Kaip ir kodėl Zuokas laimi. Ir laimės vėl

Dalykai atsitinka, kol tu kalbi apie tai, kas turėtų ar galėtų atsitikti. (Nuotrauka iš internetų)

Jei manote, kad tai bus agitacija už Zuoką, skaitykite toliau, nes tai nebus agitacija už Zuoką (kaip ir niekada nebuvo).

Jei bijote, kad po šito teksto pakeisite pasirinkimus prie balsadėžių, skaitykite toliau, nes nepakeisite.

Tačiau galite skaityti toliau ir gal daug ką pamatysite truputį kitaip.

Mane inspiravo mano draugas Liudvikas Andriulis, PBUH*, kuris atraitė savo draugams nuostabaus imlumo tekstą, kurį aš čia laisvai ir pacituosiu, kur principe yra about viskas, ką turiu jums pasakyti (bet dar ir pridėsiu savo sūdytų agurčikų, taip kad read on).

Andriulis says:

„Aš tik dar ir dar kartą sakau – nesimokyti iš Zuoko yra klaida. Rinkimai, ypač tiesioginiai, yra emocinis marketingas, kaip dažnai sakau – labiau emocinis, nei paslaugų pardavimai, o paslaugų marketingas yra garsus emociškumu ir neracionaliais pirkimais.

Todėl Vilnius sunkiai rinks vien racionalumą, pilką buhalteriškumą – reikia ir dabitiškumo, grožio, debesų ir svajonių. Vilnius yra sostinė, neišvengiamai čia yra daug elitizmo, daug noro pasirodyti, daug siekiamybės ir tuštybės.

Miestiečiai, kaip ir žmonės, važiuojantys į miestą yra aspiraciniai – jei tau užtenka to, ką turi, ir tą, ką turi, nori geriau pasitvarkyti, tai gražiai pasisodini tujų prie namo Kupišky.

Miesto žmonės turi svajonių, tad marketingo kalba kalbant – sostinės meras, kaip produktas, yra aspiracinis – tokiu aš noriu būti, to siekiu, toks būsiu. Liberalios ir dešiniosios jėgos turi savyje rasti to aspiracinio elemento.

Man keista, kad niekas iki šiol nesupranta, kad didžiausia Zuoko jėga ir buvo tai, kad jis rado kelią į žmonių aspiracijas, į jų svajones matyti Vilnių kaip Niujorką, bent jau lyginant su Minsku. Transparentus biudžeto surinkimas kovoje su svajonėmis būti dideliu gražiu miestu neturi jokių šansų.“

Ir čia yra vienas iš tų kartų, kaip Rt Hon Andriulis įkala taip, kad vienu smūgiu cviekas yra sienoje, iki pat galvutės** įkaltas.

NIEKAS, IŠSKYRUS ZUOKĄ, NELAIMĖS RINKIMŲ,
KOL NESUPRAS, KAIP ZUOKAS LAIMI RINKIMUS

Jie galvoja, kad supranta. Tačiau net tie, kas supranta, bjaurisi tuo, kad taip yra.

Pajamkim paprastą frazę apie Artūrą Zuoką, kuri yra dažnai sakoma, ir iš kurios tyčiojasi daugelis, kurie save laiko deeper than most. Net ir daugelis tų, kurie buvo ir yra mano dear draugai, bičiuliai ir kolegos.

„Vagia, bet užtat miestui daug gero daro.“

Iš šią frazę badoma pirštais, kaip į amoralios ir ciniškos vertybių sistemos apraišką; ji yra demonizuojama, kaip netinkanti bet kam su dviem smegenų vingiais ir su moralinio stuburo užuomazga. Pasakyk taip, ir išsivėps net tie, kas anksčiau tave gerbė snobiškuose intelektualų ratuose.

Tačiau didžiulė dalis miesto žmonių būtent taip ir galvoja, ir jie nepradės galvoti kitaip ir balsuoti kitaip, nes kažkas jiems pasakys, kad „tu taip galvoji, bet taip galvoti yra trumaregiška, argi nematai„.

Ir tada praeis rinkimai, ir kiti kandidatai vėl skųsis, kad rinkėjai iki jų šviesių idėjų nėra priaugę.

Nes Zuokas kalba ir dirba rinkėjams tokiems, kokie jie yra, o jūs daužote orą lazdomis, bandydami kalbėti tam rinkėjui, kuris jūs norėtumėt, kad būtų. Bet išgalvoti rinkėjai neateina į rinkimus ir nemėto biuletenių į balsadėžes.

