Kur Erazmuso studentai tikrai užima pirmą vietą

Skaitytojai neretai klausia, dažnai net primygtinai: kokie žmonės lengviausiai suputoja ir žiūri į save kuo rimčiausiai ir niekada nesupranta humoro?

Čia reikėtų moksliško požiūrio, ir todėl po kelių savaičių tyrimo sudariau štai tokį šešetuką pagal atsiliepimus Protokoluose ir socialiniuose tinkluose.

6. Rolando Kazlo, Juozo Erlicko ir KVN garbintojai
KĄ JIEMS SAKYTI: Geriausiai suveikia koks nors asimetrinis patrolinimas. Pvz., „Jei Kazlas toks geras aktorius, tai kodėl jis niekad nedainavo Žvaigždžių duetuose?„. „Erlicko juokai populiarūs tarp tų, kas jau užmiršo visus anekdotus apie Petką ir Čiapajevą.“ „Žiūrėjau festivalį ‘Juokis’, tai buvo taip juokinga, kaip Erlicko bajeriai.
KĄ JIE VISADA ATSAKO: „Tau iki jų tris metus šūdais plaukti.“

5. Pigių avialinijų entuziastingoji klientūra
KĄ JIEMS SAKYTI: Ko taip pigiai skraidote, negalite Lufthansa įpirkti? Norit, papasakosim apie atsilošiančias sėdynes ir kaip kituose skrydžiuose nežadina, kad parduotų loterijos bilietus? O tai ten pas jus būna ir su sėdimom vietom bilietai ar visi keleiviai tik tupi, kaip čia rodė dokumentiniame filme?
KĄ JIE VISADA ATSAKO: „Man svarbiausia kad nuo punkto A į punktą B, o visų jūsų pižonų man gaila.“ „Gal tu nežinojai, bet Ryanair tu naujausius lėktuvus.“

4. Dvasingieji nematerialistai
KĄ JIEMS SAKYTI: Kartais galima nieko nesakyti: nufotografuokite restorane valgomą steiką, uždėkite žymą „Stikliai“ arba „Markus ir Ko“, ir atsilošę laukite rezultato. Tinka taip pat ikrai pusryčiams, šaltas Grey Goose butelis (siūlau fotkint su tilt-shiftu). Kai paklaus, kiek kainavo, paminėkite kukliai: „Maximoje buvo nuolaida, tai kainavo tik 145 Lt“. Galite lengvai numesti, kad jūsų treningiukas yra Ralph Lauren, kaip aš dariau straipsnyje-feerijoje apie nuotykius kaime. Jie visada pastebės.
Labai padeda minėti prekes, kuriose prekės ženklo vertė didelė, o pati prekė iš esmės generinė arba artima jai. „Toks buvo troškulys, išgėriau praktiškai visą didelį butelį Eviano.“
Jums būtinai bus pranešta, kad tokių, kaip jūs, yra gaila.
KĄ JIEMS DAR SAKYTI: Pridėkite ką nors labai proletarinio, paprasto, meinstryminio ir nekultūringo, bet taip, kad atrodytų, kad čia jūs nuoširdžiai. Pvz., „o tada jau galima buvo atsipūsti, užsileidom Toto Cutugno, kaifavom; dievinu gerą muziką“. Tai jau aukštasis pilotažas. Kai Laukinėse Žąsyse rašau apžvalgas, kožną kartą paminiu užsisakęs kavos prieš picą arba paprašęs dar kečupo prie sušių. Veikia 100%.
KĄ JIE VISADA ATSAKO: „Dvasios ubagas“. „Kalbėti apie savo perkamus brandus – tai tam tikro nepilnavertiškumo apraiška.“

3. Hipsteriai
KĄ JIEMS SAKYTI: Jūs visi su savo akiniais, skrybėlikėmis ir terbelėmis panašesni vieni į kitus, negu fyfos Šančių šokiuose plastmasiniais auskarais arba gauja gopnikų, kur prie turgelio. Kur jūsų originalumas? (Jie žino, kad yra panašūs vienas į kitą ir stereotipiniai, kaip ir jų daromos Instagramu sportbačių nuotraukos, ir nuo to juos labai kilbasina).
KĄ JIEMS DAR SAKYTI: O kodėl jūs visi su tokiais sportbačiais, čia kažkokia akcija Akropolyje buvo? Paminėkite jiems Akropolį, Ozą, Panoramą – jie žino, kad ten kartais nuvažiuoja, bet jiems gėda dėl to.
KĄ JIE VISADA ATSAKO: „Tavo žiniai, žmonės su tokiais drabužiais, su tokiais sportbačiais ir tokiais messenger bags, kur sėdi kavinėse dažnai yra milijonieriai ir suka startapus ir IPO pasikelia milijonus“.

2. N.Venckienės šalininkai.
KĄ JIEMS SAKYTI: Praktiškai bet ką, nes jie vienodai reaguoja į bet kokius dirgiklius.
KĄ JIE VISADA ATSAKO: „O kiek kitų teismo nutarčių nevykdoma?“.

