Turtingi nebūsim, kol nepradėsim dirbti, kaip turtingi

Pinigų Karta, 2013 05 13

Šiandien, saulėtą ir vasarišką darbo dieną, buvome su reikalais nuvažiavę pas finansininkę, ir kadangi ji darbe būna jau po aštuntos (tai labai svarbu, ką mes netrukus išsiaiškinsime), tai jau po devynių abu su žmona buvome prekybos centre Žvėryne. Kaip vadinasi prekybos centras – nelabai svarbu, nes visur būna daugmaž panašiai.

Mes norėjome kavos ir pusryčių, o paskui šio bei to nusipirkti į šaldytuvą*. Maistas – ne problema (toji parduotuvė atidaryta jau nuo aštuntos), bet štai kava ir pusryčiai? Kavos – taip, o pusryčių, jūs ką, juokaujate? Čia juk Vilnius, apsnūdęs provincijos miestukas, o ne kokia Europos šalies sostinė su greičiausiu pasaulio internetu ir ruošimusi pirmininkauti Europos Sąjungai.

Kavinėje – tik numirusios silkės spalvos sumuštinis, net per skaidrią plėvelę komunikuojantis sprangumą ir skonį, primenantį seną batų šepetį, ant kurio užtepė majonezo ir uždėjo vištienos, ir kažkokie pyragiukai. Net ir tai, kas drąsiai vadinama kruasanais, yra iš tikrųjų saldūs tortuko pavidalo pyragaičiai, su dantų emalį tirpdančiu kremu, migdolais ir apibarstyti cukraus pudra. Jie tiek pat panašūs į kruasanus, ir į Kijevo kotletus.

Aplink prekybos centre – praktiškai viskas uždaryta, parduotuves dengia metalo žaliuzės, kavinių kėdės užstumia praėjimus, kad tik kas nors neužeitų. Pusė dešimtos ryte. Darbą pradėti dar anksti, nereikia persistengti. Antraip dar užeis klientai, ir reikės dirbti ir iš jų imti pinigus. Galima juk taip ir pelno gauti, neduok Dieve. O šiaip viskas gerai: praeis tik dvylika valandų, ir likus porai valandų iki darbo pabaigos, jau galima bus uždaryti pusę visų tualetų valymui: klientai palakstys, sukryžiavę kojas, jei jiems reikia šlapintis, tegu pašokinėja. Kad tik valytojai nereikėtų per vėlai išeiti iš darbo.

Stengiasi dirbti šiame prekybos centre, kad ir kaip būtų keista, tik didžioji tinklinė maisto parduotuvė, nekenčiama liaudyje beveik taip pat, kaip jos sesė su X raide pavadinimo viduryje.

Čia ne šio prekybos centro problema. Visur tas pats. Jeigu pažiūrėsim, kas pradeda dirbti anksti ryte, ir kur galima patikimai gauti karštos kavos ir šiokio tokio maisto, tai vis dažniau ne lietuviški verslai, o importai iš užsienio. McDonald‘s. Hesburger. Statoil.

Lietuviai tuo tarpu išsimiega, nukeliauja į darbą iš savo Šabakštynų Sodų 125-osios gatvės (nors ir toli, ir nepatogu, bet kaip smagu turėti savo kampą), o gyvenimas ir produktyvi veikla, o kartu ir gerovės kūrimas, prasideda apie vienuoliktą valandą. Baigiasi jau ketvirtą, išskyrus penktadienius, kai po pusės trijų jau geriau nesivarginti ir žmonių darbo vietoje nebeieškoti.

Nuo darbo dienos pradžios vienuoliktą valandą jau visai netoli iki pietų meto: visur kabiname plastmasines lenteles su laikrodžių rodyklėmis, kadangi „ir pardavėja yra žmogus“, ir Lietuvoje „būti žmogumi“**  reiškia teisę mėgautis daugybe pertraukų, dirbti kelias valandas per dieną ir pagal galimybes užkirsti klientui kelią išleisti pinigus.

