Užkalnis atsako į klausimus apie ištrintą FB

Lėlės iš muziejaus Sicilijoje. Asociatyvinė nuotrauka.

Kadangi gero (ir blogo) linkintys vis parašo apie mano uždarytą Facebook akauntą, tai patogumo dėlei prašau atsakymai į FAQ, tai yra, Frequently Asked Qlausimus.

1. Tai dar neatidarė tavo Feisbuko?

Tai o jūs matote, kad būtų atidarytas? Paklauskit ką nors protingesnio.

2. O tai kaip čia uždarė ir už ką?

Mane apskundė kaip fake identity, tai yra, kaip netikrą pavardę ir/arba vardą.

Kai Facebook gauna pakankamai tokių skundų, tai ir uždaro automatiškai. Čia yra skirtinga nuo skundų apie netinkamą turinį, nudity, violence etc. Tuos peržiūri žmones. Profilį uždaro dėl fake identity automatiškai. Tada gali siųsti dokumentus ir tikėtis, kad atstatys.

3. Čia tave dėl purvo drabstymo ar dėl neapykantos skatinimo. Ar dėl to, kad kitus blokavai šimtais, o dabar dėl to tave užblokavo.

Šiaip tai ne, bet jei jums patinka, tai galvokit, kad taip. Visiems px ir ant jūsų, ir ant jūsų galvojimo: jūsų pačių niekas neuždarys, nes jūs esat nuliai, kaip kai kam iš jūsų esu pranešęs (jau seniai blokuodamas nieko nerašydavau, tik klik ir viskas, nėra nei laiko nei naudos).

4. O tai kitus, kuriuos taip pat tokiu pačiu būdu buvo blokavę – Algį Ramanauską, Haroldą Mackevičių, Rasą Juknevičienę, Remigijų Šimašių – juk jau įjungė atgal, o tavęs atgal ne, tai ką tau šitai sako?

Nežinau. Gal kad neįjungs atgal, o gal kad mano byla nusimetė. O gal kad aš blogesnis už juos. Rimtai, nežinau.

5. Tai pasidaryk kitą akauntą.

Nė negalvoju. Jeigu įjungs tą senąjį, tada gerai; jeigu ne, tai Facebook – ne pasaulio pabaiga. Tikrai neprašysiu, peticijų nerašysiu ir teisybės neieškosiu.

Jeigu ką, aš ne Feisbuko kūrinys ir ne jo darbuotojas ir tai ne mano gyvenimas. Tai tik viena iš tribūnų ir sklaidos priemonių (labai efektyvi, bet tai so what). Visokių kitokių yra daugybė: knygos, Protokolai, Laukinės Žąsys, radijas, Google+, Twitter, Instagram.

Aš esu didesnis už Feisbuką, ir jeigu jiems aš priimtinas, toks koks esu, tai gerai, bet niekas čia plaukų nesiraus.

6. Tai bet heiteriams anksti atėjusios Kalėdos – kiek džiaugsmo

O taip.

Aš niekada neneigiau, kad turiu labai daug heiterių ir tų, kas džiaugiasi, kai kas nors būna blogai arba atrodo, kad yra blogai. Ir niekada nedariau nieko, kad jų būtų mažiau. Jie yra ekosistemos dalis.

Kaip sakoma, liūtas žolės neėda, ir taip pat liūtas neleidžia daug laiko, galvodamas, kaip čia labiau patikus kokioms raišoms antilopėms ar pleiskanotoms iguanoms. Galėčiau pasakyti fuck them, bet ir tai per gerai būtų. Eat shit and die, please.

