Turgaus bobų marketingas: kaip nereikia daryti

Prašom.

Kai kas antras miesto kaimietis ant manęs jau galanda spragilus po šito straipsnio (nes nabagai suprato, kad aš jiems tikrai uždrausiu žemę knisti ir auginti savo agrastus – jie tiki, kad aš turiu tokių galių – komentaruose sakė, kad aš kaip Hitleris), gal sakau reikia parašyti apie turgavietės marketingą, nes daugumos turgaus prekiautojų elgesys yra priežastis, kodėl jie ligi šiol prekiauja turguje ir nepakyla iki įdomesnės veiklos.

Kalbu apie tas moteris, kurios praeinantiems rėkia „PRĄĄĄŠOM!!!“.

Ko jūs prašot? Ko prašot, klausiu? Kažko jums reikia iš manęs?

Panagrinėkim, ką jūs tuo savo primygtiniu brukimu bandote pasiekti.

Atkreipiate praeinančiųjų dėmesį į savo dešras ir morkas? Ar jums atrodo, kad tarp praeinančių yra aklų, kurie nemato, kad jūs savo prekes esate išsidėlioję?

O galbūt jūs manote, kad tarp ateinančių veisiasi ypatingos rūšies lėtiniai abejotojai, kurie nėra tikri, ar jūs tuos kindziukus ir pomidorus parduodate, ir jiems reikia padrąsinimo? Tipo nes dažnai būna taip turguje: kažkas išsidėliojęs ogurčikus, prieina pirkėjas, ir jam atšaunama: „o mes šitų neparduodam“. Taip būna? Jūs taip esat matę kada nors? Tai kodėl taip elgiatės?

Kam laidot gerkles ir varot toliau lauk nuo savo prekių? Jūs norit parduoti ar norit parėkauti?

Ir shut the fuck up apie tai, kad turgaus prekiautojai neskaito Protokolų, ir jų nepasieks šios naujienos. Čia rašoma ne jiems. Čia rašoma tiems, kas turi žinoti, kad jie ne vieni vaikšto po Halės ar Dzeržinskio (Kalvarijų) turgų arba – to a lesser degree – po Ukmergės gatvės ūkininkų turgelį, ir kiekvieną kartą perka ne iš tų, kieno prekės geriausios, o iš tų, kurie mažiausiai, bl*t, rėkia savo girtos piršlienės intonacija, kurioje susimaišo imperatyvinis naglumas su slavišku šunuodegiaujančiu lipšnumu.

Nes tos rėkiančios babės tai ne tik turbūt galvoja, kad niekas nežino, kad jos turi agurkų, ir galvoja, kad nežino, kad tuos agurkus galima pirkti, bet dar ir turbūt, jų nuomone, pirkėjai yra gluši ir jiems reikia rėkti balsu, kad jie išgirstų tą rinkodaros žinutę.

Aš su jais elgiuosi taip, kaip elgiuosi su ta skrybėlėta zaraza Pilies gatvėje (senokai nesimatė, gal jau suklijavo lastus sena paprašaika) – einu kuo tolyn, moju ranka ir net nesustoju.

Jie gali turėti pačius geriausius skilandžius ir vytintas mėsas ir jų pomidorai gali būti skaniausi ir kvepėti šakelėmis, bet aš eisiu nuo jų velniop, todėl kad kuo įkyriau jie siūlys, tuo mažiau galimybės, kad aš ką nors iš jų nupirksiu.

Taip, aš nekenčiu visų tų tradicinių turgaus paniatkių ir manierų, visų tų kaimiečių juokų ir pribautkių (apie tai, kad derasi ir nuolaidėlių prašo vakarykščios dienos atstovai ir azijietiško gyvenimo būdo palikuonys, jau rašiau), ir visų jų intonacijų.

Išmokit tyliai stovėt prie savo prekių, ir parduosit daugiau.

33 Komentarai

 1. Lygiai taip aš gėles perku gėlių turguose, vidutiniškai sparčiu žingsniu einu per ekspoziciją sustodamas tik ten, kur mažiausiai zyzia prašom ir dar turi tai, ko iš tiesų tądien ieškau.