Nes pietų pertraukos ir sanitarinės dienos nėra patikimai užmirštos. Kaip tarybinėmis vadinamos dešros ir dešrelės, kaip rusiški filmai iš tarybinių laikų, taip ir aptarnavimo industrija, kuri yra organizuota aplink aptarnaujantį darbuotoją – mūsų kraujyje ir genuose. Dešras ir skilandžius iš vagonėlio parduodanti darbuotoja kabina lentelę „Pertrauka“ ir eina pliurpti į gretimą vagonėlį su kita panašia tingine, nes, jos nuomone, nėra čia tiek pirkėjų, kad reikėtų sėdėti darbo vietoje kaip prikaltai. Nėra čia ko.

Tinginystė ir atsipūtimas jau tapo instituciškai įteisintais, ir čia keli aspektai. Pirmiausia, per daug darbo vietų ir per mažai pasiruošusių dirbti. Darbo pokalbiai prasideda nuo klausimų, užduodamų darbdaviui (ne atvirkščiai) apie bendrovės siūlomus saldainiukus ir privalumus, o ne apie tai, ką darbuotojas moka dirbti.

Antra, liaudies dainas jau pakeitė raudos apie tai, kad visi išvažiavo, ir tie, kas dirba Lietuvoje, jaučiasi praktiškai atlieką patriotinę pareigą vien todėl, kad dirba Lietuvoje. Arba nebūtinai dirba, gal tik įsidarbina. Vien už tai jiems reikia bučiuoti rankas, jie praktiškai dėl mūsų aukojasi. Jiems tragiškai neapsimoka ta Lietuvėlė, bet jie nieko negali su savimi pasidaryti.

Trečia, tingėjimo ideologija perlipo iš hipsterių gūžtų su kartoniniais kavos puodeliais į normalių žmonių gyvenimą ir persisunkė į kiekvieną visuomenės ląstelę. Lašas po lašo ir akmenį pratašo, ir nieko neveikimo užkratas, žiūrėk, paveikia šeimas, kurios didžiavosi darbštumo tradicijomis. Dirbti po nedaug ir nesunkiai, nevergauti, atsipalaiduoti, ieškoti savęs, išreikšti individualumą jau yra ne iškrypusios subkultūros keiksmažodžiai, o kelio vidurys ir normalus kalbėjimas.

Ketvirta, baugiai didelis skaičius žmonių įsidėjo į galvą, kad galima labai smarkiai praturtėti, apsiavus sandalais, pasidėjus kompiuterį ant kelių, pamušinėjus ir pamėčius (it kamuoliukus į sieną) tai, ką jie vadina geromis idėjomis, ir turėsim dar vieną Google, Twitter ar GetJar. Vietoje to, kad mokytųsi paprastus dalykus apie fundamentalias pinigų generavimo tiesas, šie keisti žmonės tiki žurnalinėmis istorijomis ir glamūriniais verslo blizgučiais: žiū, Steve Jobs kostiumų nedėvėjo ir džinsuotas vaikščiojo, žiū, Instagram kūrėjai pagamino programėlę, o paskui viską pardavė už milijardą dolerių. Štai taip reikia gyventi.

Ir nebandyk kam nors pasakyti, kad turtingu nepasidarysi, ilgai miegodamas ir daug sėdinėdamas. „Kas kaip nori, tas taip ir gyvena. Nemokyk, geriau į save pasižiūrėk; man tavęs nuoširdžiai gaila“, pasigirsta nervingas, nevisiškai mutavęs balsas iš tarpo tarp ožio barzdelės ir ironiškos skrybėlės ir akinių storais rėmais.

Aš ir nesitikiu, kad jie pakeis požiūrį. Aš tik pranešu, kad paskui niekas nesakytų, kad jų neįspėjo.

— — —

* Ne nusipirkti šaldytuvą – šaldytuvą mes jau turime.

** Nepainioti su Henriko Daktaro panašaus pavadinimo knyga, Išlikt žmogumi, Kaunas, 2011, ISBN: 9786094082238

 

54 Komentarai

 1. Nesvarbu, koks mano vardas

  Patiko. Taiklu.

