Ačiū, kad skaitote, urodai jūs

Nuotrauka iš socijelinių tinklų

Jau esu sakęs, kad niekada ir niekur tiek nebūna komentaruose atsilupėlių ir ligonių, kaip straipsniuose apie restoranus ir maistą („kotletus“, in your language, alkani skeltanagiai, atliekom mintantys minimalkiniai „turiu du aukštuosius ir man moka minimumą“ urodai).

Ten susirenka visi nedobitkai ir rašo, kad:

 1. Kada sporto klubus apžvelginėsi, stora kiaule
 2. Kokius mokslus baigęs, kad gali vertinti, viskas čia subjektyvu
 3. Valgyk namuose, nereikės po restoranus tampytis
 4. Įdomu, jam prispjaudo į lėkštę? Aš tai jam primyžčiau į sriubą
 5. Aš už tiek mėnesį visą šeimą maitinu
 6. Laukiu kada jam kas nors duos į snukį ir išmes iš kabako.

Kadangi mano straipsniai adresuoti plačiam skaitytojų ratui, tai visada tekste būna razinkų ne tik tam, kam įdomios maisto apžvalgos (nes ne už minimalkę dirba – galimai gal todėl, kad negaišo laiko dviems diplomams), bet ir šūdinam planktonui, kuris, kad ir kokie debilai ir prietrankos būtų, dirba ant klikų ir neša pinigus.

Jiems paprastai labai padeda, kai parašau tekste šiuos dalykus, kurie veikia every time:

 1. Aš protingesnis už jus, bezdžionės
 2. Sumokėjom dviese už pietus šimtą eurų (buvo over 300 litų), ir fak ju, lachūdros
 3. Nuėjau į sušių barą ir užsisakiau burgerį.

Todėl, kai mane paprašė išeiti iš vieno restorano, kurio pavadinimo nesakysiu, ir nuėjau kitur, tai žinojau, kad straipsnis bus sėkmingas, nes privoti, smirdantys, inkštiruoti pusiaužmogiai labai džiaugsis, kai antraštėje parašysim „Užkalnį išvarė iš restorano„.

Nežinojau, KAIP jis bus sėkmingas.

Štai tas straipsnis, publikuotas Stiliuje ir Lietuvos Ryte.

Tas straipsnis buvo DVIGUBAI skaitomesnis, negu mano so far skaitomiausias tekstas lryte (apie Jurgį ir Drakoną) ir priartėjo prie klikų, kuriuos gavo istorija apie mergaitės jamimą iš tetos namų Garliavoją. Čia mes kalbam apie six-figure skaičius, baby.

Atsitiktinai, kaip aklai vištai, radusiai grūdą, pasisekė restoranui Kitchen, kuris vapše ne prie ko: jie tik papuolė po kosminio populiarumo antrašte, ir prašom. Be to, kretinų elitas (tų, kurie skaitė tik antraštę, arba skaitė ir pirmą pastraipą, bet vis tiek nieko nesuprato) primetė, kad čia tikriausiai Kitchen mane ir išvarė, ir tokiu būdu mes turim double whammy: puspročiai pagaidinti, visi kaip avys suskaitė straipsnį ir net nesuprato, ką skaito, dviejų vingių čeburaškos.

Ir taip yra valdomi internetai. Man nė kiek negaila ir ne v padlu, kad švilpuku ir bizūnu varinėju, kaip retardintų graužikų pulką, visus tuos vargšus, kuriems metame nuotraukas ir debilizuojančias antraštes, o jie laksto, blaškosi, spaudo kompiuterių klavišus ir pelių buttonus, mato bannerius ir reklamas, ir paskui žino, iš kur imti greituosius kreditus, ir taip jie numelžiami nuo paskutinių pinigų.

