Lietuva kanda dulkes kai Estija rodosi Naujosios Zelandijos video

 

Čia yra tikras kadras iš vaizdo klipo.

Būna, kad YouTube užtinki tokių dalykų, kad belieka akis prasitrinti ir peržiūrėti atgal, nes tai yra ant išprotėjimo ribos.

Aš šitą ne pirmas pastebėjau (kažkokie estai jau matė, kaip rodo Delfi komentarai, deja, estų kalba*) – bet australų ir naujųjų zelandiečių grupės Crowded House** žinomiausios dainos Don’t Dream It’s Over*** klipe, kurį galite pamatyti čia, yra parodomas Tarybų Estijoje gamintas šviestuvas.

Ši plačiai Tarybų Sąjungoje žinoma vintažinė beskonybė su Vana Toomasu, senuoju Tomasu, gražaus miesto globėju buvo, turbūt, dolbašinama tūkstančiais kokiam vietiniame Dailės kombinate (kuris šiaip jau vadinosi Kunstitoodete Kombinaat, jei jums tikrai įdomu, for real), tačiau dėl Dievo meilės, kaip ji galėjo rasti savo kelią į šį muzikinį klipą?

Kokie žmonės iš Estijos keliavo į Australiją ir vežėsi šį šviestuvėlį kartu su savimi lauktuvių, vietoje įprastai vežamo likerio Vana Tallinn arba kokių nors estiškų krabų lazdelių (kraabipulgad, arba makra)?

Kaip tai galėjo atsitikti? Kokių dar gali būti sutapimų gyvenime?

Ir, svarbiausia, kodėl nė viename muzikiniame klipe su dešimt milijonų peržiūrų nėra nei Džiugo sūrio kavalko, nei austos juostos „Piršliui-melagiui“, nei pagaliau kokio nors gintaro dirbinio, sakykim, dekoratyvinio-suvenyrinio Gedimino pilies vaizdo?

* Puhka rahus!
Seoses Crowded House-iga tuleb meelde alati nende “Don’t dream it’s over” video, mida ka MTV aeg-ajalt armastab ikka näidata. Nimelt on seal stseen, kus suures plaanis on laua peal lamp. Muidu lambis poleks ju midagi erilist, aga see lamp just seda on – nimelt on tegemist keskaegse torni kujuga, mida kaunistab kiri Tallinn ja Vana Toomase siluett. Alati seda videot nähes meenutan nostalgiliselt, et ka minu vanas kodus, kui pisike olin, oli täpselt samasugune valgusti.

** Kas reiškia prigrūsti namai, ir kas irgi yra bizarre, kadangi juk ši grupė buvo įkurta 1985 metais, kai ženklios lietuvių ir lenkų imigracijos problemos į Australiją, o juo labiau, į Naująją Zelandiją, tikrai nebuvo, tai iš kur galėjo būti tenai prigrūsti namai?

*** Net negalvok, kad viskas jau over. It’s not over till it’s over.

8 Komentarai

 1. Lukas

  Kodėl nėra? Va Fibi iš „Friends“ su Lietuvos marškinėliais : https://www.youtube.com/watch?v=2DAysEOzj_U

  😉

  • meh

   lietuviskais? cia “the grateful dead“ marskinelei is vienos ju PR kampanijos.

 2. Ina

  O seriale Sherlock epizoduose ‘Study in Pink’ ir tame, kur iš nuobodulio Šerlokas šaudo į sieną (gal ir kituose) matosi pasaulinės literatūros bibliotekos knygos – tos rudos, su auksiniais užrašais, jei nepamenat kas, pažvelkite į tėvukų lentynas, tikrai bus.

 3. Auris
 4. Ursule

  Gal internetu užsisakė. Beje, lempos autorius: http://www.kristaleesi.ee/varastati.htm

 5. az

  How I Met Your Mother kažkurioj serijoj lietuvišką alų gėrė, Švyturį, jei gerai pamenu. Tik vadino rusišku 😀

 6. egle

  az

  jo! ir dar Lilė kurį laiką kaimyną iš Lietuvos turėjo

  tame seriale jie dažnai mini Baltijos šalis

  Ieškojau, gal kuris iš autorių susijęs su Baltija, info neradau 🙁

 7. I

  Kogero koks nors jūreivis iš Estijos ten ir paliko tą lempą kaip suvenyrą.

Parašykite komentarą