Kai kam draudžiu reikšti nuomonę

Vakar nemažą susidomėjimą sukėlė mano pranešimas (ne pasiūlymas), kad tie, kas priešinasi Žaliojo Tilto skulptūrų (balvonų) nuvertimui Vilniuje yra pavojingi debilai (visas tekstas pateiktas išnašoje apačioje).

Pranešimas apie tai, kam galima turėti nuomones, o kam ne, susilaukė prognozuojamos reakcijos: suputojo ne tik konvencinės supermama.lt skaitytojos ir autorės bei žodžio „neskanu“ rašytojos, bet ir politkorekcijos bei „Normalioje Šalyje Tokius Atleistų Iš Darbo“ teisingumo High Priestess, currently veikianti kaip Antroji Šalies Žurnalistikos Mokytoja Milda Dargužaitė (pirmasis Mokytojas, šiuo metu žaidžiantis veteranų komandoje iš vieno žaidėjo, yra Artūras Račas, skundžiantis žiniasklaidos publikacijas valstybės reguliavimo institucijoms ir tuo linksminantis sveiko proto publiką, gi gerb. Dargužaitė tik rašo apie tai, kas turėtų netekti darbo ir kam netekus turėtų būti sunku darbą susirasti).

Gerb. drg. Dargužaitė pareiškė: „Kas baisiausia – šitą post’ą „like’ina“ šimtai žmonių – tarp jų intelektualai, studentai, visuomenininkai. Yra ir tokių, kurie nuotraukose su šautuvais ir kitokiomis karinėmis atributikomis„, o taip pat persergėjo, kad nuomonės formuotojai, tokie, kaip Užkalnis, gali ir pogromus pradėti daryti.

Vištų ir vištinų smegenims paėjo prognozuota reakcija, kurią geriausiai sutraukė į visą distiliatą viena Giedrė Staškevičiūtė: „Nesuprantu, kaip toks kaip uzkalnis vis dar gali viesai laisvai reiksti savo nuonone…?“

Well put. Kaip jis pats gali reikšti nuomonę (kodėl dar neišbanintas iš spaudos), bet dar kaip jis dar mums sako, kad mes neturim teisės?

Jis visus, kuriu nuomone ir gyvenimo budas kitokie nei jo tik debilais ir durniais vadina. O kur zurnalisto etika? O jei ji jau nebeegzistuoja, tai bent jau elementari pagarba? Siulau ignoruoti tokio „apzvalgininko“ raslevas… nes jos labai subjektyvios, izeidziancios, neinformatyvios ir kenkejiskos.“ Teisingai, Giedre, taip ir darykite su „rašlevom“, tiktai bandė iki jūsų, bandys ir po jūsų, bet net ir Milda Dargužaitė supranta, kad baisiausias dalykas yra tai, kad užkalniai ir toliau rašo ir rašys, ir rinks auditorijas, apie kurias gali tik pasvajoti visos žurnalistikos zanudos, žinančios, kaip reik rašyti normalioje šalyje.

Ir jie žino, kad nieko nepadarysi: nuomones formuos tie, kas sugeba, o ne tie, kas žino, kam priklauso nuomones formuoti normalioje pažangioje šalyje.

Žavūs ir naivūs, kaip nuskriaustų vaikų, tie šimtus kartų ir metų metus girdi užkeikimai: „greitai nusibos“, „nebebus niekam įdomus“, „niekas neskaitys“: jie žino, kad nenusibos, skaitys, duos eterį ir laikraščių ir žurnalų puslapius – ir ne mažiau, o daugiau duos, nes tai skaitomos ir įdomios medžiagos, kaip ir mano knygos, kurios visos eina ir eina ir eis, nes aš nesustabdomas išsuktas brandas, kuris dar nuolatos ir rebrandinasi ir refokusuojasi, ir todėl niekur nepabėgsite, Milda Dargužaite, nei nuo manęs, nei nuo mano tekstų, kol mane nepasikvies pas save Aukščiausiasis.

Ir kuo daugiau rašysiu, tuo jūs daugiau visas tas politkorektiškas nuskriaustas darželis žviegsit, kad reikia mane ignoruoti ir kad niekam neįdomu.

Jūs išsilavinę, kai kurie net ir sėkmingi, su kai kuriais iš jūsų net ir pabendrauti galima, bet deja, nuo baisaus skausmo dėl dėmesio paskristymo neteisybės spjaudysitės, kaip ir tie išsigimę, nedavalgę, šaldytais koldūnais ir bomžpaketais mintantys, šūdinus darbus dirbantys, purvinas džinsūras ir skudurynų smirdinčias drapanas dėvintys vargšai, tas gyvenimo greitkelio roadkill’as, visos tos pritrėkštos ant virtualaus asfalto katės ir racoonai, kuriems jau saulutė net ne vakarop: ji niekad nebuvo pakilusi: jie viską gavo, ko nusipelnė, o nusipelnė ne itin daug – maždaug tą, ką ir gavo.

