Facebook rodo sacharininę Naujosios Kartos svajonę

Šį video yra būtina peržiūrėti prieš skaitant straipsnį.

Čia ne apie tai, kad Facebook paleido Facebook Home, netikusį app’ą ir beveik operacinę sistemą mobiliesiems, kur viskas jūsų telefone pasidaro tik apie Facebook’ą, ir jis lipa jums ant galvos, ką bedarytumėt: dabar visi kvailiausi draugų katukai ir kūdikėliai galės būti ne kažkur, o pulti gremžti jūsų smegenis tą sekundę, kai įjungsite mobilų.

Čia apie reklamą. Pažiūrėkite ją gerai (geriausia – desktop’e, HD rezoliucijoje), pažiūrėkite kelis kartus, nes jums reikia įsiminti viską, ką matysite.

Štai jis, gyvenimo modelis ir idealas Naujajai Kartai, visos vertybės, aspiracijos ir estetinės siekiamybės sudėtos į 61 sekundę, ir jei norite suprasti paauglius (vaikus, brolius, seseris ar šiaip pažįstamus), arba ankstyvuosius 20-mečius, jūs privalote įsiminti viską, ką pamatysite. Ne visus, bet daugelį iš jų. Ne visi ten yra tokie, bet tie, kas yra, yra labai labai tokie.

Į vieną video sudėti visi stereotipai, pradedant nuo politinio korektiškumo (rasių ir lyčių mišinys padozuotas kaip vaistinėje) iki to, kuo užsiima žmonės, į kuriuos taikosi Facebook’as.

Nuotraukoje: tipinis Facebook kartos balius. Visiems linksma, kas geria pigų vyną, kas alų, indai paprasti, valgiai etniškai korektiški (koks nors Trečiojo Pasaulio marmalas), jie neturi daug erdvės, bet jiems labai linksma, ir kambarys papuoštas etninėm pabriakuškėm iš kelionės po pasaulį per tėvų apmokėtą Gap Year.

Dauguma jų pakankamo amžiaus, kad jiems parduotų alkoholį, bet dar labai toli iki tos ribos, kai jie atsikels nuo savo subinių ir pradės kažką dirbti ir uždirbti pinigus.

Dabar jie nedirba. Jie sėdinėja ant sofų, važinėja visuomeniniu transportu (atsakinga – ir mažiau teršia gamtą!), miega, siuntinėja įsimylėję vieni kitiems žinutes, labai dažnai gamina valgyti nelabai erdviuose, bet su meile apstatytuose būstuose, ir yra afigiennai ir neįtikėtinai laimingi.

Žinote, kodėl jie laimingi? Nes jie neturi niekam jokių pareigų, vaikų jie kol kas neturės, nes gyvens sau ir dėl savęs iki kokių 45 metų, kai nebegalės turėti, nes organizmas jau bus sudilęs. Todėl jų visas gyvenimas buvo, yra ir bus tik dėl savęs ir dėl savo lėkštų užgaidų; geriausiu atveju, jie pagroja akustinėmis gitaromis ir laibais balsais groja band’e, dažniausiai niurkydami dainuojamąją poeziją, kuri yra tokia nonkonformistinė ir labai vėsi. Į jų koncertus vyninėje ateina 20 žmonių, daugiausiai draugai ir giminės.

Bet dabar jiems šiaip viskas gerai, juos išlaiko kiti (dažniausiai – tėvai, arba bankai, iš kurių jie skolinasi be minties atiduoti, nes vietoj atidavimo galima eiti daužyti langų ir protestuoti prieš neteisybę). Darbo jie neturi kartais todėl, kad kam dirbti, jei galima nedirbti, o kiti sako, kad norėtų dirbti, bet tinkamo niekur nesusiranda, nes jauniems žmonėms su darbo susiradimu beviltiška. Tie darbai, kurie yra, jiems netinka, nes ten viskas durnai sutvarkyta. Tokia jau sistema, kuri jų nevertina.

Bet dabar jie laimingai kvatoja, kaip gerai prižiūrėta kvailelė gerais dantimis šioje nuotraukoje, ir kaip visa eilė besmegenių, bet labai gražių fyfelkų bent keliose vietose šiame klipe.

Jie visi aprūpinti visa įmanoma įranga, nuo telefonų iki iPadų ir MacBook Air’ų, ir gyvena nelabai brangiame, bet oh-so-stylish IKEA baldų pasaulyje.

Tėvai ne tik paveža ir pasiima, iš kur reikia (gali sėdėti ant užpakalinės sėdynės prie atviro lango, šilto vėjo apipučiama), bet ir nusiunčia atostogų, kur galima fotkinti savo išsišiepusias nuotraukas su tokiais de rigueur silly beach sunglasses.

Pusė laiko praleidžiama ir nuotraukos paveiksluojamos su kavos puodukais prie burnos ir rankose, nes pusė gyvenimo apskritai praleidžiama kavinėse ir coffee shopuose, tampantis su starbucksų ir Coffee Inn ir visų kitų socialinių maitinimo įstaigų kartotiniais puodeliais, kurie yra peraugusio kūdikio buteliukas su žinduku ir comfort blanketas. Gaila, kad dar nebuvo nuotraukos, kai tą puodelį laiko žiemą šiek tiek apsnigta ranka su riešine pirštine, ajėzau kaip tai yra jauku ir cute.

Kitos nuotraukos vaizduoja šokinėjimą į orą, stovėjimą gatvėje ir kvatojimą, kvatojimą, kvatojimą. Jėzau, kokia gera emocija trykšta iš visur, ir koks saldus, kaip du medu, veltėdžių ir kūrybiškų freeloaderių gyvenimas.

Kalbėjimo jiems nebėra, yra neįpareigojantis chat, šlykščiausias anglų kalbos žodis, užsėdęs kalbą per pastaruosius dvidešimt metų savo atgrasia politkorektiška subine. Tai neįpareigojantis paplepėjimas, parietus kojas, atlošus galvą, prie taurės vyno, su mielais draugais, prie žvakės, kaip miela, dievinuuuuuuu.

Nuotraukoje: ne tik šis peraugęs kūdikis galvoja, kad jis yra labai cool. Taip apie jį galvoja ir visa Facebook’o dykaduonių karta, kuriems jis yra stiliuko ir laisvos, atsipūtusios dūšios portretas. Jo panašumas į Jėzų Kristų nėra atsitiktinis.

Jei jūs, skaitydami šias eilutes, linkčiojate galva, ir galvojate – na, kam gi galėjo patikti tas Facebook klipas, tokia infantili nesąmonė nesubrendusiems ir nesubresiantiems – jūs esate labai naivūs.

Šis gyvenimas su šniūreliais apraišiotais riešais ir su kavos puodeliais ir su viena kita glostančiomis išpuoselėtomis rankelėmis, nupaveiksluotomis per Instagramo filtrus, yra tai, į ką Facebook’o karta jaučiasi ne tik pretenduojanti, ji galvoja, kad turi į visą tai teisę, ir mokėsite už visą tai jūs, mano bendraamžiai.

Aš žinau, kad jaunojoje kartoje yra labai daug protingų ir darbščių žmonių, su idealais ir užsispyrimu (NB: protestavimas su Bono, kad Afrikai nurašytų skolas, nėra jokių patrauklių charakterio savybių požymis ir neparodo jokių idealų, tik naivumą ir kvailumą) kuriais aš žaviuosi. Jie nesėdi kvatodami ant sofkučių ir nemato šių kvailų paveiksliukų kaip siekiamybės gyvenime (daugiausia todėl, kad jie labai daug dirba ir žino, ko nori), bet apie juos Facebook neužsako klipų.