 2. Justas

  Super taikliai! Neseniai buvau grizes i Lietuva susitvarkyti reikalu. Buvau apsales, kad visas centras iki 10 val miega ir nedirba…

 3. Uma

  Na, nežinau nežinau… Yra ir kitokia nuomonė. Štai, pavyzdžiui, mano tėvas sako: „nemoki dirbt – dirbk pats!“. Ir tikrai jam kažkaip pavyksta beveik nieko nedarant… posėdis, komisija, dar kokia nors nedulkėta veikla… kažkaip jam pavyksta. Aš nemoku dirbt, man taip nepavyksta. Dirbu daug, sunkiai, alinu savo protą. Tėvas pasišaipo kartais. Turbūt pasišaipytų ir fyfelkos, kurios irgi (nors ir ne tokiu būdu kaip mano tėvas) įvaldžiusios principą „nemoki dirbt – dirbk pats!“ Turbūt žvengtų, sėdėdamos kavinutėje, plepėdamos nerūpestingai….

 4. Vietinė

  Anksti ryte pavalgyti galima ir kibinDrive, tad lietuviškas verslas žengia iš lėto, lygiuodamasis į ‘ be ready’ .

 5. Gabrielius

  Dėkui už neblogą tekstą. Kokias knygas rekomenduotumėte, kurios pagilintų žinojimą apie „apie fundamentalias pinigų generavimo tiesas“? Dabar skaitau „Dirbti dirbti dirbti dirbti“.

 6. Rasa

  puiku. tai kitakart…. paprastai nuo 8.00 jau bunu vyno klube, vadinasi puiki kava bus. bulkos ir surio irgi dazniausiai turiu, nes pusryciaujam. kadangi namie nespejam. tai zaprashami do bufetu. o jei ka, tai siendien pusryciavau „Stebukluose“ – tobula. anties kepri kiausiniai su spinatais, net negalejau patiketi kaip buvo skanu….

 7. Marius

  Esme tame, kad anksciau atidares ir veliau uzdares parduotuves grotas didesnes algos negausi. Norint ilgalaikiu ir saziningu darbuotoju – reikia suteikti motyvacija.

  • Gruodis

   axujet……persiprašau už necenzūrinį….savaime išsprūdo.

 8. Algis

  Geras straipsnis. Gerbiu poną už tvirtą poziciją ir įsitikinimus. Galėtum parašyt kokį straipnelį r apie savo praeiti, teisibe išdėstyti, nes pavidolei nerimsta, apšišaukėliu poną vadiną. Nenoriu aš jais tikėt, nes jie pavidolei, bet man reikia teisibes, paprastos ir aiškios. nepikit

  • Apie savo praeitį esu daug rašęs, nelabai žinau, kuri jus domina.

 9. Kristina

  Noreciau papriestarauti.Mano nuomone,sita straipsniuka parase zmogus,negaves pusryciu kavineje..susinervino ir pradejo,,aukleti,, liaudi kaip uzsidirbt pinigus.Pati nemazai laiko dirbau uzsienyje,ir patikinsiu,kad nemaciau ,jog jau 8 val.ryto ten kavinese garuotu puodai,puodeliai,ir darbuotojai is gatves temptusi klientus vidun.Ponas isivaizduoja,kad paprasti darbininkai turetu jau nuo 5 ryto kepti kugelius ir virti cepelinus?Zmones pas mus ir taip dirba daug valandu,atlyginimai mazi..Graudu ziuret,kai 4-5 asmenu seima turi isgyventi is 1000 lt per menesi.Taip,kad mielas autoriau,nereik ziureti kas kur ka nudirbo ar nelabai,pirmiausia i save reik pasiziuret.Geros dienos jums 🙂

  • Paskaičius jūsų rašymą, ganėtinai aišku, kodėl jūsų šeima prisigimdė vaikų ir visus maitina iš 1000 litų per mėnesį. Pasistenkite mažiau dirbti vaikų, o daugiau galvoti, kaip uždirbti, ir galimai gyvenimas pagerės.

