Lietuvos yra tas,kad Anglijoj,visiskai pohui,tu sedi,palieki savo gerima,ir eini pasokti gryzti,jei matai kad vieta uzimta,pasiimi savo gerima,ir eini kur kitur.O Lietuvoj,zmones saugo savo sedima vieta ar staliuka,kaip dvarniaska savo buda,ir neduok dieve kas nors atsises.
  Nors uzsirezervave staliuka,prie to kokteilio ir prasedi visa vakara,o gudresnes isinesa buteli,ir merginu tualete prisipila degtines ar pigiausio vyno.
  Mane uzpisa,beribis vakaru kopijavimas,kai kisami visi supisti ekologiski maisteliai ir akcentojamas sveikas maistas,perkant brangius naturalius produktus,kai visa visuomene neturi uz ka nusipirkti net pigiausios kiaulienos,kuria valgo gal pora kart per savaite,uztat mergos akcentuoja viska i isvaizda ir apsirengima,nors pasikvietus tokia olialia putyte i restorana paaiskeja,kad ji net su irankiais elgtis nemoka ,ir tokioms sampanas prie mesainio yra norma.
  Dar yra tokiu bobu ir vyru kategorija,kurie viska zino,kaip gaminti su kuo,ir kaip.
  Nors tokios bobos,ar mergos taupo kiekviena centa,taciau per gimines susirinkimus,jos kaip visazines aiskina kaip reiketu ruosti lasisa,krabus,ir moliuskus.
  Ir tada paklausi,ju,kaip jus bobeles is savo varganos algos,sugebate daznai pirktis lasisa,aviena,auksciausios kokybes sirloin steak ,kad galite man zmogui,kasdien tai valganciam patarineti,kaip visa tai gamintis ir ka su kuo marinuoti .
  Tada jos ziuri issprogusiomis kiaules akimis,ir sako,ant kiek pinigai sugadina jauna zmogu .

  Oi dar daug reikes pasikeisti,gal net istisai kartai,kuomet jau galesime jaustis tokiais kokiais norime,ir su saknimis israuti susireiksminimo kultura.
  Lietuvos elitas susiformavo is tokiu pat turgaus prekeiviu,spikuliantu ir daug vargo maciusiu zmoniu,kurie reikiamu laiku atsidure reikiamoje vietoje ir pajautusiu didelius pinigus,nebemokejo kaip su jais elgtis.
  Kodel Sveicarijos milijonieriai,ignoruoja ir zemina Rusijos milijardierius?
  Todel ,kad geru manieru ismokstama seimoje,is kartu i kartas.
  Tad kad ir su dviem aukstaisias esanti darbininku atzala,arba kad ir magistre,ar net dakare ,ji savo mentalitetu,ir teliks ta darbininkijos pelyte,su savo siaurais stereotipais,su siauru supratimu ir mastysena.
  Lietuva kamuoja mazos tautos sindromas,ir turime buti labiau paprastesni.
  Lietuvoje jau nebesisuka dideli pinigai ,tad ir susireiksminimo turetu buti kuo maziau.
  Kaip man vienas anglas,destytojas pernai bare pasake.Anksciau ,visi mokesi anglu kalbos ir viskas buvo labai gerai.Dabar visi puole mokintis Norvegu kalbos,ir man Lietuvoje nebera kas veikti.
  Lietuvoje tik po gero 10 mecio susiformuos tikras elitas,kuris ir elgsis kaip elitas ,bus ispletotas lobizmas ,labdara ,ir bus iskiepyta abipuse pagarba savininko-darbuotojo santykiuose.
  O kai atejau Klaipedoj nusipirkti kebaba,pardaveja su kazkuo plepa ,kai pabarskinau i langeli ,ji man KOKIO BYBIO CIA NORI,AR NEMATAI KAD SU DRAUGE KALBU .

  • Rimutis

   trololo much?

  • E.

   Jau cia nebe trololo, cia diagnoze. Keista, kad Uzkalnis praleido toki komentara.

   • Komentaras ilgas ir įdomus.

