Kazlas už žemės referendumą

„Kazlas pasirašė už žemės referendumą!“ – nuostaba ir suglumimas plačiosiose masėse. „Kaip tu galėjai taip pasielgti“, tyliai kužda nukandžiotos lūpos.

Tik pagalvokite: iškiliausias agitbrigadinis erlickinio humoro jurodivas su šapke-ušanke („Juokis“ bajeriai, „Duokim garo“ stilistika ir rusiška vaidyba, tiuninguoti tiems, kas save laiko subtilesniais už „Juokis“ žiūrovus), jau senokai pasinėręs į banionines ašarų ir snarglių vonias apie tai, kaip ak ak, niekam nebereikia tikro meno, PASIRODO, yra ne visai susigaudantis erdvėje ir laimingai žygiuoja fioletavai-žalių referendumo pusdurnių kolonoje.

Kas galėjo pagalvoti? Stebėjausi ir akis varčiau koke valandą.

25 Komentarai

 1. Ambušiūra

  Taip, terp tu pasirašiusiu garsiu 25 lietuviu, Kazlo parašo neturėjo būti…….
  Dabar vėl visi ims galvoti, kad viskas daroma dėl bajerio 😀

 2. Siaip

  žodyje „varčeu“ klaida.

 3. jurgita

  t.b. varčeu

 4. Lafa

  „koke valandą“ yra klaida.

 5. Linas

  O tai kas čia nuostabaus,kad valandą.Autorius niekada neslėpė,kad yra elitarinio valdymo šalininkas ir runkelių bei kazlų nuomonė jam neįdomi.Iš principo tokie sprendimo būdai kaip referendumai A.Už. netinkami,nes ten быдло(violetinių ir kitų spalvų) gali savo nuomonę reikšti.O kam to reikia?

 6. Ežeras

  „…pusdurnių kolonoje…“ Kokių dar pus/durnių? Aktyvių (todėl ir pavojingų) durnių iš didžiosios raidės kolona! Pridarys dar nelaimų mums tie referendumai, paminėsit mano žodį. Paklauskit Bezdonyse ar verta stoti į NVS- ą, jei kainos šildymui sumažės pusiau,- paklauskit!

 7. ibrahim

  O kur žiūri Eimuntas Nekrošius, savo, deja, ne tik rusijoje pripažintiems spektakliams į pagrindinius vaidmenis vis kviesdamas žmogų, kuris pasirašė už referendumą, a? Kur politinis budrumas? Kaip Briuselis į mus pažiūrės?

 8. Ežeras

  Tik nedarykit iš tų meninYkų kulto, pasakytų O. Benderis. Nešvyti jie nei protu, nei išmintim, deja.

 9. mieždupročim

  Aš tai siūlyčiau iš kiekvieno pasirašančio už referendumą dėl ekonominių dalykų,, imti kažką panašaus į dalyvio mokestį aukcione. Nori referendumo, tau labai rūpi ar turi interesą – moki 1000 Lt užstatą. Kuris visas ar jo dalis galbūt grąžinama, jeigu tavo referendumas išloš.

  Pavyzdžiui, Turto fondo aukcionuose paprastai imamas 500 Lt dalyvio mokestis ir dar 10 proc. pradinės turto vertės. 10 proc. po aukciono nugalėtojui įskaitoma į apmokėjimą už pirkinį, o kitiems grąžinama. 500 Lt prapuola bet kuriuo atveju.

  Civilinėse bylose irgi reikia mokėti žyminį mokestį pagal ieškinio dydį, kad nekiltų noras bylinėtis vardan pramogos.

  Ypač svarbu, kad užstatas būtų mokamas ne organizatorių, bet kiekvieno dalyvio asmeniškai.

  • mustangas

   Žmogau, esi ne ką gudresnis už tuos referendumo organizatorius. Taip, kai kurios referendumų temos atrodo savotiškai tarsi generuotos Vasaros 5, bet pats procesas yra demokratinės santvarkos dalis ir negali būti ribojamas nei turtiniu nei kitokiu individualaus piliečio cenzu.

