Lietuviai baigia pirmieji: Nida po sezono

Lietuvoje sezonas baigiasi anksti. Atvažiavus į Nidą rugpjūčio 25 dieną, viskas būna jau over, arba bent jau taip jaučiasi. Restoranai vyniojasi. Kitchen’as jau uždarytas, apsilupęs kaip nuo pat pradžių ir buvo, Grill House (kuris anksčiau buvo Sensus Grill & Wine, ir dabar yra su tuo pačiu meniu ir tom pačiom problemom) jau susikrovęs daiktus, nors dar dirba („žinokit daug ko neturime, tai tikimės, kad neužsisakysit, ko nėra“ – nu davai mes bandysim, o jūs sakykit, ar pataikėm, bus toks žaidimas), Seklyčia keistai zabita vestuvėms pirmadienį („užsakyta“), nežinau, koks čia toks taimingas, bet gal po savaitgalio galim jumis mieli jaunavedžiai ir brangūs sveteliai pamaitinti su didele nuolaida, pasitikrinkit su kunigu, jis gal ir pigiau sutuoks, o gal čia kitos priežastys. Visur kitur be pasikeitimų, ir be pasikeitimų yra blogai. Nidai reikia pasikeitimų.

Geriausias pasikeitimas šiemet yra Swedbanko skyrius toje izboje, kur anksčiau buvo ar tai Ūkio Bankas, ar tai Akcinis Inovacinis Bankas, ar tai Lehman Brothers, ar tai kažkas iš nutraukusių veiklą. Tarp Kitcheno ir Maximos. Dabar ten tvarkinga, ir vietiniai antrepreniorai su pripučiamom lipynėm ir karbonadų dispensarijais gali šerti neapskaitytą juodą cash’ą tiesiai į banko sąskaitas. Swedbankas dar čia turi keistą akciją: mokėk jų kortele bent 20 Lt už beleką, imk tos dienos čekį ir Naglių gatvėje keisk jį į nemokamus ledus iš Swedbank ledų teliežkės. Gudru. Žiūrėk, ir pripratins žmones prie cashless tranzakcijų.

O šiaip žmonių nebėra daug: atrodo, mūsiškiai tenkina mazochistinius geidulius ir nešvankias fantazijas apie eiles prie kelto ir 6 val. trukmės vairavimą iki Vilniaus exactly tada, kai Nidoje blogiausia: per Žolinę. „Sakykit, kada Nidoje blogiausia? Per Žolinę? Ne vopros, tada ir važiuosim.“ Paskui gali reflektuoti. „Oh hell, taip nepatogu ir prigrūsta buvo paskutinį kartą tik Maximoje Kūčių dieną. Prisimenu, laukėm valandą pasiparkinti, nebuvo vežimėlių, vaikas belaukdamas apsimyžo prie kasos, o paskui mums nubraukė mašiną. Mėgstu. Todėl dabar varysim į Nidą.“

O jau rugpjūčio pabaigoje, nors jūra šilta, orai geri ir šiaip puiku, tai jau nebe sezonas, ir nevažiuoja lietuviai. Velniai žino, kodėl. Gal kad nepasirodytų per lengva.

Dviračių takas į Preilą naujai nutiestas, praplatintas ir yra kaip magistralė. Nuo to jis dar nuobodesnis. Ir Preiloje kavos jau nebegaliu gerti po šio straipsnio. Už tiesą tenka mokėti. Todėl geriau varyti į oro uostą: ten kavos niekad ir nebuvo. Svajoju, kad kada nors ten pastatys nedidelį terminalą, bus Starbucks, prekiaus Tag Heuer ir Panerai laikrodžiais, newsagentas pardavinės anglišką spaudą, bus Business Class lounge su sofkėm, koks nors „Royal Dune Club“, ir šurmuliuos kelionių pasiutpolkė. Bet tada manęs nebeleis su dviračiu prasilėkti per pakilimo taką.

Atvažiavo jau ir provincijos segmentas. Lotmiškio gatvėje trys dačnikai ir jų dama pamatė mane ir pradėjo aptarinėti. Garsiai aptarinėti. „Užkalnis? Tikrai Užkalnis, nepažinau, kai taip išpuoštas.“ Apsisuko ir grįžo atgal, kad pažiūrėtų per tvorą, kaip per kiemą einu link savo namelio. Kitą kartą, jaučiu, dar ir užeis ant kavos.

Vakare, laukdamas dukros, perkančios pardėje kokius tai saldumynus, už kuriuos duoda Putkonautus (pavadinimas pakeistas, siekiant išvengti nereikalingų minčių apie apmokėtą reklamą), atsisėdau ant vieno iš jau tuščių gintaro pardavėjų stalų. Vietinis gyventojas (arba gerai įsikultūrinęs atvykėlis) šast prišoko, paspaudė ranką, ir pakvietė prisėsti ant jo prekystalio. Mandagiai atsisakiau.

 

 

 

 

 

 

 

21 Komentarai

 1. Karolis

  O būtina taip darkyti lietuvių kalbą? Čia reikia manyt, kad „šustrai“ skamba, ar tamsta lietuviškų analogų jau nepamenate. Tiesiog šlykštu, ne kitaip. Jeigu ką nors turite pasakyt, gal jūs rašykit angliškai – bent bus lengviau skaityt.

