Rytų Europos urodai-vairuotojai: kokie jie?

Nuotraukoje: Sarajevo gatvėse tipiškas grabo vairuotojas. Jis save laiko labai geru šoferiu

Protokoluose vėl Liudvikas Andriulis ir jo puikus tekstas. Šiek tiek paredaguota, pridedant nenorminės leksikos.

Subheadings have been inserted editorially.

— — —

Man visuomet buvo didžiulė paslaptis, kodel turtingose šalyse zmones vairuoja mandagiai ir atsargiai, o biednose salyse žmones vairavimą labai sureikšmina, vairavimas labai svarbus, labai svarbu vairuoti, labai svarbu, kaip vairuoja kiti, ir visi turi nuomonę apie vairavima. Ypač vairuodami.

Štatuose didžiuli įspūdį paliko atsargiai važiuojantys žmonės, dar likus 50 metrų prieš perėją pradedantys stabdyti. Niekada nelakstantys, nelenkiantys (nors galetų), visada vairuojantys taip, kad butu kuo mažesnė rizika- ypac gyvenamuosiuose rajonuose, prie mokyklų ar darželių.

Mandagiai ir neįpareigojančiai vairuoja ir belgai – bent jau mano Briuselio pusėje (centre ir arabyne, sako, būna ir nemandagių vairuotojų kartais). Padarei kokią klaidą – persirikiavai nepažiūrėjęs, užlindai, reikia pasukt i dešinę, lendant į ilgą eilę – niekas nepypina, nerėkia, nemojuoja rankomis. Įlįsti i automobiliu eilę – užtenka parodyti posūkį. Žmonės, kaip ir visur, kaip ir visi, daro klaidų, aš jų darau, jūs jų darot, daro jų ir belgai. Ir niekas del to nesiparina (jei tik neišgąsdinis labai stipriai). Tau reikia pasukti i dešinę, o dešinėje stovi eilė bobulyčiu su Renault Clio, besiruošiančių važiuoti tiesiai? Niekas nepypsės, ramiai palauks. Nors jos gal ir galetų rikiuotis i kairę, palikdamos laisvą posūkį dešinėn, niekas del to agresijos nerodys ir nei žmonių, nei savęs nenervuos. Vairavimas, važiavimas automobiliu nėra sureikšmintas.

Vakariečių vairavimas atsargus, gynybinis, vairuotojo siekia kuo saugiau, kuo mažesnė rizika pasiekti kelionės tikslą.

Vairuotojai į rytus nuo Berlyno

Ko siekia vairuotojai į rytus ir pietus nuo Berlyno, nesuvokiu. Rytuose vairavimas sureikšmintas. Egzistuoja mistine sąvoka „vairuoti gerai“. Sąvokos apibrėžimas išplaukės, bet greičiausiai „gero vairavimo“ elementai yra gebėjimas lenkti, gebėjimas važiuoti greitai, gebėjimas nardyti tarp automobiliu, gebėjimas užlįsti, gebėjimas važiuoti per geltoną. Rytuose „bobos nemoka vairuoti“. Ypač bobos nemoka vairuoti Maskvoje, Omane, Tel-Avive, Stambule ir Vilniuje.

„Nemokantiems vairuoti“ rytuose gyvenimas sunkus – kaip ir gėjai, moterys, vyresnio amžiaus žmones, „nemokantys vairuoti“ bei prastesnius automobilius vairuojantys yra diskriminuojama klase. Vairuotojas, vežęs mus iš oro uosto su viešbučiui priklausančia nauja Audi A6, jautėsi gyvenime pasiekęs viska- jis ir vairuoja kietai, ir mašina jo kieta, ir žmones kietus veža- jam lygiu nėra, todėl reikia važiuoti labai greitai, lenkti iš dešinės, mirksėti vargšams ilgomis, kad jie trauktu savo purvinus automobilius iš kelio, kuri žvaigždėmis barsto balto Pegaso traukiamos, skraidančios aukso vežėčios.

Kuo žmogus mažiau išsilavinęs, tuo jis „geriau vairuoja“. „Gerai vairuojantis“ visada turi griežtą nuomone apie kitu vairavimo sugebėjimus, ir tik savisaugos instinktas ji sulaiko (o pietuose ir nesulaiko) nuo tos nuomones išsakymo viešai – išlindus per langa ir kumščiu grūmojant pederastui, kuris drįso prieš mirksinčią žalią sustoti, tebūnie jis, kaušas, prakeiktas iki dešimtos kartos (dar yra urodai, kurie labai parinasi, kai atsistoji į eilę, iš kurios galima važiuoti tiesiai arba sukti dešinėn, ir nori važiuot tiesiai, o gavnojedas už nugaros nori sukti ir pypsi; tai palauksi, asile, kol aš pravažiuosiu, ir tada galėsi sukti, ateis laikas, visi nuvažiuosim – redaktoriaus pastaba).