Per pastaruosius kelerius metus kiekviena iš prasimanytų istorijų apie tai, kaip gyvenimas mane pagaidino arba gaidina toliau, davė daug džiaugsmo planktonui. Prašau:

1. Užkalnis Anglijoje dirbo valytoju (galimai – tualetų valytoju).

2. Užkalnį išmetė iš BBC.

3. Užkalnis Anglijoje nepritapo ir jį išvarė.

4. Užkalnio mažmeninis verslas bankrutavo.

5. Užkalnio nebeįleidžia į restoranus.

6. Užkalnis rašo už pavalgymą.

7. Užkalnis pats net nerašo, jis tik vagia kitų tekstus.

8. Andrius Užkalnis net ne Andrius Užkalnis, jo tikroji pavardė ir vardas kiti.

Niekas iš šito nėra tiesa, tačiau kai nėra gerų istorijų iš gyvenimo, galima sugalvoti briedų, tai ir pirmyn – jums neleisti šituo užsiiminėti yra tiek pat vilties ir naudos, kiek spuoguotam paaugliui neleisti žaisti su savimi.

Dabar prie šito bus No.9:

9. Užkalnį išmetė iš Feisbuko už tai, kad įžeidinėjo žmones ir juos blokavo.

Tai whatever. Arba, kaip sako prietrankos, norintys kalbėti angliškai ir tipo imituojantys sklandų tarimą, bet dėl proto trūkumo tesugebantys išleisti ne tai, ką reikia: wherever.

Kėdainiai Cannery jums į ausį.

7. Tai ką dabar?

Tai nieko dabar. Business as usual. Ką jūs? Kas ką? Kas po ko? Kas per kiek?

Pirmadienį laida (pašnekovas – Benediktas Vanagas), pirmadienį taip pat ir straipsnis Pinigų Kartoje, antradienį Lietuvos Ryto columnas ir straipsnis Stiliuje (jeigu ką – apie pusryčius Stebukluose, yay), trečiadienį straipsnis apie gyvenimą be Feisbuko ir Laukinėse Žąsyse nauja medžiaga iš Briuselio, ketvirtadienį naujas Miesto Kronikos columnas visuose Coffee Innuose ir naujas straipsnis Laukinėse Žąsyse, penktadienį dar kas nors bus.

P.S. Jau įjungė atgal Feisbuką. Sorry, heiteriai.

13 Komentarai

 1. zut

  Kokie kataklizmai beatsitiktų, visada lieka delfio komentarų platforma. Ir *savo* sienos higiena rūpintis nereikės. Willkommen!

 2. ggg

  Nu va, kaip gražu. Belieka visa šita atspausdinti, sutvarkyti korektūrą, ir išdalinti visiems Lietuvos Public Figure, kaip „Gerų manierų breviorius Lietuviškame feisbuke“. Kol paaugliai nebuvo atradę one.lt, tai buvo nuostabi platforma bendrauti su draugais ir skleisti savo kūrybą. Atėjo iKarta į one.lt, teko jį pačiam išjungti. Tas pats man nutiko ir feisbuke, ir tviteryje, ir instagram, net ir Google+. Nes netgi naudodamasis šitais patarimais, nebegalėjau atsiginti savo heiterių. Jau nekalbant apie žiaurias žinutes facebooko „Other“ sekcijoje. Tai, Andriau, tikrai neesate vienas šitame informacinio mūšio lauke. Vatinkos loja visur dabar. Aš savo feisbuka pats užsidariau, nes gavau krūvą pranešimų apie Suspicious Activity, iš pačios sistemos. O pradėjau labai gražiai, pats gaudydamas rublinius. Deja, jų per daug…

  • Noriu paklausti. Jeigų jūs man siūlote „susitvarkyti korektūrą“, tai kodėl pats rašote „neesate“?

 3. qwerty

  Nors Andrius mane fącebuke ir užblokavęs, tačiau Andriui fącebuko blokuoti nereikia.

 4. Whosoever

  Laukiu laidos su Vanagu. Nesuprantu lenktynių sporto, bet jis yra įdomus žmogus.

