Romas Zakarevičius: Krikštatėvis

Su savo herojumi Romu Zakarevičiumi

Romas Zakarevičius yra restoranų biznyje jau 26 metus. Jis neprisimena, bet aš su juo pirmą kartą susidūriau, kai jis atsidarė pirmą savo kooperatinę kavinę. Buvau visiškas pacaniukas (18 metų turbūt), aš valgiau ten skrandelių su grietinėlės padažu (atsimenu kaip dabar), ir Romas pats prie manęs priėjo ir atnešė duonos, pamatęs, kad aš jos negavau. Aš tai prisimenu ir po ketvirčio amžiaus, ir kaip jums tai patinka?

Kiek buvo nepriklausomos Lietuvos kulinarija, tiek čia dirbo kaunietis Romas Zakarevičius, buvęs mėsos kombinato darbuotojas, paskui susilažinęs ir tapęs padavėju, ir paskui pradėjęs su Aleksandru ir Anna Ciupijais atidarinėti restoranus ir sukūręs „Stiklių“ imperiją.

Jis visą laiką buvo įvykių priekyje, ir visada uždarinėdavo restoranus, kol jie dar buvo populiarūs, ir visi stebėjosi – kodėl taip. Jis nenorėjo laukti, kol jam restoranus uždarys klientai. Always jump before you are pushed. Jis ne ant bangos – jis pats daro bangas.

Romas Zakarevičius, atėjęs į mano laidą, nepasirodė pavargęs, bet jis kelis kartus paminėjo savo amžių. Nepaprasta, kad jis su partneriais vis dar sugeba suvaldyti tokį didžiulį žaidimą, kontroliuodamas viską – pažindamas visus 200 darbuotojų, sekdamas prekes, kokybę, staltieses, įrankius, lėkštes, receptūrą, interjerus. Jis plečiasi tiek, kiek gali aprėpti.

Man pasirodė, kad jis būtų galėjęs užsidirbti žymiai daugiau pinigų, nei dabar, bet jis nori daryti tai, ką daro, ir daro tai, ką nori, ir ką mano esant teisinga.

Tas žmogus yra veiksmo gigantas ir malonus ir švelnus Krikštatėvis.

Visa laida, taip pat ir vaizdo įrašas, yra čia.

Parašykite komentarą