Į rinkimus ateina rinkėjai, kurie nori oranžinių dviračių, daug švenčių mieste, Kaziuko mugės, švarių taksi, išgrįstų gatvių ir netgi savų avialinijų, ir jiems yra poxui, kokiais būdais tai pasiekiama, kokios yra rangovų, subrangovų, subsubrangovų ir kitų tarpusavio kontraktavimo schemos, kiek kas iš to uždirba irgi yra poxui, ir kaip kokie rūmai ar pastatai ar buvusios kazarmos yra įkeičiamos, perduodamos, parceliuojamos ar kitaip stumdomos, nes rinkėjas, kuris ateina į rinkimus, nori rezultato, ir Zuokas jiems tą rezultatą duoda.

Ir taip, daugumai yra px miesto skola, nes o kas neturi skolų? Gyvename dabar. Banko sąskaitos į grabą nenusineši.

Aš, tiesą sakant, net pats netikėjau, kad jis deliverins miestui savo avialinijas, bet deliverino. Ir man tas labai patiko, nes aš esu tipiškas savanaudis, patogumą mėgstantis, ir visai jaučiantis, kur jis gauna gerą dylą – o jei dar aš jaučiu, kad gaunu gerą dylą svetima sąskaita, man dar maloniau.

Daugumas miesto gyventojų yra tokie, kaip aš.

Tik aš apie tai atvirai prisipažįstu, o dešimtys tūkstančių galvoja taip pat, tik apsimeta šlangais, nes turi vaizduoti tyras cielkas, kuriems svarbiau yra skaidrumas, negu geras šiukšlių išvežimas.

Jums svarbiau yra šiukšlių išvežimas, ir todėl daugumas ir nubalsuoja už Artūrą Zuoką every time, nes jeigu jums būtų svarbiau skaidrumas ar optimalios paslaugų kainos, tai jau būtumėt rinkę ką nors kitą. Balsuotumėt už tą, kas siūlo jums kitokias vertybes ir aspiracijas, kurias jūs apsimetat, kad jums rūpi, nes norite atrodyti geriau sau patiems ir aplinkiniams.

Aš esu nemažai kur buvęs, ir matęs miestų komunalinių paslaugų, bet geriau nei Vilniuje nemačiau.

Mano Bernardinų gatvelėje, kur sunku prasibrauti dideliems automobiliams, šiukšliavežiai atvažiuoja kasdien prieš vidurnaktį (nes dieną pernelyg trukdytų eismui), ir aš esu kasdien labai patenkintas, kad taip yra, ir kaip vežamos šiukšlės, ir jeigu tai kainuoja keturis kartus brangiau, nei skaidriausiame pasaulio mieste, tai man nesvarbu.

Aš noriu turėti geriausią šiukšlių išvežimą ir jį turiu. Gyvenimas per trumpas perkrautiems konteineriams.

Viskas, ką daro Zuokas, yra piaras.

Taip, bliat, visiškai teisingai. Nes rinkėjai mieste renkasi svajonę, kaip jums jau išaiškino Dr Andriulis, o ne jūsų supistą buhalteriją „visa tai gali būti pigiau“ ir skaičiavimus, kaip čia galima būtų efektyviau padarius.

TAIP GALVOJU NE AŠ, TAIP GALVOJA RINKĖJAI.
IR RINKĖJAI YRA VIENINTELIAI ŽMONĖS, KURIE SPRENDŽIA:
AR JŪS BŪSIT IŠRINKTI, AR NE.

KAIP LIETUVIAI NETURI KITOS TĖVYNĖS,
TAIP IR JŪS NETURITE KITŲ RINKĖJŲ, NEGU ESAMI.

kai žmogus nori svajonės, tai tikslas pateisina priemones, ir Zuokas tai žino. Jis lanksto taisykles, apeidinėja, nardo, sugalvoja gudriausius variantus, as long as pabaigoje yra tikslas. Eye on the prize. Nes miesto mero rinkimai yra toks sportas, kur niekas negauna prizų už gerus norus, už skaidrumą ar už labiausiai džentelmenišką elgesį.

Miesto mero rinkimai irgi yra ne toks sportas, kur prizus gauna tie, kas geriausiai paaiškina, kodėl jie feilino.

