Kas būna, kai valstybė užsiima technologijomis

Kas išėjo iš „pranešimų apie pavojus“ sistemos, mes visi matėme. Rašė laikraštis.

Įsidėmėtina yra ne tai, kad išleista 15 milijonų. Atkreipti dėmesį reikia į faktą, kad viską tvarkė žmonės, kurie rimtai tikėjosi, kad gyventojai viską mes ir „sukonfigūruos“ savo telefonus, naudodamiesi paprastutėmis instrukcijomis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos Vidaus Reikalų Ministerijos tinklalapyje.

Mano telefonas yra Samsung Galaxy Nexus, ir prašau pasiskaityti nurodymus, kaip reikia padaryti, kad grybaujant miške gautumėt SMS žinutę apie tai, kad prie Marcinkonių nusileido ateiviai.

SAMSUNG telefonų nustatymas
C300, C520, X510

Įjungti žinučių priėmimą: Meniu > Žinutės > SMS žinutės > Tinklo pranešimai > Įjungti: pasirinkite „Įjungti“. Pasirinkite priėmimą visomis kalbomis: Tinklo pranešimai > Kalba: pasirinkite „Visi“. Nustatykite kanalą: Tinklo pranešimai > Gaunami kanalai > Naujas kanalas: Kanalo numeris*: 578, Pavadinimas: „Dėmesio“.

A, C (kai kurie telefonai), D (pvz., D500, D600), X serija
E1120, E1170, E2370, E250, E330, E500, E700, E730, S5610, S3600

Įjungti žinučių priėmimą: Meniu > Žinutės > Tinklo pranešimai > Įjungti: pasirinkite „Įjungti“. Pasirinkite priėmimą visomis kalbomis: Tinklo pranešimai > Kalba: pasirinkite „Visi“. Nustatykite kanalą: Tinklo pranešimai > Gaunami kanalai > Naujas kanalas: Kanalo numeris*: 578, Pavadinimas: „Dėmesio“.

B serija, C (kai kurie telefonai, pvz., C3050) serija, E (kai kurie telefonai, pvz., E1080i, E1360B, E570, E840, E900) serija, F serija, G serija, J serija, M serija, U serija, S serija (pvz., S5600, S3500, S3100, S3350, S5230, S5050, S5230w, S5560, S7070, S8000, S8300. S serijai taip pat priklauso „Android“ telefonai. (Aktyvinimo instrukcija šiems telefonams šioje atmintinėje pateikiama atskirai).

Įjungti žinučių priėmimą: Įjungti žinučių priėmimą: Meniu > Žinutės > Nustatymai > Transliavimo žinutės > Aktyvinimas: pasirinkite „Įjungti“. Pasirinkite priėmimą visomis kalbomis: Transliavimo žinutės > Kalba: pasirinkite „Visi“. Jei telefone yra „Mano kanalai“ parinktis, nustatykite priėmimą tik pasirinktais kanalais: Transliavimo žinutės > Gavimo kanalai: pasirinkite „Mano kanalai“. Nustatykite kanalą: Transliavimo žinutės > Mano kanalai > Naujas: ID*: 578, Kanalo pavadinimas: „Dėmesio“.

Jei telefone nėra „Mano kanalai“ parinkties, kanalai nustatomi taip: Transliavimo žinutės > Kanalų sąrašas > Rinktis > Įtraukti kanalą: kanalo ID*: 578, kanalo pavadinimas: „Dėmesio“.

B5510, S ir I „Galaxy“ serijos telefonai ir kt. telefonai, turintys „Android OS“ įrangą

Įjungti žinučių priėmimą: Meniu > Pranešimai > Nustatymai > CB suaktyvinimas: įjunkite (varnelė turi būti žalia). Pasirinkite priėmimą visomis kalbomis: Pranešimai > Nustatymai > Kalba: „Rinktis viską“. Sukonfigūruokite priėmimą tik pasirinktais kanalais: Pranešimai > Nustatymai > Kanalo konfigūracija > priimamas kanalas: Mano kanalai. Nustatykite kanalą: Pranešimai > Nustatymai > Kanalo konfigūracija > Pridėti kanalą: Kanalo pavadinimas: „Dėmesio“, Kanalo numeris: 578. Kanalas bus įtrauktas į „Mano kanalai“ sąrašą.