Nes jie nėra Facebook’o tikslinė auditorija, ir ačiū Dievui.

92 Komentarai

 1. Augustinas

  „de rigueur“, maybe?

 2. Rikis

  Ačiū, kad apgynei paskutinėje pastraipoje normalų jaunimą, nes vėl gi visus krauti į vieną krūvą nėra objektyvu.

  • Liucipher

   Godotinas Riki, baikit su savo objektyvumu. Gerb. A. U. neįtikėtinai fantastiškai mielai subjektyvus, todėl mes, geros valios ir teisingų ( right is right) pažiūrų žmonės, jį ir skaitome.

 3. pasisiauses

  Na aš skaitau tavo blog’ą jau daugelį mėnesių, turbūt nuo pradžių pradžios, ir šitas straipsnis turbūt labiausiai užpisantis (atsiprašant)
  Kuom blogai džiaugtis? Ta prasme tu prieš progresą? Kiekvieno juk reikalas ar jis dirba ar jis trina šikną ant kušetės… Žiauriai gerai, kad gali pasiekt draugus visur ir visada ir nereikia ant to Facebook čia taip varyt, ne tik hipsteriai ir dykaduoniai juk ten sėdi…
  Visi tavo straipsniai dažniausiai būna afigieni ir labai teisingi apie tuos runkelius ir pan. Bet cammon dude, pirmą tikrą pavasario savaitgalį negadink nuotaikos tokiu negatyvizmu.

  • R

   „Ta prasme“, o kur tu ten matai progresą?

  • Vytautas

   Aš tai manau, kad net išėmus žodį „facebook“ straipsnio esmė nepasikeistų. Labiau apie keistą mūsų kartą kalbama, negu apie patį socialinį tinklą. Tiesiog ta reklama gerai atspindi, kaip šiandien kas. Koks skirtumas, ar apie feisbuką, apie twitter’į kalbėtų, ar apie Beats ausines, ar apie Mumford&Sons..

  • Ineta

   O jūs, ponas, turit kažką prieš filosofijos studijas ar laisvus metus? Sakot, savęs ieškojimas nėra progresas? Tai gal jūs jau toks puikus savo laimės kalvis, kad ir be paieškų man laimę nukalsit? Įdarbinkit mus visus inžinieriais, nes jų dabar labai trūksta, nereikės man filosofijos mokytis užsieny iš tėvelių kišenės.
   Mūsų karta sukasi taip, kaip išmano, ir nesakykit, kad tai blogai, nes apie jūsų kartą mes straipsnių nerašom ir su žlugimu nelyginam. Norim juokiamės ir geriam pigų vyną, norim studijuojam tai, kas širdžiai miela. Džiaugiamės, kad ne sovietmečiu gyvenam, kartais gal ir per daug, bet džiaugiamės, ir jūsų kritiškas požiūris ir tokio požiūrio formavimas, mums didesnių tikslų siekti tikrai nepadės. Manot nuo sofučių nulipsim, pradėsim darbo ieškot? Nepradėsim, nes gerai taip, kaip yra, o kai jau pasibaigsim savo keliones ir filosofijos studijas, tada paverksim prie darbo biržos, jei reiks, bet pas jus, praėjusi karta, neisim pinigų ieškot, nes net ir gimti nereikėjo, kad suprastum, kad visą gyvenimą nusistatymas prieš laisvą reiškimąsi ir neįpareigotą protą bus.

  • Gerasirdis

   Aš tikiuosi, kad čia tuoj pat prieis Užkalnis ir suspardys tave už privataus mokslo misrepresentation.

 4. Luna

  Riki, o jei kitai nebutu imanoma suprasti, kad.cia tik apie jo daly?

  • Rikis

   Nesupratau tavo sakinio, išversk. Ačiū

 5. Nerijus

  Parasyta kaip bibliojoj, kai skaitai ir galvoji, na gi protingai sudeta viskas, o rasytojas visa tai dare su „ugnele“…

  P. Uzkalni, manau sita krize sudes viska i vieta, nes ta fb kartablietuvoj yra ir trumpa (metu prasme), ir siaura (procentais) palyginus su pietu Europa. Tad dar ne viskas prarasta, nes racionalumas grizta.

  P.s. nors tu ka, skaitydamas visa laika maciau savo drugelius is pietu europos..

 6. net like r dislike disablintas youtube

 7. Dirbk pirk mirk

  Dirbk pirk mirk

 8. Aurimas

  As manyciau cia daugiau Facebook Home auditorija negu pacio Fb apskritai. Turbut nemaza dalis jusu traffic’o taip pat ateina is ten?

 9. Žygimantas

  Tiesiai į dešimtuką, tačiau Lietuvoje situacija manau tikrai geresnė, nes kalhozų įdeologija sugebėjo įpiršti vyresniajai kartai, jog pinigai yra uždirbami, kai tuo tarpų vakaruose jau nuo antro pasaulinio laikų žmonės pratinasi gyventi prisidarę vaikų ir iš pašalpų kurias jiem uždirba dar nedegradavę žmonės, o tų išlaikytinių vaikai matydami, kad tėveliai nedirba patys rezgia planus kaip taip „prasimušti“ ko rezultatas, mtv laida- „16 and pregnant“. O pas mus, Marijos žemėje, tik dabar atsiranda tynginių karta, ka padarysi, manau man teks dirbti savoje gimtinėje su siauriakiais ir juočkiais ☻

 10. Nojus

  Šitas klipas buvo sukurtas tam, kad nepatiktų Užkalniui.

 11. MZ

  Man šitas klipas labai primena Happy Talk, kuris paprastai naudojamas nuobodžiose brošiūrose ir beveidžių kompanijų svetainėse.

  http://www.codinghorror.com/blog/2009/09/if-it-looks-corporate-change-it.html

 12. Patrimpas

  Geras!

 13. Pjovejas

  O vat pasišiaušęs tai matyt ir priklauso tikslinei auditorijai? 🙂 Nes kažkaip… hmmm užkliuvo ne visai tiksliai tas, apie ką iš esmės yra straipsnis 😀

 14. Povilas

  Oj kaip taikliai… Man štai 24 ir man taip nesinori būti šito sintetinio pasaulio dalim. Bet taip sakant, pradėk nuo savęs. Tai viskas ką žmogus gali padaryt.

 15. Romas

  Aš esu toks kaip čia aprašyta. Kaip man pasitaisyti ? Kaip reikėtų atrodyti, leisti laisvalaikį ir kur gyventi ?

 16. Ieva

  Na gi įdomiai čia parašliavota, tik iki galo nesupratau ką Ponas Užkalnis čia norėjo įrodyti. Ar tai buvo noras parodyti kiek daug išlepusių jaunų žmonių, ar kaip snukiaknygė bando naudotis šia išlepusia karta, ar tai koks neaiškus pavydas, smerkimas jauno žmogaus, nes jis jaunas ir tuo mėgaujasi. Įdomu, iš tikrųjų įdomu.