Herojai keliuose

Visi kiti vairuojantys, o ypač diskriminuojamosios klases (žali lapai, bobos, senukai ir aprūdiję balti kablukai) yra debilai, maušai, kaušai, daunai ir piderastai. Nes tik jie daro klaidas, nes tik jie pasiklysta, nes tik jie užlenda, nes tik jie yra bepročiai, nes tik jie yra pavojingi. Herojus niekada nedaro klaidu. Niekada nepasiklysta. Visada laikosi taisyklių, o KET žino iki pat lanksčios/standžios vilkties detalių bei važnyčiotojų žymėjimo tvarkos. Rytų herojus yra geriausias vairavimo specialistas, jis geriausiai pažįsta miestą, jis moka pergudrauti policija, ir tyliai i ūsą šypsodamasis žino, kad šitame inkile radaro nera.

Rytu vairavimo herojui važiavimas iš taško į tašką b yra intensyvus, ritualinis procesas – net važiuojant 4-6 kilometrus nutinka daugybe dalyku, sutinkamos ordos debilu ir kitokių vairuoti nemokančių, daugybe kartu yra keikiamasi, linguojama galva, skėsčiojama rankomis – nes yra labai labai labai svarbu, kaip vairuoja kiti, ir kiti vairuoti tikrai nemoka. Bobos turi trauktis, gaidžiui įlįsti neleisim, o, kurvos mentai stovi, och tu blet koks debilas pralėkė, tu, gaidy, ar žiuri, kur važiuoji, kur čia masina pasistatei, o, blet, boba atbula parkuojasi, nemoka, pizdec, kiek galima laukti, nu ne, tiksliai, neįmanoma gyventi, vieni debilai aplinkui.

Mokantys vairuoti turi griežtą nuomonę apie taisykles. Herojus nesisega diržų, arba segasi juos tik autostradoje. Jis nekenčia automobiliu, kurie nenuilsdami pypsi, jei neprisegtas diržas, ir visokeriopai su tuo kovoja – Susovas buvo nusipirkęs diržų sagteles, o Arkashka, kuriam labai norisi kietumo, kurio jis neturi, Maskvoje nusižiūrėjo fantastišką kovos su establishmentu metodika- prisegti diržą ir sėstis ant jo. Arkaška Briusely dabar kiečiausias- visi važinėja prisisegę diržus, o jis nepasiduoda vakarietiškam mėmiškumui ir šlykštynėms Lexus inžinieriams – važinėja atsisėdęs ant diržo, neprisisegęs. Ir dar vypteli, kai aš demonstratyviai diržą atsegu, atsisėdu ir prisisegu – „ot mėmė, diržo jam reikia“.

Diržai galinėse sėdynėse

Diržai galinėse sėdynėse iš vis sukelia isterišką juoką – taip atskiriami grudai nuo pelu – jei segiesi gale diržus, esi susimyžęs užsienietis, tokius sutinka tik Martono taksistai prie Vilniaus oro uosto. Juk gale segtis nereikia- 60 kmh greičiu skrendanti apdribusi Seriogos 98 kg тушка bus minkštai, švelniai sustabdyta nuostabios VW Caddy priekines keleivio sėdynės. Serioga net prieky diržų nesisega, o segtis juos gale- lyg myžti atsisėdus. Hell, gale Serioga net sūnaus nesega – vyrą gi auginu, ne bobą.

Rimti rytu vyrai turi nuomone ir apie keliu ženklus – jie visi pastatyti nesąmoningose vietose, visi skirti tam, kad mentai rinktu kyšius, tie, kurie stato ženklus – debilai, o tie, kurie laikosi ženklu nurodytu taisyklių, turėtų iš karto padėti vairuotojo pažymėjimą ir prisiekti likusi gyvenimą važinėti visuomeniniu transportu. Nes nemoka vairuoti.

Tikram rytu vyrui KET yra nepalyginamai svarbesnis dokumentas už šalies Konstituciją ar naują šalies biudžeto redakcija. Rimtas vyras turi turėti griežtą nuomone apie naujausius KET pakeitimus, juos sekti, domėtis, ir diskutuoti apie juos su draugais. Yra tik viena rusis KET pakeitimu, kuri palydima pritariamu linktelėjimu – greičio apribojimu mažinimas.

Šviesos dieną prieš žmogaus teises

O jei liepė visus metus važinėti įjungus artimas šviesas… Pyzdec, furoras kyla toks, kad galima pagalvoti, jog lenkai Vilnių atsiima. Vyrai savaitėmis, mėnesiais lieja disleksinius tekstus forumuose ir komentaruose, kviesdami kilti ir nepasiduoti visuotiniam supuvusios valdžios sąmokslui. Tokio pažeminimo pasaulis nematė – SU SVIESOM VASARA VAZINET! Vyrai ir formulių priskaičiavo, rodydami, kiek papildomo kuro suvartos vairuotojai по стране (Lukoilo, ne kitaip, sąmokslas). Artimos šviesos vasara kels pavojų – akins priešprieša važiuojančiuosius. Bet svarbiausia – tai dar vienas būdas šlykštynėms mentams nulupti litų iš vargšų vairuotojų.