D720, D728, D730, Z600, I570, G810, I400, I408, I450, I458, I520, I550, I550w, I560, I568, I8510 (INNOV8), I7110, L870, I8910, Omnia HD ir kiti telefonai, turintys „Symbian OS“ įrangą.

Aktyvinkite tinklo naujienų paslaugą: Meniu > Pranešimai > Funkcijos > Transliacija > Funkcijos > Parametrai > Priėmimas: pasirinkite „Įjungtas“. Pasirinkite priėmimą visomis kalbomis: Transliacija > Funkcijos > Parametrai > Kalba: pasirinkite „Visomis“. Sukonfigūruokite kanalą: Transliacija > Funkcijos > Tema > Įtraukti rankiniu būdu: Temos numeris*: 578, Temos pavadinimas: „Dėmesio“. Patvirtinkite sukonfigūruotos temos tekstinių pranešimų priėmimą: Transliacija > Temos > Užsakyti: tema „Dėmesio“ turi būti pažymėta varnele. Nustatykite temos rodymą kaip atsirandantįį pranešimą: Transliacija > Temos > Aktuali tema: tema „Dėmesio“ turi būti pažymėta varnele.

Ne visi telefonai, turintys „Android OS“ įrangą, gali dekoduoti lietuvių kalbai naudojamą koduotę. Pranešimai lietuvių kalbos rašmenimis priimami telefonais, turinčiais atnaujintą operacinę sistemą („Android 4.x OS“).

Ką jums galiu pasakyti? No wonder, kad kainavo 15 limonų. Darbo įdėta nemažai. Aš turbūt ir už 16 mln. tokios sistemos nesugebėčiau sukurti, net jei man duotumėt dvi savaites. Pagal šias instrukcijas kažką nustatyti galėtų nebent didžiausias mobiliakų dekonstruktorius Lietuvoje Karolis Pocius, bet ir jam turbūt prireiktų kelių valandų. O normalus pilietis apie mobiliakus ir jų operacines sistemas žino maždaug 1/9000 to, ką žino Karolis Pocius.

Paskaitykite dar kartą tekstą, pateiktą viršuje. Tai skirta vartotojams, kurių vidutinis atstovas nemoka, nenori arba neturi laiko skambučio ir žinutės tono pakeisti. Pastebite, kiek restoranuose linksmų pašvilpavimų girdėti? Tai naujausių Samsungų, vaikščiojančių po nauju Androidu, žinutės arba emailo garsas. Fiut-fiut.

Jūs tikitės, kad kažkas, išskyrus į galvą sužeistus ir nedagydytus individus, kamuojamus kompulsyvios nustatymo rekonfigūravimo obsesijos, dabar čia kažką kaitalios, kad galbūt ateitų kažkokia žinutė apie uraganą? Kam? Kad apsisaugotų nuo mirtino pavojaus?

Tas pilietis net padangų žiemą bevelytų nesikeisti, ir šiaip važinėja automobiliu, kuris yra mirtinas pavojus jam ir jo artimiesiems.

Ši istorija yra pamokanti: ji parodo, kodėl subyrėjo tokios šalys, kaip Tarybų Sąjunga, ir kaip atrodytų technologijos, jei jomis rūpintųsi valstybės institucijos.

Pavyzdžiui, jei jos būtų atsakingos už el.pašto plėtrą, tai žinutes galima būtų patogiai išsiųsti, prieš tai užpildžius raštišką paraišką trimis egzemplioriais ir nuvežus į atatinkamą tarnybą kur nors Pylimo gatvėje, kur nėra kur paparkuoti automobilio ir krenta tinkas, ir durys su sena sprenžyna. Tarnyba per kelias dienas suteiktų jums unikalų kodą ir jau po savaitės galėtumėt patogiai kreiptis į ką nors e-mailo pagalba.

Be jokios abejonės, el. pašto adresus skirstytų (juridiniams asmenims) irgi atatinkama tarnyba pagal paraiškas, kurios būtų apsvarstomos dviejų mėnesių laikotarpyje. Fiziniams asmenims el. pašto adresai nebūtų skiriami, kol kas nesant tokiai būtinybei.

63 Komentarai

 1. swerigis

  Paskutines dvi pastraipos pribaige. Thumbs up autoriui!

 2. Rimas

  patiko ir autorius, ir swerigis

 3. Dainius

  Įsivaizduoju kaip Kuboj galima konfiguruoti – pradedama mokyti penktoje klasėje ir konfiguravimo žinių patikrinimas įtrauktas į abitūros egzaminus.

