Kalbos šiukšlynas II: sąrašas mirties bausmėms (su papiktinimais)

Kai paskelbiau mažą sąrašą itin siutinančių dalykų lietuvių kalboje, kuriuos reikia naikinti (man asmeniškai už „šokiai pokiai“ mažai yra labiau nupurtančiu dalykų, bet aš esu neįprastas žmogus), jis susilaukė nemažo susidomėjimo ir pritarimo šūksnių. Todėl dabar tęsinys.

 1. Ateis laikas – bus ir vaikas (ką? Koks vaikas? Apie ką čia išvis – čia taip gerai susirimavo, kad negalėjote apsieiti be visiško kaimiečių idiotizmo? Blogiau už festivalį „Juokis“)
 2. Niu (vietoje „nu“ – kas sako „niu“? Ta raidė „n“ yra kieta, ir be jokio minkštumo ženklo. Galioja visoms tarmėms)
 3. Gerulis (nereikalauja paaiškinimų, kodėl naikintinas; jei šitam žodžiui reikia tik virtualios kulkos į kaktą, tai už panašų „gerietis“ reikia sušerti virtualiems alkaniems krokodilams)
 4. Žmogeliukas / žmogeliukai (Coffee Inn kartos kalbinis sifilis. „Skiriu šią dainą visiems šiandien švenčiantiems žmogeliukams“. Žmogeliukai gali būti nebent tie, kurie vaidenasi, persirijus tablečių. Pagal susirgimo stiprumą prilygsta pasakymui „tiesiog gyvenu„)
 5. Pilietis („Prie manęs priėjo kažkoks pilietis ir paklausė, kur susimokėti už automobilio statymą“. Idiotų kalba. Kiekvienas žmogus yra kokios nors valstybės (arba kelių) pilietis, išskyrus kai kuriuos asmenis visai be pilietybės pabėgėlių stovykloje. Tai yra taip pat idiotiška, kaip ir sakyti „asmens kodo turėtojas“. Mes visi turime asmens kodą. Mes visi turime kaulus, sąnarius ir kepenis. Tai dabar mums vadintis sąnarių nešiotojais/dėvėtojais?)
 6. Vyrukas (tai yra dirbtinis žodis, gyvenantis tik spaudoje ir internete, kurio niekas iš gyvų žmonių kalboje nenaudoja, o jei kartais kuris nors nuprotėjęs kada panaudoja, tai turi nedelsiant liautis – šlykštu net klausyti, čia panašiai kaip jaunuolis arba senolė, tik blogiau)
 7. Kur čia dabar vaikštai (apie šitą imbecilišką retardų klausimą jau kalbėta, ir daugelis jau bijo išspjauti iš burnos šią šlykščią kalbinę askaridę; jums gali pasirodyti keista, bet šis mirusią išmonę liudijantis klausimas gali būti dar labiau užsūdytas, pridėjus amplifikatorių: kur čia dabar vaikštai ratais-kvadratais – atsiprašau, kad turėjau paminėti padoriame tinklaraštyje, bet jūs privalote tai žinoti)
 8. Teisybė akis bado (nebado, jei kažkas nenori girdėti jūsų argumentų ir vietoje išklausymo ar savo argumentavimo jus tiesiog išbanina, išbraukia ir panaikina, tai nereiškia, kad jis jūsų bijo – greičiausiai tai reiškia, kad jums, kaip moronui, daugiau nebegaiš laiko, ir eikit užsimuškit į sieną)
 9. Baisinis (net nereikia aiškinti, kad tai nupurto labiau, nei pranešimas apie dar vieną Nikolajaus Baskovo koncertą Šiaulių arenoje)
 10. Tortadienis ir kiti išmoningi gimimo dienos pavadinimai (jei esate suaugę, tačiau jaučiate norą kalbėti, kaip vaikučių mėgstami personažai iš animacinio filmuko, tai jūs iš tikrųjų nesate suaugę, ir iš jūsų turėtų būti atimtas veiksnumas)
 11. Random, osam, OMG, SWAG, YOLO – penkių angliškų žodžių vartojimas, kai vartotojas principe žino tik šiuos penkis angliškus žodžius, ir principe net ir juos ne iki galo (šiaip angliškus terminus maišyti lietuviškon kalbon galima ir reikia, bet jūs privalote turėti kvalifikaciją tai daryti)
 12. Looser (žodis lūzeris angliškai rašomas loser, ką rašantieji galėtų žinoti, jei nebūtų lūzeriai, o looser reiškia kažką, kas yra dar laisvesnis, palaidesnis ir nepriveržtas, nuo žodžio loose – keista, kaip sunku yra išmokti kai kam)