Mentas. Tikras vyras iš rytu neturi didesnio priešo. Keliu policija yra evil spawn, organizacija, sukurta 9 pragaro rate, juodieji raiteliai, nešantys ligas ir nelaimes, neduodantys gyventi, lėkti, džiaugtis gyvenimu. Mentai visada neteisus. Visada. Su mentais visada reikia 25 minutes ginčytis – o kaip nesiginčysi, juk herojus, pamenat, niekada nedaro klaidu, ir visada laikosi KET. Sustabdė piderasai – tikrai ne aš, tikrai buvo žalia, čia ne mano greitis, tas ženklas ne tą sako, tikrai negėriau, radaras nesertifikuotas, alkotesteris pareguliuotas, och jus kurvos, šlykštynes. Jei nesiginčiji su policija- esi durnas, pasiduodi sistemai, leidiesi apgaudinėjamas, nes policininkai visada stengiasi apgauti herojų ir išmonyti iš jo pinigu.

Paklausius tikru vyru, visi policininkai yra xamai, agresyvus, sukti, o svarbiausia- nemoka KET, neprisistato pagal taisykles, ir yra nemandagus. Aš, pvz, per dešimt metu, kuriuos vairavau Lietuvoje, nemačiau ne vieno policininko, kuris elgtųsi nemandagiai, tujintu mane, nepasisveikintu, nepaaiškintu, dėl ko sustabdė. NĖ VIENO. Visi buvo mandagus, profesionalus, efficient – padarei pažeidimą, susimokėjai, užgaišai 5 minutes.

Tikras vyras, net jei ir teko pripažinti (tik niekam nesakykit), kad pasuko po ženklu („tu kurvu mentu visur pilna“), turi bent jau pasityčioti iš mentų. Papizdavoti, paerzinti, pažeminti. Nu o kaip kitaip? JIE DRISO MANE SUSTABYTI! MANE!

Pasakiau, kad galiu atleisti juos visus

Rytų vairuotojas, tas išdidus arabišku žirgu stepėmis lekiančio Tamerlano palikuonis, kaip ir priklauso tikram, tradiciniu, tvirtu vertybių besilaikančiam vyrui, yra sukaupęs milžinišką folkloro archyvą. O, jei tik boba nebūtų vaiku pripratinus prie durnu pasakų apie Jonuką ir Gretute, tikras vyras-vairuotojas galėtų valandų valandomis, mėnesių mėnesiais vaikams pasakoti nesibaigiančias istorijas apie tai, kaip Jis buvo sustabdytas Blogųjų Policininku, kaip narsiai su jais kovėsi iki paskutinio kraujo lašo, kaip jie bandė iš jo išmonyti litų už diržus, ir kaip jis nugalėjo, išvadindamas juos pederastais, gaidžiais ir debilais (o dar yra variantas, kaip jis tik juos apstaugė, paklausė, ar tu nori rytoj be pagonų likti, ir mentai peršikę pabėgo). O jei herojus ir suklupo, jei jį ir nugalėjo Blogieji Policininkai, ir teko sumokėti bauda – Jis taip paprastai nepasiduoda, ir išlipdamas iš mentų mašinos pasakė jiems TOKĮ dalyką, kad jie išsižioję dar 10 minučių sėdėjo. Tikras vyras turi mokėti daug istorijų apie tai, kaip jis kovėsi su mentais, laimėjo, pralaimėjo, kaip įžvelgė jų klasta, išvengė jų pinkliu, nesumokėjo, ar sumokėjo mažiau, ar išsisuko.

Tad nenuostabu, kad tokioje rūgštinėje aplinkoje, kurioje ant kiekvieno kampo tyko mentas riestais į save nagais, kur gatvėse knibžda teises nusipirkusiu debilų, bepročių, ar, dar blogiau, bobų, mandagumui vietos nelieka. Nes ant galvos gi užlips, nesupranti? Jei čia kiekviena praleidinėsi, tai kur nuvažiuosi? O svarbiausia – būdamas mandagus, debilams ir gaidžiams leisi daryti klaidas, ir jie juk nieko neišmoks. Nes…

…vairavimo herojus iš rytu turi aukštesnių idealų, nei saugus nuvykimas iš taško a į tašką b. Juk kiekvienas tikrai mokantis vairuoti širdyje yra PEDAGOGAS. Ir ne šiaip pedagogas- PEDAGOGAS iš pasaukimo, iš didžiosios P, all caps pedagogas. Jis pamokys boba rodyti posūkį – neleis jei persirikiuoti. Jis pamokys gaidį KET – neleis įlįsti prieš save. Jis pamokys keliu ereli – aplenks per dviguba ištisinę, ir kirs per stabdžius. O KAIP KITAIP? KAIP KITAIP? juk visi debilai, jei jų nemokysi, KAS CIA DARYSIS? A?

Kad ir kokie stiprūs tikrieji rytų vairuotojai bebūtų, net ir jie turi autoritetą. Dažnai klaidingai manoma, kad rytu vairuotojai gerbia DIDELIUS AUTOMOBILIUS. Tai netiesa – troleibusas gerokai didesnis už Cayenne, bet tikras vairuotojas niekada nepraleis Marjos Pavlovnos, jau 45 metus bandančios iš stoteles truliką kairėn išsukti. Rytuose vairuotojai gerbia tik viena keliu fenomeną – BRANGU AUTOMOBILI TAMSINTAIS STIKLAIS. Rytu vairuotojo jausmai BRANGIAM AUTOMOBILIUI TAMSINTAIS STIKLAIS yra sumišę. Sodietis gerbia carą, kartu jo prisibijo, kartu ir kiek jam pavydi, siek tiek slapčia ir nekenčia. bet svarbiausia- doesn‘t want to fuck with him.