   • Jakovas Aisbergas fon Abramovičius Antkalnis

    Tikrasis Mr. „didžiausias ego Lietuvoje“ veidas, ponios ir ponai.

  • Linas

   užsienyje, tai Latvijoj turbūt?

  • Velniava

   Nu tai kad dirba ir kiti nuo dar anksčiau. Dirbau vat kino teatre valytoju ir reikdavo kelt 5 ryto, nes 6 darbe reik būt (studentas pirmakursis, dėl to nieko blatno). Ir eidavau pro nedidelę kepyklėlę kiekvieną kart, tai būdavo apie pusę 6 ryte ir ji jau dirbdavo pilnu tempu. Kiekvieną dieną. Daug kas pasakytų: ‘Nesąmonė, negi apsimoka?’, o jiems apsimokėdavo, visada būdavo bent 3-5 klientai viduj ir mašinos stodavo. Kita kultūra visai. O Užkalniui ačiū už motyvaciją dirbt, pareinu dažnai užsiknisęs iš darbo (dabar jau kitur dirbu), paskaitau ir kažkaip geriau pasidaro.

 10. Sandman^KFMF

  Tam, kad per savaitę užsukę ir norintys pavalgyti tokie 2-3 priklydėliai kaip tamsta liktu patenkinti, reikėtu kiekvienam darbuotojui pridėti savaitines 10 darbo valandų. O tai jau išeina bent jau 50 lt per savaitę vien tik darbuotojui į rankas (su mokesčiais turbūt bus visi 150 lt, neesu buhalteris, tai pataisykite) . Ar už tiek tos 2-3 besiblaškančios sielos sugeneruos grynųjų (nepamirštame, kad nuo patiekalo uždirbama ne tiek, kiek tas patiekalas kainuoja, o mažiau )? Ir tai tik vienas darbuotojas. O kur dar virtuvė?
  Dirbti reikia efektyviai. O geriausia, dirbti kuo mažiau, bet uždirbti kuo daugiau. Kodėl? Nes lieka laiko ir jei yra noro, dar daugiau darbų padaryti. O tai, kad mojuosi kastuvu nuo sutemų iki aušros, nereiškia, kad uždirbsi milžiniškus pinigus (o ne pinigėlius).
  P.S. Sutapimas, bet būtent šiandiena, lygiai taip pat, 3 ryto nuėjęs miegoti, 9 valandą sukausi prekybos centre ir ieškojau ko pavalgyti, nes rytinis skambutis sutrukdė net papusryčiauti laiku.

 11. Kristina

  Pone Uzukalni,vietoj to,kad uzgauliojate, geriau susitepkite pats sumustini ryte ir nereiks trankytis rytais po kavines ieskant pusryciu.Normalus zmones pusryciauja namie,su seima ir neiesko ,,kabliuku,, P.s.as ne apie save rasiau,o tukstancius seimu,kuriems sunkoka.Matosi kaip supratote.

 12. Kristina

  Atsiprasau,suklydau rasydama pavarde ponulio Uzkalnio.

 13. Rytais dėl vieno ar kelių užkalnių tiesiog neapsimoka dirbti. Daugiau bus išlaidų, nei pajamų. Elementari verslo logika, kurios nesupranta tik tas, kuris realiai su tuo nesusidūrė.

 14. Hiperboloidas

  Rytais dėl Užkalnių neapsimoka dirbti, vakare, likus valandai/pusvalandžiui iki darbo pabaigos neapsimoka dirbti. Penktadieniais, po pietų neapsimoka dirbti. O jei dar ilgasis savaitgalis laukia…; tik ir galvoji sedėdamas, kaip Akropoly trainiosies. O kur dar tingūs pirmadieniai. Tai kada dirbti?

