Maxima, viešieji ryšiai ir boikotai: ša, apsimetėliai

Parduotuvės logotipas.

Oi oi, nebepirksiu Maximoje. Oi oi, neikim visi, ir jie užsilenks po mėnesio. Tik ir girdisi kvailių giesmės. Pilnas eteris.

Dabar visi besiardantys dar gavo naują priežastį: Maxima susipainiojo savo istorijose, kam priklausė griuvusi parduotuvė, ir dabar prie tragedijos prisidėjo prasti viešieji ryšiai. Tai atrodo nesolidžiai ir vaikiškai, ir liudija apie prastai sutvarkytus bendrovės viduje informavimo kanalus. Kol neatsitinka bėda, visiems atrodo, kad viskas gerai. Kai reikia reaguoti staigiai, prasideda blaškymasis.

Neteisinga informacija apie „tik nuomotą“ pastatą buvo pateikta kvailai, ypač dėl to, kad tai absoliučiai nieko nekeičia. Tragedijos moralinės pasekmės būtų buvusios visiškai tokios pačios abiem atvejais. Jei tavo vaikas girtas važiuoja automobiliu ir užmuša žmogų, jokio skirtumo, kieno vardu registruotas automobilis: vaiko ar tavo. Bet kuriuo atveju gerai nebus nei vaikui, nei tau.

Lojančios gaujos runkelių ir pavyduolių, piktdžiugaujančių teisuolių ir savamokslių statybos inžinierių, apie kuriuos rašiau čia, dabar gali savo kvailame siautulyje pridėti naują dimensiją ir toliau skėryčiotis apie tai, ką reikia pasodinti, nubausti, uždėti „milijardinius ieškinius“, sušaudyt vietoje, nuplakti miesto aikštėse ir taip toliau. Mėgstantiems paklausyti Pūko Radijo tipo klinikinio kliedesio, dar prisideda istorijos apie monopolijas ir korupcinę oligarchiją ir kitokį velnią. Oh well. Jiems neuždrausi.

Tik debilų šūksniai nuo paaiškėjusios parduotuvės pastato priklausomybės nepasidaro prasmingi, kaip žemės pardavimo referendumo organizatoriai nepasidaro teisūs nuo dar vienos Danijos kiaulių fermos – jie lieka tais pačiais bukapročiais, kaip ir vakar*.

Esmė yra ta, kad įvyko tragiškas įvykis, ir galbūt kas nors dėl jo buvo kaltas. Priežastis nustato tyrimas, o kaltę įrodo teismas – ne rujojančios minios keršto reikalaujančių marozų, su prezidentu priešakyje, kuris užsimiršęs apie savo įgaliojimus, paskelbia tragediją „nusikaltimu“ – matyt, trumpam nepasikonsultavęs su patarėjais, kurie pasakytų, kad gal geriau tokius dalykus būtų palikti teismui.

Man smagiausia klausyti pažadų „nebepirkti Maximoje“, daugiau niekada niekada. Kaip draugo palikta septyniolikmetė pažada pati sau daugiau niekada nebesusidėti su jokiu vaikinu. Jei nebūtų žuvusiųjų, sakyčiau, juokas ir tiek, bet nesakysiu.

Pirkote, perkate ir pirksite. Ir nepradėkite apie jų „nepamatuotą godumą“. Jūs esate tokie patys, kaip ir jie, ir niekuo ne geresni. Jūs tokie patys godūs, taip pat taupantys, taip pat elgtumėtės ir elgiatės taip pat savo darbo ir gyvenimo vietose. Todėl jūsų lojimas skamba kvailai ir apsimetėliškai. Jūs neturite jokios moralinės teisės teisti Maximos, nes esate iš ten pat, kur ir Maxima, vieno kūno, ir vieno kraujo. Maxima yra jūs, o jūs esate Maxima. Pagalvokite kada nors apie tai.