Nes mongolų, totorių ir kitokiu karaimų plėšimai tryliktame amžiuje tikrai nepamiršti. Nieko gero negali tikėtis iš niūraus veido raitelio, jojančio link tavęs ant juodo, gražiai papuošto grakštaus žirgo. Ar bizūnu perlies, ar stogą uždegs, ar dukra pagrobs – valstietis turi būti atsargus. Tad ir iki šiol valstiečiai atsargiai elgiasi su juodais, grakščiais, daug galios turinčiais Miuncheno ar Stutgarto veislės ristūnais. Nes pasąmonėje vis dar gyvos 1992-1994 metu istorijos apie tai, kaip iš tokio juodo automobilio išlipa rimtas bachūras odine striuke ir beisbolo lazda išdaužo šeštuko langus. Gal ir senokai kas begirdėjo apie toki įvykį, bet valstietis turi būti atsargus. Nes ateis butą apžiūrėti – ir su tais masinu draudimais vis tiek niekas neaišku, neveikia turbūt tie draudimai, niekas ten jokiu pinigu neduos, ir valstietį vis tiek apgaus. Todėl rytuose X5, ML, Cayenne, Kruzakai statistiškai dažniau praleidžiami, įleidžiami, jų nepakirtinėja ir jiems nepypsi. Atsargus valstietis – gyvas valstietis, būtų kvaila prieš bajorą šokinėti.

Kodėl rytu herojai-vairuotojai tokie? Akis man atvėrė vienas itin išsilavinęs bičiulis, kuris, vieno pokalbio panašiomis kultūrinėmis temomis metu, atkreipė mano dėmesį i faktą, kad rytų šalyse miestu gyventojai yra iš esmes valstiečiai, tik prieš vieną, dvi ar tris kartas išrauti iš sau įprastos sodžiaus aplinkos, ir įkisti i keistą, neįprastą miesto aplinka.

Sodžiaus simboliai rytuose gyvi – arklys, vežėčios- svarbiausi valstiečio statusui. Kaimietis didžiuojasi mokąs joti ant darbinio arklio be balno (diržai). Valstietis su meile sekmadieniais išbrinko ratus, pašeria ir iššukuoja arklį. Jis nekenčia dvaro prievaizdo, o dvarininką gerbia. Sodietis neįpratęs prie grūsties, daugybes žmonių – jis nejaukiai jaučiasi mieste, yra įsitempęs, dėl to frustruojasi, frustraciją išlieja ant kitu – pro automobilio langą.

46 Komentarai

 1. kubileu atidok

  Gal visgi arba su lietuviskais rasmenimis, arba be ju, nes dabar kaip bybiu rasyta.

 2. ibrahim

  ko čia, blet, stebėtis: kaip žmogus gyvena, taip ir vairuoja. Ir atvirkščiai: jei tu balvonas vairuodamas, tai kaip dieną aišku, kad ir gyveni kaip balvonas: visus mokai kaip reikia, nes tik tu vienas žinai kaip. Ir visus apsiputojęs nuolat vertini, kritikuoji, prie visų prisipisinėji, liguistai reaguoji, kas ne taip kalba, valgo, rengiasi, aptarnauja, skrenda, ne tas mintis audžia, ne už tuos balsuoja, ne tą lektūrą skaito… Balvonui atskaitos taškas – jis pats, jo taškinė sąmonė.

 3. samogitian13

  “frustraciją išlieja ant kitu – pro automobilio langą.“ – teisingai. neabejoju, kad ir autorius taip pat.

 4. Amb

  Diržo nesisegimas yra act of freedom, kaip rūkymas ir keiksmažodžiai. Dažna taisyklė yra išmanyta vien dėl menko šanso, kad kažkas blogo gali nutikt. Kaupk kaupk šūdiną popierių tualete, nes užsikiš kanalizacija, neik vakare pasivaikščiot po šančius, nes nušaus. Fuck you.

  • mustangas

   Čia aš toleruoju natūralią atranką, bet savo kosiakus užpakaly tegu prisega. Jie nekalti ir iš jų gali išeiti žmonės jei leis užaugti.

  • Pranelis

   Geriau neik i sancius nes nuskus plikai, uztokias patbas

 5. Jonas

  Tikras rytų vyras tik apsimeta skaitęs KET. Jiems tai yra kažkokia stora knygiūkštė, kurios jis realiai nėra matęs ir laikęs rankose. Tikras rytų vyras iš tikrųjų nelabai ir moka skaityt. Rytų vyrai rytuose neskaito instrukcijų niekada, nes nu, skaito tik bobos ir kiti varguoliai.

 6. Laura

  plyz, ištaisykit rašybos klaidas.

 7. Tomas

  Dabar supratau, ką turėjo omenyje baro savininkė iš Newcastl’o sakydama: “ Where are u from? Lithuania? O yeah Right people. 😀

 8. Karvė

  Be abejo netrūksta pas mus chamizmo, bet pilna ir nevykėlių, kurie nesusipranta persirikiuoti į dešinesnę juostą, kai jam už nugaros nusidriekia automobilių eilė. Ir ką nori, tą sakyk, jei priekyje tavęs grūsties nėra, o už tavęs yra – kažką darai ne taip.

