Idiotai padangėje. Ne tik pas mumis

Tokią vėliavą iškabino Mančesteryje. Nuotrauka: Twitter naudotojo Johnny Frodsham / @johnnyf14

Gerai pasižiūrėkit į vėliavą, kuri sekmadienį plevesavo virš Mančesterio. Tą dieną visur kėlė vėliavas, gerbdami veteranus. Pasiliko dar ir pirmadienį, nes koks kieno reikalas.

Jei nematot problemos, tai tada toliau neskaitykite.

Vietos savivaldybė užsakė ją iš tiekėjų (esu tikras, laimėjusių viešuosius pirkimus), gavo siuntinį, ir atidavė rangovams, kurie atlieka vėliavų kėlimo darbus, rašo Manchester Evening News. Rangovai, žinoma, irgi kažkada laimėję viešuosius pirkimus, iškėlė, nes viskas jiems atrodė gerai.

Pasirodo, gamintojas ne vietoje perkirpo audeklą, aiškina valdžia – gerai, kad karpytojas nedirba chirurgu, atsakingu už amputacijas (nors, aišku, kažkaip St George’s Cross kaip tai vis dėlto atsirado viduryje, sudėtingi ten jų karpiniai).

Miesto valdžia, žinoma, atsiprašė „už klaidą“ (ką jiems daugiau daryti – vargu ar galėjo laukti, kol už juos atsiprašys Graužinienė).

Galima tik įsivaizduoti, kokios tobulos sekos tingių, žioplų, X Factor žiūrinčių, šaldytus čipsus iš orkaitės su majonezu ėdančių low-rent šūdfirmėse dirbančių pagal savivaldybės kontraktus žmogaus parodijų prireikė, kad šis dalykas apskritai įvyktų.

Aš štai kodėl perpasakojau šią trumpą istoriją: jei, pavyzdžiui, Lietuvos trispalvę kur nors iškeltų aukštyn kojomis, esu tikras, koks milijonas interneto komentatorių parašytų, kad „užsienyje toks dalykas būtų neįsivaizduojamas“ ir kad turbūt kur nors „save gerbiančioje“ šalyje turbūt visi būtų praradę darbus, pensijas, laisvę, o ko gero ir gyvybę.

A vot it ne.

27 Komentarai

 1. linuxr

  Tai kad čia nelabai kirpime esmė. Nu pasižiūrėkim. Nu niekaip ne kirpime.

  • Galimai tikrai ne jame, nebent ten daugiau karpymų ir kokio daugiasluoksnio proceso būta.

   • ashai

    Tikrai kirpime klaida. Šioje vėliavoje yra kitų 4 UK vėliavų dalys 😀

  • mustangas

   Nesvaik, kirpime. Vertikali raudona palka su baltais pakraščiukais yra atskira detalė iš 5 mažesnių detalių. Tų mažesnių detalių pagal mane yra 26.

 2. Lafa

  O kas gamintojui liko sakyti, nesakys gi, kad mes nezinojome kaip atrodo UK veliava, arba pas mus dirba zmones, kurie angliskai nekalba ir tos veliavos nera mate… Tai ir sukurpe atsakyma – kalta technine iranga. Nors tikrai ne kirpime cia problema, o geriausiu atveju dazime.

  • Taip, nebent jei dažymas rankomis:)

  • me

   O vot ir kirpime, veliavu nelabai kas besiuva, o jas spausdina, ne per ta vieta kirpo taip ir gavosi 😀 Su musu tautine veliava tokiu bedu nebutu 😀 O su istorine isvis juokingai gautusi kad arklio priekis subine vejasi 😀

   • Mantas

    Ne, ne kirpimas. Union Jack yta pliusas ir X’as. Pliusas gavosi, o X kažkaip per pusę ir į kraštus nuėjo. Manau print’ą darant klaida buvo.
    Jei kirpimo klaida butu, tai per vidurį būtų rombas, per viską eitų horizontali linija ir vertikaliose kraštinėse po pusę linijos būtų.

    Aš ilsinu savo lagaminą.