 17. Wist

  Visai nesutinku su Ponu Užkalniu, žinoma yra kvaištelėjusių žmonių kurie apsilankę tualete skuba fotkinti savo gaminio ir dėti į Facebook’ą, bet nesakyčiau, kad tokiu yra labai daug, jaunimas turi svajones r užsibrėžtus tikslus nors ir dažnai naudojasi socialiniais tinklais. Šie, lyg ir būdas pasidžiaugti su kitais ar pasigirti savo pasiekimais. Be to, o kada džiaugtis linksmu ir nerūpestingu gyvenimu jeigu ne jaunystėje, negi keturiasdešimties?

 18. Tomas

  Žmonės ieško meilės, gerbiamas Andriau. Ieško jos ir jumyse.

 19. Petras

  Andrius ir vėl skaudžiai teisus, nes tokių parazitų apstu ir mano kasdienybėje.

  • Ant

   Jei tokių parazitų nebūtų tamsta darbo neturėtum. Yra perprodukcija, žmonės prigamina gerokai daugiau, nei gali suvartoti, žemės ūkyje dirba iki 5 proc. dirbančiųjų, visko turime per akis, visko per daug, deficito laikai ir buvusioje cccp seniai pasibaigė. Ką dar jaunam žmogui daryti? Nenuperkame tiek, kiek pramonė prigamina. Alkoholio, ir to nesuvartojame tiek, kiek spirito gamyklos priraugina. Tai kur dirbti jaunimui?

 20. Monika

  super straipsnis! dekui Uzkalniui,kad apsviecia zmonija,nes maniau ,jog tik viena pastebiu fb nevykelius-savo bendraamzius. prajuokino ir pakele nuotaika,daugiau tokiu straipsniu! 😀 ypac ta gera vieta su pirstine ir kavos puodeliu. cute.swag.chill autorius

 21. muha

  Haha, eikit dirbt, „produktyvios“ sistemos kaliniai 🙂
  Kaip matot ir zmogus sita rases dirbo, tad kiekvienas cia pigiai ir parazitiskai komentuojantis, pagalvokit ka patys veikiant.

 22. Aliona

  P. Užkalni, viskas tiesa, chrestomatinis šios teorijos pavyzdys – pasisiauses

 23. Gustas

  O koks skirtumas realiai? Ir šiaip užkalnis yra kaip T.Vidmantas sakė labai didelis ir labai baisus trolis. Aš tai nepagaunu, kuo jį čia viskas užpisa, kad sėdi chebra kofe, ot tai problema. Koffeeine ar kur nors, kitur kur jo ‘laukinės žąsys’ rašo gersi kavą. O tai ikeaos baldai. Tai jei man 20m. gyvenu, barake ar nuomuojuosi pas kažką, kam man reikalingas ąžuolis krėslas, sedėsiu savo 12lt vertės kėdėj iš IKEA ir man zjbs. O kas iš ko gyvena, kuo uždirba ir pan., tai čia jau šiaip grynai yra tiesiog žiauriai didelis pavydas. Man gal irgi pavydu daug ko, bet tai nekaltinu tamstos Užkalnio, kad jis rašo bullshit’ą ir valgo Neringoj, kai aš šiai akimirkai neturiu bapkių kebabu

 24. Rūta

  Ir aš šįkart keliu visas keturias UŽ.

 25. hipis (buvęs)

  Baby-boomeriai (http://hippiesincalifornia.files.wordpress.com/2011/11/celebrate.jpg) įkopę į savo trečią dešimtį buvo lygiai tokie pat užpisantys (dar blogesni) ir pasaulis dėl to nesugriuvo. Nereikia pist proto, kad čia naujas fenomenas („gyvenimo modelis ir idealas Naujajai Kartai“).

  Pacituosiu iš labai seno hipių manifesto:

  We are going to build a better world for our children and our grand children. We want fun, good health and mutual caring; everyone is welcome to join us.

  We have boundless optimism. We love diversity, we hippies are everyone.

  We try to live a simple life with simple rules. Close the refrigerator door, recycle and clean up after yourself. We share everything that we can, but we don’t take anything that isn’t ours.

  We respect other people, completely. Everything about others can and may be different. Yes!

  We accept responsibility for our actions and we protect our friends by not bringing into our lives others who don’t accept responsibility for their actions.

  We still love marijuana brownies.

 26. Nepraejo ne 10 metu ir Užkalnis prabilo brandesne mintimi.

 27. cfdsfd

  pamirsai pamineti sporto klubuose besifotografuojancias „sportininkes“

 28. Eina sau koks geras straipsnis.

  Skaičiau. Skaičiau. Ir iš vien pritarinėjau: „Taip… Suknisti hipiai… Taip… Aha… Cha, cha“ ir tada supratau, kad iš esmės, iš vienos pusės pasižiūrėjus, savo kartą keikiu. O iš kitos pusės – vos, vos jaunesnę kartą keikiu. Reiškias senstu – jau pradedu burnoti prieš šių dienų jaunimą.

  Kitas dalykas: reikia nusipirkti laikrodį. Taip galėsiu kiek galima minimizuoti laiko kiekį, kurio metu galiu būti matomas su mobiliu (nereiks, norint sužinoti kiek valandų, žiūrėti į mobilų) ir būti netyčia sumaišytas su šitais laimingais žmonės iš klipo.

 29. Levander Kroydon

  Virsuje kazkas pasivadino mano Levander Kroydon nicku,ir komentaras

  Levander Kroydon April 13, 2013 at 14:41 yra rasytas ne mano .
  Cia turbut Uzkalnis sposyja.
  Ir sugalvok gi man taip.

  • Gerbiamas Levander Kroydon, nežinau, kas čia rašė, ir tikrai netikrinsiu. Matyt, žmogus svajoja būti panašus į Jus.

 30. Jurgis

  Norėčiau pastebėti, kad maždaug kas trečią straipsnį rašote apie mane 🙂 Na gal ne konkrečiai, bet apie panašius žmones. gaila tik kad neigiamai…

 31. Vytautas Aukštikalnis

  Jaunoji karta senimą savo tingumu ir gyvenimo vizijų neturėjimu užpisa jau gerus du tūkstančius metų. O laimi būtent tie, kas sugeba tos jaunos kartos poreikius patenkint. Ah well. Life goes on.

 32. Alvidon

  O gal čia ne kartų skirtumas ? Gal tiesiog daba jau taip skiriasi socialiniai sluoksniai (klasės, kastos) ?

  • Ahmadinejadas

   Gerb. A. Užkalnis, mano kuklia nuomone, užkabino daug giliau, nei jis įsivaizduoja. Niurkydamas irklu ledkalnio viršunę dar nepastebėjo povandeninės jo dalies. Čia ne tik reiškiasi nauja karta („Gen Z“ jau turbūt, nes „Tūkstanmetininkai“ dar kitokie), bet vyksta didesnio masto – visuomeniniai pokyčiai. Žinoma, viskas dar tik pradinėje stadijoje ir prireiks dar 50-100 metų, kad visuomeninė santvarka pasikeistų, bet jau dabar galime pamatyti naujos visuomenės tendencijas – tvaresnis, technologijomis grįstas pasaulis, didesnis anarchizmo laipsnis, mažesnis vartojimas dėka dalijimosi, mažiau streso ir t.t. Gali būti, kad po daugelio metų dėl šio rašinio gerb. A. Užkalnis atrodys kaip paprasčiausias luditas 🙂