  Apie valstiečius gatvėse, tamsta klystate. Kaip tik matosi, kai jie pratę prie plačių erdvių ir non-existent eismo – nesugeba nei į žiedą įvažiuoti nei apie kitus eismo dalyvius pagalvoti. Tuo įsitikinti nesunku trečio pasaulio šalyse, kur iš tikro vairuoja pirma-antra karta. Ir tą pripažįsta net vairuotojai iš tų pačių vakarų – Belgijos ar Olandijos – vietiniai kaip beždžionė su granata – jam visada pirmenybė. Kaimietis nepratęs, kad kaimynai su juo nesiskaitytų. Jis vidury nakties važiuoja 80% leistino greičio ir būtinai antra juosta lygiagrečiai su fūra – kelių valdovas mat. Arba stovi dešinėj juostoje iš kurios galima sukti į dešinę ir yra vienintelis važiuojantis tiesiai, o kairiau puikiai galima pasitraukti – mandagus vairuotojas pasitraukia, o dalbajobas net nesusimąsto. Tokie apie kitus niekada negalvoja ir nesijaučia našta visuomenei.

  Galų gale reikia pripažinti, kad gebėjimas vairuoti kaip ir gebėjimas uždirbti – ne visiems vienodai prieinamas. Todėl nereikia jaustis nuskriaustuoju – jei vairuoji kaip pabaidyta avis – reikia samdytis instruktorių ir mokytis, o ne aiškinti, kad visi, kurie sugeba vairuoti yra kvaili neandertaliečiai. Yra žmonės, kurie klaidas daro kartais, yra tokių kurie iš darbo važiuodami namo sugeba sukelti 3 avarines situacijas ir 9/10 atvejų to net nesuvokia ir net nepajaučia to streso, kurį patiria jo terorizuojami aplinkiniai.

  • az

   gyvoji iliustracija 🙂

   • mustangas

    Antra pastraipa nors prie straipsnio kabink! Stilius tik iki Liudviko netraukia.;)

  • tyuiop

   būtent tas iš ko straipsnis šaiposi 😀

 9. ignitron

  Per daug kabučių!

 10. mustangas

  Manau kad dar viena nepaminėta tema kalbėjimas mobilka petim prispausta prie ausies (bobos mėgsta ir ranka prilaikydamos). Nes tikras vyras turi būti ant ryšio.

  [Štatuose didžiuli įspūdį paliko atsargiai važiuojantys žmonės, dar likus 50 metrų prieš perėją pradedantys stabdyti.]
  Taip yra todėl (ir visur taip turėtų būti), kad jei štatuose kas nors atsitiks perėjoje dzin reguliuojamoje ar ne, kaltas bus vairuotojas, nebent stebuklų būdu sugebėtų įrodyti kad pėstysis ėjo per raudoną. Man neaišku buvo kodėl Lietuvoje pakeitė KET, kur buvo ta pati nuostata. Pėstysis perėjoje yra visada teisus, o perėja privalo būti apšviesta. Po savo rajoną lėtai važinėja dėl dviejų priežasčių: neduok Die kas į kelią išbėgs o ir kokias kokias ten naujas sūpynes Johnsonai pasistatė.

  Štatuose yra vairuoti privalo visi! Debilai, analfabetai(ženklai tai parašyti), marazmatikai (yra dar viena grupė vairuojanti furgonus su langais kurią paliksiu nepaminėta) nesvarbu, nes visuomenio transporto yra tik parodija. Tai sukuria kartais bereikalingus ribojimus ir kultūrą, kai greičio apribojimai greitkelyje priimami kaip rekomendacija t.y. jei srautas viršija leistiną greitį net 30 km/h policija stovi šalia ir ramiai stebi, bet pabandytum tam sraute pakeisti eilę aukštyn, greitai sulauktum šviesos muzikos į užpakalį. Senelės ir seneliai ten dažniausiai vairuoja tankus, į kurių bagažinę tilptų paguldytas Reno Clio ir liktų vietos griliui. Taip kad su tokiu kibiriuku kaip Porsche Cayenne jiems geriau nesimaišyti, brūkštels ir nuvažiuos, o paskui mirksės išblukusiom akim ir vapens kad nieko nepastebėjo.

  Aš anksčiau galvojau kad kartais iš beribio gerumo tiesiai važiuojantys praleidžia visus sukančius į kairę, bet po to supratau kad ne visiems ten iki galo aišku kas ką praleisti turi. Teises tai gavo kai dar stovėjo (ar papai ar tai apie ką jūs pagalvojot), o per laiką tai užsimiršo.

 11. Sleech

  Mustangas> su praleidimu, ten viskas paprastai: pirmas atvažiavai prie stop linijos – pirmas ir važiuoji. Ir nesvarbu tau į kairę dešinę ar tiesiai.

  • mustangas

   Čia all way stop, kuris veikia kaip parašėte (Būna aišku, kad privažiuoja koks prietranka ir matydamas, kad prašoks prašoka nesustojęs). Aš kalbu apie reguliuojamą sankryžą su šviesoforais su po dviem eilėm kiekviena kryptim.

