Melagystė reklamoje ir šlovės kaina

Nuotrauka iš Bitės reklaminio klipo. Ugnė sako, daug sutaupė. Fone šimtinė litų kaip ir simbolizuoja.

Čia tokia tema, kad nors ir daugelis jau pasisakė, bet aš irgi pasisakysiu, nes atsiskleidė dalykai, kuriuos verta aptarti.

Tai štai, mobilaus ryšio operatorius Bitė padarė reklamą, kurioje rodė studentę Ugnę, pasakojusią, kaip ji perėjo nuo TELE2 prie Bitės ir sutaupė over 70 litų.

“Studijuoju trečiame kurse ir dirbu dar tuo pačiu, be abejo svarbu man taupyti” (atskiras klausimas, ar jai būtų mažiau svarbu taupyti, jei studijuotų antrame kurse, arba jeigu vietoj darbinės veiklos pasirinktų tinginystę? Bet čia tik aš kabinėjuos prie žodžių).

TELE2 pagalvojo, palauk palauk, kaip ji čia taip sutaupė, ir parengė atsakymą.

Melas, sako TELE2 – Ugnę pažįstam, sąskaitas matėm, ji per tris mėnesius mokėjo 29,62 Lt, tai iš kur ji sutaupė 70 Lt? Sunku ginčytis.

Išėjo negerai, ir prasidėjo aiškinimaisi, kas kaltas ir kaip čia gavosi.

Būtų šiaip gaila studentės Ugnės,  jeigu ji ir Bitė nepradėtų pati gintis, mėtydami kažkokius šoninius argumentus apie privatumą. Straipsnis čia. Niekas neneigė, kad TELE2 paskelbė teisingus duomenis – vietoje to, yra bandoma nukreipti kalbą apie tai, kad „o kaip jūs sužinojote“.

Aha. Vyras grįžta anksčiau iš darbo, namie žmona tratinasi su kaimynu. Žmonos atsakymas: „O kodėl tu išvis dar ne darbe, kaip tau negėda? Tu specialiai taip organizavai, kad mane pažemintum“. Na, supratote, kaip čia išeina. Kai pagauna policija vagiant, geriausia gynyba sakyti: „o jūsų pareigūne uniforma neprosinta ir išvis kur jūsų ženklelis?“.

Ugnė sako, kad „be atsiklausimo paviešinti mano duomenys. Negalima taip daryti, esu privatus, ne viešas asmuo“, sako studentė Ugnė, ir guodžiasi, kad „iš artimų žmonių ir pažįstamų sulaukiu ir žinučių, ir skambučių – kaip ten iš tikrųjų, ar melavai. Tai yra manęs juodinimas“.

Wait a minute. Studente Ugne, pažiūrėkim į šitą situaciją. Tamsta savanoriškai ėjote filmuotis reklamoje, kur viešai aptarėte savo asmenines telefono sąskaitas, ir kalbėjote apie tai, kiek jūs mokėjote. Jūs kalbėjote apie buvusį operatorių ir abonentinį mokestį.

Pridursiu, turbūt kai artimi žmones ir pažįstami skambino ir sakė, oi Ugne, matėm tave reklamoj, gerai atrodai – nebuvo problemų? Ar visi pastebėjo jau tik paskui?

Dabar jūsų buvęs operatorius irgi kalba apie jūsų asmenines telefono sąskaitas, ir apie abonentinį mokestį, kurį jam sumokėjote. Per kurią vietą čia yra juodinimas? Temą tai iškėlėte jūs pati, kaip ir? Tai čia su jumis tik pratęsia temos aptarimą. Jūs, taip sakant, pirma pradėjote?

Tas pats ir iš paslaugos teikėjo pusės: „Manome, kad tai yra pirmiausia neetiška, kad viešinami asmens duomenys, grubiai lendama į privatumą, ir teisėjo vaidmens prisiėmimas. Pavadino savo buvusią klientę melage, išviešino jos vartojimą, jos įpročius visai Lietuvai – nesame su tokiu precedentu dirbę“ – tai palaukit, o apie ką buvo jūsų reklama, ne apie asmens duomenis ir jos vartojimą?

Neįtikinote.

Arba čia gal sakote, kad jeigu yra prirankiojami duomenys iš lempos, tai tada viskas gerai, nes jūs tokiu būdu apsaugote jos privatumą?