Aš jums tyčia rašau keiksmažodžius, kad parodyčiau, kad jums yra svarbūs emociniai svertai ir raiškos būdas – taip, tai ir yra piaras, durnos jūs galvos. Jūs į tai reaguojate. Matote? Tik kelios raidės – „pigus būdas gauti dėmesio“? Yeah.

Rinkėjas, ypač savivaldos lygyje, yra tamsių ir paprastų instinktų valdomas padaras, ir vienas tamsiausių ir tvariausių instinktų yra pripažinimo ir savivertės užtikrinimo noras, o vilnietis yra svajonių ir sapnų miesto pilietis.

Šitas bitchin’ miestas gimė iš kunigaikščio sapno, ir jį valdys dreamweaveriai

Būtent jie, dreamweaveriai, svajonių audėjai, visais laikais valdė Vilnių ir callino shotus.

Miestas neatsitiktinai augino ir aukštino sąmonės manipuliatorius, šarlatanus, fokusininkus ir story-tellerius. Nuo skolaro Gaono ir net iki ilgamečio Vilniaus mero tarybiniais laikais, Algirdo Vileikio – viskas buvo apie svajones, einančias prieš ekonominę logiką.

Kažkada brolius Nasvyčius ir miesto prekybos vadovus sudirbinėjo dėl jų sukurto restorano Neringa tokiais pačiais žodžiais, kaip ir oro bendrovę Air Lituanica. Neprasminga tiek pinigų išleisti, čia tik ponams ir pasipūtusiems pižonams padarė žaisliuką. Taip ir buvo. Look who’s juokiasi now.

Skųstis, kad Zuokas laimi rinkimus, sėkmingai žaisdamas viešųjų ryšių svertais, yra tolygu skųstis, kad geriau gyvenime prasisuka išvaizdžios moterys (oh kaip neteisinga, kodėl vyrai negalėtų mažiau galvoti savo kotais), ir kad lialių trio, dainuojantys papais, susirenka dideles auditorijas. Kalbėti apie Zuoko teisines problemas yra beprasmiška: jis nebeturi net galiojančio teistumo (nekalbant apie tai, kad „juo domėjosi teisėsauga“ yra niekinis dalykas, už tai nesodina, o štai jei jūs kalbate apie reputaciją, „turi būti nepriekaištinga“, tai rinkėjai jau įrodė: ne neturi).

O jei ir tebeturėtų Zuokas teistumą – rinkėjams tai yra principe poxui. Daugumai jų. Todėl nustokite spausti ant šios knopkės (sakau kitiems kandidatams), jei norite laimėti.

Jei nenorite laimėti, spauskite ir toliau: knopkė neprijungta prie laido, bet jums labai patinka ją mygti. Nuo to geriau pasijusite? Tikriausiai. Padės laimėti? Nepadės, bet jūs patys dabokitės, ko jums labiau reikia gyvenime.

Artūras Zuokas sėkmingai pardavinėja tai, ką perka rinkėjai. Kiti siūlo rinkėjams tai, ko jie retai nori, ir stebisi, kodėl tenka iš turgaus grįžti su neparduotomis prekėmis.

Deja, daugelis kitų kandidatų, kaip jau sakiau, nori, kad pasikeistų rinkėjai, ir kad rinkėjams parūptų tai, ką siūlo jie.

Nuo Zuoko prie Užkalnio

Kalbėdamas apie tai, kaip laimi Artūras Zuokas, aš negaunu iš to pinigų (išskyrus kai gaunu pinigus už peržiūras Protokoluose, kaip ir už kiekvieną straipsnį), tačiau gaunu vieną didelį malonumą.

Aš matau Artūro Zuoko metoduose daug savęs, nors mes dirbame visiškai skirtingose rinkose ir srityse.

Vis besirandantis žalias jaunimas su didelėmis intelektinėmis aspiracijomis ir nelabai didele auditorija turi pirmojo kurso pratybas: dekonstruoti Užkalnio rašymus ir parodyti visiems, kaip paprastai, negudriai ir ciniškai Užkalnis susirenka dėmesį. Pasižiūrėję, kaip aš straipsniais spaudau emocinius mygtukus, kaip mano žodyno pasirinkimas, temų ratas, bendravimas su auditorija šaudo į vis kitokias auditorijos grupes, jie džiaugiasi lyg durnius, geležėlę radęs, ir sukala didelę Piktojo Proto Kritiką, kuri visa vienoda.