 4. ambra

  taiklu!

 5. entdx

  Ne tik paštą skirstytų komisija, bet ir vlkk tikrintų jog būtų naudojami lietuviški simboliai ir žodžiai.

 6. Viktoras

  Puikumėlis

 7. arka

  😮 tai nereikėtų praeiti kalbainių komisijos dėl email’o adreso lietuviškumo?!

 8. vejuota

  Pastebite, kiek restoranuose linksmų pašvilpavimų girdėti? Fiut-fiut.

  švilpuonėliai gerą konkurenciją nokia tune ir senos laidos samsung kukavimams sudaro, nors tiek.

  kokia gėda: aš atsilieku nuo mados ir pasikeičiau į krentančio kamštuko garsą. ar tai jau simptomas?

  • Mirka

   Tikriausiai Jus antra po Karoliaus… pagal mobiliaku zinias. O gal ir pirma. reiktu AU paklaust.

 9. jurgis

  .LT domenus skirstantys KTU irgi ne taip seniai reformavosi, kaip sako spyris į užpakalį – taip pat žingsnis pirmyn. Dabar užregistruoti lietuviška vardą žymiai paprasčiau. Prieš kokius 8 metus dar reikėjo su tom tetutėm būtinai pasirašyti popierinę sutartį, kurios egzempliorius siųsti reigstruotu paštu, o vardo kaina metams buvo ~240 litų… Beje panašios techninės, o gal piniginės bėdos yra iki šiol su mobiliojo ryšio blokavimu kalėjimuose. Dealextreme.com mobiliakų radio trikdžių aparatėliai kainuoja gal ~20$, tačiau turbūt dėl savo kainos jie netinka mūsų kalėjimams, nes ten reikia milijonus kainuojančios įrangos, kurią vistiek kaliniai poto sugadina…

  • jurgiui

   gal galima gauti nuorodą į tą prietaisą?

 10. Rokas

  as tai nesuprantu kaip tokio projekto eigoje neatejo koks jaunas IT inzinierius ir nepasake kad sitas reikalas yra visiska x__nia. Girdejau per radija kad bus bandomi tie visi aliarmai ir nors telefone susimetes custome kernelius, romus ir t.t. bet net ranka nekilo dometis placiau situo briedu :))

  • mustangas

   Tuos projektus ir įgyvendina jauni inžinieriai pagal aukštojoje mokykloje iškaltas žinias ir pagal viešųjų pirkimų taisykles surašytą specifikaciją.

   Normalus sprendimas būtų buvęs pasidomėti pirmiausia panašioje teritorijoje veikiančia sistema (Airija, Slovėnija etc.) o taip pat efektyviausiai veikiančia sistema net jei ji pritaikyta didesniai/mažesniai teritorijai ir ją nukopijuoti (pritaikius specifiką). Viskas būtų veikę be jokių konfigūracijų.

 11. Aurimas

  Man tai labiausiai patinka konfigūracija Apple telefonuose. Ten viskas paprastai…

  http://vpgt.lt/index.php?1369382866 : Apple telefonai šiuo metu negali priimti trumpųjų perspėjimo pranešimų. Ši funkcija numatyta naujojoje operacinėje sistemoje.
  Paskutinis atnaujinimas: 2012-09-12 13:12:59

  • Artojas

   na va – pamiršo atnaujinti. iOS 6 (išėjusioje jau prieš gerą pusmetį) jau veikia.

 12. Mantas

  GSM ir panašius dalykus išmanau nelabai. Bet dalykas tame, kad čia yra ne SMS, o SMS-CB („cell broadcast“) funkcija – kiek suprantu, šiuo atveju CB yra geriau už SMS tuo, kad užtenka išsiųst vieną žinutę visiems, o ne vieną kiekvienam abonentui iš eilės, nes vienas SMS’as gali turėt tik vieną gavėją – todėl ir „broadcast“. Turbūt dėl to ir pasirinko, kad more efficient būtų, iš operatorių pusės.

  (Kažkada seniai seniai, dar kai Motorola Talkabout buvo visai geras telefonas, Bitė ir sporto rezultatus šitaip transliuodavo, ir orų pranešimus, ir t.t.)