 2. Turgaus babė

  Nerėk bl*t, mes supratome ką nori pasakyti! Tik kitąkart, Andriau, nenueik nuleidęs akių, o pasakyk tiesiai man į akis „pašol nx su savo ogurčikais!“ Tada gal ir nemokamai pavaišinsime skilandžiu.

 3. Mindė

  Reik Statoiluose dalint kiekvienam pardavėjui atėjus į darbą. Prieš atsiskaitant turi jiems būtinai 3 kartus ne pasakyt: ne, nenoriu dešrainio; ne, bulkutė už litą nedomina; ne, atsigert nieko nenoriu … Pats pasiimsiu kai norėsiu!

  • Skeptickas

   Kaip tu drįsti! Čia gi Šventasis Amerikietiškas up-selling, ir visai ne niekingasis aziatiškas turgus!

  • Arturas

   Vat todėl Nestė rulina. O Statoil ir kitos valstybinės degalinės prisimenamos tik tada, kai reikia kokį dešrainį operatyviai sukrimsti.

 4. Lytauer

  To Minde.. Cia pataikei kaip pirstu i aki. Uzsipili benzo, eini susimoketi, o turi atsishaudyti prie kasos kai afganistane nuo madzachiedu.

 5. To Minde

  Minde,
  Va cia tai nusisnekejai! Ar bent zinai, kokios baudos STATOILo pardevejo laukia uz nepaklaustus klausimus? Ar bent zinai kiek isaugo STATOILo prekiu pardavimai pradejus klientu klausineti siu klausimu? Kazka rauki apie pardavimus? Ar esi, kaip Uzkalnis pasakytu „lesser degree“ tautietis? 🙂

  • siaip

   Baudos? Už nepaklaustus klausimus? Čia jūs rimtai? 🙂 Na aš pvz. nežinau. Tai kokios tos baudos? Kiek žinau, apdėliojimas visokiom baudom yra apskritai nelegalus dalykas, abejoju ar vakarietiška kompanija rizikuotų tai praktikuoti. Nepatinka pardavėjo darbo manieros – atsisveikini ir ieškai geresnio.

   iš pirkėjo pozicijos galiu pasakyti, kad kai žinau, ko noriu (pvz žinau, kad noriu kuro ir cigarečių), tai ir perku tai, ko noriu. O kai pusryčiauta namie, o tau kiša kavą su dešrainiu, tai erzina. Gal pardavėjas laiko pirkėją išsižiojeliu, nežinančiu, dėl ko jis atsidūrė toje degalinėje?
   Na ir kiek pakilo STATOIL pardavimai, pradėjus uždavinėti robotukinius klausimus?

  • Aura

   Čia ne darbuotojams reikia dalinti, o jų valdžiai, kuri moralus kasdien skaito, jei tie darbuotojai nieko nesiūlo.

 6. Viktoras

  To Lytauer. Ir dar būtinai paklausia ar kartu skaičiuoti. Užkalnio aišku neklausia, jis gi ten dievas

 7. Ina

  Mindei ir L kažkokiam – tinklinių degalinių ir kitų prekybos vietų darbuotojams yra teikiami nurodymai; tai ne jų pasirinkimas. Skirtingai nuo turgaus prekeivių, kurie šūkauja, galvodami, kad taip čia jau labai gerai.

  Beje, tas šūkavimas būdingas Vilniuje (tik Ukmergės g. – ne lesser degree, o praktiškai nėr). O vat Kaune, kur nuo seno savarankiškos prekybos atstovai ir gerbiami, ir save gerbiantys nuo seno – nerėkauja (bent jau seniau).

 8. Karvė

  Mane tas irgi baisiai nervina, ypač kai demonstratyviai domiesi ne ta turgaus boba, o nemokškai supjaustyta ir patiekta jos mėsa ar abejotinos kokybė kitais produktais.