Siaubo ir skausmo perkėlimas į pyktį ir ritualinius kalimus prie kryžiaus eilinį kartą parodė, kokią didelę visuomenės dalį valdo infantilios emocijos ir gyvuliški refleksai. Nelabai kas, pagalvojus, kad tie patys juk eis balsuoti.

* Referendumo atsilupėlius privalau minėti kiekviename straipsnyje pagal sutarties sąlygas.

61 Komentarai

 1. Matyt viešųjų ryšių specialistus samdėsi tuo pačiu principu, kaip ir statybininkus. Todėl taip ir gavosi, kad prie tragedijos dar ir viešieji ryšiai prasti prisideda.
  Nes taip, ko gero, kažkas kažką kažkur nusuko, ko nors nepasamdė ar su kuo nors nepasikonsultavo, nes čia ne reakcijų dėsningumai, kaip rašėte prieš tai, o nelaimių dėsningumai.
  Pritariu dėl „kvailai ir apsimetėliškai“ skambančio skubėjimo bausti, nors iš dalies jį ir suprantu – aišku, miniai reikia, kad kažkas būtų kaltas. Po rugsėjo 11 kaltę kažkas prisiėmė. Šiuo atveju, pamažu darosi panašu, kaltuosius minia bus atspėjusi, kad ir kaip vaikiškai jie būtų kratęsi atsakomybės.

 2. Tautis

  jei bent maža procento dalis iš tiesų nebeis į maksimą pirkti, tai kur kas didesnis procentas žmonių nuo to tik apsidžiaugs. Deja, bet ir aš netikiu, kad eilės nepatenkintų gyvenimų surūgėlių tose pačiose maksimose sumažės. O juk būtų puiki dovana Kalėdoms – parduotuvės be vargOlių (ir jų keliamų problemų, kurias berods Aidas Puklevičius gražiai aprašė)

 3. Rugilė

  Na, po dviejų dienų nuo nelaimės buvęs Jamam tikrai parodė, kaip žmonės „nebepirks“ Maximoje… 🙂

 4. Tačiau

  Kam tada jūsų draugas iš viso rašė straipsnį apie tai, kas absoliučiai nieko nekeičia, ir tai vadina svarbiomis aplinkybėmis?

 5. Gabrielius

  Tai net ir ta parduotuves priklausomybe Maximos grupei tokia jau uzsliepta, kad latviai gal ir nezinojo. Nuosavybe priklause 3 skirtingoms imonems. Paskubejo pranesti pasenusias naujienas: tokia ir klaida.

  • ziogz

   ką? ponas pabironas, gal išreikškite save tiksliau

 6. Mark Splinter

  Andriau, Jūs esate tokie patys, kaip ir tie „debilai“, ir niekuo ne geresni. Todėl jūsų lojimas skamba kvailai ir apsimetėliškai.
  Jūs neturite jokios moralinės teisės teisti Lietuvos, nes esate iš ten pat, kur ir Lietuva, vieno kūno, ir vieno kraujo. Lietuva yra jūs, o jūs esate Lietuva. Pagalvokite kada nors apie tai.

  • MARK SPLINTER

   Klausyk varguoli, nemoki skaityt tai ir neskaityk, o ne reiksk savo nevykusia nuomone. Andrius gerai sako, runkeliu kompanija ir tiek, tik kalbeti moka

  • Try thinking of something new next time, my friend.

  • sn

   kas cia per idiotiska maniera, visus „skiesti vienu krauju“ idant tavo paties debilumas atrodytu ne toks didelis?

  • bubis

   Aš kažkaip nepastebėjau, kad autorius teistų Lietuvą… Buduliai – dar ne Lietuva…

 7. Adeptus Astartes

  Boikotuot nieko nesiruošiu, bet jei bus įrodyta kad pažeidimų buvo, kažkas turės atsakyti. Sugriuvęs pastatas nėra stichinė nelaimė. Bet kuriuo atveju katastrofą lėmė žmogiškasis faktorius. O tada 54 ieškiniai žalai kompensuoti… Net Maksimai turėtų užtekti. Ar jiems pigiau sumokėti kompensacijas žuvusiems, nei įrenginėti kokybiškas patalpas?

