Piktos turtingos mamos

Piktos turtingos mamos mėgsta šmirinėti siauromis Senamiesčio gatvėmis, nuo vieno brangaus restorano, kuris deja nusivažiavęs, nes Robertas pjauna grybą, prie parduotuvėlės, kur jos sutinka panašias šūdo kandusias elito atstoves. Nuotraukoje mamų nėra.

Jas lengva pastebėti brangiose maistų prekių parduotuvėse, dar kartais degalinėse, ir keliolikoje Vilniaus restoranų, kur jos sėdi su draugėm (kartais visom šeimom, ir su vaikučiais). Vasarą jos būna kurortuose, bet dabar gruodis, tai jos Vilniuje. Jos tarpsta beveik vien tik sostinėje (Kaune ir Klaipėdoje joms netinkamos ekosistemos, o Panevėžys ir Šiauliai tai vapše kaimas).

Nepainiokime jų su šiaip turtingom lervom, marozų draugėm, kurios ant kablų varinėja atkišusios lūpas į permanentinį dakfeisą su savo per didelėm tašėm ir prisidėjusios špakliaus – ne, čia ne tos.

Piktos turtingos mamos yra pasidažiusios visada saikingai ir dažniausiai labai gera kosmetika, gerai iššukuotus ir brangiai pakirptus plaukus dažniausiai susirišusios į uodegą, nu kad netrukdytų, jos apsirengusios gerai ir pas jas viskas vietoje, įskaitant ir figūras, o jei turi kokių trūkumų, jos juos vykusiai paslepia.

Kas išskiria tas mamas – tai ypatingai rafinuota, nuolatos nekintanti šūdo kandusi nepatenkinta veido išraiška ir lengvai užknistas ir susierzinęs balso tonas, tais atvejais, kai jos teikiasi kažką pasakyti – na, pavyzdžiui, paprašo maišelio iš kasininkės. Jos savo bruožais primena piktus paukščius, gal papūgas.

Tie, kas joms atlaidesni, gali pasakyti, kad jos tiesiog yra labai rimtos, susirūpinusios ir koncentruotos, nes joms labai daug kur reikia spėti – ir darbas, ir greitos grožio procedūros (joms visi visada dirba per lėtai – kirpėjai Sergiejai, manikiūrininkės, antakių pešiotojos ir pedikiūrininkės, ir jos visą laiką grąsinasi tas durnes keisti, bet taip ir nespėja), ir privačios klinikos vaikams. Ir visur visi nelabai gerai dirba, pjauna grybą, mala šūdą ir yra nusivažiavę kaip tu neklausk.

Jos pačios gerai vairuoja, nepamiršta įsipilti benzo, prie vairo nesidažo ir joms beveik niekada neišsikrauna telefonas, o jei ir išsikrautų, jos turi kur jį pasikrauti, nes gyvenimas reikalauja nuolatinio tvarkymo, ypač kai aplink vėplos visuose darbuose, visose parduotuvėse ir išvis visur, nuo kurių joms varo vėžį. Mėgstamiausia frazė: „man atrodo, aš šiandien nusižudysiu“, pasakyta abejingu tonu, ir tada seka istorija apie debilus, kuriuos jos per dieną sutiko daugiakampyje tarp darbo, parduotuvės, pietų restorano, joglės, poliklinikos kosmetologo ir vaikų pramogų centro.

Su jomis ypač reikia vengti šnekėtis apie darbą, nes kai jos atidaro burną papasakoti apie tai, kaip viršininkas yra visiškas debilas bet va kažkokia voverė bendradarbė tai sugeba jam įtikti nors yra visiška idiotė, tai jos niekada neužsičiaupia. Kad jų darbo urvelių primityvios intrigėlės niekam neįdomios, jos net neįtaria. O gal įtaria, bet daugiau pasakoti neturi ką.

Jos pačios dažniausiai turi neblogus samdomis darbus ir 5000 Lt joms yra atlyginimas ne iš istorijų apie laimingus Seimo narius, o iš gyvenimo (vyras dažniausiai irgi gerai uždirba, nes lūzerių, bent jau finansine prasme, jos netoleruoja savo lizinginiuose butuose, kur virtuvės spintačkos dailiai sušviestos iš vidaus ir kur vynui nupirktos Riedel taurės, nes buvo prezentacijoje ir „iš jų vynas tikrai skanesnis“).

Jos beveik niekuo ir niekada nesidžiaugia. Gerą laiką jos bando turėti restoranuose, juolab kad šiek tiek išmano maistą pačios (na, jos pakankamai buvusios užsieniuose ir nevalgo vien šaldyto), tačiau kiekvienas nuėjimas virsta pravalu, nes nuėjusios kaskart pajunta, kad daugiausiai džiaugsmo visgi suteikia sudirbinėjimas ir kabinėjimasis prie visko. Tik restorane šūdo kandusią susirūpinusią išraišką pakeičia atlaidi panieka. „Jums gal kavos?“, klausia padavalas. „Bandykit, išvirkit“, sako jos ir leidžia suprasti, kad gal ir norėtųsi tikėtis, kad bus ne taip, kaip visais kitais kartais, bet kur tau.