Taip, aš esu šitame biznyje, kuriame paniekinami ir apskabomi durni plebėjai, iš kurių susirenkam viską, ką iš jų galima susirinkti, ir paleidžiam juos eiti sau, kad rytoj sugrįžtų ir suneštų mums lunch money ir vėl. Jais naudotis ir niekinti juos nėra amoralu: tai yra Dievo teisingumo vykdymas, kuriam mes esame pašaukti, nes nuo seno durnus mušdavo net ir bažnyčioje, ir tai yra geras darbas, nes durniai taip yra nukenksminami ir nebe taip trukdo protingiesiems.

Kai XXI amžiaus populiarioji žiniasklaida ir mano kolegos trolina ir niekina buką minią, mes nesame, kaip jums atrodo, ciniškai besinaudojantys jos silpnumu. O ne. Mes, pagriebę virtualias sąmonės kempines, sugeriame jų nuodingus syvus, kad galėtume juos išgręžti saugioje vietoje, kad pasaulis būtų geresnis.

Kai daininkė Jazzu pyko (ir teisingai) ant išsigimėlių, kurie ateina į koncertą ir sėdi kaip sutrikusio intelekto žiurkės, ėsdami savo čipsus, tai ji pasikuklino priminti, kad dar atliko ir tam tikrą socialinę misiją: tos treninguotos šiukšlės porai valandų buvo nukenksmintos ir pasaulis aplink koncertų salę buvo švaresnis – jei jie nebūtų atėję į koncertą, jie instead būtų ką nors vogę arba žaginę. O dabar sėdėjo prižiūrėti apsaugos.

Užuot kvaksėję man apie „pigų populiarumą“, kurį aš pasiekiau, ir kuris ne jūsų nosiai, galėtumėt man dėkoti bent jau naujaisiais metais, kad aš užiminėju tuos, kas, jei nebūtų užimti, iš jūsų prie namų atspaustų jūsų mobilką arba šiaip nuskriaustų ar apiplėštų jus arba jūsų mamą.

Tačiau tik naivuoliai tikisi dėkingumo. Aš ne naivuolis, einu toliau tarnauti jums, tegu ir be padėkos.

 

41 Komentarai

 1. Beje, dabar bus gan sunku sunku palikti 1 litą arbatpinigių.

  • Airidas Kirlickas

   Nusivalysiu savo skirmantą popieriumi

   • Ohohohoho aaaahahahaha!! Nusivalė savo skirmantą!

 2. emilija

  tai palikinek tiek, kiek vertas padavejas ir restorano/kavines maistas .

 3. Jim Gordon

  He’s the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now. So we’ll hunt him. Because he can take it. Because he’s not our hero. He’s a silent guardian, a watchful protector. A dark knight.

 4. entdx

  Kaip Garliavos keikūnas sakė: „Užsip**au kariaut“

 5. Si karta piktas Uzkalnis:) Su Naujais, linkiu nauju kurybiniu veju:)

 6. izno

  “ atspaustų jūsų mobilką “ – „nukarosintu“. bukvalei jei shnekam

  • bubis

   Nukarosintų yra visai kita reikšmė, jeigu jau tikrai bukvaliai…

 7. ZXS

  Sakyčiau Mūzą už uodegos pavyko pačiupt. Labai įkvėpentis naujametinis tekstas.

 8. zut

  Nuoširdu.
  Šį kartą.

 9. Serbentautas

  „atspaustų jūsų mobilką“ ir pas rusus būna frazių, kurias verta tiesiogiai išverst.

 10. sol

  Cha :). Chachacha. High five.

  Jim Gordon –> I love Batman, I love Gary Oldman, and I COULD’T AGREE MORE with your comment.

 11. Jona

  Reikia dievo byjoti taip kalbeti. Tegul tave apsaugo gerosios energijos kosmoso ir mintis isvalo nuo pagiezos, dievo maloneje visi lygus busim, buk geras

 12. Čia viskas paprasta, kaip statika teorinėj mechanikoj: jei kvailių nebūtu, gerai protingi negyventu 🙂

 13. junkers88

  Kaip daktaras, sakau daktarui: ačiū, kad kad nuspaudi pykčio pritvinkusius , mums darbe lengviau…CARPE DIEM..