Ten always parašoma, kad „provokuoja“, paskui apie tai, kad glumina nelogiškumu ir nenuoseklumu, kad sulaužo taisykles, ir galiausiai pasiguodžia, kad „ilgai nesitęs“, nes visa tai nusibos.

Kiek man tęsis, tai aš gerai žinau, bet čia ne apie mane. Čia apie Artūrą Zuoką.

Širdžiai neįsakysi

Artūras Zuokas laimi rinkimus, nes moka susirinkti rinkėjų meilę, o meilei nesvarbu priemonės ir antriniai faktoriai.

Moterys myli vyrus ne už gerą elgesį mokykloje, ne už tai, kad tvarkingai pasikabina švarką ir net ne už tai, kad geria visad saikingai ir būtų: visuotiniam nustebimui, kuris tęsiasi tūkstančius metų, moterys myli ir banditus, kalinius, vienakojus, sukčius, alkoholikus, bedarbius, plevėsas ir dar labai daug ką. Ne už tai, už kažką kitą, bet myli tuos, kas kažką kito gali pasiūlyti.

Vyrai myli moteris irgi ne už gražų mezgimą ir ne už tai, kad jo išrinktoji gražiai prižiūri močiutės kapą, nors, žinoma, tie dalykai savaip svarbūs.

Kol kiti kandidatai nesupras, kad Vilniaus mero rinkimai yra ne job interview paduodant pareiškimą darbintis į Europos Komisiją, ir kad tai yra meilės, sužavėjimo ir neracionalių aspiracijų biznis, tol dabartiniam merui konkurentų nebus.

* peace be upon him, kaip sako mūsų draugai Palestinoje ir Irane.

** Yeah. Think what you like, iškrypėliai.

 

32 Komentarai

 1. Vova

  Soo true! Ir aš už jį balsuosiu! Nes man px, pavagia jis ką ar nepavagia, bet kad jis žino ką daro ie rai daro gerai, yra teisybė.

 2. antakalniai

  Pritariu, bet butu idomu antra dali paskaityk, apie Zuoko kandidatavima i prezidentus..

  • O ten jau visai kitokia mechanika, nes lūkesčiai kiti.

   • ZXS

    Būtent, nes prezidentūroje mums jau reikia mūsų kiemo vado su juodu diržu, kad keltų saugumo jausmą.

 3. Stefa

  Prisimenu kaip vieną ankstų pavasario rytą lėtai ėjau palei katedrą gurkšnodama sau kavą. Graži ta katedros aikštė rytais. Prieinu valdovų rūmų kampą. Atsidaro staiga vartai ir iš prieblandos išneria Zuokas ant riedžio. Paskutinio mados šauksmo kostiumu, akiniais nuo saulės, toks visas pasitikintis savimi, atrodo, nuo žemės pakilęs skrieja. ‘Valdovas nuvažiavo’ – pagalvojau. Tai ar čia ne svajonė, ką???

 4. Paulius

  O mane Zuoko avia juodai išdūrė, todėl niekad jiems neatleisiu atšaukto reiso, prie kurio visa kita buvo priderinta, tačiau su retoriniu AU argumentu sutinku.

 5. lekiau kiaule

  Ahhhr. Tokia tema!! Zuokas – religija. Kaip dešinieji ir kairieji, vakarai ir rytai. Vieni, kaip aš, mėgsta fundamentą. Kiti mėgsta pokazūchą. Vieni dieviną futbolą, kiti krepšį. Vieniems patinka džipai ir čoperiai, kitiems sportkarai ir britvos. Vieniems prospekto trinkelės po žiemos turi netrupėti. Kitiems pofig, svarbu naujos ir gražios. Vieni nori švaraus, sterilaus ir kiek negyvo skandinaviško miesto, kitiems gerai aptrupėjęs ir apšiukšlintas, bet su gražiais oranžiniais dviračiais ir priebėgom nuvalomais grafičiais.
  Ir tarp tų dviejų požiūrių negali būti tilto. Amen.

 6. ok

  Na taip, 1000 kartų geriau jau Zuokas, kad ir ką apie jį kas kalbėtų, negu A. Kupčinskas, šitas jau be komentarų….

  • Pijavka

   O jeigu juos sukeitus vietomis? Gal Kaune atsirastų savas šriūbėnas, kuris nors vienam sezonui gatvių duobes išlygintų?

