Žmonės, kurie rašo sutrumpinimais

Mėlynos lemputės šviečia kaip ML. Švče

Nuo šiol Miesto Kronikos kiekvieną ketvirtadienį visuose Coffee Inn’uose, ir šeštadieniais Protokoluose.

Vieną sykį buvo toks atsitikimas. Viena giminaitė, kurios smegenyse buvo daugiau išsidirbinėjimo, negu proto, vyresnių giminių apsuptyje pranešė tetoms ir močiutėms, kad „pasidariau aisiką, dabar galima varyti belekur su nuolaida“. Tetos ir močiutės susižvalgė, nes jos ne tik nežinojo, kad aisikas yra ISIC, tarptautinis studento pažymėjimas – jos net nežinojo, kad toks būna, ir kam jo reikia.

Tačiau jaunoji giminaitė pasijuto labai gerai, nes tetos ir močiutės buvo suglumusios ir pasijuto kvaišos. Studentė kaip mat šiek tiek pasikėlė savo savivertę, nes akimirkai ji jau nebebuvo pati durniausia iš visų kambaryje esančių žmonių (kaip paaiškėjo paskui, vis dėlto buvo, ir dar buvo netikusi, bet tai jau atskira istorija), ir tetos bei močiutės turėjo šiek tiek priklaupti, nukelti kepurę ir paprašyti paaiškinimo.

Ir čia mes turime pavyzdį mechanizmo, kodėl tarp mūsų nebaudžiami vaikšto žmonės, kurie ne tik rašo sutrumpinimais (niekam dar nepakenkė dbr, krč, šnd, nzn, bbz, kuriuos naudoti leidžiu, nors ir nespiriu jų rašyti, tuo tarpu VLN, KNS ir KLP yra jau baustini, nors ir ne griežčiausiai, bet tai negali tęstis; atskiro rimbo nusipelno tie, kas rašo K vietoje OK, nes tai yra tie patys žmonės, kurie viešai prisipažįsta „žinojau kitą filmą šito režisieriaus bet tingiu dbr ieškot“, ir čia blogai yra ne dbr, kiek atviras pasakymas „tingiu“, nes prisipažinti, kad tingi, yra tolygu prisipažinti, kad tau labai daug ko trūksta ir niekada turbūt nebeprisidės) – tie žmonės dar ir DIDŽIUOJASI tais sutrumpinimais, kuriais jie sugeba aplinkinius išmušti iš vėžių ir blogiausiu atveju priversti susimąstyti ir gaišti laiką bandant suprasti, o geriausiu – priverčia juos paklausti.

Kai liga progresuoja ir įgauna rimtas formas, tai iš to klausimo galima išspausti sau papildomos naudos ir pranašumo taškų, suvarčius pašnekovą („aš tau jau sakiau gal penkis kartus, tu visai neklausai, ką aš tau sakau“), dar galbūt ir su išvada („tai kokia prasmė su tavim išvis kalbėtis“).

Primityvu? Žinoma. Nuspėjama? Taip. Tačiau koks skirtumas? Juk niekas neuždraus, vien todėl kad nudrožta ir nuobodu, skelbti nuotraukų socialiniuose tinkluose, kur penktadienio vakarą atsipūtinėja keli bendradarbiai ir būtinai būna prierašas „Sunkiai dirbam!“ – žinoma, už tokią nuotrauką yra blogiau tik tie idiotai, kurie po ja komentuoja dar vienu lygiu žemiau („Nieko sau darbelis… LOL“).

Kalbu apie žmones, kurie vadina Užupio krautuvę „UK“ (pastebėkite, koks čia žodžių žaismas – kaip čia nepasidžiaugsi!), Tymo turgelį – TT (kaip „Tvarka ir teisingumas“, hohoho, kokia čia šmaikštybė), žino ir naudoja sutrumpinimą „ONS“ (one night stand, o jūs ir nežinojote, nes ne kiekvieno juk gyvenimas toks karštas, kad vienos nakties nuotykiui reikėtų nuosavo sutrumpinimo), gyvenime nėra nė karto sakę „namas“, „butas“ ar kaip kitaip – juk yra puikus lietuviškas žodis „NT“, kuris dar ir kiekvieną paprastą pripažinimo alkaną šuniuką, bandantį prisipūsti mažutę savivertę, paverčia nekilnojamojo turto operatoriumi ir magnatu, kuris NT perka, parduoda ir džiaugiasi gausiai prilipusiais prie delnų verslo vaisiais. Žinoma, dar geriau, jei sugeba įvairovės dėka paminėti nedvyžkę – čia jau aukštasis pilotažas.