 12. I

  Yra ir vakaruose pilna keliu dzhigitu. Ispanijoje buduliai su Seatais, pietu Prancuzijoje veidrodeliu nenaudojantys staigus ir neprognozuojami persirikiuotojai ir save vairavimo meistrais laikantys italai ant 130 kmh kabantys ant shiknos 20 cm atstumu. Is pietieciu kogero portugalai civilizuociausiai vazineja.

  Dar vienas situ zmoniu bruozas, kurio nera rytuose – nesugebejimas parkuotis neapgadinant savo ir kitu automobiliu.

 13. Semioras

  BMV valda

 14. satanic victory

  visai gražiai parašyta, bet trūksta kokių 50 nosinių, tai gal tikrai – arba visai be lt raidžių, arba su, nes bl gliūčina skaityt

 15. Viskas čia yra paprasta ir priklauso nuo testosterono kiekio kraujyje.

 16. Egidijus

  Mačiau Kaune užrašą ant seno Nissan Micra. Per visą galinį stiklą:

  „Don’t like my driving?

  e-mail me: eatshit@gofuckyourself.com

  Real hero

 17. A

  Ir dar jie nemėgsta automobilių su automatinėmis pavarų dėžėmis, nes jie patys tai geriau valdo ir taip daugiau jėgos išgauna. Ir šiaip, kas per mašina jei jos ratai neprabuksuoja. Jokio kietumo taip.

  • mustangas

   Jie sako, kad nemėgsta. Tikra priežastis: neįperka.

 18. Skraidantis Spageti Monstras

  Kažkokie beprasmiai pezalai.

 19. kuo toliau tuo piktesni straipsniai. alkoholi gal jau reiktu mazint ar kazka ?

 20. BMW fanas

  Ką tū sūpranti, su automatinę skersą sankryžoje nepadėsi. O čia kai koks lochas traleibusą vairuoji su savo aftomatu.

 21. A

  Abejočiau ir aš dėl KET skaitymo ir išmanymo. Dažniausiai tokie žmonės kaip tik sako „tai ką ten ta teorija, praktiškai visai viskas kitaip“ – todėl amžinai ir užsirauna ant evil policininkų. Nes jiems ir KET ne autoritetas, nes ten nesąmonės, nes ten parašyta, kaip saugiai vairuoti, o jie gi geriau žino.

  Ir keisčiausia, kad žmonėms atrodo normalu važiuoti belenkaip, tada nuolat įkliūti ir nuolat mokėti kyšius, o po to aiškinti, kad mentai korumpuoti šiukšlės ir su jais kitaip neįmanoma. Turiu vieną giminaitį, kuris sakydavo „aš geriau viršysiu, susimokėsiu, ir toliau važiuosiu, kokiu man reikia greičiu, man taip pigiau nei čia lėtai vilktis“. Ir žmogui pačiam už save gera, kad jis taip mąsto, kad jis taip gali.

  Ir turbūt niekas nepasikeis, kol neatsiras kritinės masės žmonių, kuriems tokie žmonės atrodys ne fuken heroes, o dalbajobai.

 22. Saulius

  Iš kur tiek pagiežos ir pykčio? Beje, autoriau, jei žinote, kas, kaip ir dėl ko keikiasi automobilio viduje, vairuojant, tai reiškia, kad jūs tai patyrėte pats. Aš, pavyzdžiui, su kažkokiais nepraustaburniais nevažinėju ir žinau tik tai, ką šneku aš ir mano žmona. Tai, gal jūs pats nervinatės, kai jums užstato juostą, kai nerodo posūkių, kai pyptelį ar per greitai užstabdo? Ir prie ko čia ta nuotrauka iš Sarajevo? Galiu pasakyti, kad BiH VW Golf labai daug, nes ten žmonės neturi pinigų, o golfai vistik labai patvarūs automobiliai. Tad, jie golfus perka ne todėl, kad yra kaimo runkeliai, o todėl, kad kitokių neišgali. Ar daug mersų ir bimbalų Lietuvoj riedėjo, pav, kokias 1985 metais? Paprasčiausia, jei tokius kur nors ir buvo galima nusipirkti, jie kainavo be galo brangiai. O jūs pats, autoriau, tikriausia norėjot pasakyti, kad kai jūs vairuojate, jūs panašus į žiopčiojančią ir neemocingą žuvelę akvariume? Ir jūsų akvariumas ne koks nors golpas ar pasatukas, net ne ubagė audinė, o Tesla ar dar koks nors pažangus „žalias“ automobilis, kuriais naudojasi tik perspektyviausia žmonijos dalis? Žiaurus straipsnis, o ir su begale klaidų.

  • BMW fanas

   Sauliau, tau reiktų užsirašyti į savanorius. Jey Boxu. Kaip tik, mačiau per LRT, kad Carit’ui trūksta labai. Pabendrausi su bendraminčiais, gal ir žmona ar vyrą susirasi, kas ten žino.