 13. Wherever (kai vartojamas vietoje whatever, kuris ir pats savaime yra gana blogai, panašiai kaip (11) sąrašas, ypač kai tariamas neva atpalaiduotai, vuodeva)
 14. Enivei (pažengusi kalbinių parolimpinių žaidynių rungtis – man jau dabar pradėjo drebėti rankos)
 15. Such wow (kai bajerio galiojimo laikas baigiasi, jis baigiasi, ir jo nebeprikels jau niekas – jį galima bus išsitraukti tik tada, kai jau bus visiškai prarūgęs ir fermentuotas ir visų pamirštas, ir tai jį galės ištraukti ne random asmenys, kurie laiko save šmaikščiais /žr. žemiau/, o patyrę specialistai, turintys ne mažiau 10 000 sekėjų FB)
 16. Šmaikštus (Paulius Ambrazevičius yra man pasakęs, kad nėra šlykštesnio žodžio; galbūt yra ir šlykštesnių, bet nedaug – šį žodį vartoja tie, kurie bijo pasakyti „juokingas“; tai yra petrosianščinos požymis)
 17. Nejuokinga (tai čia jums nejuokinga, nes jūs buki, primityvūs ir jūsų išlavėjęs humoro jausmas maždaug tiek pat, kiek begemotui yra išlavėję skraidymo įgūdžiai, bet tai kam įdomu, ar jums juokinga? Jei jums juokas yra nejuokingas, tai jis nebuvo skirtas jums – sekanti stadija yra „juokas turi būti kultūringas, neįžeisti ir neužgauti“)
 18. Ar negalima buvo šito pasakyti kitaip? (suprask, švelniau, maloniau, ir be užsienietiškų žodžių – žinoma, galima, viską galima padaryti, jei nori, bet aš noriu kalbėti būtent taip, kaip kalbu, ir kalbu taip, kaip noriu, todėl jeigu jums kažkoks kalbėjimas labiau patinka, tai ir kalbėkite tiksliai taip, kaip jums patinka, o kitų neužknisinėkite savo pseudo-sumaniais klausimukais)
 19. Man tai viskas skanu / aš tai namuose pasidarau ir man gerai (jau tapo vaikščiojančia internetų priskazka, bet yra tūkstančiai žmonių, kurie sako šitą apie save rimtai – tačiau kokiu debilu reikia būti, kad viešai skelbtumeis esąs pritvotas stuobrys, kurio skonis yra blogesnis negu gerai auginamos jūrų kiaulytės /mano jūrų kiaulytė, pavyzdžiui, net petražolių nevalgo, nes jam neskanu, o špinatus mielai/? Čia būtų panašiai, kaip apie save sakyti: „aš tai knygų nesuprantu, kur daug raidžių“ – gal ir taip, nes esate kvailesni už vidutinį Darbo Partijos balsuotoją, bet tai argi jūsų interesams yra naudinga visus apie tai informuoti?)
 20. Kitas (jei vartojamas vietoje normalaus lietuviško „sekantis“, apie kurį kai kas yra patikėjęs, kad tai yra nevartotinas žodis)
 21. Kad su bendratimi nevartotinas šalutiniame tikslo sakinyje (kas pasakė? Vartotina. Kad nusiplauti rankas, reikia pasinaudoti muilą. Štai ir pavartojau. Man taip gražiau. O net jei negražiau, tai vis tiek smagu, juos visus reikia lodyti, kad išsikrautų energiją savo nuodingą. Arba kad išsikrauti energiją kurią jie naudoja kad dusinti normalius kalbos naudotojus)
 22. Plūgo rankenos kyšo iš kišenių (uždrožtas iki mirties, todėl nebegalima vartoti daugiau nė vieno karto).
 23. Pons Andriau – kas čia per „pons“? Iš tokio girdžiu. Žodis ponas turi pilną galūnę -as, o trumpina tai visokie čmo ir čavai, kurie negali normaliai kalbėti.
 24. Brungei – kalbėkit lietuviškai, jūs regioniniai ubliudkai. Visus tuos „vaks kriuok“ ir panašius šnekėjimus, kurie oi kaip patinka, oi kaip jie autentiški, oi kaip čia gražiai skamba vyžotoji mūsų prokalbė artima sanskritui. F*ck you. Kalbėkit, ko giėro, lietuviškai. Ir žemaičių kalbos net išvis tokios nėra, ją išgalvojo vilniečiams nervinti.