    • ed

     taip, labai įdomu, jaučiasi europietiška minties tradicija…

  • EDM

   Tai kad tūlam etniniam britui, vokiečiui ar airiui mes irgi dažniausiai esam žemesnės klasės primatai, kaip tau tie negrai ir kiniečiai, europieti tu iš Europos kontinento 🙂

 13. Rasa

  Patinka man tas Užkalnio stilius!

 14. tads

  Oho.. tai bent komentaras.., net uzmirshau apie ka.. tikiuosi, cia zmogus rimtaiparashe, nuoshirdziai

 15. Armis

  As pati esu 2 vaiku mama ir zinoma man jie patys nuostabiausi nesvarbu ka mano kiti.bet netoleruoju, kai zmones leidzia savo atzaloms lipti sienomis restoranuose, galvodami kad cia kitu lankytoju problema jei jiems trukdo. tai pirmiausia tevu, o dar labiau mamu tamsuoliskumas ir bukumas. tad sorry bet jums tuomet nevieta kulturingose pasisedejimo vietose. ir skuskites nors ir strasburui, manau jie priprate prie nestabilios psichikos kompleksuotu nepatenkintu veikeju.

  • Jo

   As ir dvieju mama, visiskai sutinku su straipsniu ir tamstos nuomone

   • marius512

    Gerb, Jo,
    žodis „ir“ yra jungtukas. Tai kaip čia dabar jūsų tekstą skaityti? Jūs ir dar kažkokia dviejų vaikų mama visiškai sutinkate… ? ar kaip?
    Reikia vartoti „irgi“.

  • ed

   Armis yra dvieju vaikų mama! 😀

 16. levanderiui kandonui

  papostringavai, kaip nykus kaimo plugas. toks matyt irnumirsi. su buka pasaulejauta, varguolio pasiputimu, kad esi neva geresnes kokybes uz kitus. ir jokie iseiti mokslai, pinigai , geras edalas nieko nepakeis. tad nenuostabu, kad ir nigerietis ir kebabininke tave permato kiaurai kaip isgerta bambali.

 17. vm

  Mane tai baisiai nustebino tie pasipiktine teveliai – pati esu mama, bet net tokia mintis nekilo eiti su vaiku i vaikams nepritaikyta restorana. Kai einu valgyt su vaiku, einu tik i tokias maitinimo istaigas, kur yra vystymo staliukai, zaidimu kambarys, vaikiskas meniu ir t.t. Kai vaika palieku auklei ir iseinu su vyru ar draugais pavakarieniauti ir atsipalaiduoti, einu i iprastus restoranus ir ten tikrai nenoriu matyti lakstanciu, vyno taures vartanciu ir zviegianciu vaiku. Tas patys galioja viesbuciams, SPA, privacioms sventems ir t.t. Reikia dziaugtis tokiais tvarka palaikanciais restoranais, o ne skustis ar piktintis 🙂

 18. Jurgis

  O Vilniuje štai – baveik kiekvienoje padoresnėje įstaigoje yra vaikiškos kėdutės, padavėjos atneša pieštukų, ar vaikišką meniu. Taip, maži vaikai kartais užknisa, mes taip jau sukonstruoti, kad vaikų verksmas mus labai veikia. Tačiau manau, kad vilniaus įstaigų šeimininkai remiasi paprastu pragmatizmu. Maksima tai žino, kad geriau ne invalidų vietas daryti prie įėjimų (na kiek neįgalieji išperka?), o šeimos vietas, nes šeimos daugiau perka. O senukuose ar ermitaže pamatysite kaip niekad daug neščiųjų, matyt dėl to kad būtent tada sukyla lizdo sukimo inkstinktai… Aišku, yra čia ir neigiamų dalykų – kaip ir kitoje gyvoje gamtoje – taip ir žmonės su mažais vaikais yra agresyvesni, labiau linkę konfliktuoti su padavėjom ar rašyti skundus

 19. Nerijus

  keista, kad apie skundiku globeja, Sv Raca, nieko neuzsiminta.

