Žvilgsnis į beviltiškų ubagų gyvenimą ir mintis

 

Šiandien mano laikraštis Lietuvos rytas išspausdino pirmame puslapyje (kaip jis tai daro šeštadieniais) pagrindinio runkelių trubadūro ir lėkšto proletarų, liumpenų ir dvasinių kolūkiečių apaštalo Juozo Erlicko savaitinę fekaliją apie tai, kaip kitose šalyse būna baltosios naktys, o pas mus dabar juodos dienos, todėl atsivežkim turistų ir rodykim jas susirinksim daug pinigų ahahahahahaha.

Citatos nepateiksiu iš pagarbos Protokolų skaitytojams, nes jau vakar buvo publikacija apie Giedrą Radvilavičiūtę, tai jau nuo to kai kuriems skaitytojams ligi šiandien yra bloga, todėl reikia šeštadienį gal ir pagailėt žmonių čiutački.

Neturiu pretenzijų savo gimtajam laikraščiui dėl Juozo Erlicko publikavimo: jis skaitytojui duoda tai, ko skaitytojas nori, tai tegul ir toliau. Aš juk pagaliau kažkada ir pats buvau leidžiamas toje pačioje leidykloje „Baltos lankos“ su Kristina Sabaliauskaite, ir į tą patį Stilių rašiau su ja, ir nieko tokio man neatsitiko, nesijaučiau nešvarus ar kažką.

Skaitytojai Juozą Erlicką mėgsta ir knee-slappina perskaitę tuos mielus baudžiauninkų humoro pūlius, tai tegul, visko nepakeisi. Aš čia ne apie tai.

Taigi va, kai po Erlicko dozės jau atrodė, kad nebebus ryškiau atspindėtas nuodrožų gyvenimas, mano dėmesys buvo atkreiptas štai į ką.

Vienas jaunuolis, kuris yra (ir todėl jis buvo pastebėtas) konservatyvių pažiūrų, pradėjo dirbti Valstybinėje geležinkelių inspekcijoje prie Susisiekimo ministerijos. Jaunuolio vardas yra Adomas Bužinskas ir jis nedarė paslapties iš savo karjeros, todėl čia nieko neatskleisiu.

Adomo gyvenimo faktą ir atatinkamą Facebook įrašą pastebėjo garsiausias Lietuvos skundikas*, aptarnaujantis Rusijos apmokamus kenkėjiškus renginius Vilniuje, ir paviešino palaimingą skelbimą, kuriame reiškia piktdžiugą, kad jaunuolis „stuksens bėgius“ – suprask, kas belieka durniems konservams (ir dar Jezuitų gimnazijos auklėtiniams, kurių labai nekenčia kairieji, nes Jezuitų gimnazija išaugina itin daug jaunuomenės, kuri paskui ne pirštu ir ne rubliu penima nori būti). Bet istorija yra ne apie tai.

Istorija (ir moralas) yra apie tai, kad susirinkę generuoti kanalizacinio srauto komentatoriai prie šio įrašo nesuprato savo pagirioto mokytojo žinutės ir puolė vienas per kitą reikšti pasipiktinimą, kad oi ne be pažinčių gavo tokią šiltą vietą.

Darbo vieta, kurią jaunuolis turės savo CV kaip vieną iš laiptelių, nuo kurio eis toliau ir kitur, ir kuri yra, na, kaip aš įsivaizduoju, normali ir ne itin žymi darbo vieta valstybės tarnyboje (vyresnysis specialistas), yra įsivaizduojama prarūgusių idiotų, bedarbių, alkoholikų ir nevykėlių kaip svajonių postas, kurį tikriausiai tik per blatą ir galima gauti. Jie jau mato ir rezga sąmokslus, kaip privelegijuoti vaikučiai gauna labai gerus darbelius.

Jiems ir Vytauto Landsbergio anūko Gabrieliaus darbas Strasbūre, Europarlamente, atrodo kaip korupcijos pasiekimas, nes EP nario darbas jiems yra beyond visų svajonių – jie net nežinotų, kaip išleisti tokius pinigus, nes yra vargšai iki paskutinės savo ląstelės.

Jie visi, negavę darbų per durnumą ir netikimą niekam, arba išmesti iš darbo kokioje privačioje bendrovėje dėl netinkamumo, paskui vaikšto ir šneka, kad „darbo vietos / vietelės yra tik saviems“.

Tada yra suprantamas jų nuoširdus (nes tvarus) netikėjimas, kad Užkalnis galėjo pats išeiti iš BBC, nes tiems nuopisoms ir gyvenimo šiukšlėms (o ten ir taip komentuoja būtent tokie – supuvę kaip bulvės, ir iš vidaus, ir iš išorės, nelaimingi Darbo Partijos ir T&T rinkėjai, arba dar vienas kitas violetinis urodas) garantuota darbo vietelė ir dar su, oumaigad, £48,000 atlyginimu per metus plius benefits, tai yra ou mai gad** – niekas juk savo noru tokio negali mesti.

Panašiai jie, tie išsigimėliai, absoliučiai įsitikinę, kad mane restoranai maitina nemokamai. Mėgstu, tiesą pasakius, parašyti jiems apie vakarienę už 500 Lt, nes tiek tie aukos niekada nėra už meal’ą mokėję – ever. Aš turiu svajonę apie juos, kaip jie dūsta skaitydami, kaip jiems būna sugadinta likusi diena. Jų kančios matosi iš jų komentarų, ir mane jos džiugina, nes aš linkiu jiems blogo.