74 Komentarai

 1. Man tai labiausiai kliūna tokia reakcija į kokįnors akivaizdų pasiūlymą: „Ne, nu tai jo!“

  • Ne, nu tai jo.

   • Agurkytė

    Random taip bišk, pons Vytautai, bet iš tiesų, tai taip osom ir swag, kad net yolo. Lauksiu kito komentaro.

   • ROFL 😉

   • Da

    Da nu net navernoe 🙂

  • Uzkalni

   pons zinove,
   Zeimaciu kalba savita tuom kad ji egzistuoja, o jus sakote, kad ji tik vilnieciams nervinti?
   Fuck you!
   Zemaiciu kalba dar ir kaip egzistuoja…
   Norisi ranka sau i veida sugrust kai paskaitau tokias nesamones.

 2. Paulius

  kad jau visam šitam Užkalnio fenomenui po truputį galima pradėti taikyti Such wow apibrėžimą. Kuo toliau, tuo labiau darotės panašus į tuos abiturientus, kurie verkia, kad sunkūs egzaminai; arba į tas super mamas, kurios verkia, kad su vaikais neįleidžia į vieną vyninę Klaipėdoje. Būsiu apšauktas debilu, bet račėjate.

 3. johnis

  dar tas ziaurus – rankos panizo
  jei niezti, tai plaut reik, o nesigirt

 4. Lukas

  ‘Sekanti stadija’ – sekantis gali būti tik šuo iš paskos.

  • Karolis

   Arba skaičius, skaičių sekoje. Ir ne iš paskos.

 5. Račas

  Pats tamsta dar nemažai kalbos pūlinių vartojat,o šiaip mano skonis už tavo vistiek geresnis.ir protas.ir telikas (sony bravia hd)

 6. kr

  Reikėtų paminėti ir didmiesčių ponių pamėgtus mažybinius žodelius: plaukučiai, nagučiai, rankytė ir kiti panašūs debilizmai. Nesakau, kad mažybiniai žodžiai yra kažkoks blogis, tačiau reikia turėti sąžinės nesišvaistyti šiais žodžiais be reikalo, nes dar nei vienai poniai jie proto nepridėjo.

  • kr

   Prisiminiau dar vieną vertą paminėjimo „Kas tiesa tas ne melas“.

 7. Koala

  Dar dadesiu del 21 punkto, kodel nevartotina, ir kodel koliojami zmones, kurie galininko linksni vartoja su neiginiu, kaip rusu kalboj? Pvz, jis mane nerado, tik del to, kad dazniausiai ji vartoja tie kuriems lietuviu nera gimtoji, ir visokie jaucia pareiga priminti „ismok lietuviu kalba“, nors jie isvis jokios kalbos be lietuviu nemoka. Fuck

 8. Random guy

  Taisyklėje #15 matau pažeidimą #11 – žodis random. O šiaip esu dėkingas, stengsiuosi šių žodžių egzamine nevartoti.

 9. Martynas

  Juk žodis „sekantis“ iš tiesų yra nevartotinas reikšmėmis „kitas, tolesnis, ateinantis, artimiausias“ bei prieš išvardijimą reikšmėmis „šis, ši, šitoks, šitokia, toks, tokia“.
  Aš nekalbu apie tai, kaip Jūs vartojate tai, kas Jums patinka ir yra priimta, o kalbu apie faktą – kaip VLKK vertina šį žodį.

  • VLKK vertinimas yra mažos prasmės: jie nekenčia lietuvių kalbos. Čia tas pats kas klausti nacių, kuris žydų paprotys jiems gražiausias.

  • Be to, tikriausiai anglai irgi turi skirtingas „(an)other“, „next“ ir „following“ prasmes grynai rusų kalbos įtakoje.