Jiems arterijas siaurina ir mirtinas širdies-kraujagyslių ligas artina kiekvieną savaitę mano restoranų kritikos straipsniai lrytas.lt: ten iš jų ateina komentaruose tikrosios pūlingos heito bangos, ten iš manęs jiems yra neplanuota, specialiai nedaryta, bet tokia reikalinga nuodų porcija į jų kraujotaką, kad jie dvėstų pagal galimybes greičiau, ir kad juos pašarvotų ir kad juos giminės fotografuotų suklijavusius lastus, su iškeltom į orą nosim ir kartoniniais batų padais, o paskui visi eitų valgyti gedulingų pietų, bet ne bet kokio baisumo, o tokių, kokius pateikinėja Spaudos Rūmų bufete, kad būtų daug majonezo, apdaužytos tarielačkos, goviadinos liežuvis, Panevėžio file ir rūkyta vištiena, o desertui medaus tortas, ir kad tą tortą padėtų ne ant atskiros lėkštutės, o ant tos, kur ištraukta iš po kavos puodelio, nes reik taupyti.

IR GĮŽTANT PRIE TEMOS: taip, aš draudžiu kai kam reikšti nuomones, tildau juos ir suskirstau į tuos, kas gali kalbėti, ir į tuos, kam aš, ar kas nors kitas, nedavėme komandos loti.

Kaip aš taip galiu? Paprastai. Jei jūs išgirstate iš manęs, kad aš jums neleidžiu kalbėt, ir puolate aiškintis, kaip čia taip ir kodėl aš jums uždraudžiau, tai reiškia, kad tikrai jums neleista kalbėt. Nes tie, kas kalbėti ir reikšti nuomones gali, nelaukia leidimo ir nereaguoja į mano draudimus. In fact, mano draudimai galioja tik tol, kol jūs jų klausote.

Yra visuomenės dalis, kuri yra per kvaila, kad galėtų galvoti savarankiškai, todėl jiems reikia, kad nurodytų kas nors protingesnis ar įtaigesnis. Ar tikrai žinau, kad jie patys negali? Tikrai. Pažiūrėkite, kiek balsuoja už Darbo partiją ar pasirašė už Žemės Referendumą – ar tikrai manote, kad jie yra saugūs su savo pirmuonies protu? Jų nuomonę gerbti – tas pats, kas gerbti vaiko teisę žaisti degtukais, benzino kanistru ar prieštankine granata. Kodėl niekas neklausia tėvų: „o ar tikrai tu žinai, ir kaip nusprendei, kad tu geriau už Lukutį žinai, kaip yra saugiau su degtukais?“. Visi tiesiog žino, kad kai kuriuos dalykus saugiau palikti suaugusiems, arba tiems, kas yra suaugusio intelekto.

Tie, kas sako, kad Žaliojo Tilto skulptūros, šlovinančios žagintojus, okupantus ir proletarų ideologijos atstovus ir simbolius, „niekam nekenkia“, dar nėra suaugusio intelekto, ir būtent todėl jie neturi tų pačių teisių, kaip veiksnūs piliečiai.

Tie, kas nori, kad būtų išsaugotos Žaliojo Tilto skulptūros, yra, paprastai kalbant, pavojingi debilai. Jų nuomonė yra neteisinga ir kenksminga. 

Kodėl? 

Todėl, kad visas jų šnekėjimas remiasi idijotams būdingoms ekstrapoliacijoms: „tada gal ir tiltus / kelius / daugiabučius nugriaukim“, faux-ironiškomis „Internacionalo“ citatomis apie seno pasaulio griovimą ir būtinybe „nepamiršti istorijos“. Kai išgirstu ką nors iš šito kliedesio, žinau, su kuo turiu reikalą. 

Nesvarbu, kokie tavo nuopelnai praeityje. Gini tarybinius balvonus – su tavim šnekos daugiau nėra. Lauk nuo radaro, kaip šūdmusė. 

Vienintelė problema, susijusi su mūsų elgesiu tų moronų atžvilgiu, buvo per daug pakantumo jiems. Su jais per daug šnekėta, diskutuota, per mandagiai kreiptas dėmesys į juos. Nors jie iš esmės yra tas pats sbrodas, kurie dar neseniai aiškino, kad iš Rusijos grėsmės nėra, kad Rusijos TV kanalai yra tik TV kanalai, kad Gergijevo koncertas yra tik koncertas, ir kad nepainiokime kultūros su politika.

Tie piktybiniai, kenksmingi elementai turi būti padorių žmonių atstumti, marginalizuoti ir padėti ten, kur jiems priklauso: į tą ignoruojamą minią, kuri neturi teisės į savo nuomonę, nes yra per durni turėti nuomonę. 

Greta Darbo partijos rinkėjų, violetinių-patvorinių, kovotojų su skalūnais, žemės referendumininkų (dažniausiai visi jie yra tie patys žmonės). Jie turi suprasti, kad sveiko proto piliečiai jiems neduoda komandos loti, o jei jie loja savarankiškai, niekas į juos dėmesio nekreipia. 

Nustokime gėdintis aiškios teisingos nuomonės ir drovėtis paniekos idijotams.

 

66 Komentarai

 1. Vaidotas Zemlys

  O tai nebus pogromų? Feeling disappointed.

  • 2Vaidotas

   Keista, kad autorius nebanina pagyrimo ir užuojautos ieškančių atseit originaliais disappointmentais komentatorių su pustuščiu savim pasitikėjimo jausmu.

  • 2Vaidotas

   O nebus bano pagaliau witty-comments autoriam, kurie kupini disappointmentu, su pustuščiu savim pasitikėjimo jausmu, kurie tiesiog kuria triukšmą(skaityk – šūdą) komentaruose ?

