Viską išmanančių imperija

Vis tiek visuose tas pac gėrimas, o mūsų Malūnininkų ir Dainava tai nors yra unikalūs

Vienas miesto gyventojų bruožų – atlaidžiai, pro švelniai primerktas akis, absoliučiai viską išmanyti. Čia tokia didmiesčio privilegija: viską matėm, viską pažįstam, niekuo mūsų nenustebins. Ir absoliučiai viskas yra šūdas, nes mes esam matę geriau.

Jie visada yra matę geriau ir skaniau. Mėgstamas posakis „tikras profiterolis tai ne toks būna“  – dabar jie ypatingai siautėja su macaroonsais, tais migdoliniais sausainiukais, nes yra ragavę Ladurée, ir todėl jūs jiems nekiškite nieko kito, nes jie jau prisilietę prie tikrų išrinktųjų gyvenimo. Jiems labai patinka, kai jiems pasiūlo alaus, atlaidžiai paklausti, o tai koks čia bus alus, ir išgirdus alaus rūšį, vyptelėti: o čia tu vadini alumi? Tada atsiprašau.

Net praėjusią pastraipą perskaitę jie pasakys, kad macaroonsai yra visai ne sausainiukai.

Jie skaito literatūros kūrinius ir ieško, prie ko prisikabinus: pavyzdžiui, kad tame laikotarpyje tokių batų nebuivo, arba kad paminėtojo saldainio tuo metu tame mieste nepardavinėjo, ir jie jaučia iš to palaimą. Statistiškai jie neišvengiami, kai yra pakankamai didelė auditorija: kažkada mane BBC mokė, kad net ir mažiausia klaidelė visada bus pastebėta, nes kažkur prie radijo imtuvo visada tūno kretinas, kuris apie tą temą žino daugiau, nei laidos kūrėjas, ir jo vienintelė palaima yra pamatyti, kaip kūrėjas suklydo, ir tada bakstelti.

Savo šlykštumu ir neišsemiamu rakinėjimu tie žmonės primena giminingą veislę, apie kurią jau rašiau Miesto Kronikose, Piktas Turtingas Mamas (PTM), kurių gyvenimo džiaugsmas yra išsityčioti iš bet ko restorane arba parduotuvėje, ir jos nuolatos taip ir daro (paskui stebisi, kad jų niekas nemėgsta, nes kas gi mėgs susiraukusias bambančias smulkmeniško prisikabinėjimo raganas, nors jos pačios ir sako apie save, kad tiesiog yra perfekcionistės ir nori, kad viskas būtų gerai – nors geriausia galėtų pradėti nuo savęs ir savo susiraukusių marmūzių, nuo kurių susigarankščiuoja net ir labiausiai tolerantiškas veidrodžio paviršius).

Viską išmanantieji ima plačiau – jie pažįsta ne tik maistą, kaip tos PTM. Jie išmano absoliučiai viską. Jie gali ištisą dieną praleisti, spjaudydami rašytinius ir sakytinius interneto apie tai, kaip nesąmonė yra visas statomas nekilnojamasis turtas, taip pat bet kuris verslas, o miesto valdžia viską tvarko, sodina ir stato absoliučiai ne ten, kur reikia. Jis net nekaltina valdžios atkatais ir vagimu: tai reikštų konstatuoti, kad ta valdžia bent jau sugeba nuo municipalinių lėšų kažką nugręžti sau, o tai jau būtų šiokios tokios kompetencijos pripažinimas, ko negalima leisti.

Specifiniai, neišnaikinami idiotai veisiasi prie straipsniu apie bet kurį naują skrydį iš Vilniaus: čia esama dviejų porūšių: vieni yra absoliučiai tikri, kad būtinai reikalingas (ir tikrai tikrai absoliučiai būtų pilnas keleivių) tiesioginis reisas į dar vieną Norvegijos miestą, kur jie pjausto silkėms uodegas mainais į orų gyvenimą, o kitų galvos yra nėščios neužmušama idėja apie tai, kad iš Vilniaus būtinai turi būti tiesioginis skrydis į Čikagą, nes tikrai būtų kas keliauja. Kadangi abi idėjos yra absoliučiai nesuderinamos su bet kurios oro bendrovės darbiniais planais dėl savo nekvestionuojamo idiotizmo, tai jų svajonės niekada neišsipildo, ir jie praneša, kad naujasis reisas (kartoju, absoliučiai nepriklausomai nuo to, kur ir kada jis yra) niekada sėkmingas nebus, ir „bankrutuos“.

Kuo mažiau jie patys yra padarę gyvenime, tuo geriau įžvelgia artėjantį bankrotą bet kam, kas ką nors daro, absoliučiai nesvarbu ką. Jų patarimų ir prognozių niekas neklauso, ir nuo to jie darosi dar piktesni ir spjaudo jų dar daugiau.