 10. Laurynas

  MAMA!!!! Andrius vėl provokuoja mąstymą! ;(

 11. Adeliukė

  24. „Ir žemaičių kalbos net išvis tokios nėra, ją išgalvojo vilniečiams nervinti.“
  Patiko
  Manį irgi nervuoja. Aš nuo Jiezno.

 12. Indie

  Nr.6 Vyrukas – ha ha. Priminė vieną tokią beviltišką statybos bendrovę Vyrokas, stačiusią neįtikėtinai nekokybiškus daugiabučius, visus apgaudinėjusią, visiškai prasiskolinusią ir pagaliau bankrutavusią. Šią žiemą viename oro uoste sutikau tuos Vyrokus-savininkus skrendančius į Seišelius. Štai kur tikri vyrukai.

 13. ignitron

  Už „nejuokinga“ yra blogiau „neskanu“ (kai kalbama ne apie maistą). „Neskaniai susižiūrėjo“.

  „Bravoras“ – žodis, naudojamas vien reklamose, kurios pisa protą apie kažkokias šimtametes tradicijas, bet tik ne realybėj. Va turiu preš save Smetoniškos giros butelį, ant kurio parašyta: „Bravoro rauginimo“. WTF?

  Tikuosi, WTF neguli tam pačiam punkte, kaip ir swag ir osom.

 14. ltg

  pons andriau, tai gal palekit zemaitijon aukstaitiska zodi skleist?

 15. Saulius

  Doge niekada nemirs. nie-ka-da.

 16. Viktoras

  Žinau vyruką pavarde Gerulis. Nusiunčiau linką, laukiu kada kvies gedulingų pietų

 17. M

  Žingsnis po žingsnio Užkalnis artėja link psichiatrinės ligoninės

 18. gramatikofilas

  O gal – Pone, Andriau, pons Andriau?

 19. doppelganger

  Račas prieš porą dienų suraitė tokią lingvistinę sintagmą, pagal kurią peršasi išvada (šmaikščiai peršasi), kad PonS gyvena Birelių Soduose (YOLO, OMG). „Teisybė akis bado!“ – jis neparašė, bet pagalvojo Pylimėliuose.

  • Aš negaliu jam padėti. Aš gyvenu Bernardinų gatvėje, Senamiestyje.

   • doppelganger

    Čia jis turbūt savo sapną papasakojo. „Sapnavau tikroviškai, kad Užkalnių Andrius gyvena Birelių sodų pyp gatvėje, geriausias mano sapnas per visą gyvenimą ir jaučiu, kad aiškiaregiškas…“ Kažkaip taip, matyt 😀

 20. kibirvibir

  Aš taip tikėjaus, kad bus ‘ale’, kaip antai: „aiškina čia visokie ‘ale’ žinovai“

 21. as

  Skliaustelius atidarius, juos ir uzdaryt reikia, ponAS Andriau

 22. as

  A ko bireliu sodai prasciau uz jaunimo sodus ?

 23. nerijus

  Siulai nenaudot tarmiu ir lietuviskai kalbeti lietuvoj, bet tai ko pats anglizmus naudoji? Pagal savo logika pats tampi vieno zmogaus regioninis ubliudkas. Kur gyvenu – taip kalbu. Kad man tas Vilnius kad lekiskai kalbeciau?

 24. Lytauer

  Bet tai.. Ponas Andriau, o gal „aglasite spisak, pazalsta“ galimai vartoti zodziu sarasa?.. nes is smagumo skaitome ir uzskaitome jusu imantrius zodziu vingius, bet kazkaip dauguma cia is musu nusipirtome, kai kazkas aiskina, ka vartoti, o ko nevartoti.. tokiu nurodydum pionieriu stovyklose atsiklauseme..Aciu – nebenorim. Bet, prasome – teskite sarasa toliau.. smagu is salies isgirsti tautiniu perlu skambesi su paaiskinimais 🙂

 25. Miglė

  „bet aš noriu kalbėti būtent taip, kaip kalbu, ir kalbu taip, kaip noriu, todėl jeigu jums kažkoks kalbėjimas labiau patinka, tai ir kalbėkite tiksliai taip, kaip jums patinka, o kitų neužknisinėkite savo pseudo-sumaniais klausimukais“. Būtent dėl paties tamstos teiginio šitas sąrašas yra invalid.