„Greitai sudauginus ir sudėjus aš ir gavau tą skaičių – apie 70 litų. Bet pasakyta „apie“, o ne tiksliai 70 litų ir 2 centus. Tai yra žmogiškasis faktorius, kai tu neatiminėji visų kitų dalykų, kai žinai, kad „Tele2“ sumoki štai tokią ir tokią sumą ir kad iš tavęs atima tiek pinigų“, aiškina Ugnė. Nereikėtų šitaip, nes ne dviem centais apsimelavo ir net ne dviem litais ir net ne dvidešimt dviem.

Pirmasis patarimas – reikėjo gal ne greitai dauginti ir dėti, bet pamažu. Dabar jamam tokią situaciją: aš nuvažiuoju į degalinių tinklo Big Bear Oil zapravkę, įsipilu dešimt litrų septymšešto benzino, kuris man kainuoja 42 litus. Tada dar nusiperku aliuko, čipsų, rusiškų žurnalų apie automašinas, viską mušu į vieną čekį, ir man išeina apie 90 litų.

Tada mane pasamdo degalinių tinklas North Oil reklaminiam klipui, ir aš visiems pasakau, kad anksčiau pildavaus pas Big Bear, tai man kainuodavo brangiai, praktiškai po devynis litus už litrą, ir dabar štai perėjau ir moku mažiau, sutaupiau kokius pem litų kiekvieną kartą užsipylęs.

O kai prigauna meluojant, sakau, kad „čia žmogiškas faktorius, aš ten visko neatiminėju, nežinau kas ten čipsai ir alus buvo, alus ar čipsai, ar dar kažkas, eikit nuo mano galvos ir nustokit mane juodinti, nes aš tuoj apsiverksiu„.

Pamoka gyvenimui: nereikia bandyti apsimetinėti šlangu. Labai mažai kas patikės.

Man apskritai keista, kad Bitė apskritai galėjo palaiminti klipą apie 70 litų sutaupymą per tris mėnesius ir tikėtis, kad niekas nepasidomės. Čia tas pats, kaip bandyti ateiti pas žemės referendumo organizatorius apsivilkus žvaigždėtai-dryžuotais marškiniais ir rankoje nešantis kokią knygą Hebrajų kalba, ir tikėtis, kad niekas neatkreips dėmesio.

Telekomunikacijų rinka Lietuvoje juodai konkurencinga, nes vartotojas žiūri, kur mokės mažiausiai. Visą laiką. Tokioje rinkoje 23 litai per mėnesį yra didžiuliai pinigai.

Jei kas nors žinotų, kaip galima rinkoje, kur visi draskosi dėl kiekvieno lito, ramiai užsipumpuoti tokią dvimtrijų litų maržą, tai jau seniai būtų tokie turtingi, kad jiems dirbti nebereikėtų.

Priartėjome prie svarbiausio klausimo. Ar galima reklamoje meluoti?

Atsakysiu klausimu į klausimą. O galima muzikinio sudėjimo vaikinui ateiti į baisiausią miesto barą, kuriame lindi daug storų, piktų, prakaituotų baikerių, atsisegti klyną, nusišlapinti vienam (arba keliems iš jų) ant batų, ir tada paglostyti jam žandą, ir paklausti „pupuli, ar nori nupirkti man drinką?“

Įstatymų, kurie tai draustų, lyg ir nėra. Taip galima padaryti. Tačiau labai galimas dalykas, kad baro lankytojams ne visai patiks šis iššūkis, ir jie sureaguos be didenių svarstymų (turiu galvoje: jie visai nebūtinai nupirks jaunuoliui drinką).

Kokį turime moralą? Čia būtų gana įtaigi pamoka operatoriui, kad meluoti reklamoje nereikėtų, nes ta pusė, apie kurią buvo neteisingai pasakyta, nebūtinai imsis švelniausių priemonių.

Tai būtų taip pat pamoka ir Ugnei, kad nepradėkite kalbos apie skaičius, jei nesate pasiruošus tos kalbos pratęsti.

47 Komentarai

 1. entdx

  Kam tas piaras, šitam absurdiškam konflikte?

 2. Ramas

  Kam tas kablelis komentare, brolau 🙂

  • entdx

   kaltas, esu labai kaltas 🙂

 3. G

  Dėl įstatymų, draudžiančių tokią reklamą, norėčiau patikslinti autorių. Yra visas atskiras Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymas, kuris aiškiai kalba apie draudimą vartotojams teikti iškreiptą informaciją. Taip pat reklamos įstatymas, draudžiantis klaidinančią reklamą. Jei visa tai nėra TELE2 blefas, įstatymai juos saugos pilna apimtimi, taigi, manau, ne visuomenės pareiga čia būti teisėjais. 😉

 4. Tadas

  Esu 420 procentų įsitikinęs, kad yra parašyta, jog negalima šlapintis viešoj vietoj.