 33. bitė

  Oi kaip taikliai čia apie viską.
  O ar kas nors pastebėjote – dar yra tokia padermė, kuri į ausis susikiša kažkokius melus daikčiukus su baltais laideliais, dabar pastebėjau, kad atsirado jau ir raudonų, ir įtariu, jie (raudonieji) dabar yra ant bangos.
  Aš taip įtariu, kad anie iš ausų medų tais laideliais nuleisdinėja..
  o ką jūs manot..:)

 34. untanis

  Pilnas pavydo ir neapykantos raštliava. Atrodo, kad autorius tiesiog pavydi jaunimui, nes pats tokios jaunystes neturėjo ir ,matyt, šeimoje stigo pinigų tad teko anksti pradėti dirbti. Jeigu jums nepatinka facebook’as tai ir nesedėkite jame, jeigu nepatinka coffee in – neikite ten, jeigu norite dirbti – dirbkite, kad ir nuo 16 metų, bet kam ta neapykanta ir pagieža kitų atžvilgiu, toks jausmas, kad autorius menkindmas kitus tiesiog pats geriau jaučiasi.
  Nelabai suprantu, kaip čia susijęs gap year ir facebook karta. Gap year’as buvo, kai facebookas dar net neegzistavo, bet vėl manau, čia yra pavydas, kad užsienio valstybių (ypač į vakarus) gyventojai gali sau leisti tokius dalykus, nes Lietuvoje yra priimta, kad baigei mokyklą – eik dirbti, arba dirbit ir studojuoti, pats studijavau ir dirbau, bet mielai bučiau pasiėmes gap year ir keliavęs po pasaulį, bet deja, nebuvo tam lėšų, tad kam kišti čia tą feisbuką 🙂
  Tas neva tipinis facebook kartos balius vėl parašyta nesąmonė, jeigu autorius gyveno VU barakuose, 10 m2 kamberėlyje keturiese, ir kepė bulvės ant vandens, tai nereikia pavydėti kitiems, kurie gali gyventi geriau, nes tas aprašytas neva balius, man labai primena tiesiog eilinį pasisedėjimą – vakarienę, kas yra labai populiaru italijoje, ispanijoje ir kitose šalyse. Tiesiog tokia kultūra, ir tokius „balius“ rengia ir daro žmones, kurie net nenaudoja facebook’o.
  Manau, kad kaip tik dabar galima isskirti atskirą sub-kultūrą, kurią pavadinčiau anti-facebook’iniai – tai žmonės, kurie negali džiaugtis gyvenimų, nes ,neva visų jų nelaimių ir negandų priežastis yra facebook ir kol jis egzistuos jie neras savo sielos ramybės,

  • Alvidon

   Nu, nebloga paralelė gavos. PIIGS vs šiauriečiai 🙂 Katriem pareina triūbelė tuoj pamatysma 🙂 Ir išvadėles paraleliškas galėsma pasidaryt 🙂

 35. Schreiberis

  Hehe… taiklus straipsnis. Linkciojau galva skaitydamas. Beje jei A.U. pop straipsnis apie hipsteri, tai sitas apie visa ju karta taps puikiu masalu puslapio lankomumui didinti. Juk didzioji dalis blogu skaitytoju, juk ta pati auditorija kur fb sedi. ((: Taiklus straipsnis, pats simto darbu zmogus, tai pasijutau maloniai, kai perskaiciau.

 36. Vingiuotas

  Pasišiaušusio reakcija į straipsnį tiesiog superinė – straipsniai apie runkelius yra afigienai teisingi, bet apie mus tai jau labai ne. :))

 37. Kritiniu atveju bus kaip Ayn Rand „Atlas Shrugged“ – tie, kurie moka, gali ir dirba tiesiog nustos tai daryti dėl kitų. Pasaulis po truputį nueis nachui ir hipsteriai padvės badu arba bandys taisytis. Iš principo, tai jau vyksta. Vakarų Europos vidinės politikos kaita aiškiai rodo, kad pašalpų ir lengvatų bei lengvai ir be pasėkmių pasiekiamų banko paskolų nebebus. Teks hipsteriams kinkytis laikraščių nešiojimo vežimėlius ir gerokai paplušėti.

 38. Piktas Hipsteris

  Aš specialiai, kur nors eidamas palieku visus šniūrelius ant rankų, kad matytųsi ir keltų neapykantą atitinkamam visuomenės rudimentui. Vakarieniaudamas London sityje above average budget restorane, kuriame dress kodas A must, nesulaukiu jokio dėmesio į tai, bet tik grįžęs į Lietuvą ir nuėjęs kur nors, kur vietinio kaimo verslininkams yra lygis pavalgyt, esu perveriamas kreivių žvilgsnių. Ir man taip gera ant širdies būna, nes man patinka kai tas sėkmingas darbštuolis pradeda springt savo nekonforto zona. Dažniausiai, jie labai daug dirba, o tada bėga į Gelažniko parduotuvę arba, jei uždirba daugiau, tai pas, dabar jau ir eseistą, Statkevičių, nusipirk gražensių rūbelių. Jie nekenčia kitokių, nes jie nori, kad visi žaistų pagal jų taisykles. Kitaip tariant jie nori, kad visi aplink, kurie uždirba mažiau žavėtuosi jų galimybėmis gert prabangesnį vyna, pirkt lašišą kilogramais Maksimoje, o matydami jų snukučius Žmonių žurnale, galvotų, kokie tie žmonės laimingi. Jiems susuka vidurius pagalvojus, kad kažkas gali būti laimingas gerdamas pigų vyną bei ignoruot jų socialinio statuso atributus.

  Visokių būna hipsterių, būna ir whitetrash’o, lygiai kaip tarp verslininkų būna debilų su per sovietų sąjungos žlugimo laikmetį užkaltais litais, bei atitinkamu mentalitetu. Kaip tik vakar, valgydamas viename iš Pekino restoranų kalbėjau su 26 metų pana iš Olandijos. Prieš porą metu pardavusi savo verslus Ispanijoje išlėke pusmečiui į New York’ ą užtūsint pagal pilną sėkmingo verslininko programą, bet ją visa tai užps. greičiau nei ji tikėjosi. Uostyt koksą, gert brangų šampaną bei nuolat būt su kompanija, kuriai rūpi užkalt kuo daugiau bapkių, kad galėtų dar daugiau išleist, nebuvo jos svajonė. Dabar mokosi kinų kalbos, gyvena hostelio dorme už 8 usd per parą ir jaučiasi daug laimingesnė, o likusias bapkes laiko ateities investicijoms. Kitas pavyzdys panos bendramokslis, vieno iš investicinių bankų Londone viceprezidentas. Žiemom geriam pigų elį pubuose, o vasarom karts nuo karto užsukam į London Fields’us pagert pigaus vietinio rašalo kartu su kitais hipsteriais. Ir bendrai jaunimas sąmoningėja ir supranta, kad visokie šūddaikčiai, dėl kurių per receciją atitinkamas sluoksnis šokinėja pro langus, yra reikalingi tik kompleksuotiems dalbajobams, kurie niekaip kitaip negali pajaust savo savigarbos. Nueikit į startuperių meetus Londono pub’uose – sutiksit krūvą paprastai apsirengusių jaunuolių, kurie jau dabar valdo verslus su metine apyvarta siekiančia virš kelių milijonų svarų. Per tuos alaus pagėrimus įvyksta produktyvus networkingas ir gimsta naujos verslo įdėjos, o FB savo ruožtu tampa viena iš to networkingo terpių. Tai yra naujoji karta ir ji dar ilgai susnobėjusiems bei pavydiems seniams didins infarkto riziką. Tai tiek.