 2. Westside7

  Andrius puikus žurnalistas ir vienas iš nedaugelio blaivaus proto žmonių nūdienos žinisklaidoje.Gal kiek per arogantiškas ir nevisada malonus bendraudamas su savo skaitytojais,bet palaikau.
  Tai atvejis,kai,žmogaus darbai nusveria jo pačio asmenybę.
  Taip vertinu aš. Sėkmės!!!

  • kkk

   O man vis dar atrodo, kad Užkalnis yra vienas iš kukliausių įžymybių. Gal aš tą kuklumą suvokiu kitaip nei daugelis, bet, duok Dieve, visos įžymybės būtų tokios kuklios.

  • 2Westside

   Autorius puikus – taip. Per arogantiškas ir ne visada malonus? Leiskit paklausti, jūs ne už skulptūras ant tilto?

   • Westside7

    Na,buvo atvejų,kai išties nusistebėjau bendravimo maniera komentaruose,čia ar Laukinėse žasyse.nepamenu.
    Ar aš ne už skulptūras ant tilto? Ar rašau,kaip idiotas,kad to klausiate?

 3. R.

  Labai geras tekstas.

 4. qwerty

  „…Jiems arterijas siaurina ir mirtinas širdies-kraujagyslių ligas artina kiekvieną savaitę mano restoranų kritikos straipsniai lrytas.lt: ten iš jų ateina komentaruose tikrosios pūlingos heito bangos, ten iš manęs jiems yra neplanuota, specialiai nedaryta, bet tokia reikalinga nuodų porcija į jų kraujotaką, kad jie dvėstų pagal galimybes greičiau, ir kad juos pašarvotų ir kad juos giminės fotografuotų suklijavusius lastus, su iškeltom į orą nosim ir kartoniniais batų padais, o paskui visi eitų valgyti gedulingų pietų, bet ne bet kokio baisumo, o tokių, kokius pateikinėja Spaudos Rūmų bufete, kad būtų daug majonezo, apdaužytos tarielačkos, goviadinos liežuvis, Panevėžio file ir rūkyta vištiena, o desertui medaus tortas, ir kad tą tortą padėtų ne ant atskiros lėkštutės, o ant tos, kur ištraukta iš po kavos puodelio, nes reik taupyti“, – stand up teksto klasika.

 5. qwerty

  Andriaus nuomonė man yra svarbi, tačiau tiltų skulptūrų nugriovimas būtų negerai

 6. Ambušiūra

  Gerai įsiutusio, savim pasitikinčio, turinčio savo nuomonę, pakankamai ambicijų, beigi nemažą elektoratą žmogaus kometaras…
  Kaip tai išnaudoti?
  LAIKAS KURTI SAVO PARTIJĄ!

 7. Ina

  Labai nepritariu tam, kad lyg ir sušvelninote draudimą aprašomajai grupei reikšti nuomonę, paaiškindami draudimo (šiaip jau akivaizdžią) esmę. Paskaitys, nesupras ir nuspręs – tai vis tik galiu kalbėt.

  (PS: o ką Račas yra paskundęs, gal kas žinot, kur paskaityt apie tai?)

   • Ina

    Ačiū. Galvojau, bus juokinga. Tačiau Račas jau kelia užuojautą. Ne tik save nuo įžeidimų gina, bet kažkokią menamą bendrą padorumo erdvę.

    Man dėl to labai JAV įstatymai patinka – už įžeidimą niekas nebaudžia (žodžio laisvė), tik už šmeižtą. T.y., gali išmotherfuckinti – arba dergti, kaip sako Račas – vos ne ką nori, kaip nori, kiek nori (minimaliai ribojama įv. valstijose), o viešai pameluosi, kad kas nors įspyrė kaimyno šuniukui – gali ir bankrutuoti (ir gerai, kam meluot).

    Aišku, čia dar tik komisija svarsto, ne teismas, bet kad ir teismai pas mumi labai jau linkę „aukas“ nuo negražių žodžių ginti. Užknisa.

 8. Dainius

  Kaip visada bičiuli , tiesiai šviesiai. Lietuviškasis Rush Limbaugh. Linkiu sveikatos ir stiprybės.

 9. Ingrida Šimonytė

  Spėju, kad jeigu tų „istorijos milėtojų“ koks nors giminatis (-ė), kuris (-i) buvo pagrobtas, išžagintas, marintas badu ir kankintas, savo namų „salione“ ant sekcijos pasistatytų smurtautojo portretą ir vis sakytų „čia mano tokia istorija, ji ne visada buvo saldi, bet jos nevalia pamiršti“, tokiam nelaimėliui patys pasiūlytų ieškoti galvos specialistų pagalbos.

 10. mieždupročim

  Aš tai didelių abejonių dėl ideologinės tų balvonų prasmės neturiu.

  Nors sunku paneigti, kad tiltas be tų skulptūrų atrodytų keistai. Kokie jie ten bebūtų, tilto architektai tikriausiai vistiek galvojo apie kompozicijos darną. Geriausia būtų būtų nuversti velniop visą tiltą kartu su visom skulptūrom ir pastatyt ką nors išraiškingesnio – pavyzdžiui, kaip Mindaugo tiltas. Kuris atsirado nepalyginamai jautresnėj architektūrinėj situacijoj ir visai pakenčiamai įsikomponavo. Bet pinigų, aišku, nėra ir nebus. Skulptūrų vertimo entuziastams galima pasiūlyti surinkti pinigų naujam tiltui patiems, bet, manau, rezultatą prognozuoti nesunku.