1. Erazmuso studentai.
KĄ JIEMS SAKYTI: Niekada nerašykit savo CV, kad buvot Erazmuse, nes jus niekas nesamdys į darbą. Darbdavio požiūriu, geriau ex-kalinys, negu erazmininkas. Ex-kalinys nors kažkokios darbo patirties turi ir yra motyvuotas. Erazmininkas turi tik chillinimo patirties, moka ne dirbti, o pildyti formas, ir jo didžiausia vertybė yra „daug naudingų kontaktų“ (i.e., tokie patys, kaip jis, veltėdžiai su dredais, studijuojantys socialiai atsakingą politologiją).
KĄ JIE VISADA ATSAKO: „Tu tiesiog pavydi, nes tau nepavyko taip, kaip mums.“

Galimai visi jie yra teisūs.

44 Komentarai

 1. v

  nu ir prajuokino 😀

 2. klausimas

  Geras! Daugeu tokių pamokų!

 3. entdx

  Šiaip violetiniai atsako: „Teisinėje valstybėje, neužpultų ir vaiko neatimtų“. Nežinau kas net per sąvoka teisinė valstybė, matyt tokia, kur tetulė teisėja gali nevykdyti teismo sprendimo metų metus pagal nuotaiką.

 4. Simas

  Čia koks tai The Troll’s Cookbook. Tiek evil, kad nesunkiai gali užlėkt net ir ištikimas Protokolų skaitytojas.

 5. Tomas

  Geras straipsniukas… 😀 Vis dar norėčiau paskaityti straipsnį apie hipsterius, dėl bendro išprusimo, kurį Tamsta esate pašalines „nes jis atidirbo savo“. Internete mažai informacijos apie juos.

 6. niamne

  Pastaba: Erasmus rašosi su S, ne su Z.

 7. Saulius

  Sėdžiu aš dabar Frankfurte, išvažiavau vienam semestrui, ir kaip man dabar jaustis? 😀 Geras straipsnis, apskritai, jau laukiu knygelės „Gyvenimo pamokėlės“, dar jeigu bus sudaryta kaip IKEA baldų instrukcijos, iš vis win.

 8. Ina

  Super.

  Man tik trūksta grupės, kurie yra buvią užsieny. Tada prasideda nuo „tikros picos tik Italijoje“ iki gilių psihologinių įžvalgų, vertinant lietuvius kaip bendrą vienalytę masę, ir kaip viskas čia ne taip.

  • g.

   buvę rašomas be a ir minkštumo ženklo

 9. Luftas

  Andriau, kai skrendat su Lufthansa, kede atsilosiat iki dugno, ar paliekat kazkiek vietos verslininkui su laptopu?

 10. Luftas

  O man tai truksta grupes, i kuria patektu visi tokie, kaip Ina. Rasantys su tokiom gram klaidom, kad ir girtas nesugalvotum.

  • Ina

   Gaila, nes tu man labai patynki.

 11. Super

  Dar trūksta grupės kurie visada viskam kas jiems patinka sako „super“, b**t nu tokio skurdaus žodyno žmonės.

 12. Rokas

  Kofeinu startapinikai yra zemiausias lygis is visu paminetu kastu :))

 13. Max

  Nu 3 tai tikrai geras

 14. Jolita

  nice straipsnis. kofeinuose juk tik vaikai 12 metų renkasi, gal reiktų palikt ramybėje juos.

 15. ouch

  vau. Su tiek cancer’io visai į 4chaną vertas postas ;o

 16. Aiste

  Buvau ErAZmuse ir davė daug žinių ir naudos , daugiau negu dviejų metų studijos prieštai . Taigi :)) Turbūt kiečiau parašyti kad rašiau tris metus nuobodžius refus iš interneto , ir mūsų fakultete paduodavo tuoletinio kai būdavo svečių , todėl mane labai džiugina , kad Jūsų firmoje jo yra 😀

 17. Gabija

  Gerbiamas Andriau,

  As turiu labai daug draugu ir pazistamu Londone, kurie kiekviena pokalbio tema uzbaigia narsydami savo IPADUOSE… “O UZKALNIS VA RASE TAIP IR TAIP..“ Ka jiems sakyti, kad jie suputotu? 🙂

  • Šitiems jau beviltiška, jie mano pasekėjai, tai tegu jie neputoja.

 18. Turiu pripazinti, vienas is nedaugelio pavykusių mielo rašytojo pasisakymų. Mielai susiskaitė ir tik veliau pamačiau, kas čia pasirašo. 🙂 +++

 19. Pupsikas

  O kur pamokėlės apie elgseną su Bedarbiu Tinklaraštininku??