  • Aš šitą specialiai išskirsiu, kad neprapultų komentarų sraute.

   Per tuos alaus pagėrimus įvyksta produktyvus networkingas ir gimsta naujos verslo įdėjos

   You couldn’t make it up.

   • ignitron

    Labai geras Hipsterio komentaras, respect (čia aš be ironijos). Piktas Hipsteris akivaizdžiai yra vienas iš tų, kurie aprašyti paskutinėj pastraipj, t.y. šitas straipsnis ne apie jį.

 39. Simas

  Dėl politkorektiškumo ir rasių balanso, tai klipe visiškai nemačiau azijiečių… Gal jie tuo metu mokosi bibliotekose, kol jų kurso draugai, linksmai chattindami, ėda iš bliūdų? 🙂

  • Yra, screen nuotraukose. Bet dėl to, kad jie mokosi bibliotekose, visai pritariu.

 40. Jokio skirtumo, koks mano vardas

  Straipsnis teisingas, bet kaip visada tarp teisingai kandžių minčių būtinai yra įvelta bent viena šunsnukiškai neapgalvota ir drąsiai išvemta šūdina mintis.
  Cituoju:
  „Žinote, kodėl jie laimingi? Nes jie neturi niekam jokių pareigų, vaikų jie kol kas neturės, nes gyvens sau ir dėl savęs iki kokių 45 metų, kai nebegalės turėti, nes organizmas jau bus sudilęs. Todėl jų visas gyvenimas buvo, yra ir bus tik dėl savęs ir dėl savo lėkštų užgaidų; “

  Va čia yra ta šūdina išvemta mintis. Apsisprendimas neturėti vaikų nėra gyvenimas tik dėl savęs. PRIEŠINGAI. Visi, kas turi vaikų, juos turi tik dėl savęs ir dėl to, kad būtų kas užpakalį senatvėj nuplaus. Netikit? Paklauskit savęs, tik sąžiningai atsakykit sau. Žmonės, kurie vaikų neturi, gyvena dėl kitų. Jie gyvena su mintimi. Jie padeda kitiems – našlaičiams, seneliams, gyvūnams, tokiems šikniams kaip Užkalnis, kuris turi pakankamai proto, kad parašytų gerą straipsnį, bet nepakankamai kantrybės, kad jį du kartus perskaitytų ir paredaguotų.

  • ignitron

   Matai, kai didžiulė masė žmonių ne augina vaikus, o „ieško savęs“, paskui gaunasi taip, kad Europos didmiesčio visuomeniniame transporte tėra trys baltieji, ir tie patys – lenkai. Pažiūrėk populiacijos piramides ir pagalvok, kas bus pasaulyje po kokių 50 metų.
   http://populationpyramid.net/Lithuania/2010/
   http://populationpyramid.net/Saudi+Arabia/2010/

  • Paulius Žuvyčius

   neties, kad buvo išvemta šūdina mintis. Kiekvieno gyvo organizmo tikslas yra daugintis. Matau pavyzdžių kaip elgiasi žmonės, apie 50m, turintys tris vaikus ir neturintys nei vieno. Socialinės sąlygos labai panašios, bet neturintys vaikų kalba tik apie pinigus. Nematau nei vieno pliuso dėl to, kad kažkas neturi savo atžalos.

 41. Anonimė

  Kiekvienas turi teise rinktis savo gyvenimo būdą. Jei žmogus yra laimingas gerdamas kavą, „sedėdamas“ facebook’e ir klausydamas dainojamosios poezijos, nu ir ką? Kuo kitoks gyvenimo būdas yra pranašesnis? Aš neginu facebook’inės kultūros, tačiau… Dirbti ofice, o vakare grįžus žiūrėti šokių projektus yra geriau? Auginti vaikus, valyti jų šūdus, o po penkiolikos metų klausytis skandalų ir pykčių, ir nejausti jokio dėkingumo – geriau? Hm… Viskas turi savo pliusų ir savo minusų (čia aš taip manau).
  O juokingiausia, kad bent keli žmonės pasidalino facebook’e nuoroda į šį straipsnį…

  • Nea, ne visi turi teisę. Arba bent jau nėra tikri.

   Nes jei būtų tikri, čia neateitų apsiputoję aiškinti, kad čia jų teisė ir nieko blogo.

   Bet dabar atpažino save ir labai susibiesino. Negodovalina, ir reikalauja meilės ir pritarimo jų stiliukui, nes jie taip išauklėti: juos reikia visada girti ir affirminti jų gležną savivertę.

 42. ignitron

  O ar ambicingų žmonių procentas šiais laikais yra mažesnis nei pvz prieš 50 metų? Ar 200? Juk ir tada dauguma būdavo patenkinti, visą gyvenimą prie konvejerio štampuodami detalę nr 56, ir tik maža dalis turėdavo kažkokių svajonių. Tik kad tais laikais žmonija nebuvo tokia turtinga. Juk tas jaunimas ant kurio varote (beje kažkaip nepažįstu anei vieno 100% tokio kaip aprašyti) yra rezultatas to, kad žmonija tapo materialiai turtingesnė nei bet kada anksčiau istorijoj.

  Beje, viename puslapyje (kuris šiaip yra nusistatęs prieš homoseksualizmą, kas garantuotai nepatiks kai kurių pažiūrų žmonėms) radau gera pastraipą, cituoju: „Jei pažiūrėtume iš platesnės perspektyvos, nei viena civilizacija neišlikdavo amžinai. Jos iškildavo ir praeidavo. Todėl mums nereikėtų nustebti. Tai – kaip ratas. Kiekviena civilizacija prasideda barbarizmu, po to seka tironija. Tačiau po to yra išleidžiami įstatymai, kurie pažaboja žmonių elgesį. Pradžioje jie įvedami kokios nors formos diktatoriaus, po to tai pereina į politinę laisvę ir pagarbą žmogaus gyvenimui, kai visuomenės nariai pjauna organizuotos civilizacijos, kur gerbiamas dorumas ir žmonės palaiko vieni kitus, vaisius. Tačiau po to atsiranda godumas. Juo paseka tingėjimas ir visuotinis nenoras dirbti. Po to prasideda smukimas, išsikeroja ydos, ir sugriaunamos šeimos. Ar mes jau pasiekėme tą lygį? Mūsų civilizacijos sugriuvimas pakeliui į barbarizmą ir civilizacijos rato užsidarymas.“

  Būtų įdomu paspėlioti, kas bus Europoje po 200 metų – karaliaus musulmonai, o gal kinai?

  • Jeigu tamsta nepažįstate nė vieno tokio, kaip čia aprašytas, tai koks būtų jūsų pointas? Ar taip pat eisite ginčytis su pasakomis apie kitus mitinius gyvūnus, e.g., vienaragius, elfus, nykštukus?

   Ar jie vis dėl to nėra mitiniai?

   • ignitron

    Dabar jau matau, kad komentaras- minčių makalynė gavosi, bet pointas buvo toks: ambicingų, neambicingų ir bybidėjusių žmonių procentas visais laikais buvo daugmaž toks pat. Pataisykit jei klystu

 43. Adv. Tomas

  Lietuvoje irgi yra veltedziu dvaku reklama. Tai Labas korteliu reklamos. Viena is ju tai tikras tevu pinigu tranzirintoju topas. Tame klipe yra „sukis: „Nera kada guleti, nes Labas stato“. Vot jums prasom. NERA KADA GULETI. O jei Labas nestatys, tai tie pizdukeliai gulines ir vartysis permanentiskai.