  • qwerty

   OK, gerai parodėte. Benderis Zuokas pasiima ir sau, ir partneriams. Tačiau ir daro kažką. Nors ir ne labia kokybišką šūdą. Kaip tas grindinio plyteles Gedimino ir Katedros aikštėje. Tačiau, tai tikrai geriau, nei Kauno personažas Kupčinskas, kuris nedaro NIEKO. Todėl ir geriau zuokų pusiau nupyzdintos kiniškos grindinio plytelės, nei duobės gatvėje, ,kuriose net žolė ir gėlės pradeda augti, kadangi vieną trečdalį Kauno biudžeto Kauno chebrytė skiria varguoliams ant alaus, kad netriukšmautų, kitą – guminės pūslės vIArslininkams, o trečią pasidalina.

   • Pijavka

    Kas čia miauksi, kad Kauno meras nieko nedaro? Daro, daro, dar ir kaip DARO. Bent jau man žinomas paskutinis iš gerų darymų, tai degalinėse apmokestinti kainų tablo ir visokias ten informacines nuorodas. Iš tiesų, nejaugi norit veltui žinoti, kiek kainuoja benzinas?
    Tai būtų gerosios patirties pasidalijimas tarp Vilniaus ir Kauno.

    • mustangas

     Jei Kauno mero paklaustum kodėl mieste nėra oranžinių dviračių jis atsakytų: gatvės labai duobėtos ir eksploatacija brangi.

 7. qwerty

  Tinklaraštininkas rašo, esą NIEKAS, IŠSKYRUS ZUOKĄ, NELAIMĖS RINKIMŲ,KOL NESUPRAS, KAIP ZUOKAS LAIMI RINKIMUS. Bet laisvi mero rinkimai dar tik bus pirmą kartą.Pabūsiu pranašu-Zuokas rinkimų nelaimės.

 8. O man visai viskas tvarkoj su Zuoku ir sutinku su autorium. Tikrai geriau šiuolaikinis dangoraižis vietoj šnipiškių architektūrinių supuvusių šūdų „paveldų“. ar atrestauruota „praradus autentiškumą“ senmiesčio gatvelė už „pavogtus“ pinigus, katrie būtų skirti kokiam zapyškio skverui. Net ir su paksu viskas tvarkoj buvo, kol anas meravo.

 9. lekiau kiaule

  Balsuočiau už be ką, kas pasižadės užsiimti šiukšlių vežimu ir parodomuoju šiukšlintojų ir grafitininkų korimu Rotušės aikštėje kartą į mėnesį. Toks labai praktiškas noras ir dreamas viename.

 10. Adv. Tomas

  Is esmes del tu paciu priezasciu Darbo partija irgi surenka savo elektorata.

 11. etasputnik

  Aš už Zuoką, tikiuosi kadanors vėl atidarys kažką panašaus į fluxus kur galėsi rinktis visokie solomonai ir sputai. O jei rimtai pats Zuokas tapo savotišku Vilniaus solomonu, neatsiejama miesto siela

 12. r

  na, tiesiog gražu, kaip komentaruose atsiliepė visi paminėti svajokliai, kuriems straipsnis sutvirtino jų apsisprendimą balsuoti už AZ. Vagys – pirmyn? 🙂 Po mūsų nors ir tvanas?

 13. O

  Ok, tai tęsiant autoriaus mintį Putleris irgi maladiec – tauta nori Krymo ir Novarasijos, ir Putleris deliverina! Kas, kad vagis ir gbistas – širdžiai neįsakysi.

 14. Cinikas

  Racas pries Zuoka, tai Uzkalniui privaloma pozicija – UZ.

  Tik sunku ja logiskai pagristi, nes po isgirstos frazes: pats vagia, bet ir miestui duoda, supranti, kad kitoj pusej turetu debilas stovet.

  • 1. Aš nieko nesiruošių grįsti, aš tik sakau, kodėl turbūt kitas meras vėl bus Zuokas.

   2. Jeigu jūs galvojate, kad aš savo poziciją formuoju pagal kokio nors nupušusio bedarbio alkoholiko kliedesius, tai jūs labai klystate ir smarkiai per prastai mane vertinate.

 15. mustangas

  Šitą rašinėlį pakeitus Zuoko pavardę galima pritaikyti bet kuriam charizmatiškam politikui. Tarp kandidatų į Vilniaus merus daugiau tokių nėra. Lietuvoje jų yra apskritai trūkumas. O jeigu charizma dar ir su smegenim gaunasi apskritai sprogstamasis mišinys.