Juos labiausiai erzina, kai kažkas kažkuo džiaugiasi – nusipirkęs prekę ar paslaugą, kažką suvalgęs ir išgėręs. Žodžiai „man patiko“ jiems yra kaip dienos šviesa vampyrui, nuo tų žodžių jie įsijungia savo zombio rėžimą ir pasyviai-agresyviai praneša, kad jie šitos muzikos, šitos prekės, šitos knygos, šito autoriaus ar aktoriaus ar laidų vedėjo pakęsti negali, ir laukia, sunėrę pirštus ir sukdami nykščius vieną apie kitą, laukia, kad jų paklaus kodėl, arba kada pradės su jais ginčytis, nes tada jie galės pareikšti, kad bet kurie iš tų daiktų, žmonių ar kūrinių gali patikti tik visiškai neišmanančiam žmogui, o neišmanėlių yra „šiais laikais“ milijonai.

38 Komentarai

 1. Arijus

  Kvailas straipsnis, as tai parasyciau daug geriau.

  • Arklimantas

   aga. nekažką… šito autoriaus aš nemėgstu…

 2. monik

  Keista, kad tamsta , padarė rašybos klaidų

  • linuxr

   Tamsta savo pastebėjime padarei 3 klaidas.

 3. alvydas

  rasyk

 4. argo

  Kas be ko, daug geriau galima parašyt. Ir , beje, ne „tokių batų nebuivo“, o NEBUVO, mažarašti. Nieko gero neišmokė toje S. Nėries vid. m-kloje.

  • Lina

   „… ir jo vienintelė palaima yra pamatyti, kaip kūrėjas suklydo, ir tada bakstelti.“

 5. Schmeisser

  argo, esu priverstas pacituoti – „net ir mažiausia klaidelė visada bus pastebėta, nes kažkur prie radijo imtuvo visada tūno kretinas, kuris apie tą temą žino daugiau, nei laidos kūrėjas, ir jo vienintelė palaima yra pamatyti, kaip kūrėjas suklydo, ir tada bakstelti.“
  Sveikinu, argo, tu kretinas

  • argo

   Thank you, Captain Obvious. Really.

   • Gruodis

    Straipsnis apie Tave, beje. Atsipažinai anglosakse? Galėtų tėvai visgi atimti internetus nuo nepilnamečių, kaip mano publika?

    • argo

     Facepalm. Dar vienas oluchas. Gruodi, dabar jau vasaris , ištirpk ir palik balutę .

 6. fekalis

  „rėžimas“ su klaida.

 7. sanic

  Dar buna situacija, kai tu kazkuo pasigiri ir straipsnyje aprasytas dalbajobas sako: tai cia hujne, va maaaan kas buvo.. Ir durniausia, kad tu zinai, kad jis svaigsta ir nieko jam geriau nebuvo, bet negali irodyt, nes nu kaip patikrinsi.

 8. zut

  Atpažinau save. Lygiai taip jaučiuosi, kai nuvažiuoju pas mamą ir pamatau įjungtą televizorių. Man ten nepatinka absoliučiai niekas, viskas be išimties yra paskutinis šūdas degradams, o kas nėra paskutinis šūdas degradams, tas yra jau rodyta turbūt tūkstantį kartų.
  Bet tiktai su televizoriumi šitaip. Į kitas gyvenimo sritis šita gangrena dar nepersimetė. Atrodo, nepersimetė.

 9. minimlus

  Nereikia ir BBC. Kol dar dirbau miesto dienraštyje vyr.redaktorius irgi ne kartą man sakė, kad specialiai palieka mažų klaidų kur nors straipsniuose, kad koks kas veikti neturintis skaitytojas galėtų apsipatenkinęs tą klaidą atrasti ir paskambinęs į redakciją (kai kurie ir ateidavo) paauklėti visą kolektyvą.

  […]kažkada mane BBC mokė, kad net ir mažiausia klaidelė visada bus pastebėta, nes kažkur prie radijo imtuvo visada tūno kretinas, kuris apie tą temą žino daugiau, nei laidos kūrėjas, ir jo vienintelė palaima yra pamatyti, kaip kūrėjas suklydo, ir tada bakstelti.[…]

 10. vilius

  Tos rasybos klaidos – jaukas, padedancios irodyti toliau sekanti teigini. Ir gana sekmingas. Nes, kaip ir buvo mineta, atsiras pastebesianciu menkiausia klaida. Speju nepabaiget skaityt, o jau iskart pradejot kritikuot. + 1 niekinio, sviesolaidinio respiekto uz subtilu patrolinima.

 11. Sliobenas

  Pas mus yra tokių, kurie susitikimuose su skaitytojais (pernai darėm tokius) klausdavo, kodėl mūsų skelbiamas saulės patekėjimo laikas atsilieka dviem minutėm nuo to, kurį skelbia jo plėšomas kalendorius lapeliais. Ir pabandyk tokiam atsakyt rimtu snukiu. Dar būna tokių diedukų, kurie, kai neišeina laikraštis dėl valstybinės šventės, puola skambint visiems žurnalistams iš eilės ir knisti protą, tipo mes nuo jų laikraštį vieną pavogėm.

 12. milka

  Macaronsai, beje. O ne Macaroonsai….