  Bet keliajant mažiau civilizuotuose kraštuose tas dar stipriau. Ir kuo labiau atsilikę žmonės, tuo labiau rėkia. Kokioj Costa Ricoj kuo didesnį ir mažiau reikalingą šūdą parduoda, tuo labiau rėkia. O dar labiau likimo nuskriaustas imigrantas iš Nikaragvos rėkia užvis garsiausiai. Tada ir atsakymas akivaizdus jiems į klausimą „kada gyvensim kaip žmonės“ – kuomet išmoksit elgtis kaip tokie ir gerbsit kitus.

  Tai ir tie turgaus prekeiviai, neabejoju kad daugelio jų ir buitis kaip prieš 15-20 metų.

 9. Indrė

  Teisingai čia kažkas pastebėjo – Kaune ir man neteko susidurt su rėksniais turguj. Čia gal specifinis SLAVO bruožas, Vilniuj jųitin daug juk 🙂 O Kaune kiek buvau turguj, tai jau KAI PRIEINU prie konkretaus pirkėjo, tada maloniai ar pasisveikina ar šiaip ką pasako, ar tą patį „prašom“, bet be įkyrumo 🙂

 10. Steponas Girėnas

  Vilniaus turgūs – tai turgaus antikultūra, tai prasigėrusių, nepritapusių, nieko nemokančių ir tinginčių daryti valkatų sbrodas. Jau kokius 10 metų prie įėjimo pasitinka „ot kamarov, ot moli, ot tarakanov“ dainuojančia intonacija, sukurianti pojūtį, kad va, įžengi į Leong San šventykla, rytinės maldos ir aukojimų metu.
  Turgūs dvokia, prekių pateikimas primityvus, trinasi Kalvarijose jobannos čigonės su savo „sigariety, sigariety, sigarieeeeettyyy“ ir jų niekas nesutvarko.
  Dar daugiau – sukurtas mitas, neva turguje kažkas yra pigiau. Vaikšto varguoliai ten, skaičiuoja centukus iš mažų piniginyčių, išleidžia viską įsitikinę, kad kažką sutaupo. Nei velnio. Jei morkos kainuoja po 2 Lt/kg, tai parduotuvėje, su mokesčiais ir plautos jos kainuoja 1,5 Lt/kg, jei trešnės po 16, tai parduotuvėje po mokesčių – po 13 Lt/kg. Jei pomidorai po 6, tai parduotuvėj tikrai rasti po 5 tokių pačių, arba geresnių. Venintelis dalykas dėl ko ten verta eiti – sezoninės žolelės – krapai, bazilikai, kalendra ir pan. Visa kita – yra treninguotų igariokų samdomų, išpurtusių ir prakaitu dvokiančių, juodom panagėm pasipuošusių bobų, taip tų, kurios kažkodėl sako „praaaašom“ stumdoma urmo bazių produkcija.
  Gal rajonuose yra kitaip, bet Vilniuje jūs nerasite LT šiltnamyje ne ant hidroponikos užaugintų agurkų, pomidorų, paprikos, net lietuviškų braškių beveik nebebūna – viskas iš Aukštųjų Panerių šaldytuvų, Kirtimų 57A – tas pats, kas parduotuvėj, tik su nuslėptais mokesčiais, baisioj aplinkoj ir brangiau.
  Su mėsa viskas taip pat – pasiūla – šūdina: inkstai, plėvės ir lenkiška kiauliena, overpricinta aviena ir sena karviena. Atsakymai standartiniai – visada visa mesa yra labai gera, gražiausios dalys, labai tinka tam patiekalui, kurį planuoji gaminti, o realiai gausi tai, ką jam reikės parduot.
  Apie Hales talkučkę apskritai nėra ką kalbėt – 1992 metų „mugės“, kuriose stumdė Team Boys megztinius ir pliažo šlepetes derančias prie baltų kojinių Vilniaus kino teatre atrodė solidžiau. Nes ten prie rūbų nebuvo pridėta rūkytos mėsos.
  Teisingą turgų aš suprantu tokį: https://www.youtube.com/watch?v=MIVsiNEpwIM ten bent jau pramogos gauni. Jame ne tik žuvį,bet ir vaisius bei daržoves tokiu stiliumi pardavinėja.