 14. laura

  Visa laika maniau, kad tie zmones, kurie neturi issilavinimo, inteligencijos ir vidines kulturos yra maziau siam gyvenime apdovanoti. Maniau, kad mano misija pakelti ju leveli, mokyti savo pavyzdziu, kad galima buti mandagiu, kulturingu. Mokyti kitus kaip tarp tamsuoliu islikti oriu, t.y. jei mane pasiuncia nesiusti atgal, nes „man issilavinimas neleidzia“ – kaip sake Sapras. Todel mane asmeniskai o tikiuosi ir likusia normaliu zmoniu dali sis textas nuvyle ir si texta parases zmogus man atrodo vargsas, issigandes, vaidinantis nesuprasta ir neivertinta. Gaila, kad be jazzu atsiranda dar daugiau zmoniu, kurie tai, ka turetu issakyt tik savo artimiems biciuliams kaip jok’a raso ir postina viesai.

 15. Lekiau Kiaule

  O kaip daba neršia Užkalnį ištrenkęs restoranas!!! Tiek klikų ir liko nepaminėti!! Salduma!

  • Lekiau Kiaule

   p.s. reikia paleisti lipduką „Išmetėme Užkalnį“, kurį išdidžiai klijuosi ant restorano durų.

   p.s.s ir laukinių žasų lipdukus, maždaug pradedant nuo trijų.

   • Rokas

    jo, Wild Geese lipdukas graziai atrodytu 🙂 Trip Advisoriaus lipduku arba nematau arba neaktyviai klijuojasi

    • lekiau kiaule

     Ir „mes nebijome Uzkalnio.“

 16. Paulius dantistas

  Aciu uz drasa ir politkorektiskai duodama zinia,kad visuomej pelus nuo grudu rusiuoti butina! Gaila kad to nedare sviesuoliai po nepriklausomybes paskelbimo,kai didzioji dauguma isoko i treningus ir primete jegos ir chamizmo kulta. Palaikau A.U. uz drasa kiaulem ir runkeliam parodant ju vieta (korektiskai). Palinkesiu desiniajam trolibanui dar aktyviau veikti ir negaileti traiskyti posovietinio palikimo.

 17. Kristijano

  Haha, kaip jautriai priimti komentarai. O dar sako man px, dejau skersa

 18. Mariux

  Andriau Užkalni, aš galiu iki savo gyvenimo galo nesutikti su tavo teiginiais, bet iki savo gyvenimo galo, aš kovosiu už tavo teisę juos išsakyti! Gerų minčių 2015!

 19. Wuaaaa

  Wuaaaaaa :)))) GERAI CIA APIE LOCHUS KOMENTATORIUS PARASE WUAAAAAA ;))))(

 20. zut

  Nė vienas Lietuvoje viešai rašantis autorius nepatiria tiek purvo komentarų kaip Užkalnis. Na, išskyrus V.Landsbergį ir A.Kubilių galbūt, bet ten visai kiti reikalai.

  Man atrodo tai yra todėl, kad Užkalnis į visus savo rašymus prifarširuoja labai savo personos. Skaitant Užkalnio straipsnius, autoriaus Aš juntamas netgi (arba žymiai) stipriau negu aprašomas objektas. Tas savojo Aš sureikšminimas traukia heiterius ir durnius (HD) kaip šūdas muses. Jie čia užuodžia pažeidžiamą vietą.

  Žinoma, tie, kurie mėgsta Užkalnio rašinius, tikriausiai mėgsta juos irgi būtent už tą Aš stilių.

  Ir HD šitame kare turi pranašumą. Jie – anonimai. Nebūtinai visiškai anonimiški, pvz., Facebook’e pilna ir neanonimiškų. Bet jų yra labai daug, ir taip jie tampa anonimiškais. Gaunasi toks srautas, šūdo upė, kur atskiros pavardės jau nieko nebereiškia. Ypač kai viešai skelbiesi užblokavęs šimtą milijonų HD.