  • Agnė

   Tai ir atsakys, gerbiamasai, tik koks gi tamstai skirtumas kas? Latviai išsiaiškins ir nubaus visus kaltuosius, žydės teisybė ir vienybė, o jei ne, galėsite brolužiams kreidučių paskolinti.

  • ziogz

   MAXIMA jau apsiimė apmokėti visų žuvusiųjų laidotuves ir toliau remti nukentėjusiuosius ir jų šeimas. Ir vistiek manau, kad tai yra pigiau, bet aš ne specialistė.

   • Kažkaip manau, kad jei Maxima būtų žinojusi, kad yra tokia rizika, tai būtų ėmusis priemonių. Tikrai neatrodo, kad jie džiaugtųsi tuo, kas įvyko ar sakytų „pigiai išsisukom, lai griūna, už laidotuves apmokėsim“. Kad nebuvo tinkamos sistemos, vertinant rizikas, tai kitas klausimas. Manau, tai labai greitos plėtros padarinys.

    • Ko gero, nežinojo. Čia kaip ir yra šuo pakastas. Rizikos žinojimas reikalauja pastangų – kokio nors quality control. O kadangi tai reiškia, kad reikia kažką pasikviesti, kad tai atliktų, o jei jiems atrodys, kad kas nors blogai, reikės dar ir tąsytis su statybų bendrove, kad ištaisytų klaidas, tada paaiškės, kad negalima eksplotuoti pastato, kol jos neištaisytos ir t.t. ir pan., tai įtariu, kad tikrai nežinojo. Tai paprastai vadinama ne nežinojimu, o aplaidumu.

    • grgns

     Nemaloniai kvepiantis tekstas.
     Visi piktinimaisi labiau ne dėl stogo griūties, o dėl to, kad keletą kartų suveikus pavojaus signalui, aplinkinės parduotuvės ir įstaigos evakavosi iškart, o „apie viską pagalvojusi“ „Maxima“ prekiavo toliau. Va už tai reikia bausti, bent jau kaip už netyčinę žmogžudystę.

 8. Richar

  Bet tai ir priviso čionai visokių. Kaip kokių referendininkų su taukuotais lapais. Ar čia visi rimtyje dėl tragedijos? Kol rašiau – turbūt daugiau vaikų pasaulyje numiro, nei maksėj. Tad SHUT UP!

 9. Egle

  Kazin kas uz tu reformininku nugaros stovi?

 10. rišau su visuomene

  O aš kaip tik nepopuliariai pareikšiu, kad Maxima, mano akimis, labai neblogai tvarkėsi RsV šioje tragiškoje situacijoje. Tikėtina, kad bent kažkas mokymus buvo praėjęs, o kaip tokioje megaorganizacijoje, greitis buvo neprastas. Dėl savininkystės – fail, nors net neabejoju, kad RsV skyrius pats tos informacijos iškart neturėjo, todėl pasakė ką žinojo ant karštųjų. Juokingi pavidolei, nors nepavydėkit, nestebuklingos nei Maximos RsV skyriaus algos (kaip ir kituose skyriuose), nei sąlygos jų RsV agentūrose, o ir atsiskaitymų greičiai, spėju, patys suprantat kokie 😀

  O apie boikotus tai A. Užkalnis teisingai pasakė. Pridėsiu tik tiek, kad mums kaip valstybei būtų nenaudingas Maximos failas eksporto rinkose, nes tai kenkia visos Lietuvos reputacijai. Todėl lodami dabar ant Maximos lojate ant savo vaikų ateities.

  Paaukokit geriau nukentėjusiems. Ar bent Wikipedijai.