  O kas liecia FB, tai sitas projektas yra pati tikriausias laiko svaistymo masina, ten zmones degina viena is brangiausiu turtu- laika. Leidzia vejais. Na isskyrus tuos, kurie is buvimo FB pinigo uzdirba.
  Is dvieju kandidatu i darbo vieta rinkciausi ta kuris neturi FB akaunto. Vienareiksmiskai.

 44. VM

  Bleee kaip gerai parašyta, turiu vieną tokį veltėdį Gediminą giminėj, tėvai verkia

 45. DK

  Uzkalnis vs. vakarų pasaulis

 46. Gerasirdis

  Kaip tais čia Užkalnis darosi panašus į šešiasdešimtkažkelintųjų partorgą- Džiazo klausimas gadina jaunimą ir atitraukia nuo kovos už darbo ir kovos.

  Aš, žinoma, supratu, kad propaguojančiam restoraninį valgymą (<100 litų/žmogui- mirtina nuodėmė) žmogui nepriimtina, kad kažkas geria (pigų) vyną, valgo "Trečiojo Pasaulio marmalą", ir nepaisant to vistiek laiką leidžia maloniai, o ne dusauja dėl to, kad negali nueiti penkias žąsis Užkalnio apžvalgose pelniusį restoraną.

 47. Niurzga

  Puikus straipsnis, tik pastebesiu, kad jie ir gitarom jau nebeskalambyja, ir dainuojamosios poezijos ne zodzio nemoka…Cia kiek ankstesne karta tai darydavo kuria as visai zavedavausi, tai budavo universitetinis barakinis jaunimelis be aifonu, be pinigu, keliaudavo jie autostopu ar savanoriaudami po studiju, maziau materealizmo budavo, daugiau nuosirdumo..Tik nereikia sakyt, kad dabar hipsteriai itin dvasingi ir nematerialus,,,bullshit, taip ir rungtyniauja visi kieno geresnis founas, instagramas labiau fioletiniai pieshia, labiau bling bling fixas, ar toliau atgal permesti plaukai tos uz*susios sukuosenos….
  Buve pankai, neformalai, hipiai, gotai ir kiti velniai gal ir nera niekuo geresni uz hipsterius, bet budavo ivairove kurios man taip truksta, ivairove mieste, ivairove internete ar bare…Dabar arba bobute arba hipsteri mieste sutiksi…Apsistate save instagramom, tukstanciu karta matytu draugu feisbuke, usais, akiniais ir alpsta vienas nuo kito komplimentu ir demesio purslu… Svajot nebemoka, nes pas visus tik norai, nebe svajones, nes kai svajones(is tevu saskaitos) pradeda daznai pildytis jos tampa tik norais…

 48. Levander Kroydon

  Nemanau ,kad Uzkalnis butu laimingas jeigu jo niku,pavarde pasirasinetu komentatoriai kokiam Delfi,ir rasytu jo poziurio neatitinkancius komentarus,i tuos komentarus pasipiktine reaguotu kiti zmones,ir Uzkalnio brandas-pareitu zemyn.
  Kiekvienas komentatorius,ar skaitytojas tai kaip unikalus failas,su savo supratimu ir pasauleziura.
  Skirtingai nei realiame pasaulyje,komentatorius negali buti klonuojamas.
  Nesenau buvo istorija su Mamontovu ,kai jo vardu kazkas sukure fake facebooka,feikino viska,ir apie 40 tukst pasekeju atsirado feikintame saite.
  Su SEL u irgi feikiniai koncertai buvo numatyti.
  I tavo saita Uzkalni ,ateina viena is intelektualiausiu publiku,tad naturalu jog pakeles savo bloga i atitinkama lygi,kazkaip lyg turetu buti bendros taisykles.
  Pastebejau,jog mano klonas,labai provakarietiskas besigilinantis i filosofinius dalykus.
  Ant kiek zmogus turi nusizeminti,pasivadindamas kito zmogaus vardu ?

  Cia kaip ir one.lt ir kitose fake anketose,kuomet malalietkos isideda pornozvaigzduciu foto,ir apgaudineja vaikinus,ar vyrus.
  Kiek rimtesnio lygio kaip jusu blogas saite,niku vogimas manau yra nelabai pateisinamas dalykas .

  Sitas blogas tuo idomus,kad kiekvienas iki apsisikimo gina savo pozicija,ir daugiau maziau,gali susidaryti nuomone apie ta ar ana komentatoriu.
  Skirtingos nuomones,kaip prieskoniai,paskanina pagrindini patiekala-izvalgini strapsni.

  Kuomet prasides atsirasti fake Levanderiai Kroydonai,fake Alvidonai,Kevi Spaceriai ir visi kiti,tada jau gausis nesamone.
  Na o nieko negali zinot,gal netycia ziurek atsiras ir fake Andriaus Uzkalnio straipsniai,o gal ir viskas fake blogas.
  Tuomet perspjausim kiniecius,ir tapsim ne tik materialiu daiktu ,bet ir minciu kopijuojuotoju tauta .

  • Gerbiamasis, aš neturiu laiko ir galimybių policinti komentarų ir tikrinti IP adresų consistency.

   Mano vardu pasirašinėja kiekvieną dieną left, right and centre, ir niekas nemano, kad ten rašau aš, o jei kas ir mano, tai nelabai įdomu. Jeigu man atsiųsit linką to komento, arba citatą, pagal kurią galėčiau surasti minimą komentarą, nueisiu ir pažiūrėsiu. Ačiū.

   • Levander Kroydon

    sio straipsnio 7 komentaras nuo virsaus ne mano

    Levander Kroydon April 13, 2013 at 14:41 Reply
    O gap year, filosofijos ar lyčių lygybės studijos už keliasdešimt tūkstančių pinigų (valiuta skiriasi priklausomai nuo vietos, kurią pasirenki, tipinis personažas būtinai pasirenka “užsienį” ), nedirbimas, nes “man per mažai moka, neleidžia atsiskleisti ir tobulėti kaip asmenybei” yra progresas? Jei taip, tai tokio progreso geriau nereikia.

    Iš tos pačios operos tėveliai, kurie gyvena užsienyje ir džiaugiasi, kad toje mokykloje kur mokosi jų vaikai labai lengva mokytis. Ala, jie ten tik lavinimosi žaidimus žaidžia, kai Lietuvoje vaikai vaikystės neturi ir jiems jau pradinėse klasėse reikia vargti prie visokių matematikų ir jie vaikystės neturi. Tpfu ant tokių.

    ankstesnis straipsnis VŽLEK spredimas
    By Andrius Uzkalnis / March 6, 2013

    Kitas fake Levander Kroydon komentaras

    Levander Kroydon March 10, 2013 at 21:56 Reply
    Jūs būsite paskųstas Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai už tai, kad įžeidėte pavadinęs “nevykusiu komenatoriumi”, o namus “nevykusiais”. Po to gausite papostinti panašų paneigimą Užkalnio blogo komentaruose.

    Buvo vienas fake ir straipsnyje apie Hipsteri,tad toliau net neziurejau.
    As nezinau,ar turetu buti pateisinama rasyti mintis pasinaudojant kitu zmoniu amplua.
    O ir koks tikslas tai daryti?