  • Nerijus

   Acipalaiduok

  • qwerty

   Karoli,sutinku, užrašyta gyva kalba gali skambėti keistai)

 2. antanas

  mūsų Kurčių Nerija, kaip koks indėnų rezervatas, biznio schemutes vietiniai delioja labai primityvias, maždaug atvažiavai ir jauskis dėkingas kad leidom atvažiuot, o jei dar gauni pakramtyt ar išgert ką nors, iš vis turi rankas kojas bučiuot..aišku ir valdžios požiūris į ta gamtos lopinėli duoda savo, kada valdžia nustos saugot kokį tai pseudo paveldą ar unikalumą ir leis kaip visam civilizuotam pasaulyje gyvenvietese prie jūros įrengti normalius kurortus su viešbučiais ant jūros kranto, įvairiom pramogom mieste ir tam pačiam pleže ir už tai paims ne litą ir ne du, ir nereikės bijot dėl visokių varguolių ir budulių invazijos, tada bus konkurencija, tada pakils aptarnavimo kokybė ir bus galima atvažiuot ne tik pusantro mėnesio per metus ir kas svarbiausia, bus dėl ko atvažiuot..

 3. Spectator

  Kaifas 😉

 4. andrius

  Ėėėėė, kokio rudeninio graudulio persunktas autoriaus postas. Graudulio, kad vasara jau, pripažinkime, baigėsi. Liūdesio, kad nebegalės kaip kryloviškas laumžirgis šokinėti… Dar gal žiupsnelis egzistencinio nerimo, kad ir paties jau ne vėjavaikiška jaunystė. Nieko, Andriau, manau, būtent cikliškumas ir kaita leidžia palyginti ir džiaugtis vasara Nidoje. Yra metas pjauti ir yra metas sėti. Ateina pastarasis metas.

 5. Kakava

  Buvau vakar prie savo marių – tikrai jau vasaros pabaiga, ir saulė nebe ta, kaip birželį, ir vėjas nuo skandinavų žvarbokas. Sunokusios kriaušės baigia nubyrėti ant žemės. Vasara praėjo.

 6. ripautojes

  Negaliu sutikti labiau. Paskutiniu metu kažkaip labai stipriai justi metų laikai. Buvo nuostabus ruduo, paskui iki gyvo kaulo įsiėdusi žiema, niekaip neatšylantis pavasaris, vasara tarsi įkaititoje keptuvėje (Bayern und Österreich). Dabar vėl ruduo justi taip stipriai, su visa nostalgija ir pan. pričindalais, kad dar net vasarai oficialiai neužsibaigus, pradedu galvoti, kas ir kaip čia bus žiemą. Ar čia dėl amžiaus šitaip, ar dėl klimato pokyčių, ar kokia nors apokalipsė artinasi? Anksčiau kažkaip žymiai abejingiau reaguodavau į metų laikus.

 7. Paulius Žuvyčius

  Jums gerai, o pas mane nebuvo šalčiau nei +20. Pasiilgstu aš tų sezonų…

 8. sodras

  „nepažinau, kai taip išpuoštas“ – čia apie tą patį kašmyrinį megztinį?

  • Ne, su megztiniu per karšta būtų. To minėto beje net neturiu: referencas buvo skirtas tam tikriems debilams, kurie labai užsiveda nuo raktinių žodžių.

 9. Erika

  Nu jau nezinoti kur yra Nida, tai cia jau atsilupeliu reikia buti. Taip, vos pries kelias dienas cia buvo visko daug, o dabar liko tuscia, keistai tuscia netgi… Is vis ne kazkur buvo ir nueiti, o dabar visai nieko neliks.

 10. Sne

  O man Lietuvos pajūris tik nesezono metu ir patinka. Tyla ir ramybė – tikras kurortas. Bet vat su pavalgymu, kaip jau buvo minėta, – prastai.
  “Sakykit, kada Nidoje blogiausia? Per Žolinę? Ne vopros, tada ir važiuosim.” Šitas tai epic!

 11. oxs

  Puiki nuotrauka. Pavydžiu. O Nidoj ir smagiausia kai visi išvažiuoja. Laukiu nesulaukiu kada išvažiuos. Tada atvažiuosiu. Ir maistą pats gaminsiuos.

 12. Jolita

  Man irgi liūdna, kad vasara baigias.

 13. Eglut

  Menu pries 5 metus spalio vidury Nerijoje ieskojom kur apsistot ir pavalgyt. Apsistot radom, ir labai sauniai-Pervalkoje karalienes vardu pavadintuose apartamentuose. Su pavalgymu… Ot reikejo Klaipedoj pavalgyt!

 14. pepe

  super, respectas dar kartą. potiešnaj parašyta:)

 15. Eglė

  Nuo Vilniaus iki Nidos 5h. kelio. Savaitgalį ten neverta važiuoti. Atostogų ne visi gali kada panorėję išeiti. O prie jūros norisi. Kas belieka? Žolinės.
  Kodėl vietoj to kad vadovautis logika, reikia lietuvius debilais išvadinti? Tam kad sulauktumėt daugiau dėmesio? Bravo! Sulaukėt 🙂

 16. lekiaukiaule

  Sveikas prisitrynęs, autoriau. Nakoniecto, svojakas. Atminki – kiaulės tie litovcai, ale vis vien juos [pa]myliu.

 17. tads

  niekatokia

Parašykite komentarą