  Bet dabar galvoju, kad išeitis yra. Trafalgaro aikštėj, kaip žinia, stovi vienas neišnaudotas postamentas paminklui, kurio taip niekuomet ir nepastatė per 150 metų dėl lėšų trūkumo. Buvo suplanuoti keturi, trims skulptūros atsirado, o vienas liko tuščias. Kol galiausiai neperseniausiai sugalvojo panaudoti visokiems skultūriniams perfomansams, dažniausiai gerokai ekstravagantiškiems.

  Tai Vilniuje galėtų būti net 4 tokie postamentai, kur būtų periodiškai keičiami šiuolaikiniai balvonai. Labai įdomu ir ideologiškai pažangu. Pradžiai galima būtų pastatyti žinomojo „Vamzdžio“ padidintą kopiją tarp 2 postamentų skersai, išilgai ar įstrižai tilto.

 11. Dalia

  Pasiilgau Protokolų. Kažkaip čia fainiau, negu feisbuke. Ir saugiau, banas negresia.

 12. Cha

  Zmones istikruju per daug tolerantiski idiotizmams. Posakis ‘duok durniui kelia’ negalejo buti sugalvotas protingu zmoniu. Arba niekas nezino to konteksto, kuriame uzgime sita izvalga. Durniais laikyciau tuos, kurie nedaro geriau, nors gali. Tokie gali nueit 10 myliu i sona, kad rastu pasiteisinima, kodel nenueina 1 mylios i prieki.

 13. Laimius

  Ale, tai bent – koks puikus tekstas.
  Vis dėlto kaip yra gerai sunervinti AU, suveikia kaip dopingas.
  Noriu dar.

 14. Sputnik

  Geriau pastatytų skulptūras realių kažkada egsistavusių žmonių, o ne šiaip random kolūkiečių lyg jie to nusipelnė. Nieko nėra amžino, taip, ar, taip kažkas tas skulptūras kažkada tikrai išvež toli į mišką. Iš šalies nieko nesuprantančiam užsieniečiui, šitie stabai asocijuojasi su valstybės simbolika ir leidžia daryti prielaidą, kad visuomenė visdar gyvena nostalgiška nuotaika „prie ruso buvo geriau“. Įdomu jeigu būtų nuspręsta jas išvežt, ar tik liaudies sergėtojai nesusiimtų surengt referendumo? Būtų labai malonu, jei senų laikų nebegaliojančio idealizmo simbolius pakeistu tikru moderniu menu, nes kol kas vienas surūdijęs vamzdys ir žali žmogeliukai nepraturtina mūsų miesto estetiniu vaizdu.

  • „Iš šalies nieko nesuprantančiam užsieniečiui, šitie stabai asocijuojasi su valstybės simbolika ir leidžia daryti prielaidą, kad visuomenė visdar gyvena nostalgiška nuotaika “prie ruso buvo geriau”.“

   Thank you. Aš tą jau kiek mėnesių kalbu.

  • Jolanta

   jo..mums kaimiečiams svarbu, kad tik užsienietis „kažko“ nepagalvotų:)

   • Jeigu kažkam nerūpi, kad juos mato kaip supistų smegenų postsovietinius išsigimėlius, kurie negali pamiršti savo laimingo gyvenimo lageryje, tai yra jų reikalas. Aš galvoju tik apie save.

    • Jolanta

     Taip, Andriau. Ir kai vis galvosi , prisiminsi ir prisiminsi ar rašysi ir rašysi apie tuos „balvonus“, baltą mišrainę ar medaus tortą, būtinai panaudok tą puikų žodinėlį, kad užseniečiai nesuprastų. Nes kitaip dar pagalvos, kad pats į tą lagerį nori.

 15. Konradas

  Šiaip jau žiauriai užkniso lietuvoje auganti dibilų populiacija, ir netgi tarp savų rato tokių surast gaunas kartais. Nors bent galim pasidžiaugti, kad turim tamstą Užkalnį, kuris likęs bene vienintėlis sveiko proto žurnalistas šitoj šūdskylėj, kurią vadinam visuomene, kuriai šeriami straipsniai apie Šalčiūtės nekaltybę, rodomi visokie Soriukai ir visaip kitaip verčiama voliotis mėšle.

  Pasiilgstu, kai kasnors internetuose (ar televizijos aparatų ekaranuose) būna tokio, iš ko galima tikrai nuširdžiai, savęs nežeminant iki šimpanzės lygio pasijuokti.

  Ir kai pasiilgstu, gelbėja dėdė Andrius.

 16. Teisutis

  Šiaip jeigu ką, ne visada žaliasis tiltas buvo žalias ir jeigu pažiūrėti 1874 metų tilto nuotraukas, tai ten tų balvonų, nė kvapo nebuvo(čia tiems, kam atrodo, kad prie rusų geriau buvo).
  Kam „paveldas“ tie balvonai, tai siūlyčiau pasikarti ant to paveldo.
  Tik gaila, kad vien žodžiais niekas nesigriauna, o plauti smegenis(kremliaus duona) dėl pasikarimo, neturiu laiko. Nors kai nukėlė paminklą stribams, Trakų raj., pagalvojau, kad viltis yra, bet ir vėl reikėjo tvirtos rankos parašyti lemtingą faktą. O kaip šiais laikais vadinami tie, kas už teisibę kovoją?