 5. upėtakis

  tai kad baras ne vieša vieta 🙂

 6. Ramas

  Tadai, galiu garantuot 500 procentų, kad niekur nerasi parašyta (turiu omenyje norminius teisės aktus) kad šlapintis negalima. Galima, bet tai sukelia tam tikras pasekmes. Lygiai taip pat mūsų įstatymuose nėra parašyti kad žudyti negalima. Prašom, jei tik turi noro. Tik už tai bus atitinkama atsakomybė. Jauti skirtumą? Nepainiok su Šventu raštu, kuriame ir sakoma „Nežudyk“.
  O dėl straipsnio. Pirma mintis buvo tikrai pulti putotis dėl duomenų atskleidimo (beje tai tebelieka tikrai teisiškai aktualia problema – net jei ta mergina ir pati skiedė apie tuos 70 LTL, Tele2 nelabai turi teisės įvardinti tikslios sumos, kokios buvo jos sąskaitos: galėjo apsieiti kitaip ir tada jau būtų viskas ore. Žinoma, čia teisiniai lyriniai nukrypimai, dėl kurių daug ką sumaut galima). Bet aš 100 proc. Tele 2 pusėje ir iliustracija apie pupulį ir drinką – SUPER.

 7. Ambušiūra

  Saulius Poška suvedžiojo tą mergą, tai tegul ir aiškinasi arba kompensacijai ženijasi dabar.

 8. Loreta

  keista, du sitiek eterio užima, o ka omnitelis veikia

 9. Mindaugas

  Bravo.

 10. Sliobenas

  Dieve mano, kokie visi balti ir pūkuoti. Pirmiausia, bitutė pilkoji pati paskelbė, kad kainų skirtumus galima įrašyti į Raudonąją knygą greta šikšniuko nykštuko. O čia staiga bam – sutaupė 70 Lt. Galai nesueina. Ir ne per Marytės plauką. Antra, pati dama pradėjo nesąmones pliurpti, pati atskleidė kiek sutaupo. O tai, kiek sumoki už prekę, apskritai galima vadinti privačia informacija? Juolab, dabar mergelė lelijėlė įklimpo rimtai: tele2 verslo reputacijos kenkimas, melaginga reklama ir t.t. Kad ji ne pati protingiausia, tai ir arkliui aišku. Tik ką pati bitutė pilkoji veikė? Be žvalgybos įlindo į širšių spiečių. Už tai ir atsiims.

 11. the bear

  Hm … kai kažkada taupkasės darbuotoja pasiknaisiojo ir neprašyta surado sąskaitą viskas buvo ok.

  Atmetus tai, kad čia reklaminiai karai, toks duomenų/atvaizdo paviešinimas yra rimtas nusikaltimas. Tik va mūsų ada.lt ant šieno miega.

 12. Donys

  Visa sita istorija yra puiki pamoka visokioms duroms ugnems ir tiems berneliams is Bites, kurie cia sedi ant sedmaisiu spaudos konferencijoje. Nepalaikau nei Tele2 nei Bites, nes tas ju orientavimasis i pigiausios piguvos ieskotojus tai jau pradeda zeminti bet koki mastanti zmogu. Sitie sedmaisiu, tfu marketingo, specialistai gali prirasyti istisus traktatus apie tai, kokie jie yra kieti marketigo specialistai, bet visas ju kietumas pasiulyti 1 litu pigesni plana. Cia kalbu tiek apie Bite, tiek apie Tele2. Atsibuskite ir pagalvokite kokia verte imonei jus kuriate. Bet koks pirmo kurso Balbieriskio Zemes ukio kolegijos Marketingo specialybe studentas sugebetu pasiulyti toki genealu sprendima – pigiausia plana. Zinoma, surasti tokia ambicinga durnele Ugne nereikia netgi Balbieriskio Kolegijos mokslu krimsti. Vilnius pilnas tokiu, kurios pasiryzusios sneketi beleka, kad tik jas per telika parodytu.
  Vistelei Ugnei tai yra neikainuojama pamoka, kad didvyriskas bandymas sutaupyti 2 litus gali issiversti i papildomus rupecius. Bet gal ji to ir nepajegi suprasti. Vien vogravimai apie kazkokius zmogiskus faktorius ir privatuma ko verti. Paputusi lupytes veiklioji studente reiksmingu veidu desto Nobelio premijos verta verslo plana, kurio esme sutaupyti kelis litus. Pasirodo, kad siai saunuolei greitai sudeti ir sudauginti dvizenklius skaicius yra neiveikiamas uzdavinys. Kurioje aukstojoje mokykloje, po velniu, studijuoja sitokie proto bokstai? Grizkite i 5 klase matematikos kurso kartoti. Prigriebkite ir tuos marketinginius nevykelius is Bites.
  Visiems kitiems siulau pasiimti gerimu ir uzkandziu ir toliau megautis Bites ir Tele2 marketingo titanu kova uz tai kas turi pigeuse plana.