 13. Nu jo!

  30% nelaimingu atsitikimu ivyksta po frazes: „ziek kaip moku!!!“. Like 70% nelaimingu atsitikimu ivyksta po frazes: „cia chujnia, palaikyk alu – parodysiu kaip reikia“. Nezinau ko as cia visa tai parasiau…

 14. ibrahim

  Tai jau taip: eisiu iš proto, ieškosiu tesibės, kodėl laikraštuke minute vėluoja dienos ilgumas, bet balsuosiu už darbo partiją ir meru rinksiu gražulį. Kita vertus, smulkių klaidų nedaro profesionalai, o didelių – išmintingieji.

 15. Gruodis

  Laikas daro savo – Andrius pamažėl atranda užmirštąją Lietuvą. 🙂

  P.S. Geras straipsnis, tikslios įžvalgos, bravo! Mane patį kartais (ačiū Dievui, tik kartais) daveda minėtosios kaimo sindromo metamorfozės.

  Gruodis nusispjovė: gyvenimas per trumpas. Einu ragauti arbatos.. 🙂

 16. Korta stebuklė

  Kažkoks tai autoportretas pagaliau išsistenėjo.

 17. Be pykčio

  Kartais, tik kartais paskaičius Andriaus straipsnius susidaro įspūdis kad toks žmogus apie tokius ir rašo. O šiaip labai patinka Andriaus straipsniai, tiesiai šviesiai apie save ir kitus.

  • Be pykčio

   blmeba pamiršau pora žodžių. … apie save ir kitus, įskaitant ir mane. Manau kiekvienas mūsų turėtų pamatyti dalelę saves Andriaus straipsniuose. Labai laukiu kol užsuks pas mus paskanauti ką gaminame. Įdomu ar tai ivyks kada nors.

 18. BMW fanas

  Pipedija Enciklopedija
  Naglas visažinis – ( Tekstas aukščiau)

 19. Sephas

  Turiu vieną pažįstamą, kuris viską žino ! Bent jau pats taip mano. Jis tik nežino, jog tie kurie viską žino dažniausiai sėdi uždaryti kambariuose be rankenų.

 20. I

  Reikia tiesiog neklausti „kodėl?“ kai kas nors paleidžia negatyvo trydą. Patrisčios ir nustos. Čia kaip su vaikais, kurie zyzia.

 21. Suris

  Esu skaitęs daug geresnių straipsnių

 22. tai apibūdinama

  vienu žodžiu: MIESČIONIŠKUMAS. Ar aš klystu????

 23. Jazer

  Galvojau pamąstyti, tik nesupratau apie ką.

  • Jazer

   Tik išvada atbėgo, kad Užkalnio straipsnius reikia skaityti, kai jau visi prikomentavę pakankamai.

 24. Eugenijus

  Jei nauja skrydziu kriptis pasiteisina, tai reiskia, kad aviacijos kompanija plauna pinigus

 25. Paulius

  Man patiko

 26. Igor

  Ooouuu jee 😀 Jei autorius nesupyks dar įkišiu savo trigrašį. Tai pastebėjau, kad dar būna tokių, kurie atvažiuoja iš provincijos į Sostinę (kaip aš) ir po metų jau žino tuos kelis pigius barus, beveik visus ciliakus, jau beveik būna pripratę prie kaimiško alaus, ir Švyturį vadina brudu. Dar nekenčia lenkų (bbž, kodėl, bet matyt, kad taip dauguma sako), kažkodėl jaučia šiokią tokią neapykantą Vilniuj, bet niekad nesikrausto į savo kaimelius, nes ten nieks NESIŪLO darbo ir nieks jų ten nelaukia ir šiaip prieš chebra yra cool pavaidinti, kad tipo Vilniuj gyvenu, siekiu savo tikslų gyvenime.

  Po 5-6 metų, kai jau tsudijos baigtos, jie jau žino visus tuos sausainukus, pyragaičius, klubelius, barelius, žino gatvę, kur jų call centras įsikūręs, ir Laisvės pr., nes ten gyvena. Vis dar nemėgsta lenkų (bbž kodėl), bet jau visai tolerantiški homoseksualams (šiaip lesbietėms jie visada tolerantiški buvo ir dročindavo prieš jų pornuškes, bet gėjų nekentė, bet dabar ir jie nebetrukdo). Mėgsta pasitiesti pleduką su draugais prie Baltojo tilto ir pagerti kokio sidriuko ar Utenos alaus (nu vis ne Švyturys) ir įsimesti fotkę į FB.

  Nu tai taip ir gyvenam. O kai pasižiūri – vis tiek nuostabu, kad ir apsiniaukę.. 🙂

 27. Marius

  Man labiausiai išeina trolint alaus žinomus. Jų akivaizdoje užsiprenumeruoju Švyturio Extrą ir garsiai šypsausi klausydamas moralą apie tikrą alų.

  Žinau vieną lėktuvų reisą kuris yra visada pilnas nors ir kursuoja kas dien po kelis kartus. Tai tiesioginis skrydis VNO -> NX

Parašykite komentarą