  • qwerty

   Įdomi mintis-pažiūrėti kaip tiltas atrodė XIX a. Putino gauja kalta, dėl tokios žiaurios karinės psichozės Lietuvoje. Ginčytis dėl to nėra jokio pagrindo. Čia dviejų nuomonių būti negali. Tačiau Putino gaujos veika tokia pat atgrasi bei nepriimtina, kaip ir marginalinių Lietuvos konservatorių.Dažniausiai gyvenime ne blogis kovoja prieš gėrį (ar priešingai), kas būtų kaip ir natūralu, o blogis prieš blogį. Toks pats prieš tokį patį. Tarp jų (dviejų blogių) ir būna pačios nuožmiausios, pačios žiauriausios, bekompromisinės kovos.Hitleris prieš Staliną, paraštinių Lietuvos konservatorių propaganda prieš Putino propagandą, antivioletiniai (kuznecovaitės ir panašus į ją blūdas) prieš violetinius kedofilus (banditinės pakaunės gezo tetų frontas) , etc. Pasekmės-klaikios. Pikčiausia, jog niekuo dėtiems.

 17. Teisutis

  Šiaip jeigu ką, ne visada žaliasis tiltas buvo žalias ir jeigu pažiūrėti 1874 metų tilto nuotraukas, tai ten tų balvonų, nė kvapo nebuvo(čia tiems, kam atrodo, kad prie rusų geriau buvo).
  Kam „paveldas“ tie balvonai, tai siūlyčiau pasikarti ant to paveldo.
  Tik gaila, kad vien žodžiais niekas nesigriauna, o plauti smegenis(kremliaus duona) dėl pasikarimo, neturiu laiko. Nors kai nukėlė paminklą stribams, Trakų raj., pagalvojau, kad viltis yra, bet ir vėl reikėjo tvirtos rankos parašyti lemtingą faktą. O kaip šiais laikais vadinami tie, kas už teisibę kovoją?

 18. Teisutis

  Šiaip jeigu ką, ne visada žaliasis tiltas buvo žalias ir jeigu pažiūrėti 1874 metų tilto nuotraukas, tai ten tų balvonų, nė kvapo nebuvo(čia tiems, kam atrodo, kad prie rusų geriau buvo).
  Kam „paveldas“ tie balvonai, tai siūlyčiau pasikarti ant to paveldo.
  Tik gaila, kad vien žodžiais niekas nesigriauna, o plauti smegenis(kremliaus duona) dėl pasikarimo, neturiu laiko. Nors kai nukėlė paminklą stribams, Trakų raj., pagalvojau, kad viltis yra, bet ir vėl reikėjo tvirtos rankos parašyti lemtingą faktą. O kaip šiais laikais vadinami tie, kas už teisibę kovoją?

 19. Teisutis

  Šiaip jeigu ką, ne visada žaliasis tiltas buvo žalias ir jeigu pažiūrėti 1874 metų tilto nuotraukas, tai ten tų balvonų, nė kvapo nebuvo(čia tiems, kam atrodo, kad prie rusų geriau buvo).
  Kam „paveldas“ tie balvonai, tai siūlyčiau pasikarti ant to paveldo.
  Tik gaila, kad vien žodžiais niekas nesigriauna, o plauti smegenis(kremliaus duona) dėl pasikarimo, neturiu laiko. Nors kai nukėlė paminklą stribams, Trakų raj., pagalvojau, kad viltis yra, bet ir vėl reikėjo tvirtos rankos parašyti lemtingą faktą. O kaip šiais laikais vadinami tie, kas už teisibę kovoją?

 20. Adv. Tomas

  Atkreipkite dėmesį – “ dėmesio paskristymo neteisybės“.

  Džiaugiuosi , kad autorius grįžo iš atostogų, vienokiai užsibuvo ilgokai.

 21. Airidas Kirlickas

  Tai tiek Uzkalnis,tiek Darguzaite,ilgą laiką praleido Anglijoje.
  Manau,jog ten tarp jų perbego juoda katė,kaip kokiame Londone taip vadinamųjų city bankerių meetinge,susikirto nuomonės,kaip reikia rūpintis Anglijoje gyvenancių Lietuvių reikalais,nes pries tai sių savimylų būreliui vadovavo toksai Daubaras .
  Gal kažkas iki 2004 uju,ir būtų iseję,nes tų Lietuvių nebuvo tiek daug,o po 2004 uju,jų privažiavo arti pusė milijono,na o Uzkalnis matomai susiėdė su Dargužaite panašiai kaip,kažkada Ramanauskas su Raču
  Siaip,Darguzaitė nėra kažkas special,-baigė mokslus,bet vien tai kad nėjo aukstyn,o ir galimybių tam nebuvo,nes aukštyn į private equaty funds,gali tik žydų kilmės menedžeriai ,

  As norėčiau pamatyti Užkalnio apsilankymą,Kaune ,Raudondvario Plente pries Iki parduotuvę ,nuo Kauno centro pusės yra tokia užeiga baras .
  Tai ,kai nueini į ją,ir paklausi,apie kokį patiekalą,iš ko jis susideda,tai padavėja kokiu gal 50 m boba susiraukia,ir arba aprėks,arba iš vis nešnekės po nueis į virtuvę.
  Užteks paklaust apie kokį patiekalą,ir skandalas garantuotas ,o dar geriau pasiimti filmavimo kamerą.
  O Kaune yra dar dvi parduotuvės,tai Aukštuosiuose sanciuose salia respublikinės ligoninės,parduotuvėlėje niekada nerasi saltos kokakolos,nors ji padeta saldytuve,taciau pardavejos man pasake jog joms buvo pasakyta,laikyti saldytuvą isjungtą,kad taupyt elektros energiją.o saldytuvas tai duotas coca colos
  antra tokia parduotuvė yra gelezinio vilko gatvės pabaigoje,kairėj pusėj,laiptukais i virsų.Ten irgi isjungia coca colos saldytuvus,nes taip taupo elektros energiją
  įdomu,ar suzinojus distributorams jie visa taip ir paliktų?
  Nėra nieko slyksciau kaip silta cola is skardines

  • Dargužaitės nesu sutikęs nei Anglijoje, nei kur nors kitur. Visuomeninėje lietuvių veikloje niekada nedalyvavau, nors apie Jūsų minimą Daubarą esu girdėjęs ne kartą.