  • ziogz

   labai sutinku su Tamsta. Dirbu didelėj Lietuvos įmonėj, kuri šiandien turėjo problemų dėl tų pačių broliukų. Ir kokių mes neturėjom variantų: ir rusai puola, ir specialiai atjungėt, nes turėjo laidą kažkokią jautrią rodyt, ir „norėjau tik išsirėkti, nes nemačiau savo filmo“ ir t.t. ir pan. Tie žmoės niekad nesusikalbėjo net su savo vyru, vaikais ar tėvais, o įsivaizduoja, kad virš 5000 darbuotojų įmonė ims ir susikalbės taip tiksliai kaip [laikrodis] su visais savo atstovais.

 11. Richard

  Persiprašaum, bet negaliu. Ketvirtą kartą buvo užėję dėl referendumo. Pasiunčiau toli. Išgirdau, kaip su kaimynais šneka. Argumentai: užsodins modifikuotais grūdais visą Lietuvą, poto mirs bitės ir bus žopa (rašiau ir žvengiu). Įsikišau aš ir paklausiau, ar dabar eisi į Maximą, atsakė, kad tai – nesuderinimi dalykai. Dar užsiminė, kad kai nusipirks žemę aplink autostradą, tai reikės mokėt, kai ją važiuosim. Tai atsakiau, kad būtų puiku, gal pagerės kelių kokybė.
  Bet visumoj man nepatinka. Per prievartą kiša tuos lapus.

 12. Siaip

  „Maxima yra jūs, o jūs esate Maxima“ – sitas geras

 13. Buriatas

  Vienas is iniciatoriu Pranciskus Sliuzas buvo vienas is zurnalistiniu geneliu anais laikais, po to uoliai laize AMB uzpakali. dabar gaili Lietuvos zemes ? Netikiu

 14. frr

  Pastatai negriūna šiaip sau, kaip ir lėktuvai nekrenta be priežasties. Deja, bet >95% tokių atvejų įvyksta ne dėl force majeure, o būtent dėl žmogaus kaltės.
  Visiems aišku, jog pastarąjį įvykį lėmė žmogiškasis faktorius.
  Ar tai buvo statybos ir projektavimo klaidos, nepriežiūros, neatsakingumo ar perdėto taupymo padariniai, gal net visas kompleksas kitų veiksnių – visai nesvarbu. Esmė, kad to priežastis yra pavojinga arba uždrausta veika, o kitais žodžiais tariant – Nusikaltimas, už kuri reikia atsakyti. Taip kad labai teisingi yra Prezidento žodžiai ir nereikia čia savęs peršokti.

 15. to risau su visuomene

  ant olandijos vaiku lojam?

 16. Saulius

  Dar vienas pasiūlymas – paklauskite referendumautojų, kaip jie vertina Loretą Graužinienę. O tada pateikite jos citatą: „Lietuva jau išnaudojo visas galimas priemones ir nebegali ilgiau riboti žemės pardavimo užsienio šalių piliečiams, o bandydama stabdyti šį procesą, mūsų šalis esą gali sulaukti rimtų teisinių pasekmių.“

 17. Paulius Žuvyčius

  iš kai kurių komentarų po straipsniais galima pagalvoti, kad tie kas nesibarsto galvos pelenais katučių ploja ir perka šitame tinkle išvis yra velnio vaikai ir turėtų būti prikalti prie kryžiaus o jų širdin suvarytas medinis kuolas, o jei netyčia ten dirbi ir vadovauji turi prisipažinti visomis nuodėmėmis ir šliaužti iš Vilniaus į Rygą ant kelių ir tada prisikalti prie kryžiaus ir įsivaryti medinį kuolą.

  • bubis

   Ir ne betkokį medinį, o UOSINĮ. Tai labai svarbu…

 18. Aš manau,

  kad čia Norfa…

 19. Rapolas

  Atsiprasau, bet mano galva kliedesys visas rasinys, pilstymas is tuscio i kiaura be jokios minties, kaip prasideda, kad uzknisa „oi oi nebepirksime maximoje“ taip ir baigiasi, bet minties jokios. Pats nesu salininkas, mielai ten nepirkciau jei tai kazka pakeistu, pasiputeliu banda nuo iki, bet…

 20. Rita

  taip.. neis pirkti pas goddžiąją ir aplaidžiąją maxima.. eis pirkti pas altruietes ir geraširdes tik žmonių labui dirbančias norfą rimi ir iki.. Kaip pagalvoji tai jezu marija kokiu daunų lietuvoj pilna..