   • Alvidon

    Jūs neteisus. Demokratija ir dabar su cenzais, pvz. amžiaus cenzas, pilietybės cenzas. Ir išvis demokratija – tik geras (kolkas pats geriausias) instrumentas visuomenei organizuoti, jokiu būdu ne vertybė pati savaime. Jei kovai su populizmu nebus rasta kito metodo kaip turto cenzas – bus įvestas turto cenzas. Tai nė kiek neprieštarauja demokratijos principams (sengraikiuose ir USA kūrimo laikotarpiu išvis vergovė buvo, o vienok demokratija).
    Man labai patiktų pvz. tokis varijantas: prasėdėjai metus ant pašalpų – neturi teisės balsuoti artimiausiuose bendravalstybiniuose rinkimuose (savivaldybėse – gali); išsyk populistai už borto atsidurtų.

    • mieždupročim

     Žmogus turbūt pakrauptų sužinojęs, kad ir dabar Lietuvoje praktiškai visuose rinkimuose figūruoja užstatai, kuriuos turi sumokėti pretendentai. Ir kad netgi visiškai realu tuos užstatus prarasti. Pavyzdžiui, prezidento rinkimuose negavus 7 procentų balsų. Taip kad kaip besuktum, „procesas jau yra ribojamas turtiniu cenzu“.

     Bet aš, tiesą sakant, labiausiai nustebau, kad esama daugiau žmonių, mąstančių tiktai nulinio laipsnio asociacijomis, kai jie perskaito ką nors anoniminiuose komentaruose. Iki šiol maniau, kad toks yra tik vienas gerai žinomas rauktasnukis. Gal čia jis ir yra?

     • mustangas

      Turto cenzas renkamajam ir renkančiajam yra du skirtingi dalykai.

      Užstatas bendrajame kontekste patvirtiną ketinimų rimtumą. Jei kažkam nedašunta kad 7 procentų nesurinks, nieko nepadarysi, telefoniniam sukčiams panašaus intelekto individai ir daugiau atiduoda.

    • mustangas

     Pas tamstas kažkokios diktatūrinės zamaškės ypač su „instrumentas visuomenei organizuoti“. Bet jeigu Tamstai suprantamiau su analogijomis, tai Tamstų pasiūlymas yra plaktukui nuimti kotą arba galvutę.

     Pilietybės cenzas dings kai bus balsuojama už pasaulio parlamentą 🙂
     USA evoliucionavo į tai kur yra dabar palaipsniui suteikdama išskirtoms asmenų/piliečių grupėms balsavimo teises, nes taip norėjo patys piliečiai.

     Hitleris, Lukašenka atėjo į valdžią demokratiniu keliu, o po to anksčiau ar vėliau padarė tai, ką čia siūlote. T.y. apribojo atskirų gyventojų grupių įtaką šalies valdymui, kad nebūtų grįžimo į pradinę būseną. Kuo viskas baigėsi (ar baigsis) visiems aišku. Taip kad rinkimų dieną nerašinėk komentarų o spausk balsuoti, nes oi daug tų pašalpinių ir kompensuotinių ant Lietuvos.

     • Alvidon

      Pas jumis silpnai su visuomenės funkcionavimo supratimu. Visokie Stalinai, Hitleriai beigis kitokie lukašenkos būtent pašalpinių kontingentu ir remiasi. Ir apriboja politinę įtaką būtent „antipašalpininių/antirunkelinių“ elementų. Idant apsaugotų savo rėmėjus nuo konkurencijos.
      O demokratija yra visai ne daugumos valdžia, tai tik metodas išsaugoti nuomonių įvairovę, mechanizmas, blokuojantis diktatūrų atsiradimą (per valdžių atskyrimą, teismų nepriklausomybę, žodžio laisvę beigis visų lygybę prieš įstatymus). Daugumos valdžia visad yra antidemokratiška (ir visad pražūtinga visuomenei), CCCP’e iš esmės buvo daugumos valdžia, kaip ir Hitlerio Vokietijoj, daugumos nuomonė – siaubingas dalykas, pabandykit pvz.savo apendicito operaciją patikėti daugumai, gal aiškiau pataps 🙂

 10. Ambušiūra

  Tikrai, paskaitinėjus komentarus (išskyrus pirma), atrodo, kad čia susirinko durniu gvardija……..Tik kitam fronte .