 22. KRISTE

  Naikinti ir tik naikinti. Rusijoje paklausiau vietinių, kodėl jiems OK, kad Raud aikštėje vaikštinėja Stalinu persirengę aktoriai. Tai atsakymas pribloškė: o kodėl pas jus vaikštinėja gėjai? Kodėl viena laisvė yra blogai, kita – gerai. Pirmą kartą ir aš viešai drįstu pavadinti – jie tikrai DEBILAI. Su tokiais demagogikais – ir visa jų šalimi – mums jau seniai nepakeliui ir visas jų liekanas reikia nakinti. Istorijos tuo, aišku, nepakeisim, bet bent jau apsivalysime kažkaip dvasiškai ir morališkai.

 23. Austin Stoneman

  Kai ateidavo pavėlavęs Radvila Juodasis, tai valdovas atsistodavo, su juo pasisveikindavo…

 24. qwerty

  Jau gal paskutį kartą jums pasakysiu, komentatoriai: Jūsų komentarai, esą Andrius yra arogantiškas, kvailas, durnas, kaip ir skubantys pagalbon rašymo klaidų tekste pastebėjimai (atkreipkite dėmesį – ” dėmesio paskristymo neteisybės”), ar priešingai, jūsų mužikiškai egzaltuotos pagyros: „-Ale, tai bent – koks puikus tekstas!“, kaip ir pasidžiaugimai, „kad turim tamstą Užkalnį, kuris likęs bene vienintėlis sveiko proto žurnalistas“, kaip ir galimai nuoširdūs, tačiau iki užkrušimo primityvūs „…linkiu sveikatos ir stiprybės“, etc, yra šūdas. Kaip šūdas yra ir trumpi A.U. atsakymai-pyrstelėjimai į tokius komentarus. Vertybė yra viena-Andriaus tekstai.

  • Adv. Tomas

   A jobtvaimat , a kodel paskutiny, pavarykit dar gerbiamasai! Nes labai liudna bus.

   • qwerty

    Todėl, kad paskutinĮ

    • qwerty

     Kaip ir todėl, kad beraštis bando atkreipti dėmesį į ” dėmesio paskristymo neteisybės”…

     • Ambušiūra

      Gal palenktyniaukit, kuris slidžiau ir giliau sulįsit gerbiamam žurnalistui, eseistui, rašytojui, gurmanui ir žąsų žinovui į užpakalį?
      Čia tokių netrūksta! Bet qwerty tai kažkokiu ypatingu vazelinu pasitepęs :DDDDDDDDDD

     • qwerty

      Regina, ne Užkalniu, o jo tekstams.

 25. aš tai būčiau už tai, kad visus Žaliojo tilto balvonų gynėjus irgi uždaryt į Grūtą kokiam narve ir rodyt už atskirą mokestį, už kurį ir būtų šeriami kokia perlovke tuose stačiakampiuose negiliuose bliūdeliuose.

 26. Snei

  Aš tai žiūriu Ukrainoje vykstantį „leninopadą“ ir vis galvoju, o kažin tvirtai tie balvonai priklijuoti…

  • ibrahim

   jei sienu peckiotojai nebaudziami smagiai dirba savo darba, tai gal atsiras ir saviveiklininku -balvonu grioveju, kurie nebus labai tampomi po teismus. palaikyciau tokia pilietine akcija. trotilo tam nereiketu.

 27. lekiaukiaule

  vienu sakiniu: atėjo Užkalnis visiems laikams.
  Visų šalių pavidolei, … !

 28. vic

  Ne,nu siaip tai Uzkalnis fain, such entertainment ir pan. Ypac buvo geras sviezio oro gusis pries 2 metus , visu tu balzganu kuklumo,murmejimo,netasakymo,neuztikrintumo pamazgelese.
  Bet, nu, bliamba, dabar tai raganu medziokle prasidejo kazkokia. Nesu tikra tik ar del jo paties ar del juo aklai sekanciu ir kiekviena zodi kaip gospel’a , mirtinai rimtai, priimanciu durniu,kurie nei savo galvos nei kritinio mastymo apraisku neturi. Kazkaip nejauku,nes ore lyg tvyro besiartinantis R.Kazlo sindromas,kuri kadaise autorius taikliai identifilavo ir i vieta pastate. O dabar paziurekit… kazkokias peticijas remia, mieste daryt „tvarka“ pasisoves … hmm