  • Haxus

   100%

  • Ignas

   My brain… exploding… 🙂

 26. Leonidas

  Vienas kvailesniu dalyku, kuriuos kartais matau feisbuke, kai zmones sveikina vienas kita kokia nors proga ir teparaso „su“ vietoj „su gimtadieniu“, „su Naujais metais“ ir t.t.

 27. zzz

  #25. A mon saka? Je mon saka ta kon saka? Gera butom kad neaiskentom kap mon snekiet, o tai as ergi paaiskensu. Pons atvaziaves i Telsius ar i Palonga neaiskink kap mums sneket, neuzumersk kad esi sveciusi.

  O del rusisko zodzio „ubliudkai“, tai siulau sau prisitaikyti angliska zodi „obnoxious“.

 28. Jurbarkas

  ….“bet aš noriu kalbėti būtent taip, kaip kalbu, ir kalbu taip, kaip noriu, todėl jeigu jums kažkoks kalbėjimas labiau patinka, tai ir kalbėkite tiksliai taip, kaip jums patinka, o kitų neužknisinėkite savo pseudo-sumaniais klausimukais“(ar straipsniukais).

 29. Karolis

  Žemaitis, dzūkas, suvalkietis, aukštaitis savo tarmėmis kalba savo kieme, nuvažiavę į Vilnių kalba gramatiškai. Nebent koks visiškai sustabarėjęs kaimietis kaip P. Šliužas už kurio kalbėseną šlykštesnis nebent rusiškas akcentas.

  • Šliužo kalba yra fenomenas. Žmogus sugeba atstumti bet ką su smegenų vingiu per 30 sekundžių.

 30. Birutė

  Dėkodami už pagalbą mane pavadino mielu žmogučiu. Nuo tol jiems tik kenkiu.

 31. JP

  Ė, o kur „Belenkaip gerai“ ?

 32. Ina

  „… kai kuriuos asmenis visai be pilietybės pabėgėlių stovykloje.“

  Šis, kad ir šalutinis turiniui, pasisakymas yra kraupus savo beprasmiškumu.

  Asmenys be pilietybės „atsiranda“ dėl unikalios situacijos, dažniausiai susijusios su valstybės išnykimu ar kai tam tikros teritorijos dalies valstybingumas neperimamas.

  Pabėgėliai ir jų stovyklos – nieko, deja, unikalaus, o procentas jose asmenų be pilietybės tas pats, kaip ir bet kur kitur.

  Čia šiaip.

 33. CC

  Vistik baisesnio žodžių derinio už „Andrius Užkalnis“ neegzistuoja jokioje dar gyvoje kalboje…

 34. Adv. Tomas

  Čia tai pilietis Užkalnis bukvaliai stopūdovai atspindi situaciją, kurią mūsų prabočiai labai taikliai ir begalo šmaikščiai iliustruodavo posakiu „Iš didelio rašto išėjo iš krašto“. Mat sugalvojo iš dyko buvimo patrypti giltinės pasiutpolkę virš šventųjų tautos išminties lobynų.
  Ir beje, nereikia ant asmenų be pilietybės varyti, pats tokiu buvau tam tikrą laiką 1989 m. , anuomet išdavė tokį žalią dokumentą, įstaigoje, kuri buvo dabartinėje Šventaragio g., prie bažnytinių knygų. Ir pabėgėlių stovykloje neteko sedėti.

  • Ina

   Ne, nebuvai.

 35. Name

  Mane nervina, kai zmones sako, kad kompiuteris „ismete“ ka nors, vietoj atidare ar surado. Paskui dar, kai „pasiema“ ka nors restorane vietoj uzsisako ar tiesiog suvalgo. Senstelejusiu provincialu dedziu ir tetu posakiai.

 36. modulis

  Cha cha! Linksmai.ir komentatoriai linksmai.cha

 37. ibrahim

  Mane iš karto vimdo, kai kokie atsilupėliai darbuojasi NORGĖJE, ANGLUOSE, o AIRIUOSE turi reikalu su GARDA.
  Už tokį kalbos neįgalumą reiktų atimti Lietuvos pilietybę.