  Asmeniskai man maxima visada buvo ir bus didziausią pasitikėjimą keliantis prekybos centras..

 21. Просто Катя

  Простите дорогие литовцы, что пишу на русском.
  Поймите, у нас горе. И наш народ пытается по максимуму наказать всех виновных. Мы понимаем, что нам никто не поможет кроме нас самих. Мы боримся, может, и не правильно, но хотя бы так нам становиться легче, что хотя бы мы не спускаем всё с рук…

 22. Cha

  MAXIMAMA visus myli ir rupinasi..

 23. Don't call my name

  Gaila, kad nepaminėta vaizdingesniais pavyzdžiais, kad besiplėšantys individai labiau rizikuoja savo šeimos gerove nei Maximos administracija, kaip antai taupymas perkant nudėvėtas padangas aukojant šeimos saugumą kelyje; prekių vertinimas pagal kainą ignoruojant gaminio kokybę; homeopatinių ir kitokių, moksliškai nepatvirtinamų, preparatų ir metodikų naudojimas vietoje medicinos, darant tiesioginę žalą šeimos sveikatai; you name it. Ankstesni Jūsų tekstai pasižymėdavo alegorijomis sustiprinančiomis straipsnio mintį, bet pastaruoju metu jie tampa vis panašesni į daugelį kitų paniurzgėjimų, be rimtesnio atramos taško, suvienijančio panašiai mąstančius. Labai viliuosi, kad dar grįš ankstyvasis tekstų stilius, kuris ir pakerėjo daugumą skaitytojų.

 24. Harpija

  „Apie viską pagalvota“…….
  Betva, ėmė ir kažko nepagalvojo…….
  Mirusiems žinoma visiškai tas pats, kam priklausantis betono gabalas juos prispaudė.; bet Maxima, tai prasmegtų skradžiai, kad tik ten ne jie būtų buvę, o konkurentai iš Rimi.
  Vistiek, kiek belosim ant savo vargolių, Maxei šis precedentas reputaciją gerokai sugadino.
  Taip jiems ir reikia!
  Einu nusipirkti kokių akcijinių dešralių, nes valgyt noriu.

 25. LTrunkelis

  kaip cia graziai apibudinami postine zmones savo ,kad ir leksta, bet nuomone, tipo runkeliai,debilai , marozai. Na miela skaityt. Tai kaip jums atrodo p. Uzkalni is kur tu marozu, debilu ir runkeliu tiek? O todel kad visais atzvilgiais valstybe nusisuko nuo ju. Ir nereikia cia prasivardziuot ir pirst tik savo argumentus, paskaicius si straipsni , tai atrodo kad ji parase arogantiskas Dievas. Daugiau silumos ir paprastumo. Aciu uz demesi.

  • Ragana

   „ir pirst tik savo argumentus, “ šitas nuskambėjo efektyviai 🙂 jei jau rašom tai gal bent lietuviškai.. o tai taip ir nesupratau ką su tais argumentais darėte 😀 bet pralinksmino

  • bubis

   Niekaip nesuprantu, kaip ta VALSTYBĖ nusisuko nuo tų runkelių?.. O kaip ji turi atsisukti? O tai kas ta VALSTYBĖ? Ar kai ji atsisuks, tai runkelių sumažės? Ot uždavei man mįslę…

 26. mustangas

  Nenuostabu kad Maxima painiojasi. Darbuotojų kokybė (ir PR tai galioja) atsiskleidžia kritinėse situacijose. Dabar jau jiems net nelaibai išeina iš ko rinktis. Ėjimai yra aiškūs ir numatyti. Jie privalo parodyti paviešintą rūpestį nukentėjusiaisiais, nes sumokėti vistiek reikės, o parodyta gera valia užtikrins mažiau emocingą vertinimą visuomenėje.