  Tik va problema, kad kiekvienas gavėjas turi tą CB įsijungt. O sistemą tikriausiai rinkosi kompiuteristai, o kompiuteristai beveik visada pervertina userių sugebėjimus. Šįkart bent jau suprato, kad niekas be instrukcijų tos CB funkcijos neras, bet vistiek pamiršo, kad niekas instrukcijų skaityt nemoka. (Kodėl nemoka, tai aš ir pats nesuprantu – laikraščius ir knygas gi skaito – bet taip jau yra. Ne be reikalo IKEA instrukcijos grynai iš paveiksliukų.)

  • mustangas

   Instrukcijas skaito iki trijų punktų su paveiksliukais ir tik vienoje lapo pusėje.

   IKEA irgi bando rinkti be instrukcijos. Kartą teko stebėti kai vienas atvežė gražinti lovą nes būktai varžtų trūksta. Jam įrodė kad pats lochas, bet priėmė lovą atgal. Aš neabejoju kad nuo to jis nepradės skaityti instrukcijų labiau.

 13. Pastebėjimas

  Net jeigu tas sugebantis telefoną nustatyti yra toks genijus kaip Karolis Pocius – tai dar nereiškia, kad suprasite, ką jums parašė ateiviai: http://bendraukime.lrytas.lt/foto/sms-zinute-apie-pavoju-tik-mislingi-kringeliai.htm

 14. Mantas

  O dėl to sakinio Ryto straipsnyje, „žinutės siunčiamos moraliai pasenusiu 2G ryšiu“, tai autorius pamiršo, kad beveiki visi skambučiai ir SMSai irgi siunčiami tuo pačiu 2G, arba GSM.

 15. Susikonfiginau, ačiū už instrukciją 🙂

  • Paulius

   Tai dabar dar persijunk iš 3G į 2G ryši 😀

 16. Shilis

  Apie išmaniuosius Nokia telefonus tarnyba negirdėjusi. Nėra instrukcijos nei vienam Lumia telefonui.

  • mustangas

   Aš giliai suvokiu kodėl, nors tada neturėtų būti nei vienam Nokia telefonui.

 17. Nerijus

  Na tiesa, nesiginciju.. tik sitoj situacijoj yra/bus labai lengvas sprendimas: ipareigoti visus telefonu pardavejus parduoti telefonus jau sukonfiguruotus. Ir viskas. Per 2-3 metus dauguma bus sukonfiguruoti.

  O kam dabar aktualu ateiviu nusileidimas, tai nunes meistreliam pataisyt (arba patys paskaite valanda padarys).

  • mustangas

   Tamstos yra strategiškai teisingas pasiūlymas. Tai turėjo tapti projekto dalimi. Beto ryšio tiekėjams galima buvo leisti už tai imti mokestį paslaugos sąnaudų eilės dydžio.

 18. Pele

  Kadangi gyventi šiuo metu yra nuobodu, dėkoju už linksminantį rašinėlį.
  Apie esmę: aš nieko nežinojau apie tokią sistemą ir nešiojamojo telefono kodavimus. Taigi nedelsdamas nuėjau pagal nuorodą į priešgaisrinį tinklalapį ir sukonfigūravau savo telefoną per 1 (vieną) minutę. Tereikia atsidaryti Žinutes ir įjungti Naujienas! Joms duoti vardą Dėmesio ir ir nurodytą tel. Numerį! Ir viskas. Tiek pat sudėtingas yra ir draugo užrašymas į Užrašų knygutę: Vardas ir tel. Numeris!
  Autorius – panikierius ir daro problemą iš neproblemos.

 19. Nazg

  Prisimenu, kaip reikėjo savaitę laukti popierinio laiško iš Telekomo su e-mail slaptažodžiais ir aktyvavimo kodu… o kol laiško nebuvo – e-mailo nebuvo 🙂

 20. Alfonsas

  TĖVYNĖ PAVOJUJE

 21. Mmm

  Nerijau, kam išvis konfiguruoti? Tegu priima nutarima kad operatoriai suteikia valstybei kanalą/priejimą, per kurį galima pasiųsti sms ir baigtas kriukis.

 22. epivasara

  el pašto adresų taip paprastai dar ir neskirtų, nepraėjus VLKK 🙂

 23. epivasara

  Ai, beje, 5 minutės max., visai nesunkiai susikonfigūruoja 🙂

 24. ZXS

  Mane nuolat atakuoja kokia tai firma siūlanti supirkti kviečius ir kvietrugius, tad iki šiol esu gerai informuotas kiek vargšai bėdžiai žemdirbiai gauna už toną lesalo. Spėju, kad šita vargana firmelė nekūrė sistemos už nesurikiuojamą galybę litų, bet apie ateivių nusileidimą informuotų efektyviau.

