Dalai Lama sekioja paskui mane (sutapimų etiudas)

Kai gyvenau Anglijoje, mano Londono priemiestis, Caversham (į šiaurę per Temzę nuo Reading’o) buvo, be kasmetinio Reading Festival, garsus tuo, kad rajone, vadinamame Caversham Heights, vizitų Anglijoje metu gyvendavo Dalai Lama.

Standard Nepalese Tandoori, kur visada valgydavo Dalai Lama

Jis ir jo palyda visuomet valgydavo netoliese, prie Caversham Bridge, esančiame Nepalo restorane, kurio savininkas buvo jo asmeninis bičiulis.

Grįžęs į Lietuvą, nuo Tibeto dvasinio vadovo negaliu pabėgti (nepasakyčiau, kad labai stengiuosi). Grįždamas šiandien namo, pamačiau, kad mano Bernardinų gatvė pilna žmonių (ne turistų, kurie nuolatos čia zuja ir rėkauja), policijos, ir automobilių.

Į Šekspyro viešbutį, kurio pavadinimas glumina jautresnių nervų Vilniaus paveldo tyrėjas*, atvyko Tibeto dvasinis lyderis, XIV Dalai Lama.

Dalai Lama atvyko į mano gatvę, nežinau, ar jis spės užeiti pas mane į svečius dėl įtemptos darbotvarkės. Dėl visa ko sulaksčiau alaus, užsisakysiu iš Stiklių sumuštinių ir kitų užkandžių.

Viskas baigėsi gerai: policija nuostabiai draugiškai, profesionaliai, mandagiai išstumdė automobilius, ir praleido mane į namus (aš nežinau, kodėl taip yra, bet per dvejus metus gyvenimo Lietuvoje dar nesusidūriau su šiurkščiu ar nejautriu policijos pareigūnu), o Dalai Lama, kaip suprantu, su visa palyda saugiai ir ramiai įsikūrė viešbutyje.

Daug dėmesio skirdamas gyvenime mistikai ir kitokiems antimoksliniams dalykams, kurie palengvina gyvenimą, turiu pasakyti, kad šį mistinį sutapimą (kaip ir tai, kad 2011 m. grįžau Vilniuje gyventi į tą pačią gatvę, kur nakvojau paskutinę naktį prieš išvykdamas į Angliją 1995 metų sausio 4 d.) vertinu, kaip kažkokį gerą ženklą.

Dabar man lieka tik sugalvoti, ką tai reiškia.

* Viena jų, Morta Baužienė, savo knygoje „Pasižvalgymas po senojo Vilniaus mūrus“ (Vilnius: Paveldas, 2012, 414 psl.) godojo, kad anglų poetas negyveno nei Vilniuje, nei tame viešbutyje. Tikrai reikėtų išsiaiškinti kaltuosius ir nubausti. Apie tą knygą dar bus recenzija.

11 Komentarai

 1. Lukas

  Džeugeus koke valanda

 2. Andrius

  Prie alaus būtinai pajamk keptos duonos su sūriu. Kažkokius malonius prisiminimus Lama turi išvežt iš Lietuvos.

 3. Man nuoširdžiai gaila tavęs.

 4. ibrahim

  o va musu auksciausiems pareigunams dalai lama it koks raupsuotasis. rumuose alaus ir uzkandziu sulakstyti nesiruosiama, ten jau seniai pamirso, kad i lietuva tuokart ne visi ziurejo kaip i nedaloma sssr dali…

 5. minde

  Nelabai domiuosi šito žmogaus gyvenimu, bet kažkaip įsivaizdavau, kad šie vienuoliai nepropaguoja prabangos. Tai prie ko čia Quadroporte už 100 k EUR, ir viešbutukas toks ne economy class? Ir tas restoranas Londone bent jau išoriškai nepanašus į budistų valgyklėlę Raugyklos gatvėje.

  • skaitytojas

   Iš Dalai Lamos vienuolis kaip iš B. Obamos taikos simbolis. Čia labiau keliaujantis cirkas. Malonaus veido senukas atvažiuoja į šalį, pasišvaisto keliomis dvasingomis abstrakčiomis frazėmis apie gyvenimo tiesas, keli kairuoliai pamosuoja vėliavėlėmis, vienas kitas „celebrity“ išreiškia savo palaikymą Tibetui „kovoje už laisvę“ ir vėl viskas iš pradžių jau kitoje valstybėje. Rado žmogus nišą kaip neblogai pragyvent ir tuo naudojasi.

 6. Mindaugas

  Tikiuosi, knygos autorė buvo užsukusi į Šekspyro viešbutį ir uždavė tą patį klausimą, kuris neramino „Hangover“ filmo personažą Caesars Palace viešbutyje Las Vege: http://youtu.be/526QUiYPgt0

 7. qwerty

  Užsidūriau ant Kitokios Lietuvos skelbimo-kvietimo į mitingą vieno tinklapio komentaruose. Tarp kitų dalykų jame sakoma, kad „pasisakysime prieš Lietuvos valstybę“… Citata tiksli ir neištraukta iš konteksto, nes aiškiai pasakyta, atskirta kableliais. Beveik nesinaudoju facebook, net nežinau kaip į draugus ten užsirašyti. Nuo to gal atgraso kitų profilių paskaitymas. Ypač nors kiek žinomų žmogelių (mamontovų, internetinių kleckų, ir pan.) Jų facebookai pilni jų pačių nuotraukų. Jų veidų ar kūnų. Ir stambiu planu.Štai čia jis ten, o čia jau ten, štai čia jis taip, o čia anaip, etc. Suprantu, kuomet jų pažįstami, artimi,tai skaito, gal jiems ir įdomu. Bet kokiais tikslais toks bulshitas skelbiamas laisvai?

 8. meh

  Neblogas patrolinimas. Sutapimų etiudas – čia tokia žurnalizdinė frazė kaip kainų pasiutpolkė. O ir pats straipsnis tokio absurdiškumo levelio kaip kad rašyt kiek cepelinų lankydamiesi Valdovų rūmuose suvalgė delegatai iš užsienio Lietuvai pirmininkaujant ES.

 9. malka

  saka mana gatve,tai jau visa gatve nusipirka?

 10. Aurelija

  Aš paskaičiau, paskaičiau, ir pagalvojau- o čia bent vienas komentatorius realiai suprato, apie ką Andrius rašo? Ypač apie Šekspyrą? Man baugu ir keista, bet rodos, kad nifiga. Kamon, liaudis, Andrius gi čia, ką jūs čia nagrinėjat? He does not mean like 70% of what he says.

Parašykite komentarą