  Logiškai imant tai ne pagrindinis parduotuvės reikalas žiūrėti kad pastatas būtų saugus. Tą saugumą turi užtikrinti pirmiausia pastato savininkas, o antra pastatų eksploatavimą prižiūrinti valstybės/savivaldybės institucija. Tam yra išduodamas leidimas pastatą eksploatuoti. T.y. kaip nuomininkui man to pakanka, nes aš pasitikiu kontroliuojančios institucijos kompetencija. (jei nepasitikiu apsirengiu violetine ar kitokia man prie veido derančia bliuska ir su advokatais ieškau tiesos. Nepraeis ir keli metai ir gal surasiu.). Mano kaip nuomininko atsakomybė yra nepastatyti per sunkių lentynų kad su maksimaliu pirkėjų skaičiumi svoris neviršytų nurodyto pastato eksploatavimo charakteristikose. Nuomininkas savo ruožtu gali nusamdyti ekspertus patikrinti ar tai, ką jie ketina nuomotis atitinka jų poreikius. Trečia, MAXIMA (o ir visi verslai) yra apsidraudusi civilinės atsakomybės draudimu ir čia turėjo suveikti dar vienas saugiklis, t.y. draudimo kompanija turėjo įvertinti savo riziką ir patikrinti tą patį.

  Dabar gi gauname situaciją kaip po tos siuvyklos griūties Bangladeše, kur siuvyklos savininkas nepažeidė leistinų pastato apkrovų, bet tos leistinos apkrovos buvo paskaičiuotos betonui, o ne pakietintam smėlio mišiniui iš kurio tas pastatas buvo realiai pastatytas. Banalu, bet realybėje viskas greičiausiai atsirems į kokį pusglušį Janį, kuris su ar be prarabo žinios nusikomunyzdino kelis maišiukus cemento, o gal to cemento neįpylė perdangų gamykloje. Inspektorius nepatikrino sumontuotų konstrukcijų kokybės (gal šiaip pažinojo ir pasitikėjo statybų bendrovės direktorium, o gal keli šimtai latų sutvirtino pasitikėjimą), o galbūt kažkas leido užkrauti ant to nelaimingo stogo kritinės vietos daugiau nei leidžiama. Tai net ne esmė. Pinigus sumokės iš eilutės tie kurie jų turi ir priklausomai nuo to kokį advokatą nusisamdys nukentėjusieji. Taip sistema veikia teisinėje valstybėje. Jokių emocijų.

  Tokie atsitikimai yra sukrečiantys ir bus labai gerai jei bent pusė iš pastatus nuomojančių verslų peržiūrės savo rizikas ir draudimus. Po to aprims iki kito karto.

  • Gerasirdis

   „man to pakanka, nes aš pasitikiu kontroliuojančios institucijos kompetencija. (jei nepasitikiu apsirengiu violetine ar kitokia man prie veido derančia bliuska ir su advokatais ieškau tiesos. Nepraeis ir keli metai ir gal surasiu.)“

   Idealiame pasaulyje būtent taip. Pasitikėjimas kontroliuojančia institucija. Pažįstamas statėsi kažkokią ne tai verandą, ne tai priestatą savo namui Londone. Inspektoriai atėjo gal keturis ar penkis kartus.

   Realiame pasaulyje tai duodi iš kontroliuojančios institucijos atėjusiam inspektoriui kyšį, kad padėtų parašus visur kur reikia, ir netrukdytų su tom savo nesąmonėm.

 27. ibrahim

  gal tamsta pasiaiškinkite, kam realiai priklauso maxima ir sugriuvęs pastatas. nereikės vargti su išvedžiojimais.

  • mustangas

   Tikiuosi Tamstai neatrodo, kad MAXIMOS valdybos pirmininkas kiekvienos parduotuvės pastatą turėdavo priimti ir patikrinti asmeniškai barbendamas į perdangas ir paspardydamas laikančius polius?
   Tamsta pats ir pasiaiškinkite kodėl korporacijos paprastai. yra suskaidytos į nevjebenną skaičių juridinių subjektų.