  • Paulius Žuvyčius

   būčiau facebook’e palaikinčiau. Toks požiūris labai tipiškas. Pradedant darbo organizavimu, kad ir autoriaus minėtasa ne kartą „ar galit užsukti valandėlei padėti prašiuką ant sutartėlės“, ir baigiant neapsimoka, nes yra milijonas priežasčių. Vakaruose (neimkit pietų Europos) žmonės dirba daug ir turi daug. Pas mus nori dirbti trumpai ir turėti daug. Ir dar gerai būtų, kad už viską mokėtų valdžia. Ir dar kiekviename kaime būtų po areną, elektra už dyką ir kad dar išsilavinimas visiems Kembridžo.
   Vat dabar šalyje kurioje dirbu žmonės tris kartus didesni tinginiai nei standartinis lietuvis. Rezultatas – vidutinė alga yra apie 100-150USD. Benzino kaina apie 3,5lt, elektra apie 0,3lt, daug žmonių gyvena be kanalizacijos ir vandens ir nors šildymas nekainuoja, bet kondicionieriui pinigų nepakanka. Prasimaitinimui per dieną gali skirti apie 1 USD. Už tai gali nuspirkti nebent 2 kilus bananų. Netgi dirbant fizinį darbą jų tempai labai maži. Kaip matome lėtai ir mažai padarai, mažai uždirbi, mažai išleidi, mažai uždirba tavo kaimynas, nes jam nemoki pinigų, nes jų neturi tai ir jis iš tavęs mažiau perka nes mažai uždirba. Tai vat ir gaunasi, kad į paprastą eilinį restoraną su vidutinėmis kainomis gali nueiti tik 0,1procentų gyventojų. Visi kiti geriausiu atveju valgo tokio tipo vietose kaip kebabinės.

 15. makaka

  nustebino tai, kad žinote kaip vadinasi gerb.p.H.Daktaro knyga.
  Patarimas:kai norisi „ko nors“, nesitinkite paryčiais PC Panorama.

 16. arbata

  Taaaaaip, reikia dirbti, dirbti, dirbti, dirbti, ir į grabą atsigulti. Ar autorius siūlo tokią gyvenimo prasmę? Kasdien meldžiuosi, kad ateityje nereiktų keltis 5 ryto ir dirbti iki 9 vakaro dėl dviejų savaičių per metus poilsio. O paskui mirti nuo streso sukelto širdies infarkto. Aš geriau būsiu hipsterė, bet turėsiu laiko paskaityti knygoms, nuskristi į kitus žemynus, turėsiu laiko artimiems žmonėms, galėsiu tiesiog maloniai gyventi. Užsidirbsiu tam pati, bet neplėšdama savęs.
  =======

  Šiaip paskaičius tekstą susimąsčiau, kokie yra patys kvailiausi ir beprasmiškiausi darbai. Man neabejotinai visų PR agentūrų veikla.. kiekvieną kartą jiems reikia sugalvoti, ką pameluoti ir naudą iš to gauti. Vienas žymus veikėjas L. džiaugiasi parašęs pirmą vadovėlį Lietuvoje apie viešuosius ryšius. Jam didžiausia intriga stebėti, kaip bankrutuojantis Bitės tinklas sukasi iš padėties, „atsižvelgdami į kiekvieną klientą“.

  O dar labai erzinantis terminas yra „savirealizacija“, gudriųjų sugalvotas tam, kad kvailiai jiems dirbtų ir manytų, kad tai turi kažkokią prasmę.

  • mustangas

   Jeigu buvimas hipsteriu apsaugo nuo infarkto aš su malonumu į pastaruosius užsirašysiu.

   • arbata

    nu autorius visad šaipos iš hipsterių, kaip labiausiai nenaudingų visuomenės grupių. ėmiau suabsolitintą pavyzdį

 17. Andrius M.

  Anksčiau, kai dar gyvenau Vilniuje, tai būdavo problema kol nepabandžiau užsukti pusryčių į viešbučius (4-5 žvaigždučių). Ten galima pusryčiauti nuo 7.00. Kai kur ir nuo 6.30. Ypatingai geri pusryčiai Radisson Blu Astoria viešbutyje.