    Zvelgiant i 10-15 metu begi,gali buti,jog kai kurie blogeriai,o galbut ir blogeriu junginiai issirutulios i politinius judejimus.
    Zinant,jog Lietuvoje balsai perkami,ir yra jokios atsakomybes kas uz ka balsuoja,internetine bendruomene galetu butu efektyvesnis ir galingesnis ginklas,arba politine/kylturne/subkulturine jega.

    Taip,FACEBOOK yra ziniasklaidinis ginklas.

    Teisingai sukoreguotas,su straipsniais ir mintimis,ir idejomis facebook kaip it twiteris gali buti panaudotas savo tikslui pasiekti.
    Visai tiketina,jog rinkimai bus kaip Estijoje-internetu,kai kiekvienas tures savo originalu login,-ir taip bus prafiltruojama nedorybe, delytinama paperkama nedorybe kuri apsiriboja buteliu snapsu,ar 20-50 litu uz balsa.
    Sitame straipsnyje jei ir aprasyta facebook ir greiciau gap-year,gal is dalies backpacketiu karta tinka vakarams,ir vakaru kulturai.

    Lietuvoje tokio jaunimelio vienetai.Tiesiog gyvenimo salygos nera tokios,kad jaunimelis galetu sedeti valstybei ant kupros,juolab kad vakaru saliu vyriausybems besiverziant dirzus,pamazu uzsiraukia ir hipsterius finansuojanti sodros tetule

    Vilnius,ir Vilniaus senamiestis,turbut bene vienintele vieta Lietuvoje,kur ir galima butu pamatyti toki jaunimeli.Deja,Lietuvoj,skirtingai nei vakaruose,pasiturinciu tevu vaikai,paprastai nueina velniop,ir arba sedi tevams ant sprando iki tevu mirties,arba tevams finasiskai kritus,nugrimzta i dugna ir jie .
    Pakalbinus bomzus,isgirstumem istoriju kad sovietiniais laikais,jie buvo pasiturinciu komunistu atzalos,vaikai,,giminaiciai,kuomet sistemai zlugus,zlugo ir ju gyvenimai,ir tie zmones nemokedami nieko,atsidure gatveje.
    pabresiu ir tai,jog 80% ju yra rusu kilmes,rusakalbiai.Tai si ta pasako.

    Kodel pavohingiausi vilniaus ,klaipedos rajonai nelietuviski?
    Klaipedoj zarde,riportas-rusiiski
    Vilniui,-Kirtimai Cigoniski,Naujininkai-Rusiski,Krasnuha-rusiska,Kaune,-Panemune su sanciais,pusiau rusiska,nes joje nusedo rusu kariskiai,ir ju zmonos ,veliau ir ju palikuonys.

    Lietuvoj uzsienieciu integracija feilino,ir cia nei facebookas su instagramu nepades.

    Kol suvalkieciai su zemaiciais masiskai neprades keltis gyvent i salcininku rajona ,tol tvarkos ten nebus .

 49. Nevadinkit jų naująja karta – mes jų irgi nemėgstam.

 50. inzinierius

  gausu tokių nuplyšėlių, bet nepergyvenkit nevisi tokie. Naftos gręžinių verslovės, didžiausių ltu įmonių technologinis procesų ir rėžimų nustatymas, Kauno oro uosto detalusis, miesteliu infrastruktūros specialieji, bendrieji planai nuo Šiaulių miesto kapinių, rekreacinių teritorijų tvarkymas iki neurbanizuotų teritorijų įsisavinimas, tai kai apsižvalgau ryte atėjas į darbą, tai pagalvoju neduok dieve pamatytų užsakovai kam pinigai yra mokami 😀 visi tik ką iš studijų suolų pakilę 🙂 tiesiog mes valdom modelius pasaulinius mes šnekam tarpautinių lygiu ir vargstam su tais ale vyr architektais sovietinio mąstymo, blyn laiptu panaikinimas ir rampa atrodo tokia jiems naujovė, su savo paveldo gryčiom, jau kaip fetišą primena 🙂 tiesiog mus retai rasi coffee inn’e ir garbaniai nesam, mėgstam tvarkingus išlygintus marškinukus ir lituanica lakuotus tikros odos batus ne iš primark’o bei gero benzino kvapą 🙂 mes žiūrim krepšinį, žaidžiam pokerį, atverčiam šachmatų lentą bei gurkšnojam tikrą viskį 🙂 rinkom tas braškes škotijoj, per praktika maišėm vapna ir grūdinamės kaip plienas toliau čia ltu ir esam dešiniųjų pažiūrų 🙂

 51. Rašo Kaunas

  Facebook reklamoje vaizduojamas middle class jaunimas su standartinėmis savo pretenzijomis į meną, lygybę, naujų kultūrą pažinimą (šitas geriausias), nonkonformizmą ir tt. Tą pačią trydą kartoja jau kažkelinta karta nuo 1960 metų ir viskas užsibaigia taip pat: vieni prasinarkašina, prasi*pisa, nusižudo, kiti nueina dirbti į tėvų korporacijas, dar kiti numiršta skurde savo sendaikčių parduotuvėleje pardavinėdami budos statulėles ir gyvendami prisiminimais. Dažniausiai tai labai paprastai pasibaigia 26 metų kai merginos pradeda sapnuoti vaikučius ir susiranda išlaikančius patinus (kuriuos giliai viduje jos laiko lochais ir visada lygina su tais bičais su kuriais susipažino hostelyje).

  Hipsteriai nėra joks artėjančios pabaigos ženklas ir nepranašauja, jokio „Vakarų Civilizacijos žlugimo“ kaip rašė užsienio blogai. Čia tie patys apie kuriuos Woodis Alenas kūrė filmus jau prie 30-40 metų, naujausia tų pačių marksistinių liberalų karta, siekiančių gyventi kitoniškai, meniškai, sprendžiant pasaulio problemas, aišku turint gerą finansinį tėvų buferį traukiantį iš bėdos. Ar šitie 80-ūjų yuppie feminisčių vaikai, hipių baby boomerių anūkai gali kažką pakeisti pasaulyje? Ar tie pamosavimai dredais šalia volstryto kažką pakeitė? Žmonės dangoraižiuose pasijuokė ir nuėjo toliau uždirbinėti milijonų. Jie nebus išlaikomi Užkalnio kartos, nes ū0% jų po kelių metų taps tais pačiais mokesčių mokėtojais. Visas tas pseudo polinkis į meną ir kitų kultūrų (kaip taisyklė – atsilikusių) puoselėjimas yra bandymas atpirkti kaltę už tai kad gyvendamas pirmojo pasaulio šalyje gyveni saugiau ir ilgiau nei daugelis pasaulio žmonių ir suvartoji keliasdešimt kartų daugiau. Supratimas giliai viduje, jog iPhonas kuriuo tu naudojiesi pareikalavo daugybės azijiečių vergų darbo fabrike, todėl kaip nuodėmių atpirkimą susėskime ratuku ir suvalgykime vienos vergų šalies patiekalą klausant kitos vergų valstybėlės muzikos.