   Esmės nekeičia: mokės iš eilutės pagal teismo nustatytą atsakomybės liniją, kol visiems neišmokės priteistų pinigų.

 28. ibrahim

  bet yra konkretus asmuo, kuris siuo atveju praras (negaus) daugiausia pajamu. jei koks maniakas, prarades artimuosius, sugalvotu kaltu paieskot pagal paniatkes, manau, jam irgi butu aisku… bet nepletokim sios temos. pasitikekim teismais, ypac Paskutiniuoju.

  • mustangas

   Matai, aš nelaikau saves maniaku ir negaliu komentuoti kas kokiam maniakui pasirodys kaltas.

   Tamstai gi kaip suprantu klausimų nekyla?

 29. ibrahim

  klausimai kyla rygoje. man užtenka to, kad marketavičiai nestato atominės elektrinės.

  • mustangas

   Baltarusijoj stato. Jautiesi ramiau?

 30. Harpija

  Ibrahim – mustangas………
  Kaip jūs manote, ar yra elitinių runkelių?

 31. ibrahim

  yra. kaip ir runkelinio elito.

 32. arnoldas

  Matosi kad ponas Uzkalnis dar tiki nomenklaturos galia, ir nepilietiska visuomene. Sis ivykis parodys ar esame pilietiski, tai pamatysime po pusmecio kai bus paskelbti maxima rodikliai uz kaledini sezona.
  Prie manes maxima jau statybininkai kazka matavo ir lubas fotografavo, turbut tvirtins, bet bent jau metus eisiu i kita centra, kuris toliau nuo manes, bet gal saugesnis, nes ne ju tinklo parduotuve griuvo.

 33. Kakava

  Bet tai kas keisčiausia, ir kur darbo inspekcija žiūri, kad Maximose žmonės verčiami dirbti po 66 valandas per savaitę? Dirba 6 dienas po 12 valandų pamainą, po to tik dvi dienos išeiginių ir vėl 6 dienos po 12 valandų pamainą. 21 amžiaus vergovė.

 34. lekiaukiaule

  Maxima vis tik susipainiojo ? Nesolidu ir vaikiška ? Ne, ne visai taip.

  Tai parodo, kad kelių pradininkų valdyta kontora išaugo į didelę organizaciją, kuri paklūsta saviems biurokratijos, atsakomybės pasidalinimo ir nusidalinimo, komunikavimo ir nesusikomunikavimo, koordinavimo ir koordinacijos nebuvimo, dėsniams.

 35. opel rekord

  Išsisaugosiu šį tekstą, nes panašu, kad užkalnis paskubėjo su vertinimais, maximos gynimu ir Latvijos politikų tapatinimą su marozais.
  Kolkas panašu, kad viskas oficialiai (juk gyvename teisinėje valstybėje, ar ne?) krypsta maximos nenaudai. Kai paaiškės, kad autorius prašovė, tai šis tekstas, kaip ir apie krepšininkų medalius, dings iš interneto

 36. Jonas

  Po šio straipsnio Užkanis tapo šiukšle.
  Jis nebe žurnalistas, o paprastas pigiai samdomas parsidavėlis.
  Smulkus degenaratas, lendanti į šikną milijonieriams.

  1. Jis nesuvokia tarptautinio konteksto
  2. Jis pamina žmogiškumo principus

  Valatka pasakytų – Jis praleido progą patylėti.
  O gaila, kartais neblogai parašydavo.

 37. Namų šeimininkė

  Įdomu būtų perskaityti Andriaus komentarą, jei toje Maximoje būtų buvęs jo šiaip šeimos narys.