 20. tingiudirbti

  labiausiai užknisa ikimokyklinukai… Taip sakant Perestroikos -Sąjūdžio vaikų vaikai… pamenu, kad prieš 20m buvo žavimasi „vakarietišku“ ar „rytietišku“ (a la japonišku) vaikų auklėjimu, kai vaikams viskas leidžiama ir auklėti viešumoje tapo blogu tonu… Į mokyklas atėjo vaikų teisės, bet išėjo jų pareigos… ir visą tai įvardinome keistu žodžiu „laisvė“…

 21. Jurga

  Mąsčiau apie šitą fenomeną, ypač graudus atrodo tas „skundų instancijoms“ reiškinys. Ir kodėl taip yra? Ar čia tik begalinis naglas susireikšminimas, ar tiesiog žmonės tokie apgailėtini ir silpni, kad tik taip pasijunta turintys kažkokią menką galią (apskųsti bei (su)laukti užtarimo/dėmesio/globos, nesulaukus-toliau skųstis)..?
  Bet kuriuo atveju, tai siaubingai nelaisvo žmogaus elgesys.

  • Alvidon

   Čia gali būt ir giliau šaknys. Yra tokia iš Azijos atėjus politinė tradicija: viskas priklauso chanui/emirui/carui/gensekui/fiureriui; visi kiti yra klusnūs jojo valios vykdytojai, nors ir skirtingų lygmenų; vienintelė viltis mažam žmogeliui tokiam pasauly – eiti nusilenkti/pasiskųsti kokiam aukšteniam (s poklonom k cariu, rankutę pabučiuti Donui, skundą surašyti partkomui/gestapui). Lietuva jau virš 20 metų eina anglosaksišku keliu (visos valdžios blogos, todėl niekam nereik duot absoliučios, lai būna nepriklausomų valdžių/galių konkurencija) bet žmonės inertiški, juolab rusTV populiari. Tai ir gaunam rezultate visišką nonsensą – laisvam pasauly žmonės ir toliau elgiasi kaip vergai, jie net nesuvokia, kad pasaulis įmanomas ir be vergystės.

 22. Levander Kroydon

  Nu jo,burzuazijos atzalos gavusios Siauliu Pedagoginio diplomeli prilygino mane Lietuviskuoju white trash .
  Be abejo,kad aukstos morales zmogus su Lietuvos,ar Lenkijos ar Anglijos runkeliais kalbes kiek pakeltu tonu ,o su a la universitetemis ziurkutemis-truputeli kulturingiau,siekiant isiversti i lova,(istekejusios Lietuvaites garseja kurviskomis manieromis )
  O kai zinai,ko nori,ir nori visko kuo efektyviau tada eini straightforward ,ir jei matai kad zmogus,tau gaisina laika,paprasciausia kalbi su jo bosu.
  Skundimas gali buti dvejopas.
  Pvz as esu TALK TALK klientas,ir man dingsta internetas,ir telefono linija strigineja.Paskambinu i klientu aptarnavimo linija,ir atsiliepia babajus is skambuciu centro Bangalore,-ir kai matau,kad tas babajus nesiorentuoja,apie ka eina kalba ir veblena sablonines frazes,sakau jam, AS NORIU KALBETI SU TAVO MENEDZERIU TUOJAU PAT,-tuomet tas babajus sako,palaukite ir laiko on hold 20-30 min,ir kai mato,kad klientas rimtai susiparino,jis tiesiog numeta rageli.Kodel?
  Todel,kad jis zino,jog jei jo menedzeris suzinos apie tokius dalykelius tai tas indas bus ispirdolintas is darbo,be jokiu kalbu,kadangi indijoje i jo darbo vieta laukia simtai.
  Tuomet matai,kad sudas gaunasi,niekas nieko nezino,kreipiesi i Trading Standards ,i Consumer Protection poskyri,ir isdestai viska