 5. gogelmogel

  Vanagas yra labai sumanus ir aukštos moralės žmogus. Labai laukiau tokios laidos. Nes jis viską pasakė, beveik žodis-žodin ką kartais pats galvoju. Taip, automobilių sportas yra tik viena iš saviraiškos formų. Bet, manau, daug svarbiau, kokią žinutę jis siunčia. Tokių žinučių šiais laikais labai trūksta.

 6. gogelmogel

  P.S.: o kas blokavo Andriaus feisbuką, yra labai nesunku išsiaiškinti. Manau, užtektų kam nors suraityti ilgą ir politkorektišką teisinės pagalbos prašymą feisbukui, ir jis pats atsiųs visus vartotojų sąrašus su adresais ir kita tech.informaciją. Taip, feisbukas yra visų socialinis tinklas, ir jis nori toks išlikti. Bet dėl tam tikrų jų vidinės politikos pakeitimų, jie vis labiau rūpinasi savo vartotojų saugumu, ir į teisinės pagalbos prašymus, vis dėl to, kartais reaguoja. O ką paskui daryti su informacija apie blokuotojus, tai čia jau kiekvieno asmeninis reikalas. Aš, jei manęs kas paklaustų, kreipčiausi į tarnybas. Jei dauguma heiterių iš Lietuvos – tai kaip ir problemos nėra. Užtektų tokiems oficialaus įspėjimo, galbūt net paštu. Ir daugiau niekam nagų neniežtėtų taip elgtis. Nei su Andriaus, nei su kitų žmonių profiliais. Bet kas nors turi tuo užsiimti. Kas nors, kas visuomenėje turi autoritetą.

  • Rokas

   Ne lygis tokius bomzus medzioti… Ypac Andriui

  • hm hm

   cia jau butu Raco stiliukas

 7. BMW fanas

  Gerai, kad tik internetinėje erdvėje atiminėja įrankius, jau kai pradės iš rankų lupti Macbooku’s, bus vėlu mąstyti. Manau reiktų columno, kaip lengvai ir neskausmingai atpažinti ir užvartyti vatniką.

 8. Ingrida Šimonytė

  Bet jau kad stropus tas FB pasidarė 🙂 Kai vienas toks mano asmens neliubitelius du metus run’ino mano fake profile ir net apie tai viešai papostringaudavo, tai FB net nemirktelėjo į jokius pranešimus apie fake profile. Žmonės su juo draugaudavosi, pečiais gūžčiodavo, kad „Šimonytė, atrodo, nuo proto nušoko“, paskui jau perprato ir liovėsi pažindintis. Kol tik apie mane, Kubilių, Šemetą ir panašius reikalus pezėjo, buvo galima nelabai kreipt dėmesį – pats daugiau vargo nuo tos transvestitinės veiklos, nei kas nors kitas, bet kai jau apie lenkus pradėjo kokią tai pornografiją nešti, tai taikos vardan teko FB bukvaliai užbombinti pranešimais apie fake accountą ir tai tik po kažkurio laiko užkalė. All in all tas identity theft tęsėsi porą metelių FB būnant fully informed apie vyksmą. Gal todėl, kad apie vatnykus nieko nemalonaus nerašė, tik apie kūbyyyyylių kliedėdavo pilnaties vilkolakio sapnus, nematė reikalo kreipt dėmesio, nes vatnykai, žinoma, ir nesiskundė.

 9. agne

  Jau susireiksminimas tai ka tu ka tu. Kas per as.
  O blokuoji tuos zmones, kurie nepritaria tavo nuomonei? Bailys!!!
  Tu i save paziurek. Kas tu per suauges zmogus, tiek nepasitenkinimo, patyciu. Kaip nuskriaustas vaikas. Grow up!

 10. qwerty

  Nuoširdžiai nesuprantu tų, kurie viešai vaitoja koks esą Andrius yra heiteris, blogas žmogus ir neapykantos skleidėjas. Jei tokie kalba nuoširdžiai, be jokio slapto asmeninio intereso, tai aš jų mąstymo nesuprantu. Gal kas gali man paaškinti kaip čia yra?

Parašykite komentarą