  Šiaip, fb reklamoje tik dalis jaunimo. Pvz. ten nėra matomi nuobodūs ofisų darbuotojai, geekai, nerdai, miesto marozai, kaimiečiai, fabrikų darbininkai, šou/kino/muzikos/mados elitas, bičai vartantys dideles sumas ir važinėjantys geromis mašinomis, žmonės gyvenimą paskyrę statuso simbolių upgreidinimui – nei vieno iš šių pogrupių hostelyje nesutiksi – jie tikras nesuspėjamas margumynas. Save gerbiančiam žmogui turėtų būti visai ne zjbs miegoti ant išgulėto blusuoto čiužino ir gamintis valgyti smirdinčioje klausant kaip įvairių tautybių jaunimas bando susipažinti ir pasitikrinti savo middle class normalumą? Todėl normalūs žmonės net nesvarsto gyvenimo hostelyje galimybės – jie renkasi viešbučius ir bando smagiai išleisti babkes.

  Juodaodė pirmoje nuotraukoje po 15 metų bus nedirbanti, su 3 vaikais ir ištekėjusi už kokio nors sportininko juodaodžio – middle class soccer mom su BMW X5. Dabar spaudo iPhone, po 10 metų supermamų forume piktinsis E621.

  Jaunuoliai iš antros nuotraukos palikę hostelio prižiūrėtojai neplautus indus, suvalgys grybų, pasidulkins dviaukštese hostelio lovose ir tada varys namo į savo valstybes toliau studijuoti ekologiją, art history, sociologiją, o vėliau įsisavins fondų lėšas ir dirbs madingus darbus už 200 000 dolerių per metus. Babkės ateis „mokėjimo bendrauti“ dėka, nes pažintys, mokėjimas save prastumti ir pateikti pateikti kaip labai reikalingą žmogų yra svarbiau nei autisto/aspergerio super techniniai sugebėjimai.

  Mergina su gerais dantimis iš trečios nuotraukos, akivaizdžiai kažkokių prancūzų ar olandų nemylėta middle class duktė, iki 35 metų dar pagyvens su įvairiausių kultūrų žmonėmis viename name (taip dare pastaruosius 10-15 metų), dirbs kažkokį menkai apmokamą part-time kuriame susipažins su dar daugiau tokių žmonių ir sedėdama ratuke suvalgys dar 10000 egzotiškų patiekalų pagal afrikos ir azijos varguolių receptus. Vėliau supras kad niekam tokios prasitorčinusios ir nudevėtos viduramžės moterėlės nereikia, todėl pasidarys atsitiktinį vaikutį nuo negro ir maitins jį savo pačios virtomis uogienėmis (copyright Houellebecq :).

  Apie susivėlusį hipsterį paskutinėje foto kažkaip nieko įdomaus nesugalvojau. Na gal kad po 10 metų darys vidaus apdailą kažkur vakarų europoje ir kartais pa*pis namų šeimininkes (nuo rūkymo, gėrimo ir torčinimosi bus liekno sudėjimo, todėl „easy on eyes“ kaip tada sakys moterys).

  Vienu žodžiu – niekas nepasikeis, viskas bus kaip buvę.

 52. Man kelia abejonių tas gyvenimo tikslas – įgyvendinti savo tikslus. Kas iš to? Gyvenimas trumpas ir trapus. Susikurti menkaverčiai (amžinybės atžvilgiu) tikslai – argi jie ne juokingi ir ne apgailėtini, žiūrint – netgi ne iš amžinybės – netgi iš šono. Ypač komiškai atrodo tų tikslų ir jų siekimo sureikšminimas bei mėginimas labai rimtu veidu pateikti savo gyvenimo supratimą kaipo vienintelį teisingą. Gyvenimo būdo guru, chi-chi-chi. Tono ir stiliaus formuotojas. Atrodo, žmogelis kažkur viduje lygtai ir suvokia savo užsibrėžtų siekimų ir būdų jiems siekti ribotumą, menkavertiškumą, laikinumą ir absurdiškumą. Tas suvokimas retkarčiais varo iš proto -visi tie pastatyti namą – užauginti vaiką – pasodinti medį, tie skanaus ir teisingo valgymo sureikšminimai. Bet taigi be šito daugiau nieko neturima! Kas aš be šito! Nulis! O kažką keisti – reikštų prarasti viską, kuo iki šiol pavykdavo pridengti savo nuogumą. Visą vėžio kiautą.
  Ai, neturiu laiko rašyti, turiu keltis…

  • Nesvarbu, koks mano vardas

   Va va. Gyvenimo tikslų turėjimo pervertinimas ir yra didžioji bėda.
   Pasižiūrėtumėm į tuos savo „gyvenimo tikslus“ iš kosmoso, taip juokinga pasidarytų…
   Nėra tokio dalyko kaip „gyvenimo tikslas“. Gyvenimas pats savaime yra tikslas, ir tai ne visada.

   • Rašo Kaunas

    Tikslas yra banalus – daugintis. Hipsteriškas sedėjimas ratu hostelyje valgant 3 pasaulio šalių marmalą tėra prisitaikymo mechanizmas, ateinantis su supratimu, jog niekada nebusi ledinė pupytė klube ar bičas su kuriuo merginos gulasi daug negalvodamos nepriklausomai nuo ekonominės padėties. Sad.

 53. jurik

  Šiaip, čia reklama. Vaizduojama ne realybė, o nepasiekiama jaunimėlio svajonė, gal būt utopija. Reklama matyt nebloga, nes savo tikslą pasiekia – kai kam sukelia frustraciją 🙂

 54. Net mano suknistam senam Androide atsirado šitas brudas. Po truputį pradedu suprasti vieną dalyką: Esame paskutinė žmonių karta gimusi nebeegzistuojančioje sąjungoje. Telefonas – buvo tik susisiekimo priemonė, kuri vėliau peraugo į kažką daugiau.
  Anksčiau eidavome į lauką leisti savo laisvalaikio, tačiau dabar…..

  • Rašo Kaunas

   darot SEO ? 😀

 55. Labai geras straipsnis

 56. bal vonas

  šiaures korejoje facebook kartos beigi hipsteriu ne kvapo. ten guli tik diktatoriaus tata. visi kiti dirba, šuršalina.

  • Paklausius hipsterių, tai jiems ten labai patrauklu: jokio kapitalizmo, jokių bankų, exotic food.

 57. nezinomybe

  o tai kam sis gyvenimas yra skirtas, jeigu ne saves atradimui?..

  • Rašo Kaunas

   o ką tai reiškia atrasti save? 10 metų pagal erazmus mokytis mirusią kalbą ar meno istoriją ir daryti lygiai tą patį ką daro visi kiti hipsteriai?
   kur čia savęs atradimas sedėti nesiskutusiam su baisiom feministėm mergom aplink hostelio stalą valgant visų iš eilės atsilikusių kultūrų (indijos, kiniečių) patiekalus, nes tipo burgeriai simbolizuoją ameriką, o amerika blogai?

 58. cool

  malonumas paskaitinėt komus
  gaila Druskininkuose dar coffeinno neatidarė, būtų išvis lafa…

 59. komentatorius didysis

  sirdis dainuoja skaitant. super.

 60. Jo

  Jep. Geras rašinys. Dar pridėčiau tuos, kruie Starbucks’e su iPad’ais sėdi tam, kad sėdėtų Starbucks’e su ipad’ais. 🙂

 61. BEribų

  per streotipizmo ir subjektyvumo komentaruose

 62. EV

  Skaičiau turbūt beveik visus Jūsų straipsnius. Už šį esate vertas aukščiausio apdovanojimo.

Parašykite komentarą