 25. Vidas

  Kas baisiausia, kad ir i normaliai sukonfiguruotus telefonus (zinojome is anksto) niekas neatejo! Uztat banginio spamines sms su pranesimu apie kokias tai nuolaidas naktipuodziams ejo vakar tolko tak, nors niekada tel nedaviau 🙂

  • DžykaZ

   Kaip supratau, spameriai elgiasi paprastai: for i in range (10000000): sendsms (number=’86%07i’%i, text=’Nevj*b*n*as pasiulymas! Tik si savaitgali nuolaida… blablabla…’)

 26. mustangas

  „važinėja automobiliu, kuris yra mirtinas pavojus jam ir jo artimiesiems.“ man pofig tas individas ir jo artimieji. Pavojus niekuo dėtiesms aplinkiniams mane neramina labiau.

 27. Name

  Apple produktu vartotoju gyvybes ir saugumas- nera prioritetas
  Sakyciau kazkokia diskriminacija m?

 28. Eimantas

  Linksmiausia dalis yra tai, kad tie kas mokėtų ir galėtų susikonfiguruoti, naudoja anglų kalbą sąsajoje.

 29. Rokas

  ant JB yra toks dalykas, vadinasi korinis transliavimas >new, ivedi kanala+zinute ir you are done

 30. kestuks

  Siūlau uždrausit teikti privatiems asmenims jimailus. Kol neišmoks padoriai konfigūrintis tegu sau lėktuvėlius laidžia. technologijas čia matot madziernios. O kam tada valstybės išmintis ? Glūdėti ar šiaip ?

 31. DžykaZ

  Ar teisingai supratau: tautiečiams, kuriems čia pacituotos instrukcijos atrodo per sudėtingos, buvo leista balsuoti referendume dėl branduolinės jėgainės likimo?

  • Žiemelis manau nelinkęs pervertinti radžio žiūrėtojų analitinių gebėjimų, tačiau pats nebūdamas didelis proto bokštas nieko protingiau neišmastė, kaip atsiklausti tautos. Būtų įdomu detaliau jo paklausinėti kuo remdamasi „tauta“ turėjo šansą priimti teisingą sprendimą ir kodėl tas sprendimas teisingesnis negu grupės toj srityj dirbančių kaip antai E.Vilkas ir pan.

   Bet kuriuo atveju šita savo bolševikine veikla jis greičiausiai užsitarnavo papildomų populistinių taškų ir pamalonino savo reikšmingumu bepradedantį abejoti pašalpos prašytoją. Taigi drąsiai gali įsisegti raudoną gvazdiką į švarko atlapą.

 32. Kapitonas Kalbininkas

  Achtung Klaidos!! Kalbos kertelės administracija informuoja.

  „…kur nėra kur paparkuoti ( teisingai – priparkuoti, juk nesakome padurkas, o pridurkas) automobilio ir krenta tinkas, ir durys su sena sprenžyna (teisingai – spranžyna, juk teisingai sakome – spranžynkės, o ne sprenžynkės)…“
  O už „atatinkmai“ KK administracija jums skiria žodinę padėką.

 33. Domas

  Buvo kokie 2000-2001 metai, kai pirmą kartą įsigijau mobilų telefoną (pagamintą BOSCH). Va tada ir džiaugiausi teleteksto (cell-bloadcast) teikiamais privalumais – Teleloto sekmadieniais atsiųsdavo laimingus skaičius, Bitė – kalendoriaus informaciją (kasdien), gel net ir informacija apie orus būdavo, nebepamenu… Bet vėliau telefonuose atsirado vibracija, laikrodžiai, gyvatėlės, ir visi kiti šiuolaikiniai privalumai. Man tik įdomu, kiek milijonų į sistemą kadaise turėjo investuoti Olifėja, kad tie keli tūkstančiai mob. tinklų vartotojų gautų informaciją apie Teleloto laiminguosius kamuoliukus?

  • mustangas

   O dar buvo pager’iai. Bet tam kad tau tuos laimingus numerius leistum atsisiųsti turėdavai tą enablinti (dviem ar trim klavišų paspaudimais). Tam ta instrukcija kur viršuje ir skirta.