 18. makaka

  Tik dabar supratau, kad problema yra pusryčiai (nėra kur paėsti, jei namuose rėra ko paėsti), o ne tai, kad visi aplinkui tinginiai, ir dėlto neturtingi.
  Išvada: autorius pats esą tinginys.

 19. arbata

  ir dar, kažkas piktinatės vėlai atsidarančiomis parduotuvėmis Lietuvoje. Sutinku, kad užsienyje jos pradeda dirbti anksčiau. Bet užsidaro apie 19 val! Tiek rūbų, tiek maisto negausite nė pusvalanduku vėliau. Taip yra visur Austrijoje ir Šveicarijoje, daug kur Vokietijoje, tą patį mačiau Belgijoje ir kt. Beje, Austrijoje atidaryti parduotuves sekmadieniais draudžia įstatymas.

  Parduotuvės ir politika nuolaidžiauja pirkėjams besivystančiose šalyse, pvz. Turkijoje. Stambule ir 3 nakties gali eiti į dirbantį knygyną. Tik ateik! 🙂

  • mustangas

   Tą patį daiktą galima priskirti keletui grupių. Tamstos pavyzdį „nuolaidžiauja pirkėjams besivystančiose šalyse, pvz. Turkijoje“ aš galėčiau perfrazuoti „į pirkėją orientuotose kultūrose“ čia priešinga nei „profsajugų subinėn sulindusiose šalyse“. Apie Austriją apskritai aš turiu atskirą nuomonę ir ji nėra cenzūrinė, be to šitoje šalyje nesiorientuojama į klijentą.

   O tai 3 valandą rasti veikiantį knygyną ar užkandinę yra blogis?

   • arbata

    autorius visad mus lygiuoja į Vakarų Europos šalis ir pateikia kaip siektinumą. Tačiau panašią parduotuvių darbo laiko sistemą (t.y. trumpas darbo laikas), kuri gaji VE, čia niekina. Tas nepatiko.

    Stambule jautiesi galintis gauti bet ką bet kada, smagu. Tik slidi ta riba tarp pataikavimo pirkėjui/žmonių išnaudojimo/

    • mustangas

     Autorius lygiuoja ne į Vakarų Europą, o toliau į Vakarus už vandenyno. Vakarų Europa imamas kaip minimalus siektinumas.

  • J.

   Net jei ir užsidaro 7 vakaro, po 7 užsilikusius pirkėjus aptarnauja nešaukdami ant jų ir nedėbsodami žvilgsniu, kuris nužudyti gali. ar bent jau kupinu tokio skausmo ir agonijos, kad jautiesi kaltas, jog išvis vaikštai į supermarketus ( prisimeni visas istorijas, kad darbuotojai neturi pietų, nešioja sauskelnes ir t.t.).
   Problema, kurią iškėlė ir straipsnis- lietuviai nedirba nuoširdžiai ir nė nesistengia. Jeigu vokiškųjų kraštų tradicija yra dirbti trumpai, bet įdedant maksimalias pastangas, lietuvių kasininkai, net ir sutrumpinus tą darbo laiką iki kokios 7, vis tiek taip pat skausmingai rymotų, žiūrėtų tuo kankinio veidu, skųstųsi atlyginimu. Ir prašytų paieškoti centų (aš, manau, dabar supratau, kodėl jiems to reikia. Nors iš tiesų kasininkui grąžą suskaičiuoti žymiai lengviau ir greičiau nei tau krapšyti tuos pinigėlius, kol pirkėjas tą daro, galima bent trumpam pasėdėti ir pasvajoti, žodžiu, mažiau dirbti.ne kitaip.)

 20. Rasa

  taip,taip…dirbti,dirbti!!!dirbti be iseiginiu,be darbo sutarciu,neribota valandu skaiciu,dirbti sergant ,dirbti susizalojus,dirbti visada!!!nuo darbo nebusi bagotas,busi kuprotas!o kai busi kuprotas,tau sakys,o kur buvo tavo galva,kai sitaip dirbai???…

  • mustangas

   Klystate, dirbti nereikia daug. Dirbti reikia protingai, beto tai, kas patinka ir sekasi. Jei savo laiku tingėjai mokytis, tobulėti teks dirbti tai kas atlieka. Apie tai buvo ir ankstesnis straipsnis. Nepakankamos algos priežastis yra tik Jumyse.