 13. Janina

  Atsakymas kodel omnis tyli.

  Ogi todel,kad didzioji dalis bites akciju priklauso omniteliui.
  Va taip vat. 😉 Paprastai kalbant viena ir tapati kontora yra tiek bite tiek omnis.

  • m

   Nebesvaik Janina.

  • Donys

   Visiskai teisingai, dar reikejo prideti, kad Omnis kazkokius miltelius i musu vaiku maista deda. Todel jie po to greitai sudeti ir sudauginti nebesugeba

  • Ramas

   Jūsų Klonio gatvėj psichotropine kaldrute nieks nebuvo apgobęs? Kaip kažkuris iš brolių tviksų vieną iš sausainių šokoladu?

  • RRT

   iki 2000m bite su omniu išties buvo persipįsę auksciausiam lygmeny, atejus t2, bitę pardavė. Ir t2 iskart pasiule minutes 2,5 karto pigiau

 14. Viktoras

  Pupulis ir drinkas gerai gavosi.Man primine filma,kur kazkoks veikejas pasakoja Tarantino vaidinamam herojui anekdota apie tai,kad imanoma tokiam bare apmyzti netgi barmena.Tik reikia pasirinkti tinkama strategija.O bites reklamoje to padaryti nepavyko.

 15. liau

  TO JANINA. Plz pagriskite savo teigini? Niekur nesjaiciau kad investicinis fondas pagaliau pardave bite. O pirko jis galvodamas kad uzvynios bite ir smagiai parduos. Gal pone maisote su Teliasonera kuriai ir priklauso omnis ir dalis teo?

 16. geras

  Donys geriau už patį Užkalnį pasakė.

 17. Ugnius

  nebuk tu Ugne 🙂

 18. bruno

  Viskas zjb. Ale tai Šlanga gi moteriškos giminės daiktavardis!!!

 19. Olga

  Straipsnio rašytojas Andrius Uzkalnis jūs ponas mokykla lankėte? Ką veikėte per lietuvių ir anglų pamokas? Žiauriai baisus straipsnis ir orfografija, kokius žodžius jus tamsta vartojat nesamoningus! iš vis labai stebiuosi kaip reakcija leidžia tokius straipsnius?

  • To Olga

   Matau, kad ponia Olga taip pat nežinia kokią mokyklą lankė 😀 paukščiukus ant Š ir Ž išmoko dėti, bet va pamokas apie ilgąsias ir nosines raides praleido matyt… 😀

   mes visi skubūs kitus teisi, o va pirma į veidrodį reikėtų pasižiūrėti 😉

  • šmoc

   Juokingiausia yra kai tokie veikėjai kaip jūs ateina pyzdėlinti apie rašybą ir skyrybą, bandydami patys lietuviškai suregzti komentarą, bet vistiek tame dviejų sakinių komentare padaro minimum 5 klaidas. Burn Olyčka Burn!

 20. Meh

  @Olga, tamstele, pati primiršote lietuvių kalbos pamokas…

 21. Jonas

  Olga, atsiciuxyk.

 22. rišau su visuomene

  Bitės fondui marketinginės konvulsijos keliant userių skaičiukus prieš jau stipriai vėluojantį exit’ą ir tiek.

 23. geras

  Olga teisi. Eina ji slx nx kaip teisi

 24. Vidmantas

  Gal kuris atsimena, ką aš vakar gėriau?

 25. Vytautas

  Viskas labai paprasta: Tele2 pas save paminėjo tris paskutines sąskaitas, o Ugnė – trijų mėnesių, bet tik nepasakė kurių.