  Tuomet tau paskambina is TALK TALK,ir jau itaigiu balsu angle,pasiulo kompensacija £200 mainais uz tyla.Sutvarko interneta ir tu pamatai kad sutartis pakeista ir tu vel priristas prie naujos metines sutarties.+tau priklauso £50 voucheris,kurio deja tau niekas nepasiulo,
  Tuomet jau principo reikalais,-kali i small claims court kompensacija ant £5000 ,uzpildai allocation questionnaire ir pirmyn .
  po 6 menesiu per small claim track priteisia tau £4000 teismas,ir tu ismauni pailseti i Karibus .Ir tada pagalvoji,-na taip,tu skundeisi del sudinai atliktos paslaugos.Ar tu skundikas ?
  Taip,-ir tu pasiimi £4000 be jokiu advokatu paslaugu .
  Kalbant apie restoranus,ir barus,-be abejo cia kita specifika.
  Be abejo restorano savininkas turi teise net neileisti sveciu,bet privalo sveciui ipilti stikline vandens.Techniskai situo koziriu vakaruose megsta pazaisti teises studentai ,kuomet iskelia absurdiskas bylas,kurias kaip butu nekeista laimi.
  Lietuvoje yra per maza rinka,ir Vilniui uztektu keleto geru restoranu.Kadangi norint islaikyti auksta lygi,-reikia tureti pastoviu mokiu klientu.
  Atsizvelgiant i dabartini Lietuvos pragyvenimo lygi,Lietuvoje labai truksta WHETHERSPOON tipo uzeigu,kur galima nebrangiai pavalgyti ir isgerti alaus .
  Deja joms grestu vienkartiniu kecupo ir majonezo pakiuku stygius,nes juos paslapcia detusi i savo juodos spalvos dirbtinos odos ridikiulius,tokios amzinai nepavalgiusios kaip etcetera ar Margo .
  Karta Readinge,pries kelis metus esanciame Wetherspoon’s (Back of Beyond ) netoli Inland Revenue revenue Kings Road ,stebejau pikantiska vaizdeli .
  Rumuniskos kilmes dvi motereles atsisedusios viena pries kita,ir ziuredama viena kitai i akis,ramiai krovesi desimtis vienkartiniu majonezo,kecupo,krienu pakelius sau i tases .Tuomet ,visa tai pastebejes pagyvenes anglas pensininkas priejo prie ju,ir atnese dar savo nepanaudotu Heinz majonezo pakeliu,sako stai paimkite.
  Idomiausia,tai jog jos net nesuprato kad jas gedina,tad isigudrinusios,jos priejo,prie pagrindines pintineles ir naglai eme tuos pakelius krautis i tases.
  Nors aplinkiniai pasipiktino,bet niekas nedryso joms papriestarauti.Nes pakeliai,lygtai for free?
  Taciau is situ jaunu motereliu pavargusiais veidais matesi,jog jos krimto mokslus,kaip ir kai kurios komentatores,kurios atsiduriusios vakarietiskoje aplinkoje ima stebetis,kokie anglai kvaili,jog ismeta tiek daug geru,ju akimis rubu,maisto,baldu .
  Taciau tokios susireiksminusios damutes,laikomos antrarusemis Britanijoje,parskrenda namo lauktuvems pripirkusios kilogramais pigiausio sokolado is Tesco ir Asdos po 30 piskiu ir mokina likusius runkelius kaip reikia gyventi.
  Baisiau uz tokias,yra tik lietuvoje likusios,vienisos damutes,kurioms 2 igyti aukstieji neleidzia dirbti fizinio darbo(kitokio niekas nesiulo) ,ir sedi su Humanos rubeliais ( nes is parduotuviu nekokybiski ir neorginalus kaip padeveti) aprengtais vaikuciais.Tie vaikuciai uzpisa kitus lankytojus,norincius ramiai pasedeti su draugais,ir sitos jaunos damutes,daznai besikvepinancios is pazystamu kosmetikos dileriu ismaldautais megineliais ,apkalba emigrantus,besitaskancius litais baruose.
  Smagiausiai buna,kad klases susitikimus,organizuoti kazkodel nori tie kazkada iseje po 9 klasiu,ar blogiausiai besimoke,dabar turintys autoservisus,techninio aptarnavimo firmas,ar statybos firmeles.Na o ofisu ziurkutemis tapusios ,ant 40 metu paskolas pasiemusios be muilo mokytojams i rudaja sulysdavusios pirmunes ,vaizduodamos labai susireiksminusias teigia jog per savo uzimtuma,jos nelabai gales atvykti.Nors tiesa yra ta,kad joms tas 100 litu yra gyvybiskai svarbi suma,ir gerai pauzi tiesiog negali sau leisti.
  Gryztant prie straipsnio esmes,rinka sureguliuos viska.O visiems besiskundziantiems ,nepatenkintiems tokiu restoranu veikla,-reiketu pagalvoti.Ar verta gaisti savo laika,beskundziant kokia tai maitinimo istaiga,negaunant is to jokios finansines naudos?
  Keliaujant po Sumatra,Laosa,Kambodza as valgiau velnias zino ka,keptus skerius,ir visokius patiekalus is sunienos ir gyvaciu .
  Ar as kompleinindavau?Be abejo ne,net ir tada,kuomet aptriesdavau ,neapsviestos lauko bakuzeles tualeta.Kas nesitustinote azijatu lauko tulikuose-nesuprasit.
  As taip pat nekompleininau Vitebsko KGB,kuomet manes visiskai girto,apsauga neileido i Teatralnoe Kaffe per pati Slavianskij Bazar festivali pries pora metu.Nors tuo metu Baltarusija krete devalvacija,ir zmones prie keityklu stovejo savaitemis noredami isigyti doleriu .
  Bet as butinai patapsnosiu per peti Vilniaus uzeigos savininkams,kurie stalus uzemusioms damutems lieps susipakuoti ir issinesdinti kartu su savo islepintais mazais neklauzadom ir niekuomet joms daugiau nebeateiti.
  Siandien per SKY news rode barus Wiltshire ,i kuriuos poros jau ateina su arkliais.Nu bl ant kiek visuomene issigimsta.
  Nors musu damutes nelabai ir skiriasi nuo siu sunu