 11. Jonas

  „Čia rašoma tiems, kas turi žinoti, kad jie ne vieni vaikšto po Halės ar Dzeržinskio (Kalvarijų) turgų arba – to a lesser degree – po Ukmergės gatvės ūkininkų turgelį, ir kiekvieną kartą perka ne iš tų, kieno prekės geriausios, o iš tų, kurie mažiausiai, bl*t, rėkia savo girtos piršlienės intonacija, kurioje susimaišo imperatyvinis naglumas su slavišku šunuodegiaujančiu lipšnumu.“ – made my day, ačiū!

 12. Babytė

  Nelaimingas žmogus Andrius… Auginti daržovių nenori, kiaulės skerst nemoka ir dar turguje dėl savo kompleksų nieko nusipirkti negali 🙂 Gerai, kad Maxima internetu prekes pristato – nemirs iš bado 🙂

  • Niercas

   Ir kodėl būtina nuspręsti, kad jei žmogus kažko nedaro kaip kiti, jis yra nelaimingas? Jūsų laimės supratimas tik toks?

 13. ZXS

  Aller profiter! 1.50 pour plateau!

 14. max

  na kokios čia nervingos personos subėgėgo, vaje vaje. A gi šiandien pinatis. Jetau, kas darosi.

 15. Gintas

  O dar pabandykit Lietvos spaudos kioske ką nors nusipirkt. Irgi siūlo papildomai belen ką pirkti dar, kokius tris NE tenka ištart.

 16. ibrahim

  turgus yra gerai. ypac dzerzinskio. buna geru potyriu. pries kokius 15 metu ten lankydavausi daznai – is vieno tokio kioskelio, kuri sulikvidavo, pirkdavau po 10 lt labai geru jazz kompaktu. labai niekinga, bet kitur nerasi.
  paskutinis apsilankymas buvo itin isimintinas. zmona gimtadienio ryta padovanojo brendine pinigine, su kuria pagiriotas ir nuvejau i turgu pasipuikuot. per kokia 10 min. pinigine su visais dokumentais buvo itin profesionaliai pavogta, o po keliu valandu pagal vizitine paskambino kazkokia boba, pranese, kad turi radini ir paprase 200 Lt. I susitikima nuejau karingai nusiteikes. radini (be keliasdesimt Lt) atsiemiau, bet pamusta akim bobai premijos nedaviau. uzteko pagrasinimo, kad tuoj pat ja priduosiu policijai.

 17. Turgus irgi turi savo pliusą. Ten kaip ir prieš 10 metų, taip ir dabar dar galima nusiderėti 2 litus sakant – „nu ant teleloto bilietuko nuleiskit“.

  • Bitch please. Atvažiavo draugė iš Vokietijos. Kai iš oro uosto pas mane važiavom pamatė kalvarijų turgų – sako: „Dis ur local market“. „Yeah“. „Can we please stop, wanna buy smth“. „K babe“. Apėjom visą ratą, sugalvojo kažkokį kitaicką šūdą nupirkt. Toliau dialogas su turgaus boba:
   -Prašom prašom.
   -Kiek šitas kainuoja.
   -Nuuuuuuuuu kokį 70 litukų. (Srsly. Šitas Chinese crap gal 20 ir vertas).
   -K. Kiek nuleisi? (Just fur lolz, gi turgus, ten pigu, o dar galima paragaut ir derėtis).
   -Cu ką čia pigiausiai ką galiu, pažūrėkic kokis daiktelis (Girdėjo, padla, kad su merga angliškai kalbu).
   -Nu bet vis tiek.
   -Cu blet ką curgui, kad deries. EI ŠICAS BLE KAI CURGUJ DERAS (rėkimas aplinkiniam)
   -Šiaip tai jo, turguj. Problems ho?

   Ir demonstratyvus aiškinimas, kad čia visokie gaišina ir nieko neperka. Taip, kad nereikia čia aiškint apie nuolaidas etc.