 16. izno

  raizytai skersavau ant charizmos. geriau tegu sprogsta. pavarde irgi galima irashyti belekokia.

 17. kosmosumas

  Užkalnis pasakė esmę kad niekas be Zuoko sąmoningai ir nuoširdžiai nenori laimėti tų rinkimų, nes gaus 1 mlrd. prapistų litų su kažkokiom dar avialinijom ir oranžiniais dviračiais sau ant galvos +r sunkiai sugriaunamą dešimtmetį diegta zuokinę sistemą. Suvaldyti skolas, išsivalyti ir sukurti naują skaidrią reikėtų laiko, bei stipraus palaikymo, tad politinės gražos lengvai nesusikūrsi, tam reikės kaip rašo Užkalnis irracionalių veiksmų inteligentiškos išvaizdos, išmanančio meną povyzos, balionų, alaus ir ledų švenčių, važinėjimo į darbą savivaldybėje ekologiškesne nei riedžiai ir jaunimui patrauklia riedlente ir žinoma draugystės dėl krepšinio.
  Antra nors Zuokas ir daug ką vaizduoja, jis kaip ir Putinas ir padstavkė ikonėlė, realiai procesus Vilniuje valdo interesų grupės, kol jas situacija su zuoku tenkina viskas yra ok.
  Zuokas eina i savivaldos rinkimus nes bandys kandidatuoti prezidento rinkimuose, bus jėgos bandančios jį prakišti, kad nelaimėtų Butkevičius ir konservatorių remiamas kandidatas.
  Trečia, Zuokas niekada nėra laimėjęs (tikrąja to žodžio prasme) rinkimų Vilniuje, nes atotrūkis nuo kitų kelis kart buvo nedidelis, viską lėmė koalicijos t.y. dalinimąsis iš savivaldybės valdymo dividentų su kitais.
  Jei atmestume savivaldos imoniu darbuotoju, Vilniaus mokyklų mokytojų ir kitų nuo savivaldybės priklausomų organizuotų rinkėjų balsus Zuoko rinkėjų populiacija dar labiau sumažėtų. Bet kuriuos atveju tikiuosi, kad vilniečiai sąmoningėja ir kostiumuotos kriminalinės struktūros su kalėjimo žargonu privačiuose poklabiuose negaus lengvai to ko trokšta.

 18. Zaibys

  Labai paprasta. Is esmes, viska ka padare Zuokas, gali padaryti ir bet kas kitas. Zuokas padaro kazka ir kazkiek miestui, bet brangiai. Vadinasi, bet kuris kitas kandidatas turetu akcentuoti, kad jis padarys miestui daugiau, nes (ir cia jau laidas atsiranda iki mygtuko) darys tai pigiau ir isradingiau.

  Taigi, bet kas kas ateis i rinkimus su neoficialiu sukiu „as kaip Zuokas, tik nevagiu“ ir aiskia zinute kad is to sutaupyti pinigai eis vel tam paciam svajoniu igyvendinimui, turetu nesunkiai ta Zuoka aplenkti.

 19. Gediminas

  Kietas tas Zuokas, labai kietas.

  Bet aš balsuosiu už Šimašių.

 20. Kristijano

  „Vilnius yra sostinė, neišvengiamai čia yra daug elitizmo, daug noro pasirodyti, daug siekiamybės ir tuštybės.“

  Man daug labiau patiktu toks variantas :
  „Vilnius yra sostinė, neišvengiamai čia yra daug elitizmo, daug noro pasirodyti ir daug siekiamybės“

  Siekio BUTI GERIAUSIU IR TEGUL VISI TAI ZINO niekada nevadinciau tustybe. Jau dabar kaifuoju, kai atvaziuoja kas is mazesniu miesteliu (iskaitant Kauna) ir stebis „Oi, pas jus cia zmones labai kazkur skuba, visi uzsieme. Pas mus tai ramesnis gyvenims“

 21. Aivaras

  In your face!

 22. ibrahim

  užrašas po nuotrauka man priminė nežinia kur matytą kitą užrašą: pusė valandos prieš mirtį jis dar buvo gyvas. Spėju, kad abiems atvejais byloja banalybių dievas Coelho arba kinų liaudies patarlė, bet proga tinkama.

 23. Ignas

  Tiesiog eilinis trolingas. O jūs užkibot…

Parašykite komentarą