Šie žmonės visada iš automobilio pavadinimo ištraukia dvi raides – XJ, XF arba netgi iš bėdos ir QX (jei pavadinime nėra raidžių kodavimo, visada galima savarankiškai susitrumpinti iki RR), ir prideda, kad norėtų GT, jei tik ne jų hobis veisti jūrų kiaulytes (atsiprašau, JK) ir vežioti į parodas labai beprotiškai kainuojančiuose šveicariškuose narveliuose su oro kondicionavimu ir automatiniu Alpių šieno purenimu, ir kur tu ten į GT tą narvą įdėsi, todėl ir reikia važinėti nelabai gražiu SW (imtų SUV, bet tie ima per daug dyzelino, nors taip kalbantiesiems pinigai niekada nėra klausimas, bet prie šiuolaikinių kuro kainų, tai net ir milijonieriai yra sukuklinami, kai KS yra 25, o mst dar ir daugiau).

Jūs laukiate moralo ir klausiate, ką su jais daryti? Nieko – šluokit juos lauk iš savo gyvenimo. Rašymas sutrumpinimais yra diagnozė ir požymis, kad šiems žmonėms nieko iš jūsų nereikia, jie nori tik pasimėgauti jūsų suglumimu (kai tik jį pasieks) ir pasijusti geriau, pagiežingai vyptelėję, kad ne visi taip greitai supranta, kaip jie.

13 Komentarai

 1. ibrahim

  labai gražų sutrumpinimą radau vartydamas smetoniškus ūkininko kalendorius: p-nas. Tas reiškia ponas. pzdc

 2. Egrymantas

  Aha. Aš tokiais atvejais VISADA – netgi ir tais atvejais, kai puikiai žinau pats – paklausiu, ką reiškia sutrumpinimas. Man kažkodėl atrodo, kad tokiais atvejais abreviatūros autorius palieka kvailio vietoje – jis juk tikėjosi, kad kiti pasijus nesmagiai nežinodami, ką tai reiškia, bet klausti neišdrįs.

  Ai, tiesa, kai skaitydamas priėjau iki tos vietos, kur LOL, prisiminiau kažkurį ten Californication epizodą.

 3. zut

  ISIC, ISIS, ISIL… Tik spėk įsiminti tuos sutrumpinimus.

 4. Ina

  Mane itin siutina kokį pirmą ar pusantro karto gal ir juokingas 3.4zdec ir variantai. (Bet kuriuo atveju, dabar kas nors turi pakomentuoti straipsnį vien trumpinimais, nes tai bus šmaikštu.)

  • I

   3.4 tai turbūt tavo matematikos vidurkis vidurinės mokyklos baigimo atestate.

 5. suglumusi

  Priešpaskutinėje pastraipoje nieko nesupratau. gal todėl, kad niekada neauginau jūrų kiaulyčių?

 6. Mantas

  Ina, nelaužyk fizikos. Pi yra 3,14 (ir dar vienas, ir penki, ir devyni, ir dar daug daug), o ne 3.4

 7. izno

  vienam geime uzbanino zaideja . del vardo. Pi3da. Jis ilgai susirashinejo su adminais aishkindamas kas garsus visame pasaulyje pitrido vardu ir kas cia per suvarzymai000

 8. Lb. kdr?

 9. friendzis

  O pats, gerbiamasis, VATo nemokančius vatnikais vadinat

 10. Ždž

  Krč. vpš, nesąm. strpsn. Kažkiek gal ir yra tiesos, bet ant galo total nesąm… Ždž… I

 11. beje

  AU čia atvirai reflektuoja savo santykį su mumis (skaitytojais): „…kad šiems žmonėms nieko iš jūsų nereikia, jie nori tik pasimėgauti jūsų suglumimu (kai tik jį pasieks) ir pasijusti geriau…“

 12. Paulius

  Atsiprašau už nuorodą, tačiau labai į temą: https://www.youtube.com/watch?v=GMxoh2QEvlg

Parašykite komentarą