 38. Jolanta

  Taip Užkalni, ėjome, einame ir esime į tas maximkas , iki, norfas , rimi.
  Ir ne iš godumo, o todėl, kad mūsų kūneliui reikia valgyti. Pasirinkimas platus. Kaip kam patogiau, arčiau, ar šiaip principai ..kažkokie neleidžia . Galima ir pasirinki. Maximka tiesiog pasistengė ir stengiasi toliau ir ne iš godumo, o šiaip kad visiems būtų gerai. Bet viskam yra riba ir tam gerumui. Kai įsijauti į tą gerumą, nebesinori sustoti. Bet ar tu pats Užkalni norėtum iš žmonos gauti tik gerumą ir gerumą? Tikrai pamąstytum . Taigi visi ir mąsto iš kur tas gerumas?

 39. Gerasirdis

  „skeltanagis nevykėlis, kuris savo sodo namelyje negali durų ant vyrių tiesiai pakabinti, ir kurio surūdijęs automobilis jau ketvirtą kartą tik už kyšius techninę apžiūrą praeina“
  In for a penny, in for a pound. Gal tada reiktų pareiškimus apie varguolių priekaištus suvesti iki logiškos pabaigos. Tada reiktų pareikšti, kad Maxima elgėsi (elgiasi? elgsis?) teisingai, taupydama statyboms. Juk sutaupė visur- daugybė projektų keliose valstybėse, o nugriuvo tik vienas pastatas. Sutauputų pinigų turėtų būti tiek daug, kad net ir nurašius (išpardavus pigiau?) vienos sugriuvusios Maximos sugadintas prekes ir išmokėjus našlaičiams, Maxima vistiek finansiškai išlošia, palyginus su situacija, kai visos statybos visose Maksimose butų daromos prideramai. Juk varguolio gyvybė teverta… na, mažiau nei komplektas Goodyear padangų, ar ne, Užkalni?

  „Esmė yra ta, kad įvyko tragiškas įvykis, ir galbūt kas nors dėl jo buvo kaltas. Priežastis nustato tyrimas, o kaltę įrodo teismas“
  Be abejo, GALBŪT kas nors kaltas. Nes gal čia natūrali gamtinė katastrofa, ar Dievo valia- kas gi, be teismo, gali žinoti? O iki teismo sprendimo paskelbimo turėti savo nuomonę- nepagarba teisinei valstybei (po teismo strendimo paskelbimo- taip pat, bėje). Tik va, man asmeniškai žinoma situacija Lietuvoje, kai nešančias sienas aukštu žemiau išgriovę kaimynai turi pasiruošę visas įmanomas ekspertizes ir pažymas, kad „vsio zakonno“. Ir nesvarbu, kad aukščiau gyvenantiems sienos skilinėja.

  Žiūrėsim, kaip teisingumo ratai suksis Latvijoj. Sprendžiant iš pirminių prokuratūros pareiškimų („nieko nežinom, nieks iš mūsų medžiagų atsparumo nesimokė“) liaudies pyktis dėl to, kad „piniguočiai išsisuks ir niekas neras kaltų“ atrodo pagrįstas.

 40. biagiamotas

  Iš kokių lubų ta beprotiškai fantastiška ~5GLt ieškinių suma Maximai? Ar čia tik žurnalizdų pezalai? Abejoju, kad LV net ir tyčinių nužudymų sunkinančiomis aplinkybėmis atvejais įprasta praktika yra dešimčių MLt kompensacijos.

 41. svedas

  Everything happens for a reason. Kitaip tariant nesvarbu, kas atsitinka priežasčių reikėtų ieškoti pas save. Jei alga maža ar darbas nepatinka ir t.t. Lygiai tas pats galioja ir šioje situacijoje – pas tave sugriuvo parduotuvė – galvok ką negerai padarei ir komunikuok, kad tirsim, aiškinsimės, bausim, įvesim procedūrą nuomojamų patalpų due diligencui, dar ką nors darysim. O ne šauk per TV ir laikraščius, kad valdybos nariui nepriklauso saugos instrukcijų žinoti. Gal ir nepriklauso, bet pasidomėti ar yra jas žinančių vertėtų.

 42. rima

  Kodel siauiu akropolio maximoje negali aptarnauti mazyliu skyriuje kai nera seimu su vaikais kai pardaveja buna be darbo.

Parašykite komentarą