Panašiai, kaip ir tiems, kas perskaitė apie jaunuolio Adomo Bužinsko naują darbą su tikriausiai (aš nežinau) atlyginimu gal 2500 Lt, o gal ir mažiau, ir dabar tamposi konvulsijose, siusdami, kad kažkam taip gyvenime taip nerealiai pasisekė.

* Siekiant nepilnamečių apsaugos nuo amoralaus poveikio, šio asmens tapatybė nėra atskleidžiama.

** Šių laikų pinigais tai būtų jau apie kokie £53,000 – o kur dar kelionės ir komandiruotės, huh, o dar septynios savaitės atostogų per metus, nes labai didelis stažas? Dabar jūs žinote.

22 Komentarai

 1. čia tikra nuotrauka? yra tokios paskirties įstaiga su tokiu užvadinimu?

 2. masiliauskas

  Andraika, affirmative. Telšiuose, nuoroda ir fotografija čionais: http://100dienu.blogspot.com/2014/08/telsiai-beveik-kaip-gulbe-is-bjauriojo.html

  • mda. taip žostkai dar nemačiau. įdomu būtų savininkės veidą pamatyt. šmaikštašiknės su savo lotuliukais turėtų užsiimt ritualinėm savižudybėm, kad per ten pasilaidot. net koks skirtumas, kokie ten tų geležinkeliečių atlyginimai 🙂

   • Gruodis

    Gaila, kad žodelis „šmaištašiknės“ jau toks vissai nebe šmaikštus, veikiau nuvalkiotu šablonu patapo.

  • Lekiau Kiaule

   alaus baras „Ramybė“ šalia miestelio kapiniu.

 3. Greta

  Straipsnis kaip visada – taiklus. Tik va klausimas, kuo Kristina Sabaliauskaitė užkliuvo (nesu fanė jos, šiaip įdomu)?

  • Ji ne užkliuvo, o tiesiog yra nepriimtina kaip asmenybė, be papildomų paaiškinimų „o tai ką padarė“.

   Ji yra vienas iš tokių žmonių, su kuriais į vieną lauką šikt neičiau – tačiau teko net toje pačioje leidykloje knygas leisti ir toje pačioje žiniasklaidos grupėje rašyti. Kas nėra smagu.

 4. Bet as vis stebiuosi Andrium, beribis talentas pas zmogu, jau kai pila tai iki kaulu ciuuulpu, lasteliu ir molekuliu 🙂 take no prisoners!!!

 5. Yra. Telšiuose

 6. Tomas

  Man tai idomu ar Andrius gatve eidamas nebijo buti apspjautas 🙂

  • etasputnik

   Tai jis turbūt nevaikšto po Naujininkų daugiaubučių balkonais.

 7. Toffee

  Nepaisant to, kad su Sabaliauskaite kartu šikt neitumėt.. kaip jums jos trilogija? ar skaitėt ir ar patiko?

  • Pijavka

   Ar dar Tamstai neaiškiai kas nors pasakyta?
   Jeigu šikt kartu neitum, tai ir trilogija verta tik šikpopieriaus,….na, kad ir pagerinto, iš trijų sluoksnių….

  • Skaičiau dvi iš trijų ir nematau reikalo aptarinėti, nes per daug būtų garbės ir dėmesio, dar pasikeltų.

   • Toffee

    Na.. bent davėt suprast, kad gal ir visai nieko

 8. Anonimė

  Užkalni, tu esi mldc. Vartai ir šaipaisi iš lietuviu kultūros ir mentaliteto, kuriuo visai nėra kuo didžiuotis. High 5. Mat mūsiškiai rodos mėgaujasi būdami išnaudojami ir kentėdami, ir verčiau sugaiš pusdienį skundžiantis koks blogas gyvenimas nei pakrutindami šikna, kad tai pakeist. Ir jiem atrodo, kad sėkmingiem žmonėm „kažkas iš aukščiau padėjo“. Noris bėgt laukais rėkiant. Iš čia.

 9. Iggy Pop

  53k dabartiniais pinigais? Taigi čia viso labo £3,156.77 per mėnesį (2014/2015)! Tai štukė būstui, štukė maistui, štukė vaikams (autorius, kaip suprantu, turi 2), o už ką tada gyvent??? Nors 7 savaitės atostogų (dalinai) taiso padėtį 🙂

  • Ačiū už atjautą, bet mano tai buvo ne vienintelės pajamos, ir mano šeimoje dirbo abu nariai.

   • mustangas

    Vienas treideris pas mus mėgdavo sakyti: „jei darbas pradeda trukdyti pomėgiams – mesk darbą“.

    Po kiek laiko žmogus nusipirko vynuogyną Niujorko šiaurėje. Dabar spaudžia vyną(ice vine tikrai geras) ir augina arklius.

    Svarbiausia gyvenime kad kalbos nesiskirtų nuo darbų.

 10. tauskas

  Gerb. Andriau,
  ačiū, kad atskleidėte savo pajamas emigracijoje. Tačiau liko neatsakytas klausimas – kiek ir iš ko uždirbate šiandien?

  • Jūs turbūt juokaujate, jei rimtai tikitės, kad tai aptarinėsiu su skaitytojais.

   Be to, atskleidžiau ne pajamas, o uždarbį BBC. Tai nebuvo mano vienintelis pajamų šaltinis.

 11. edma

  Mes, skaititojai, ir taip zinom tavo atliginima. Po 100 litu tau duoda ristoranai uz viena zasi, o uz pikta straipsni lietuvos rite gauni 800 litu, taigi sukalkuliavus per menesi uzdirbi apie 1800 litu plius pavalgai uz dika.

Parašykite komentarą