  P.S. nu o jei jau raganu medziokle ir turiu ispazint savo pozicija del tu nelemtu skulpturu, tai as buciau uz ju atidavima talentingiem menininkam, kad jas paliktu vietoj,bet panaudotu kaip zaliava naujam kuriniui, ready-made principu, kazka gal Fluxus stilistikoj, ko pasekoje jos pakeistu konteksta ir reiksme ir manifestuotu pasikeitusius laikus bei poziuri. Beje, Fluxus butu cia labai vietoj, nes tai buvo legalus ,nepakaltinamas protestas pries sovietini (tarp visu kitu sistemu ) absurda . Google Fluxus manifestas. Vienas Fluxus performanso pavyzdziu: Maciunas su kolega ateidavo i koki gerbiama tu laiku restorana su smokingais,uzsisakydavo stikline vandens,isgerdavo,pasokdavo kartu 3 kartus i ora,nusilenkdavo vienas kitam ir ramiai lyg niekur nieko iseidavo.Palike pribloksta minia.
  Taip pat (!) butu puiki vieta ir proga pagerbti J. Maciuna , kuris yra vienintelis lietuvis – XX a. tarptautines meno krypties pradininkas. ir taip,taip, as zinau apie „Maciuno vardo“ tilteli prie Dailioskes, ( kuris yra pfff… )bet tai cia ne tas pats. O va sitas tai butu „o!“

 29. meme

  Dėl skulptūrų sutinku, tačiau ..

  Man vienam tokia vizija šmėžuoja, kad Užkalnis su šituo š drapstymu pavirs lygiai tokiu pat atstumtuoju atleistuoju ir t.t bambekliu, kaip Račas? Ne šiaip taip galvoju, tiesiog su kiekvienu straipsniu vis daugiau žmonių maišymo su žemėm, vis daugiau pagyrų ir dar nežinia ko. Aš turbūt vienas iš nedaugelio, kuriam maloniau klausyt Užkalnį, nei skaityt. Autoriau, pakomentuosi?

  • qwerty

   meme, esate Užkalnio bendraamžis. Jums pasisekė. Mėgaukitės. Lietuviai yra nelabai talentingi. Jų nedaug. Jie yra vartotojai. Ne kūrėjai. Jei ir sukuria kažką, tai tik iš maisto (sūris, varškė, sviestas, etc). Gal dar kokį eilėraštį. Bet ir tai tik jiem patiems svarbų. Mužikišką. J.Marcinkevičius ir panašūs… S.Neris-reta išimtis. Kaip reta išimtis šių dienų autorius Andrius Užkalnis. Jo tekstai-tai stand up tarptautinė klasika lietuvių kalba. Tokio lygio Lietuva dar neturėjo.

 30. meme

  dar šis tas –

  Kai man graudu/juokinga žiūrėt į komentatorius, kurie bando Užkalnio stilių išlaužt. Žmonės, neapsimetinėkit tuo, kuo neesast.

 31. vic

  lekiaukiaule, tiket raganom – viduramziu siauro proto ir paranojos apraiska.

  del visu tu rusu reikalu, tai taip, manau,kad valstybiniu mastu tai rusofobija neegzistuoja, nes tai ne fobija , o normali savisauga ir realizmas, kai kiti patalogiskai „naivus “ ar tokiais apsimetantys bleba,kad gresmiu nera.
  BET! Tai kas vyksta del situ skulpturu nuvertimo, butent siuo metu, tai eeei… visai ne tas pats. Kritinio mastymo, bliamba! Nepadarykim is saves parodijos ir taip nenumenkinkim svarbiu dalyku esmes. # beisterijos

  • lekiaukiaule

   jei raganų nėra, tai nieko ir nesumedžiosim. win win.

 32. vic

  Ne nu, bet rimtai, davai uz Fluxus skulpturu perdaryma!Ir palikima vietoj perdarytu. Pliusai tame, kad po to, tie, kurie dabar taip troksta jas islaikyt ir jos jom sirdi glosto, butu patys pirmi,kurie nuretu jas nukelt. Ir nebeliktu jokiu teisetu ju argumentu, ir kame saknys pas ka ir del kokiu tikslu butu aisku kaip prozektoriu sviesoj.Tiem, nedoru,rausvu ketinimu, tai butu amzinas sasas ir priminimas apie ju pralaimejima.
  Argumentas,kad „sugadino mena“ (ismete) butu niekinis, nes butu remeikas ( tik,zinoma pakeiciant konteksta ir prasme i siu laiku) ir menas liktu ir dar koks progresyvus. Kartu sandura, progresyvus,drasus poziuris i savo istorija – opa. Argumentas del istorijos naikinimo – niekinis, nes nieko nenaikinam, kaip tik drasiai ir su isimtine stiprybe ir budami aukstai pakelta galva virs traumos, dealinam su praeitim.
  Paminklus verte daug kur, is sovietiniu laiku ir ne tik, taip,kad tame nei nieko naujo, nei originalaus, o cia butu, „o!kazkas naujo,stipraus“. Manyciau turetu potencialo patekti i art & culture vadovelius,but kokiu nors isskirtiniu pavyzdziu,zyma.Nei rusai,nei vakaru kairuoliai neturetu prie ko kibt.Juolab,kad, jei versti,tai versti reikejo is karto po Nepriklausomybes atgavimo. Uzsiliko,tai dabar del politiniu motyvu verst yra nesamone ir dar ir pavojinga siuo metu, nes butume tie vadinami “ naudingi durniai“ ir nuvertimas labai puikiai sueitu kaip iliustracija,kaip pas mus vargsus „rusus skriaudzia“ ir visokius senolius, „knygas degina“ „naciai“. Garantuoju ir galeciau lazintis is kokios net kuno dalies, kad nukelimo diena arba pries, ten butu sauja „ginanciu mena ir istorine atminti“, butu demonstracija,gal net prisirakinimas, dainos,skanduotes. Butu naiviu, idealistisku studentu,butu „paprastu “ pagyvenusiu Olgu, ir net Angeliu, butu zinoma penCininku. Butu „grazu ir nekalta“ ir butu atsakingu instituciju inicijuotas isvaikymas, gal net jegos panaudojimas, o tada asaros ir raudos, -na va, o dabar priejom prie idomiausios dalies: butu viso to fotkes, video,reportazai, “ nuskriaustu gyneju“ pasakojimai . Viskas tobula.Ant lekstutes Kremliui.Tik uzdek tinkama antraste ir aukso puodas be , praktiskai, jokiu pastangu. Pasirinkimo ivairove net: „skriaudziami paprasti zmones“, „naikinamas nekaltas,niekam netrukdantis rusu palikimas“, “ brutali valdzia griauna, nors zmones maldauja palikti“, „jega isvaikyta taiki demonstracija.Kuo tai skiriasi nuo Maidano“,“teroras! kas toliau? saudys rusus?“, „paprasti Lietuvos zmones ilgisi SSRS, bet Lietuvos valdzia juos laiko savo gniauztuose“ – nu ka, tai Rusijai pretekstas gelbeti laisve „skriaudziamus“ rusus ir net lietuvius geresnis nei reikia ir vos ne geda tokiu puikiu dalyku nepasinaudot. Cia jum ne tas lygis,kad koks tai uzsienietis kazka gali pamanyt, cia ne suns kakas. Cia tai jo. Ir dar paciu naiviom rankom sukurpta, nes negalejom palaukt ir tu „traumu gydytis “ veliau, tyliai ramiai. Vertejai,vertejai, ar jus mastot, bl*t?!