 3. mustangas

  Komentarai po originalo straipsniu irgi verti dėmesio. Man, pripratusiam prie amerikietiškos logikos jie linksmina net labiau.

  Kas bus? Du varijantai: jei pasirinkta kompanija yra proteguojama savivaldybėje tai nieko. Jei ne – išspirs ir bus naujas konkursas kur bus galima ramiai pasirinkti proteguojamą kompaniją. Kol nepagamins UJ su geltonu kryžium per vidurį.

 4. proto_kuolas

  kas dabar bus? uzdarys turbut ta lenku firma?

 5. balietis

  Jeigu cia reikalas tikrai kirpime, tai turetu kazkur buti ir daugiau shitu puikiu veliavu

 6. Gerasirdis

  Nežinau, idiotas aš ar ne, bet…

  Kai pamačiau paveiksliuką. ir perskaičiau, kad tokia vėliava buvo iškelta paminėti Pirmojo Pasaulinio Karo aukoms, mano pirma mintis buvo- „ale idomiai čia dizaineriai sugalvojo- visai nedidelė modifikacija, o išeina karsto formos kontūras- kaip tik mirusiems atminti“.

  Tai gal ir darbų vykdytojams atrodė, kad čia taip reikia?

  • Darbų vykdytojai su tokia fantazija būtų labiau neįtikinami ir fantastiniai padarai, nei Kalėdų Senelis ir Easter Bunny kartu sudėjus.

 7. Nerijus

  Vis tik panašu, kad teisybę sako – ne taip nukirpo. Čia, kas yra nuotraukoje, realiai turėjo būti kirpta per vidurį iš didelio gabalo audinio ant kurio iš karto buvo išdažytos kelios eilės vėliavų. Ir būtų normalios vėliavos. Dabar yra tarsi pusė vėliavos iš vienos pusės ir pusė – iš kitos. Ne per tą raudoną juostą nurėžė.

  • Saulius

   Nenormalios – ar britų vėliava iš šonų turi baltai raudonus apvadus?

 8. Asta Mikalauske

  Manau, kad is tiesu ziurint i ta veliava, matai ka nori matyti, veikia kaip optine apgaule ir smegenys sako viskas gerai, del to niekas ilgai ir nepastebejo. Ir as nepastebejau, kol Andrius nepointino out:)

 9. lamett

  Žinau kas Lietuvoje neteko darbo po vėliavos užkabinimo aukštyn kojom.

 10. ibrahim

  gerai pagalvojus, si veliava siandien labiau atitinka tenykstes valstybes dvasia ir buvi.

 11. Paulius

  “ jei, pavyzdžiui, Lietuvos trispalvę kur nors iškeltų aukštyn kojomis, esu tikras, koks milijonas interneto komentatorių parašytų, kad “užsienyje toks dalykas būtų neįsivaizduojamas” ir kad turbūt kur nors “save gerbiančioje” šalyje turbūt visi būtų praradę darbus, pensijas, laisvę, o ko gero ir gyvybę.“

  Labai teisingas pastebėjimas. Lietuvoje visada stengiamasi viską apdergti ir sumenkinti iki max. Aš bandau suprasti šio reiškinio priežastis, bet sunkiai sekasi. Pavyzdžių labai daug. Norėčiau pateikti vieną iliustraciją – kažkada Vilniaus oro uoste trumpam sugedo automatinės durys ir kažkokie ten švedų senukai negalėjo išeiti kurį laiką iš oro uosto. Tai nuvilnijo milžiniška pasipiktinimo banga iš serijos „Lietuva vėl siaubingai apsijuokė prieš VISĄ pasaulį“ „Ką pagalvos užsieniečiai, jie vėl laikys Lietuvą bananų respublika“ „Susisiekimo ministras turėtų nedelsiant atsiprašyti viso pasaulio ir atsistatydinti“ ir t. t. Palyginkime su kitu „šiek tiek“ didesniu incidentu – penktojo terminalo atidarymu Heathrow oro uoste. Štai ką rašė Delfi:

  „Diena, kompanijai „British Airways“ (BA) turėjusi tapti didžiausia švente, nesibaigė kaip tikėtąsi. Ketvirtadienis virto chaosu duris keleiviams atvėrusiame naujame, penktajame Hytrou (Heathrow) terminale. 4,3 milijardo svarų kainavusiame pastate nusidriekė pasipiktinusių keleivių eilės. Didžiausia problema kilo sulūžus įmantriai bagažo priėmimo ir grąžinimo sistemai. Daugybę skrydžių teko atidėti.
  Sąmyšis kilo jau pirmosiomis terminalo darbo pradžios valandomis. Pradžioje keleiviams teko laukti daugiau nei valandą, kad atgautų bagažą. Tačiau dar didesnį pasipiktinimą sukėlė daugybės skrydžių atidėjimas. Vienas lėktuvas į Paryžių išskrido be keleivių lagaminų taip versdamas raudonuoti BA atstovus, tikinusius, kad terminalas sužibės jau nuo pirmos darbo dienos.“

  Spėkit, ar daug lietuvių piktinosi, kad „britai apsijuokė prieš visą pasaulį“? Ne, nes užsienyje viskas normalu. O vat jei pas mus kažkas atsitinka visi puola raudoti ir plakti save. Nevykėlių kompleksai kažkokie. Galbūt kažkas kada nors rimčiau patyrinės šio reiškinio priežastis.

  • Kakava

   Tamsta gal Anglijoje ilgiau nepabuvęs? Dirba ten moliai visur, kur benueitum. Aš štai siunčiau adreso keitimo formą į banką, sugebėjo adresą pakeisti, bet namo numerį vietoje 330 užrašė 350. Spėkit dabar, kur visi laiškai eina? Po to DU KARTUS siunčiau priminimą, kad adresas su klaida pas juos, spėkite, ar ištaisė klaidą? Atspėjote tie, kurie spėjote, kad NE. Aplamai paėmus ten molių valstybė. Nuėjau į banką sąskaitos atidaryti, sakau, man penktadieniui, 19 dienai reikia, sugebėjo užrašyti penktadienis, 18 diena. Nuėjau aiškintis, sako, taigi penktadienis ir yra 18. Sakau, pažiūrėkit į kalendorių. Pažiūrėjo, tada – jo jo, suklydome.

 12. julius

  Tingios žmogaus parodijų sekos kiekvienas dalyvis tikriausiai pastebėjo, kas yra su vėliava, bet pagalvojo – „ne mano problemos, just doing my job“

 13. max

  gerbiamieji, jūs visi neteisūs. Galima būtų sakyti, kad problema yra kirpime, jei šioje vėliavoje nebūtų vidurinio vertikalau raudono brūkšnio, kuris , kaip jūs sakote , perkirpus šią vėliavą „teisingai“ atsidurtų toc vėliavo krašte. Na kur jūs matėta, kad UK vėliava būtū aprėminta raudonomis linijomis? Išvada- ši vėliava neteisingai pagaminta.

 14. Simas

  My 50 cents – geriau įsižiūrėjus matosi, kad vėliava yra siūta, tik įstrižoms raudonoms ir baltoms linijoms kvadrantuose reikėtų padaryti vertical arba horizontal flip.

 15. free your minde

  Oi, čia viskas kurkas paprasčiau. Arba tai marketinginis triukas subtiliai pristatantis alia kokį tai nauja prekinį ženklą piliulės pavidalo, kurių ir pas mus ne vienas yra. Arba tai britiškais motyvais gražiai stilizuota svastika, sakykim, toks subtilus pasveikinimas, ta pačia garbinga proga.

 16. Lietuvoj jei pakabintų koks valdininkas vėliavą atvirkščiai, tai galėtų kiniečius apkaltint. Atvirkščiai pasiuvo gi…

 17. Justinas

  *A vot ir ne.
  Sudrebėjo ranka

 18. Raganius32

  Ten ne veliava,ten taikinys ,pastatas avarines bukles:-D

Parašykite komentarą