 11. qwerty

  Asmeniškai man yra giliai pofig visi tie referendumai, kazlai, pasirašė šis žmogelis kažkur ar nepasirašė.
  Užkalnio tekstukai – vienas iš to nedaugelio dar likusių dalykų gyvenime, kurie patys savaime mane dar sugeba nudžiuginti ir nustebinti.

 12. Rokas

  Such text
  Much deep
  So ameizin
  Wow.

 13. Jolita

  Taip. Tekstas galingas. Aš irgi mažumą pavarčeu akimis.

 14. renatas stugys

  O taip, Uzkalni, tamsta akis moki vartyti isties.

 15. Ambušiūra

  Labai smagu, kad penktadienio vakara, jau niekam neberūpi, ar Kazlas pasirašė, ar ne……..
  O referendumas bus…., TIKRAI bus!
  Nes kitaip bus prasides neramumai ir vaigauskiniams teks aiškintis ESBO.
  Pagyvensim, pamatysim 😉

 16. lekiaukiaule

  Programuoti isgerus neverta. Rasyti, na ir pasirasyti, taip pat.
  p.s. nebunant informuotu, uz zeme ir as pasirasyciau. kodel ne?? tai gi okupuos svetimsaliai. naujieji kryziuociai.
  bet, pasivazinejus pas estus ir net latvius, noriu kryziuociu okupacijos.

 17. Andrius Ramanauskas Račas

  O kodėl blogai, kad pasirašė ? Pavartyk akis dar porą valandų. Čia kažkas sakė, kad pavojingi pusdurniai sukrutu, sujudo. Jeigu dauguma pusdurnių norės, tai nuves ir į Rusijos glėbį ir jeigu pone Užkalni nespėsi pabėgt, tai pirmas į sibirą riedėsi.
  Dreba Grūžynienės su Kubiliais ir Mazuroniais kartu su darbo grupėmis, kad perima Rūnkelija valdžios vadelias į savo mėšlinas rankas. Baisu daros. Ateina pamaina ir nesvarbu žali ar raudoni ar violetiniai. Nenori seni kuiliai palikt lovio, prie kurio 24 metus tuko.

 18. a jūs skuduru trenkti ar kas jums?

  Pasiskaitai tokių pusdurnių kalbų kad žemę parduot reikia tai net kojos linkt pradeda… Dėl tokių žmonių Lietuva ir nustekenta bananų šalis, tie kurie vadinasi „elitu“ ir sėdi valdžioj yra dar didesni runkeliai nei nemaža dalis lietuvių pasirašiusų už referendumą ir prieš žemės pardavimą užsieniečiams… Pasaulyję nemažai valstybių pardavė savo žemes, bet nėvienai tai neišėjo į gerai, nei darbo vietų nei BVP nei pragyvenimo lygis nepakilo, tik jie gyvena savo šalyje bet svetimoje žemėje… Visus tuos „elitinius“ runkelius reikia mest nuo lovio į kaimą, kad pagyventų, suprastų kas Lietuva yra. Jeu net užsieniečiai juokaisi iš Lietuvos kad Durniai valdžioj sėdi, tik tie patys durniai nesupranta ir nesupras to… Teisingai Kazlas padarė, gaila tik protingi tai suprantą, o besmegeniai burnoja ant jų ir jaučiasi protingi bei teisūs.

 19. Kritikas

  Man patiko Kazlo skaitoma audio knyga (V.Krėvė „Raganius“). Jis talentingas aktorius, tik žinantiems jo „jumoristo“ amplua nebeįmanoma į jį rimtai žiūrėti – panašu, kad jis dėl to kenčia ir deda daug pastangų, kad atitrūktų nuo tokios praeities. Talentingų aktorių yra labai mažai (vaidinti gali ne bet kas, ir vaidybos negalima išmokti kokioje nors akademijoje – apgailėtinas to įrodymas yra stūgaujantis lietuviškas teatras ir neadekvataus reagavimo bei intonacijų lietuviški serialai ir kinas).

  O ką jis pasirašo ar nepasirašo – man neįdomu. Vertinant menininkus pagal jų pažiūras, galima daug prarasti. Pvz., R.Wagnerio kūriniai Izraelyje viešai atlikti tik du kartus – 2000 ir 2001 m.

Parašykite komentarą