  • Gruodis

   Saulius elgiasi panašiai, kaip mano pusbrolis: kai aš jį dėl ko nors už—-, anas ima kreiptis „Jūs“, tipo: nesutinku, bet gerbiu. Pasakysiu paprastai: Susikiškit į vieną vietą tą savo apsimestinę pagarbą, kaip ir lietuviszką vairavimo stiliuką. Dar klaidas jis, mat, suskaičiavo 🙂

 23. Klausimas

  Įdomu būtų pamatyti kaip šitų šūdų ir myžalų prirašes pliurpalas pats vairuoja. Ir šitas šūdų pylėjas pats būdamas šūdinas išsivaizduoja kad visi gali turėti naujas mašinas?

  • Gruodis

   Amen!

 24. mantas

  Epic. Ypač – „Mentas. Tikras vyras iš rytu neturi didesnio priešo“

 25. Dešinė

  (dar yra urodai, kurie labai parinasi, kai atsistoji į eilę, iš kurios galima važiuoti tiesiai arba sukti dešinėn, ir nori važiuot tiesiai, o gavnojedas už nugaros nori sukti ir pypsi; tai palauksi, asile, kol aš pravažiuosiu, ir tada galėsi sukti, ateis laikas, visi nuvažiuosim – redaktoriaus pastaba)

  Čia urodai ir gavnojedai yra kaip tik tie kur atsistoja į dešinę juostą ir stovi, o jiems už nugaros kokios 7 mašinos rodo dešinį posūkį ir norėtų pravažiuot, bet kur gi tau pasitrauks toks čmošnikas.

  • az

   heh, dar vienas egzempliorius išlindo. Like moths to a flame, gražu žiūrėt.

  • birbalas

   Nu nieko, greitai tų rodyklėlių neliks, teks tamstai apsispakajinti.

  • Dc

   O kur jūs jam trauktis rekomenduotumėt? Ant šaligatvio, nuskristi ar šiaip trumpam pakilti kol jūs su kitomis šešiomis mašinomis pasuksit?

 26. Haxus

  Belgai ir olandai deda dideli ir nesvaru ant persirikiavimo desiniau. Kiekviena savaitgali tenka vaziuot is Olandijos i Belgija ir atgal. Pvz. ruoze Utrecht-Amsterdam kelias – 5 eiles viena kryptim ir 5 kita ir su greicio apribojimu 100km/h. Tai olandai buna isigudrina uzimti 4 eiles (kartais ir visas 5) ir vaziuoja 90-95 lygiagreciai visom eilem. Prieky tuscia, o uz ju grustis. Belgai panasiai vaziuoja. Kelyje Antwerpen-Bruxelles, tiesa, 3 juostos i viena puse ir 3 i kita ir greitis 120km/h, bet sugeba jie uzimti visas 3 juostas ir vaziuoti 110 km/h. Vokietijoj uz tokius fokusus iskart baudzia (jei pamato aisku). O dar buna vezliu lenktynes kai furos viena kita lenkia. Pastebejau, kad taip dazniausiai daro furos su Lt ar Pl numeriais. Matyt yra tiesos tame, kad vairuotojams is rytu reikia vaziuoti greitai, nesvarbu kuo – fura, lichkavushke, traktorium ar tanku

 27. lekiaukiaule

  Neria į dešinę per perėją, nors niekas neveja, laimingai tą sykį nenuveža ant dangčio pėsčiojo, prie raudono šviesoforo vis tiek sustoja. Kur logika?? Jei taip rizikuoja ties perėja, tai turi mauti per raudoną šviesą. Po liubomu.

 28. kosmosumas

  Įdomus straipsnis tik nenorėčiau sutikti su autoriumi dėl mongoliškos žirgo (XX a. II pusėje-XXI amžiuje automobilio) kulto kilmės. Archeologiniai radiniai ir mitologija rodo jį esant baltų. Šie kaip indoeuropiečiai garbino Saulę tempiamą arklių vežimo dangumi – prisiminkit jaunimo mėgstamą saulių paišymą ant asfalto su belekokia lupena, tai tas pats saulės garbinimas. Žirgus baltai laidojo su žmonėmis, ir manau jei ne žemės trūkumas Lietuvos kapinėse panašiai būtų elgiamasi ir dabar. Kuris senolis nenorėtų būti palaidotas ant galinės jaunystės pirma seksualine patirtimi kvepiančio šeštuko sėdynės arba kas nenorėtu stačias gulėti komfortiškoje 7 tuko vairuotojo vietoje su pravira pelenine ir šnapso bonke bardačioke. Autoriaus minimi juodi tamsintų stiklų štutgarto arba miuncheno ristūnai, ne kas kita kaip juodbėris žirgas liaudies dainuose, tai paaiškina ir baltų, raudonų automobilių nepopuliarumą Lietuvoje. Juk niekas nedainavo apie karžygį skriejantį ant raudono žirgelio pas mergelę rūto darželio trypti. Atkreiptinas dėmesys, kad žirgas, o ne arklys yra mitologijos herojus. Taip, kad visokie Doblo, žopeliai, minivenai ir kitos taburetės kurios baigiasi 0 bei garsiai rūdyja prikeldamos iš miego daugiabučio kaimynus nėra tai ko paslapčia trokšta vidutinis statistinis lietuvis. Manau žirgo kulto aposteozę yra „Velnio nuotakoje apsivilkęs senovinę kailinę liemenę syu atšvaitais ir pas Jurgą su ikaušusiu su draugu piršliu Anupru Vizgirda lekiantis ir rėkaujantis afekto būsenos Girdvainis (Regimantas Adomaitis) (žr nuo 20 min. Youtube įkeltame filme). Tai iki gyvo kaulo matyta, matoma kasdiena Lietuvos keliuose.