  http://www.youtube.com/watch?v=EVwlMVYqMu4

  • ed

   šitas įdomesnis

 23. hm

  Visuomet buvo ir bus lunatikų, kuriems kas nors negerai – juos blogai gydo daktarai, jiems eilėje reikia stovėti ar tik vienos durys atsidaro, išeinant iš parduotuvės, juos per ilgai aptarnauja picerijoje (o po to atneša per didelę sąskaitą). Nei čia verta stebėtis, nei bandyti tokius paprotinti, nes tokie vis vien viską žino geriau. O kad mamytės perdėm įsijaučia į savo vaidmenį, tai irgi faktas – juk nėra jokios kitos srities, kur jos gali pasireikšti / konkuruoti, jei sėdi namuose dvejus ar trejus metus be jokios kitos veiklos ir kito vaidmens, apart mamos.
  Pati turiu du mažus vaikus, kurių tik vienas kol kas sugebėtų tinkamai elgtis viešoje vietoje, nes su mažuoju dar nesusišnekėsi (kad ir kaip aš jį, žioplį, myliu). Ilgą laiką jokioje viešoje vietoje su vaikais nebuvome ir dar kurį laiką neketiname eiti. Į restoranus einame dviese, o visi savaitgaliais pietaujame namuose – ir skaniau, ir jokio streso, kad mažėlis apdirbs grindis metro spinduliu aplink save. Prekybos centrai yra prekybos, o ne pramogų vieta (kad ir kaip jie bandytų įtikinti priešingai), taigi maisto prekes gali nupirkti vienas tėtis arba viena mama. Visas kitas prekes galima nusipirkti internetu, kol vaikai griuvinėja kieme ant sniego ar didelis mažą tampo su rogėmis – toks laiko praleidimas daug sveikesnis, nei virusų rinkimasis „pramogų“ centruose. Viskam savas laikas ir sava vieta, tame tarpe ir vaikams.

 24. Algirdas

  Levanderis gerulis;)

 25. vidas

  Straipsnis geras, bet tie du mega komentarai dar geresni 🙂

 26. Martis

  as siulyciau uzkalniui prideti levanderi i savo blogus kaip autoriu, tik biski suderinti cenzura. Antras komentaras man irgi geresnis 🙂

 27. Mirtishe

  noreciau suzinot ar Levander Kroydon turi savo bloga? [AU nesupyk 🙂 ]

Parašykite komentarą