 20. Povilas

  Fizikos studijos Vilniaus universitete – vienos sunkiausių kokias tik galima įsivaizduoti. ERASMUS atranką ten praeina tik labai nedidelė saujelė pačių gabiausių studentų – faktiškai tik tie, kurie užima pirmas vietas rotacijoje. Vienas mano draugas praėjo atranką ir išvyko semestrui į Vokietiją. Ten, institute, jis rado tai kur Lietuvos mokslas deja kol kas merdėja (neišmanau tos srities, bet kiek pamenu jis dirbo prie kvantinių algoritmų). Jis nepasakojo apie nesibaigiančias ERASMUS tūsofkes ar chill-out’ą – to nebuvo. Buvo nelengvas mokslas, aukštame lygyje. Jo sekantis žingsnis – pabaigti magistrantūrą čia ir daryti mokslinę karjerą (pradedant PHD) Vokietijoje, tame pačiame institute. Vertinu tai kaip teisingą jo karjeros žingsnį – užuot laukęs, kol čia mokslas (research, ne education) pradės kilti iš stagnacijos, bičas išvaro ten kur jam laukti nereikia. ERASMUS matyt buvo tas trigeris. Kaip vertinate?

  • Vertinu, kad jiems neturėtų turbūt rūpėti mano pramoginis straipsnis.

  • ZXS

   Hey, skirk žmones kurie pasinaudoja Erasmus programa ir žino kur važiuoja, ko nori, ką dirbs, ko siekia, su kokiais žmonėm dirbs, kokius prietaisus naudos, ką bibliotekoje ras daugiau nei VDU ar VU.

   Antra ir pagrindinė kategorija yra erazzmuzai. Juos dažnaiusiai įsivaizduojam kaip gerokai apžėlusius ispanus (pvz.), kurie daro erzmuzą Italijoje, nes tai jiems langviau, o tai neduok dieve reiks dar angliškai kalbėt ir toliau nuo mamos būt. Dažniausiai jie stumią kokį socio ar human shit, nes jiems nereikia didelių pastangų. Visada būna apsirengę kokiais skuduriniais spalvotais artefaktais. Kol neklauso nepriklausomo lengvo rokelio, tol spardo smėlio prikimštą maišelį ir rūko žolytę (nes ji nekenkia juk). Ir taip kasdien. Šlykščiausia tokių susivėlusių ispanų atmaina yra šuo gyvenimo būdu susižavėję rytų europiečiai, ypač lietuviai. Jie keliauja per visokias Youth Together programas ir rašo savo paraiškas ir ataskaitas beigi džiaugiasi, kad jiems ES moka už tūsą.

   • терористаз

    „..ir rūko žolytę (nes ji nekenkia juk)“ – o ką kenkia?

 21. Felomenija

  Povilai – vertinimas yra vienas: pasitrolinai 🙂

  • Povilas

   Taip ir supratau 😀

 22. Linas

  Patiko.

 23. p. Andriau, Ralph Lauren ar Hugo Boss?

 24. Jurga

  Prajuokino ir patiko.

 25. go

  O Umberto Eco sako, kad Erasmusas geras todėl, kad padeda kurti bendra europinį genofondą

  • Europos genofondo vertybės labai gerai matosi šių dienų Ispanijoje, su 27% nedarbu ir 55% nedarbu jaunimo tarpe. Way to go, puikiai padirbėta.

   • Gerasirdis

    Gero columnist’o, žinoma, jokiu būdu neturi varžyti tokie niekai kaip faktai. Pvz, faktas kad panašaus dydžio Vokietija ir Ispanija turi panašų dalyvavimą Erazmuso programose, bet nedarbo lygis jose skiriasi ne tai 4, ne tai 5 kartus (priklausomai nuo šaltinio).

    • Tai so?

     • Gerasirdis

      Tai pasirodo, ne Erasmuso programos bedarbius daugina.

   • go

    deja tai tiesa. Lazda visada turi mažiausiai du galus…

 26. Hmm. Čia tas pats Užkalnis, kuris kažkada pinigų kartos perpublikuotame straipsnyje džiaugėsi ryanair „Priodity boarding“ leidžiančiu prasijasti pranašesniu už likusius varguolius ? Kas atsitiko kad prie Lufthansos perejot ?

  O pigių skrydžių bendrovės yra geris, kai turint ribotus išteklius reikia/norisi iš taško A patekti į tašką B. Kiekvienam savo. Vieni skraido asmeniniais lėktuvais.. kiti Lufthansa.. arba Wizzair.

 27. :)

  Žiūriu ir vėl Užkalnis parašė straipsnį, kuriam pritariu 99% (1% dėl visa ko).
  Pasaka 🙂

 28. Levander Kroydon

  Erasmus,tai Erasmus,bet as negaliu suprasti kodel anglijoje yra taip sureiksminama HR)Human Resources)-pareigybe,ir PA.
  Niekur nemaciau labiau susireiksminusiu malalietku nei dirbancios HR

 29. Levander Kroydon

  Erasmus,tai Erasmus,bet as negaliu suprasti kodel anglijoje yra taip sureiksminama HR)Human Resources)-pareigybe,ir PA.
  Niekur nemaciau labiau susireiksminusiu malalietku nei dirbancios HR

Parašykite komentarą