   Kitu atveju (t.y. leidžiant broadcastinti be kam) būtų kaip mat užsilenkęs pager’is nuo gėlių ir šampano.

 34. R

  Patarimas: kadangi VPGT tinklapis atrodo kaip kažkas iš 90-ųjų ir nifiga neina suprast tų instrukcijų, atsisiųskit anglišką pdf’a (taip pat naudinga jei naudojate anglišką meniu, kad neapsivemt nuo lietuviško vertimo)

 35. asta

  „baisioji“ instrukcija sudomino. nutariau paekspermentuoti.

  ir ką? užtrukau kokias „cielas“ 2 minutes. ir tik todėl, kad pirmą kartą mačiau visus tuos nustatymus, ir meniu mano telefone angliškas.

  taip kad nekaltinkite kitų dėl savo mikimauzinio protelio.

  • Gerbiamoji Asta, čia kalbame ne apie jus ir ne apie mane, o apie vidutinį mobiliako turėtoją, kuriam skambina telefoniniai sukčiai.

 36. Edgaras

  Telefoną susikonfigūravau, pagal pateikta instrukciją. O kur instrukcija kaip susikalbėt su tuo ateiviu, nusileidusiu prie Marcinkonių?

 37. Tiksliukas

  A tai tiesiog intrukcija „Aktyvuokite savo telefone Cell Broadcast“ neveiktų? Po to paskaitytų popierinę telefono instrukciją kaip padaryti ir baigta. Netikiu, kad žmonės tokie obliai, kaip jie tada lygintuvu naudojasi?

 38. Tiksliukas

  OK, paskaičiau laikraščio rašinį, tai tie gaisrininkams tikrai atrinkti su abiem kairėm rankom. Instrukcija čia padėtų kaip ramunėlių arbata nuo hemorojaus, nors pastaroji gal ir padėtų.

 39. Ina

  Su pačiu straipsniu – nėra ką ginčytis.

  Bet toks apibendrinantis pavadinimas – labai neteisingas.

  Pavyzdžiai,kai valstybė užsiėmė technologijomis:

  1) VMI deklaravimo sistema (jei ko ten nepagaunate ar neaptinka, jums niekas jau nebepadės).

  2) LRS.lt teisės aktų paieškos bazė – tokios nachaliavu iš viso niekus nėra, o net kraupiai brangūs lexinexis ar butterworth tegu slepiasi – ant tiek nepatogūs, kai reikia ne federalinį (JAV) ar žemiau Parlamento (UK) teisės aktą surasti.

  3) LITEKO (LAT nutarčių paieška). Buvo čia prieš kokius šešerius metus skandinavai atsivilkę pamokyti lietuvius, kaip reikia viską daryti.Atvažiavo, pažiūrėjo, pagarbiai (neperdedu) patylėjo ir dingo.

  4) JAR: a) Elektroniniu būdu juridinį asmenį jaudaug kur galima įsteigti, bet tokio formalumų sumažinimo (jei imi standartinius UAB įstatus – ačiū Ūkio ministerijai be ironijos) nėra net pas estukus. b) info, kurią galima gauti internetu-neįtikėtina.

  Yra pavydžių ir srityse – NT registro duombazė ir t.t.- bet jų aš tiek neišmanau, kad galėčiau lyginti su privačiom ar kitų šalių sistemom.

  Tiek.

  • Taip, labai teisinga. Lietuvoje prie Kubiliaus labai daug kas buvo puikiai sutvarkyta.

  • Domas

   Ir tik vienintelis dalykas, kurio mūsų elektroninių paslaugų kūrėjai dar neperkando – patogi vartotojo sąsaja. VMI deklaracija internete atrodo taip, kaip ant popieriaus (su visais trumpinukais ir langelių reikšmėmis puslapio šone), o galėjo būti daug paprasčiau sudėstyta vizualiai.

   15mln. litų kainavusi neveikianti sistema, kuri sėkmingai Lietuvoje egzistavo prieš 15 metų, bet nebepalaikoma nuo greito mobiliojo interneto įsigalėjimo laikų? Man būtų užtekę twitter, el. laiško ar bet kokios kitos technologijos, kurią žmonės šiandien naudoja. Ir dabar turėsiu atsisakyti 3G mobilaus interneto tik todėl, kad kažkas kažkur neveikia naujuose tinkluose?