 21. Arnas

  Nemanau, kad čia pagrindinė mintis yra pusryčiai. Čia jie buvo paminėti tik tarp kitko. Manau pagrindinė mintis ir su ja 100% sutinku, tai yra tai, kad Lietuviai tikrai nepersistengia savo darbuose. Aš tikrai neturiu galvoje apie tas sritis kur dažniausiai dirba nekvalifikuota darbo jėga, aš visu pirma turiu galvoje visas „offisines “ lakuotais nagais kava nešiojančias ir telefonu plepančias mergelės, šaraškino vadybininkėlius, projektų vadovėlius ir kitus iš kampo į kampą vaikštančius dykaduonius. Kas dirba rimtai ir vertina savo darbą ir siekia rezultato priekaištu tikrai nėra. Tai dažniausiai yra žmonės kuriems rezultatas proporcingai atsiliepia atlyginimui. Aš kiekviena diena į darbą važiuoju skirtingu laiku, nes mano toks darbas, kartais pradedu ir vakare kartais ir ryte ir drąsiai galiu patvirtint autoriaus mintis, kad penktadieniais Vilniuje 17 valandą kamsčių tikrai nebūna, nes žmonės jau 15 valandą traukia į namus. Tas pats ir ryte 7.20 vienoje labiausiai naudojamų Ukmergės gatvių kamsčių nebūna taip pat. Važiuok 7,50 visada sedėsi kamsčiuose.

 22. GBK

  Taigi rinka geriau už jus žino, pone Užkalni, kada kavinės turi atsidaryti. Būtų paklausa, jos dirbtų nors ir ištisą parą. Dėl jūsų ir dar saujelės kitų verslininkui neapsimoka atidaryti kavinę 7:00.
  Neabejoju, jog nesiskųstumėte, jog viešasis transportas kas 5 minutes nevažinėja maršrutu centras-Šabakštynų Sodų gatvė – jei nėra važiuojančių, nėra ko tuštiem autobusam ir kursuoti.

  • arbata

   tuoj jis tau pakomentOs, kad paskutinį kartą viešuoju transportu važiavo 1987 m. ir parašys straipsnį, kodėl kiekvienam reikia turėti po nuosavą automobilį

 23. Kristina

  Tai jis dar ir parazitais,tinginiais visus isvadino,ir jam uzkliuvo,kad vaiku seimose yra,pakomentavo:,,Pasistenkite mažiau dirbti vaikų, o daugiau galvoti, kaip uždirbti, ir galimai gyvenimas pagerės.,, Nedrystu net spelioti ar jis isvis turi seima..
  Beje,pati gyvenu gana gerai,ir tikrai nesiplesau parom del keliu litu,turiu laiko sau,draugams,seimai.

 24. Margarita

  Andrius M. Tiesiai į taikinį nori pusryčių keliauk į viešbutį!!! O apie darbo valandas užsienyje atsidaro gal ir ankščiau, bet užsidaro apie 18 val. Taip geriau būtų? O mūsų pardaveju padaveju liaudis baigia darbus 22 – 03 tokiom valandom…

 25. Adv. Tomas

  Gal dakatare sugrįžkite iš Mėnulio. Nežinau iš kur traukiate tokius pavyzdžius , bet matomai pasiėmėte itin siaurą imtį ir generalizuojate ant visos Lietuvos. Nu bl..t, bet aš tokių žmonių nepažįstu ir tamstos aplinkoje matyt, kad jų nėra. Arba nuklydote visiškais šunkeliais….