Į laimingas jos būna panašios nebent korporatyvuose arba kviestiniuose baliuose, kur fotografuojasi ištempusios šypsenas (nes dėl į feisbuką ir reik palaikyt gerą vaizdą), na ir be to negalima juk šeimininkams ar organizatoriams į akis reikšti nepasitenkinimo – apkalbėti ir suvaryti bus galima, ir privaloma, jau paskui, ir tada pasakyti, kad jiems kiek pinigų kainavo, nu ir ką? Pravalas visiškas, darė darė ir nieko nepadarė.

Savo nuotraukas iš renginio jos mikliai įkelia į internetą, ir kai kas pakomentuoja, kad gražu, visada atsako – „baik tu, plaukai tragiški“.

Miesto Kronikos ant popieriaus visuose Coffee Inn ketvirtadieniais, o šeštadieniais – Protokoluose.

47 Komentarai

 1. zut

  Norėjos, kad straipsnis kuo ilgiau nesibaigtų. Net nežinau, iš kur tas pasišlykštėjimas piktomis mamomis sukilo. Lygtai nesutikau jų daug gyvenime. Matyt tų keletos kartų buvo per akis.

 2. qwerty

  8 balai iš 10.

 3. confused.com

  O 5000 LTL čia už full ar part time darbą? Spėju full, bet kaip tada į visus restoranus ir grožio salonus spėja?

  • Jos labai organizuotos ir per pietų pertrauką spėja tiek, kiek kitas nespėja per 8 valandas.

 4. paklausimas

  O galima suzinoti, kas is tokiu piktu mamu yra visiems zinomos personos, na kaip cia pasakius, viesi asmenai?

  • ibrahim

   prašom: kelios populiarių runkelinių tv laidų vedėjos. Kaip iš akies luptos. Tikrovėje, aišku. Ekrane, tai kaip medaus pardavėjos.

 5. Justas

  Yra ir Kaune tokių. Ne tai, kad reiškinys, bet Senamiesčio viešojo maitinimo įstaigose ir „būtikuose“ Impuls sporto klubuose ar net Akropoly (kur nors netoli Crème de la Crème skyriaus).

  • A

   Taigi. Yra net atskiras žmonių tipas „Kauno ponia“.

   • czz

    „Kauno ponia“ chronologikai yra jau „piktos turtingos mamos“ mama. Ji yra iš ankstesnio istorinio laikotarpio.

 6. Lytauer

  nuostabus savaitgalio etiudas.

 7. Viktorija

  Neturiu žodžių. Super. Super. Užrašytos mano mintys. Galvojau, kad tik aš tai pastebiu. Tas piktas moteris, sulaižytais plaukais ir lygia kaip popieriaus lapas veido oda, vairuojančias didelius BMW. Bet šypsenos nė su žiburiu nerasi.

  • as

   Bijo kad spaklius nesutrukinetu.

 8. Viktoras

  Kazin kaip atrodo tokiu moteru vyrai?Kaip jie istveria tokioj atmosferoje,gal dvasiskai labai stiprus?

 9. ibrahim

  3 pavadinimo žodžiai laisvai sutelpa į vieną- stėrvos (nepainioti su stervos). ir dar semantinės vietos lieka.

 10. Pikta

  Dieve, Užkalni, išdūrėte man akį. Tik dar pamiršot paminėt, kad nekenčiu tautinių dizainerių, jų a la meniškų butikų ir veganiškų kabakų.

 11. Gøgel-Møgel

  Ačiū. Super tekstas, šeštadienio rytui. O aš netgi vieną kartą, netyčia, buvau vienam tokiam naujametiniam baliuj, „Vilniaus vartų“ nuomojamame bute. Tai po šito straipsnio supratau, iš kur tokios piktos turtingos mamos „užauga“.

 12. dzo

  5000 yra pinigas varguoliui, kad maximoj netaupytų ant faršo, tokios mamos yra su 15000 pajamom iš darbo ar iš vyro, kaip minimum, vyro pajamos atitinkamai aukštesbės turi būt.

 13. jo

  Lenkiu galva pries autoriu. Aciu

 14. Tomas

  cia Is dalies apie mane. As diedas. Most awesome read, made my day. Lupenoms kurie megaujasi pasislykstejimu ir neapykanta tokiems – uzsikruskit nabageliai :)))

 15. Name (optional)

  Čia kažko tokio kaip kad su šviesiais, prie plaukų tinkančiais, kailiniais, prie maximos iš kajano lipančios bobos, kuri eina su tokiu firminiu veidu nesidairydama per aikštutę, ir po to jei kasnors pristabdo nes nenori nutrenkt, išmeta tokią rožą ar pasako maždaug: kur čia važiuoji? Kuri po to stovi eilėj, paklausus atsakinėja minimaliai, žiūri kažkur toli bet nieko nemato ir toks vaizdas kad kažkur kažkas negerai pažėjus į ją.