   O kuo blogai būtų buvę paprasčiausiai siųsti sms žinutes? Už 15mln. jų išsiųstum nemažai, pinigų užtektų dešimtmečiui. Visokios maximos/iki/norfos su masiniu spamu puikiai susitvarko, net valstybinė įstaiga pajėgtų…

 40. Rokas

  Tai tik dar vienas įrodymas, kaip lietuviai temoka kritikuoti. Manau didžiajai dalį telefonus turinčiųjų šios instrukcijos yra aiškios ir suprantamos. Manau, kalti telefonų gamintojai, nes teko girdėti,kad vos keletas jų sukonfigūruoją šį reikalą automatiškai.
  bet nepamirškime sistemos esmės – INFORMUOTI. Net jei apie pavpjų bus informuota nedidelė Lietuvos dalis – tai ji jau yra sėkminga. KUo daugiau priemonių, tuo geriau.
  O jūs čia sėdėkit ir kritikuokit.

 41. Valius

  Jei spauda ir naujienų portalai bent dešimtadalį vietos, skiriamos venckienei & kedynams, būtų skyrusi informuoti žmonėms, kad reikia tuos prakeiktus telefonus konfigūruoti, tai žmonės būtų tai ir padarę. Bent jau dauguma. Iš tų 15 mln. gi galėjo rasti kokį vieną kitą tūkstantėlį žmonių geresniam informavimui.

 42. egle

  na taip..akmens amzius. Kazin kaip su valstybes duomenu apsauga. Beje -girdejau atliktas tyrimas, kaip saugojami Pasitikejimo linijos duomenys..:)

 43. Toxa

  Pagailejoo dar miliko, kas apple veiktu…

 44. Viešpats

  Pamiršote dar paminėti, kad atatinkama tarnyba dirbtų tik pirmadieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais 10:00-15:00 valandomis su pietų pertraukomis. O kas antrą lyginės mėnesio dienos pirmadienį dirbtų nuo 08:00 iki 11:00 valandos.

 45. Niekšas

  Nieko Andrius nesupranta. Šita paslauga skirta atsijoti pagaliau žmones. Labai paprasta sistema atskirti žmones kurie moka sekti instrukcijas ir kurie ne (galės pagal tai partijos atskirti tikslines jų rinkėjų gretas, individualius asmenis, tie kurie neužsiregistravo gaus žinutes su laimingais kodais, kuriais bus galima puslytę litrinę atsiimt iš taško kai prabalsuos už DB, ar LDDP, ar T&T).

  Ką pas mus kalbėti apie tokius sistemas, jų naudą, kai didelė dalis išmaniųjų telefonų userių liepia operatoriams atjungti jiems internetą, nes išmanusis jiems reikalingas paskambyt Vasiai dėl kontrabandinių rūkalų ar saliaros.

  Elementaraus IT švietimo šalia visos tautos protinimo pas mus trūksta. Mano informatikos mokytoja buvo mokyklos sekretorė. I mean how fucked up it’s, kai tu už mokytoją moki n+k^x (tinka visi natūralųs skaičiai daugiau už 3) daugiau..

 46. Elvis

  Na cia tas atvejis kai kritikuoti lengva, bet nieko nesiuloma vietoj to. Nes gali buti kad nieko ir neimanoma pasiulyti, tesiog del technologiju raidos busenos, tsakant. Aisku, projekto kaina kelia teiseta pasipyktinima.

  • Kritikuoti lengva. Visada reikia pasirinkti lengviausias užduotis, nes jos lengviausiai įvykdomos.

 47. Pasižiūrėjau savo androide kur tokie nustatymai, neradau lengvai nieko panašaus, mat jį velniai- neskaitysiu ateivių žinučių.
  Keliuose komentaruose pateikiama info, kad loterijos, orų prognozės be valstybės ir aišku su tuo susijusių milijonų veikė 2G tinkle.
  Tai aš palauksiu, kai įsibėgės neseniai startavęs 4G tinklas, bus dar įgyvendintas projektas už 30mln., tada jau pasigilinsiu labiau, kaip ten ką nustatyti.

 48. Standard User

  Paskutinės dvi pastraipos priminė rusų parodiją, kaip atrodytų interneto paieškos sistema, jei ją kurtų valstybinės institucijos – http://gossearch.ru/ , kurią per keletą dienų nuo sukūrimo užblokavo dauguma Rusijos interneto tiekėjų.

Parašykite komentarą