 33. op

  Balvonus nugriauti, baltijos kelio nereikia, paradu nebus. kas ne su mumis tas pries mus. ir t.t.

 34. ibrahim

  Man gaila jusu kuno dalies, tikiuosi, amputavimui pasirinktumete kokia nelabai svarbia. Jei vadovautumes tamstos mastymu, tai ir leninas su visais dzerzinskiais-mickeviciaiskapsukais- angarieciais ir visu kitu sovietiniu brudu uztikrintai stuksotu savo vietose. Ir gatves vadintusi kaip priklauso: marsalo krylovo, generolo obuchovo ir pan. kad tik neuzrustintume maskvos ir vietiniu atsilupeliu. Niekas nesako, kad reikia suruosti dideles iskilmes, sukviest minias ir iskilmingai verst balvonus skambant tautinei giesmei. Siuksles vezamos, kanalizacija valoma ir sunu sudai renkami ramiai, tyliai, paprastai neatkreipiant durniu demesio. Tarkim, nakti tilta nubalvonina kokios komunalines tarnybos ir nieko. ne visi ir pastebetu. o tuscia vieta ilgai nebuna.

 35. qwerty

  Šiandien perskaičiau, kad Putinas pateikė taikos Ukrainoje planą!!! Kaip jums toks oksimoronas-Putino taikos planas?)

 36. Whosoever

  Nesuprantu kaip tos bydloskulptūros nebuvo išpirdolintos naxui Nepriklausomybės pradžioje, pačiame atgautos laisvės įkarštyje. Kas ten jų bydloegzistavimą gynė ir apgynė ? Gal koks LDDP? Apšvieskit…

 37. ok

  Žiauriai geras straipsnis, tai gerai ir taikliai parašyta, visai kaip desertas prie kavos 🙂

 38. Kritikas

  „Yra visuomenės dalis, kuri yra per kvaila, kad galėtų galvoti savarankiškai, todėl jiems reikia, kad nurodytų kas nors protingesnis ar įtaigesnis“.

  Aristokratija vs. ochlokratija. Užkalnis yra vienintelis rašytojas-aristokratas lietuvių kalba viešojoje erdvėje. Pagarba.

  Dar taikli mintis: „jei jūs išgirstate iš manęs, kad aš jums neleidžiu kalbėt, ir puolate aiškintis, kaip čia taip ir kodėl aš jums uždraudžiau, tai reiškia, kad tikrai jums neleista kalbėt.“ ir „tie, kas kalbėti ir reikšti nuomones gali, nelaukia leidimo ir nereaguoja į mano draudimus“.

  Kaip ne kartą ištrintų šiame bloge trumpų komentarų autorius, pritariu. Gal kam paradoksalu, kad Užkalnis netrina durnų komentarų, o trina tuos, kurie yra teisingi (ypač jeigu jie jį diskredituoja), bet viskas nuoseklu – kodėl blogo savininkas turėtų palikti nepatogias nuomones ant savo sienos, o patogias – trinti ? Nuomonės reiškimo laisvė apima ir laisvę trinti nepatogias kitų nuomones, jei yra techninė galimybė.

 39. kosmosumas

  Čia dar vienas pavyzdys apie nekaltą neoeurokomunizmą ir nekaltas žaliojo tilto skulptūras:)

  https://www.facebook.com/pages/Marksistailt/138078652949629

  postai paskyros dešinėje apie konfliktą Ukrainoje rodo kieno užsakymu dirba visas šitas nekaltuju nuomones turetoju ir zodzio laisves puoseletoju zbrodas.

 40. rx

  O jei vaivorykštės spalvomis nudažius? Gal marksistai.lt patys nusiimtų?

Parašykite komentarą