 29. Torva

  Nice!

 30. Gruodis

  Alia gi tikrai, kai tik reikia važnyčioti Ltu (netenka taip dažnai, tad pojūčius kaupiu į skrynią), tai nejauku patampa (jaučiuosi svetimas?): rikiuojantis neįleidžia, kas antras posūkių nerodo arba rodo pavėluotai, dauguma Vln-kns malasi 2 metrų atstumu viens nuo kito pasikeisdami (mano asmeniškai nemėgstamiausias kelias, mat vaikus vežioju), o BMW margalina ilgosiom iš užkapalio, kai važiuoju 150 (jau ir taip viršiju nepilna dešimčia – lietuviszkai, tiesa?). Brangieji, kam taip vargti. Aš jums išduosiu paslaptį, kur efektyviau numirti galima: tai tarpas tarp pnvž-vln greitkelio ir Molėtų. Jiegu ten nepavyks, nenusiminkite: dar yra super mirtininkų kelias iš Molėtų į Anykščius per Alantą. Mielo skrydžio!

 31. om

  Su-pe-ri-nis tekstas, puikus puikus puikus

 32. andrius

  pas mus yra kažkoks įsitikinimas, kad kiekvienas žūt būt turi vairuoti. užtat ir turime tiek nemokančių vairuoti. o toks rytiečių elgesys turi priežastį – pas mus iš tiesų dauguma vairuotojų neturi jokio supratimo apie vairavimo kultūrą. ar vakarų šalyse dažnai tavęs nepraleis, jei rikiuosiesi rodydamas posūkį? pas mus retai kada praleis, užtat ir tenka užlindinėti naglai, kitos iįeities nėra. ar vakarų europoje dažnai kas nors važiuos antra ar trečia juosta be reikalo sudarydamas spūsti už savęs? pas mus važiuoti antra juosta (net jei važiuoji tokiu pat greičiu kaip pirmos juostos srautas, o tai draudžia taisyklės) – garbės reikalas. o jei kažkas iš galo pyptels, atkreipdamas dėmesį į už jo susidariusią grūstį, jokiu būdu nepasitrauks, o dar labiau sulėtins. arba išvis neatkreips dėmesio, nes tuomet kalba telefonu. ar pas mus vairuotojus moko kaip įvažiuoti ir išvažiuoti iš žiedo netrukdant eismo? 90 proc. vairuotojų neturi apie tai jokio supratimo. todėl visiškai natūralu, kad atsiranda masė vairuotojų, nuolat nepatenkintų tokiais urodais.

 33. agas

  Hahaha…
  Na ir gera doze visokiausiu ironijos apraisku gavau paskaites,megstu tai..
  Saunuolis,i klyna kalantys zodziai..
  Bet kas man ziauriausia,radau apie save pastraipa,ir kazkaip ta kritika stringa man,neviskas pagrystai pasiepta..
  Gyvenu londone,vairuoju cia virs 2 metu,vilniaus stazas apie 8 metus..
  Esu ramus,atsiputes,silto salto mates zmogus..
  Uz vairo keikiuos daug,gyvenu babaju rajone,ko noret,kartais atrodo jie teises isigijo uz 1000 rupiju..pastaruoju metu pradejau keiktis dar daugiau,issilaikiau autobuso teises,pasigirsiu,nedaug kas is pirmo karto gauna..taip kad neesu linkes palaikyt tavo nepagrystos kritikos apie k.e.t. zinojima,nuo vaikystes uzsikreciau automobilizmo liga ir tai mano buvo mano biblija,dabar zinoma teko mokytis is 1500 puslapiu..
  o istorijos apie nuotykius su mentais visada buna bent jau idomios, kartais informatyvios,ir beveik niekad pamokancios..
  nors uzmusk,yra tas jausmas kad vairuoji geriau,nesinaudoju tuo ir neissipisineju,tik visgi yra ir tas uzsigrudinimas lietuvos keliuose kuris ismoko isanksto pamatyt neprognozuojamus manevrus,ju isvengti,o stipriai supykus aplenkti ir uzkirsti..
  kas nori,gali mane vadint marozu,klojau arimais..bet mano principas paprastas,jei kas padaro kazka ryskiai netaip ir neiskelia rankos arba neijungia avarinio,man paprasciausiai isijungia ‘akis uz aki’ rezimas..
  tikrai zinau kad tai atsiveziau is LT,o ten man tai padovanono mano tevas..
  O kaip kitaip nuramint savo nervus,taigi uzmigt neis nakty kad bent autobuso ilgosiomis neapakinai to nuopisos kuris taves ne tik kad neisleido is stoteles bet ir uzkirto puspilnei 10t raudonai metalynei plytai uz kurios turini atsakingas butent tu..

Parašykite komentarą