  Sincerely Cpt. Obvious

 26. Ambušiūra

  Gerai cia jus Olga patrolino! Maladiec! Net apie UGNE PAMIRSOT 🙂

  • Ežeras

   Ir Jūs- maladiec (moladiec?, molodiec?, malodiec?), Ambiušiūra! Davai perekačialinsiu į Jūsų sčiotą limoną babkių (pagal visas paniatkes) , galėsite pasitūsinti su svajakais jei ne praėjusios Vasario 16, tai bent Kovo 11 proga.

 27. Teisutis

  O ko ne, Lietuvoje gyvenam, galima biški ir pameluoti. Aš tai Ugnės vietoje sakyčiau, kad skaičiau tekstą, kurį padavė žmogus su žaliu megztiniu.

  • Kažkaip manau, kad nelabai taip paprasta čia. Gal ir kažkokią sutartėlę pasirašė, kad gautu 80lt už rekląmą Ugnė, kurioj stumti ant bitės negalima

 28. jogesok

  Įsikišiu ir aš :D, ko visi putojatės dėl tų reklamų, juk vartotojas iš to išlošia, kai turi pasirinkimo laisvę. Kad operatoriai pilsto pamazgas vieni ant kitų mums tik smagiau, tik va gaila tos mergelės.

 29. tekstiliete

  pritariui straipsniui. Pati turiu tele2 abonenta, dar issimokineju uz telefona ir daugiausiai kiek esu sumokejus yra nuo 20 iki 30lt/men 😉 as manau kas turi tele2, tas zino ka tureti apsimoka labiau :pp ir fuuuu bitei :

 30. Kriukas

  Ne, mergelės negaila, už kvailumą reikia mokėti. Dar ačiū ateity pasakys už gyvenimo pamoką.

  Nebent mergelė būtų protiškai atsilikusi, tada jau negražu tyčiotis iš nesuvokiančių ką daro.

 31. Agnė

  negali būti, kad visi čia tokie naivūs ir manot, kad panelė Ugnė netyčia apsimelavo, nes skaičiuoti nemoka, o Bitė tokia durna ir nepatikrino Ugnės sąskaitų. Esu įsitikinusi, kad buvo paskaičiuota, kokia nauda gali būti iš šios reklamos ir kokia bauda gresia. Taip pat buvo parengti atsakomieji veiksmai, jei Tele 2 paviešins Ugnės sąskaitas. Jei tokią reklamą paleido, vadinasi apsimokėjo. Ugnė irgi ne už dyką melavo.

  • As

   „Esu įsitikinusi, kad buvo paskaičiuota, kokia nauda gali būti iš šios reklamos ir kokia bauda gresia. Taip pat buvo parengti atsakomieji veiksmai, jei Tele 2 paviešins Ugnės sąskaitas. “

   Matant jų reakciją man, žinok, atrodo, kad ne. 🙂

 32. Kriukas

  Agnei – žinodamas marketingistų proto lygį, nemanau, kad Bitė tikėjosi tokio atsakymo. Dabar ji susimovė stambiai.

  Ugnė tikrai ne už dyką melavo, dar viena priežastis jos negailėti. Gavai pinigus, tai atidirbk. Jei nepatinka – kitą kartą neik į tokį darbą.

 33. d

  omnitel juokiasi kaip mersedesas, kai audi su bmw taskosi

 34. Kiekvienas turi atsakyti už savo žodžius! Aš už TELE2

 35. maxaz

  Man visa šita istorija, grina muilo opera. Ugnė pasakė turbūt kainos skirtumą, kai Tele2 mokėjo su telefonu (nu aš taip bent jau galvoju). O tele2 sugalvojo nuimt telefono kainą ir bitė išvadinti melagisčių vergais. Aišku yra ir antras variantas – Ugnė melagė.
  Bet vis dėl to Ugnė pasirašė ant Bitės, kad jos duomenys galės skelbti tik ta kompanija, dėl to Tele2 pažeidžia įstatymus, be jos leidimo, viešinti asmeninę informaciją. Čia tas pats gaunas, kad tu duodi savo nuotrauka išspauzdinti ant vieno viršelio kokiam laikraštyje su tekstu, bet po to kitam laikraštyje irgi įspauzdins ir pasakys, kad tu neesi plona, o stora ;D

 36. Edita

  Blogiausia, jog niekam nekyla klausiamas: Labas kontrakto abonentas ir Bitės abonentas tas pats? Jei pasigilintumėte, suprastumėte, jog NE. Todėl ir reklamos skirtingos ir požiūris, ir aptarnaujami klientai skirtinguose salonuose 🙂

 37. Visada taip buvo ir bus

Parašykite komentarą