 38. dar siūlau

  „arne/na“ – šitą mėgsta visokie spaudos atstovai: „na, pardavimai praeitą ketvirtį išaugo trečdaliu, arne, tačiau mūsų rinkos susitraukė“

  Tfu, blet nachui.

 39. Buras

  Na del tarmiu nalabai sutikčiau. Norvegijoj kartais tenka lankytis. Kai teko mokytis tą jų bukmolį, tai man aiškino, kad nors yra kita tokia keista tarmėmis apaugusi nynošk, bet ne problema ir suprasti ir kalbėti. O va ten tokių „vaks kriuok“ gali išgirsti valstybinėje įstaigoje iš taranautojo ir jei gražiai nepaprašysi, tai jis taip ir toliau gali kalbėti. Pasirodo pas juos tai skatinama. Nelengva, bet su laiku imi viska perprasti 🙂

 40. Haxus

  Skaititojes: Ну Андрюс, чеgо ты так? Это льзя, это нельзя. Ну вообще уже совсем!
  Andrius: A vot pataмушto!

 41. marimar

  Ne karvę kainuoja

  už šitą norisi nosį sugurint.

 42. mieždupročim

  Nežinau, man tai didžiausią alergiją keliantis šunžodis (šunfrazė) yra „ta prasme“. Būtent savo absoliučiu beprasmiškumu konkrečiam kontekste. Kartais netgi eina kaip klausimas – „ta prasme?“. Kai kuriems kalboj būna kas trečias žodis. Pagal kilmę šita šiukšlė yra rusiškas vertalas iš tokios pat rusiškos snobiškos kalbos šiukšlės ir atsirado tikrai ne vakar, bet pradėjo plisti maždaug perstrojkos laikais. Manau nusipelno atsidurt šitam šiukšlyne.

 43. Whoever

  „Fuck you“ yra geriausia visų laikų frazė galaktikoje.

 44. ibrahim

  blet ir nachuj gerumu nei kiek nenusileidžia

  • Whoever

   „blet“ ir „nachuj“ tėra ištiktukai kuriuos vartoja bydlo kacapskoje, ir visada kada to nereikia daryti.

   „Fuck you“ gi tuo tarpu yra giluminis teiginys tiesiai žmogėnoidui į akis beigi dūšią.

 45. Stasys

  Bet užtat y žemaičių tarmis, i mes anoum šnekam i šnekiesem tarpusavie, tami tarpi i būdami Vilniou.

 46. Jonas

  Ir tai žmogaus, kuris praktiškai sakinio nesurezga be anglizmų ar rusizmų. Kaip su tokiu kognityviniu disonansu tvarkytis vienas Užkalnis težino.

 47. Westside7

  Mane labai nervina,kai pasakai ačiū,o idiotas nė nesudvejojęs ištaria frazę“Ačiū į kišenę neisidėsi“….
  Ir ką tokiam atsakyti?

 48. Donatas

  5. Pilietis (plg. pranc. „Citoyen“) – tai didinga, tai skamba išdidžiai.
  Ne ponas, ne cholopas.

 49. G

  Dar girdėjau keliskart paauglius sakant: „O gal einam į kofą?“ (turima omeny coffee inn). Nupurtė net.

  P.S. Žemaičių tarmė yra modernesnė nei bendroji lietuvių kalba lygiai kaip ir latvių kalba yra modernesnė nei lietuvių. Kitaip tariant, ta kalba, kuria mes čia visi dabar kalbam iš tiesų yra žemaičių tarmės prokalbė, o ne atvirkščiai. Bet čia tik šiaip, bendram žinojimui pasakiau, prašau labai nepykti. Nors, jūsų puslapis, ką aš čia paaiškinsiu…

 50. Algis

  Dar yra:
  -Nepazinau – turtingas busi.
  WTF?

 51. Lola

  „Būkim biedni, bet teisingi.“ Posakis, dažnai vartojamas paprasto žmogaus, gaunančio neoficialią algą.

 52. Margo

  Apie aciu dar bjauriau kartais atsako – za aciu ne postrojesh dachu. WEEEEEEEE

 53. edma

  Vienas slykstesniu zodziu yra supermamu sugalvota „nestuke“. Ir dar pastaruoju metu ypac sleikstuli kelia „davai“.

Parašykite komentarą