  Nesiimu spręsti, ką galvojo autorius, rašydamas šitą postą (man jis nepatiko, tai žinoma, nesvarbu). Bet HD tikrai džiaugtųsi jį paskaitę. Jiems pofik, kad jie ten neša pelną klikais. Jiems pofik ant jų metami juodžiausi izdevonai. Jie privertė autorių reaguoti. Tai jiems svarbu. Jie privertė reaguoti piktai ir netgi jų pačių stiliumi. Tai – pergalė.

  • zut

   Ir dar man pasirodė, kad kariaudamas su HD, A.Užkalnis kartais perspaudžia – visiškai be reikalo pridaro izdevonų iš žmonių, kurie tikrai nėra jo priešai. Na, protingas ir jautrus žmogus galbūt supras, ką Užkalniui tenka patirti, ir pažvelgs į tai su supratimu. Maždaug, kertant mišką lekia skiedros. Bet žinoma niekam nesinori būti be reikalo viešai išlotam. Turėtų jaustis kaip gavę su dvokiančia mazgote per veidą. Kažin ar gera išeitis yra versti skaitytojus (gerbėjus!) rinktis: besąlygiškai pritari arba būsi iškoliotas.

   • ibrahim

    Erzinimo amatą autorius įvaldęs tobulai. Turint galvoje, kad nervingų ir įžeidžių durnių (pagrindinė tikslinė grupė) yra dar daugiau nei pensininkų, Užkalnis badu tikrai nemirs. Man tai labai patinka jo tekstų stilius. Kas tekstuose nepatinka (kai kas net labai) ir kaip rašyčiau/nerašyčiau aš – pasilieku sau.

   • Skaitytojai turi pasirinkimą, skaityti ar ne.

 21. megele

  uzkalnis moka gluminti savo zodynu ir taikliais snaiperiniais suviais zeidzia urodams sielas tik idomiausia, kad neminint nieko konkreciai tie durneliai atpazysta save tekstuose ir prisiduoda suviams, sijojasi konkreciai.

 22. sol

  zut –> Taip, tokia stilista A.U. išsipiešia taikinį sau ant kaktos tam tikra prasme, ir todėl, pvz., Paulius dantistas gali už tai jam dėkoti. Bet žemojo sluoksnio internautai visais atvejais pagal kvapą ieško silpnesnės vietos ir nesidomi esme, gal ne visada neklysta, bet vis tiek nusitaiko ir griūva urmu, ir galima tik turėt tą galvoje ir atitinkamai reguot/vertint.

 23. sol

  stilistika*

 24. Valdas

  Norėčiau paklausti, ką rūkėte ir kur valgėte, kad tiek neapykantos?

 25. Janutiene

  Uzkalnis didina socialinia ackirti

 26. Whosoever

  Awesome.

  Piktas Andrius Užkalnis is the best!

  Visada pritarsiu jo „Why? Because fuck you, that’s why“ attitude’ui.

 27. Gerai varo

  Tikrasis talentas yra kai tavo HEITERIAI neša tau daugiau pinigų nei loveriai, ir kuo daugiau ant jų krauni tuo daugiau jie pinigų suneša. =DDD Ir per durni, kad nustotų generuoti klikus, kol Andrius turės tokią ištikimą komentuojančių priešų kariauną, tol straipsnių maniera ir nesikeis, nes nevarkė. Pripažystu esu pavidolis nes ir aš taip norėčiau tūsindamas eurus generuoti, bet va trūksta gabumų.

 28. Pimpaila

  Užkalnis žurnalistikoje, Gražulis politikoje (snukiapalmė)

 29. pepe

  Tiesiog labai:) Ačiū už praėjusius ir lauksiu šiais.

Parašykite komentarą