 26. Indrė

  Ypač patiko paskutinis sakinys – vis nerasdavau žodžių, ką atsakyt kai po bandymo paprotinti koks avigalvis atsako „ką tu čia aiškini, koks TAU skirtumas!“. Dabar jau žinosiu ką atsakyt, super 😛

 27. Tikrove

  Geras straipsnis. Jau tikrai pavargome nuo tarybiniais laikais isisejusios tinginystes, o pasekmes ir po siai dienai labai aiskiai matomos musu kasdienybeje…Deja, objektyvumas ir kritika dazniausiai priimama asmeniskai. „Savo bliudo“ teorija…

 28. Giedre

  beveik visi komentarai panasu, kad is tinginiaujanciu darbuotoju, kurie uzuot dirbe sedi internetuose ir priekaistu savo zlugusiam gyvenimui iesko. Cia yra geras straipsnis apie versluma, o uzpulti sunys loja.
  Chapeau! p. Andriau

 29. egle

  Na taip-si problema yra dazna, didele ir nesikeicianti. Pries 5 metus nebuvo kur (Kaune) anksti papusryciauti, isskyrus picerijose, bet apie 7h ryto – O ne, veltede, ka tu sau galvoji, ko namie nevalgai, pizone tu!! Visi normalus valgo namie arba kremta sureli su arbata ir drabsto jogurta ant klaviaturos darbe! Cia viskas is nihilistinio poziurio-ai, tipo niekas neis.. O kaviniu savininkai turi pakankamai proto jas atidaryti, bet neturi verslumo ju valdyti? Mes norim bent 5 kaviniu mieste, kurios dirbtu nuo 7val. ir sekmadieniais. Aciu!

  • Sandman^KFMF

   Pakalkuliuok makdonialdus bei hesburgerius ir gausi daugiau negu 5 kavines mieste. Taip, kad tavo spangalai jau buvo išgirsti neturinčių verslumo kavinių savininkų.

 30. Andrius

  ech… žinome gi mūsų tautelės verslininkėlių godumą – antkainio proc. min 400, o sanaudas mažinti žinome n+k būdų (ir naudojame visus). pradedame nuo „trumpinti darbo laiką“, „naudoti pigesnes medžiagas“, „taupyti medžiagas“, baigiame „vis tiek iš ryto čia nieko nebūna“. Iš kitos pusės – šią pasiūlą taip pat diktuoja paklausa…

  • egle

   Sandmanai-matai, as valgau maista, o ne i maista panasius dalykus

   • Sandman^KFMF

    Džiugu, kad TU valgai. Bet verslas orientuotas į daugumą (kad ekonomiškai naudinga būtu), o ne į tokias asabas kaip TU. O daugumai užtenka ir to, kas pateikiama make ir hese.

 31. ablauchas

  o Jūs, gerbiamasis, palyginkite su ta pačia JK – ar jie dirba savaitgaliais, iki 22-23h? Manyčiau, Lietuvoje nėra to tingėjimo apie kurį kalbate.

  Taip pat įonės darbo organizavimu rūpinasi ne darbuotojai, o jos administracija, kuri nustato darbo laiką, pertraukas ir pan. sakyčiau, adminų tikslas yra aiškus – uždirbti pinigus. Ir jei neapsimoka atsidarinėti 6 ryte, tai ir neatsidarinėja. Jei ką, yra paprastas teisėjas – matematika su bankroto botagu.

 32. TIKRA TIESA

  STRAIPSNIS PUKUS, BET RELAYBĖ TOKIA: MES BANDĖME DIRBTI NUO 7:30, BET DĖJA NIEKAM TO NEREIKIA!!! ESAME PRIE JUDRIOS GATVĖS, SUSTOJIMAS LABAI PATOGUS, BET ŽMONĖS PAS MUS TINGINIAI – PATYS PO TO DIENOS BĖGYJE SAKO „AI TINGĖJAU UŽSUKTI, AI SKUBĖJAU“. MES DIRBAME PAGAL VAKARIETIŠKĄ KULTŪRĄ, BET VĖL GI NIEKAM TO NEREIKIA. BE TO DAR VISKAS VYKSTA IR KAUNE 🙂 O TAI IRGI DAUG KĄ PASAKO….

Parašykite komentarą