   Ir, beje, tą menstruojančio vyro balsu rėkiamą prąąąąąąąąąąąšššššššššššom. Galima išgirsti visose vietose, kur vyksta not so legal prekyba.

   P.S. Hi Andrius, love ya.

   • Rozario Agro

    Keista, kad tarp Užkalnio gerbėjų atsiranda tokių šimtaprocentinių runkelių, kaip tamsta 🙂 Beje iš teksto darau išvadą, kad ne turgaus boba Vilniuj dzūkė, bet pats esi iš gilaus dzūkijos kaimo (galbūt net Alytaus). Bandymas per kalbą sumenkit žmogų, kuris tau varguoliui nepardavė kažko pigiau, atrodo ne tai, kad kvailas, o prašosi diagnozės. Išvis negaliu pakęst tokių veikėjų „nuleiskit“, „ko taip brangu“ ir t.t. Pardavėjas tau ubagui skolingas kažką? Per tokius (o tokių Lietuvoj apie 80-90%) parduotuvėj ar turguj jau normaliai apsipirkt neįmanoma. Pardavinėjamas visiškas šūdas skirtas ubagams ir dar paslėptas po stebuklingu žodžiu „akcija“. Nuėjus į parduotuvę, pasiruošus nepagailėt pinigų ir įsigyt kokybišką daiktą, tu jo paprasčiausiai nerasi. Viskas „for runkels only“. Su televizija tas pats. Kas ją žiūri, tam ji ir pritaikyta. Bijau, kad ir tie turgaus bobų rėkavimai yra skirti mūsų a la intelektualiai daugumai. Galbūt jie juos veikia.

 18. Di

  Tokia tiesa!! Norėtųsi ramiai sau vaikštant apžiūrėti, ką siūlo prekeiviai, bet vos tik prisiartini per 2m nuo prekystalio – norisi bėgti tolyn, nes nuo tų „prašom morkyčių, prašom kopūstėlių.. prašom! prašom?prašom?“ net silpna ir pikta darosi.

 19. ibrahim

  busiu parazitas iki galo: tame kompaktu kioskelyje susipazinau ir kas be ko kartu prisigerem su keliais LT gitaros lyderiais. o idomiausia, kad ten apsipirkinedavo toks latgaa vede
  jas. turejo gera skoni, pirkdavo jazz. kaip ir as….

  skelykje

 20. minde

  I lietryti reiktu sita post’a. O dar geriau i vakaro zinias. Kad bobelkos paskaitytu.

 21. spyglys

  man tai ir baisiau yra buvę, kai vos ne į akis grūda tas savo uogas ir agresyviai šaukia kokią darau klaidą, nes jų neperku 🙂 .

 22. Piktas

  Also kai atsiėmus siūntą paštę paklausia gal jums saskaitos papildymą?
  Jei damn reikėtu – paprašyčiau myself.

 23. Irena

  Sveiki Andriau,

  Matomai dar viso pasaulio nenukeliavot, nes Olandijos turguose ir kituose parduotuvese butent tokiu paciu principu parduoda prekes. Aisku parduotuvese kulturingai, paklausia ar ko noretumete ir t.t
  Taigi negrazu purvus mesti ant Lietuvos tautos!

  • Nežviegia taip Olandijoje, kaip Lietuvoje. Užtat Afrikoje tikrai taip pat brukasi.

 24. pwl

  Na ir Kaune, ypac Planetos salėj užkabinėja. Tik ten ne Praaašom šaukia, bet dar blogiau: „Gal sausainių – labai švieži?!“ Net nupurto – kokių dar blin sausainių, kai reikia vienos citrinos į arbatą… tai aplenkiu iš tolo tokias.

 25. Na šiaip aš pritariu autoriui. Ir pats tikrai ne kartą esu nejaukiai pasijautęs, kuomet tau tiesiog brukama. Dar vieną aspektą noriu paminėti, tai pardavėjų elgesys: jos skanuoja savo žvilgsniais kiekvieną praeivį. Ypač jei tai yra kažkoks rūbų ar batų turgelis. :))

Parašykite komentarą