 16. sol

  Taip, yra toks luomas female humans… Viskas pagal pareikalavimą kaip Excel lentelėj gyvenime, o nesigeneruoja tas gėris ir meilė į lūpas įsidėt nors tu pasikark; belieka malonumas smaugt kitus.

 17. ZXS

  Lukai (kreipiasi į dailiai suglostytą penkiametį kavinukėje „Ponių laimė“) juk tu nenori štai šito pyragėlio, mes juk žinome, jog toks maistas – nesveika.

  • qwerty

   ZXS, :DDDD

 18. Adv. Tomas

  Nu gi susitvarkykit savo gatve. Nu jobstvairaz, ir dar demonstruojate.

 19. Antanas

  10 balu, epic. Ir butinai reikia atskiros pastraipos, kaip piktai jos vairuoja. Stikliniai zvilgsniai, svarbi skuba, niekada nepraleis ir neileis – keliu vishtos.

 20. Tomas

  Super. Straipsnis tiesiai į dešimtuką. Kažkas klausė, iš kur tokios piktos mamos atsiranda? Tai aš žinau vieną variantą iš savo naujųjų metų šventimo praktikos: jos prasideda, pvz. „Vilniaus vartų“ nuomojamuose butuose, o jų vyrai yra visokie vietinės reikšmės vadybininkėliai ir pardavimų vadovėliai, su nevaikiška alga 🙂 Tai už tai, galbūt, jos tokios drąsios ir piktos.

 21. Lina

  Gramatines klaidas galėtumėt ištaisyti.

 22. Pijooko mama

  Niu niu niu niu

 23. Paulius

  Kazkas neitiketino yra nematyti heiterisku komentaru po Uzkalnio straipsniu. Pradziugino labiau, nei pats straipsnis

 24. MadCat

  As jau ir galvojau ar tik apie varguolius rasys ar ir mane viena diena prisimins? Taip pagaliau ir mane aprase! Tikrai toliau skaitysiu Uzkalni, nes varguoliai jau nusibodo, o dabar tai as zvaigzde. 😀

 25. up

  taip va. paemiau ir isliejau tulzi ant atsitiktinio taikinio.

 26. Whosoever

  Įspūdingas antropologinis protokolas.

 27. tokia viena

  Bet tai rimtai neturiu laiko manikiūrininkės pasikeist. Na ir jei nauja bus dar didesnė višta?
  Einu taurių pirkt.

 28. nu taip

  … Kad jų darbo urvelių primityvios intrigėlės niekam neįdomios, jos net neįtaria…

  Jo, čia tikrai šitų beždžionių didelis blind-spot’as. I’m not your therapist, bitch! (niekad neužtektų drąsos to pasakyt realybeje, deja)

 29. Kritikas

  5000 Lt gross? Šis tipažas prasideda, mano pastebėjimais, nuo maždaug 15000 Lt net šeimai, bet dažniau 20-30K, ir piktos mamos dažniau dirba simbolinius darbus (pvz., prižiūri kokį mini grožio saloną), o ne full time job.

 30. Jaucianti

  kaip smagu, kad visi viska zinom 🙂

 31. Trijų vaikų mama

  Užkalnis kaip visada – rašė, rašė ir nieko gero neparašė.
  Pravalas eilinis.

  • :))

   :)))))

  • Rašė ir teisybę parašė.
   Ne mane vieną užknisa ta „topinė“ frazė „man atrodo, aš šiandien nusižudysiu“. Ačiū už gerą straipsnį.

 32. Cha

  Nors ju netobulumas gali aplinkinius erzinti, bet tubut nelabiau nei jas pacias, nes jos yra relative savikritiskos. Ryt jos uzdirbs dar daugiau ir del to is pavydo dar daugiau issivieps auksiniu dantu savininkes. Aukso blizgesys vs preppy kulturos lietuviskaji varianta.

 33. Patemptalūpė

  Prašytume nepainioti. Mes patemptalūpės, ir jokiu būdu – ne piktosios. Mes niekada neleistume sau būti piktos. Pyksta tik neišprusę, žemo emocinio intelekto lygio padarai, kitaip tariant – absoliučiai visas likęs aplinkinis pasaulis, išskyrus tą nedidelę saujelę mūsų patemptalūpių.

 34. Gruodis

  „Baik tu, plaukai tragiszki… :)“

  Thank God I live abroad. Su artėjančiomis!

  • spinta

   Thank God you live abroad. Su atėjusiomis!

 35. Indrė

  :DDD Čia ne apie kokią nors stilistę? 😀

 36. Airidas Kirlickas

  Paziurekite 2008 Misis Kauno Ponia rinkimus.Žvengiau,kai viena tokia 29 metu bet atrodanti kaip 43 teiseja dainavo angliskai su Borato akcentu

 37. etasputnik

  Oh gaaad, jaučiuosi lyg Mr.Zagornyj viską traukią iš mano galvos.

Parašykite komentarą