Kodėl Petras Gražulis YRA sveikos visuomenės požymis ir kodėl vadinau jį „ponas“

Petras Gražulis. Oficiali LR Seimo nuotrauka

Tai klausykit, vieno smegenų vingio politkorektiniai pinko vertibių mylėtojai, kurie jau per gerklę lendat aiškinimais, kaip man ir kitiems reikia kalbėt, rašyt ir galvoti – kai kada ir balsuoti, jei čia kalbėsime apie tai, kad aš balsavau už Artūrą Zuoką ir to neslėpiau*.

Aš, Andrius Užkalnis, buvau Lietuvos Ryto TV laidoje po rinkimų ir sėdėjau šalia Petro Gražulio. Be kita ko, vadinau jį „ponas Gražulis“ ir sakiau, kad tai, kad jis gali reikšti savo ekstremalias ir nepriimtinas nuomones ir būti politikoje, yra SVEIKOS visuomenės požymis, nors jis ne mano kandidatas, aš už jį nebalsavau ir nebalsuočiau.

Blogiau būtų, jei Petras Gražulis, kaip kokiame Irane specialios senolių tarybos (expediency council), būtų nufiltruotas prieš rinkimus, kad netinkamieji negalėtų būti renkami. Blogiau už Artūro Račo kvailus rašymus niekingame trečiarūšiame rausvų pažiūrų portale būtų tik šalis, kur Artūras Račas negalėtų publikuotis internete.

Šiandien jie, visi politkorektiniai lygių galimybių teisuoliai, žvangantys aštriais dantimis iš po universitetinių darnios sanglaudos ir aprėpties sijonų, nenori, kad politikoje dalyvautų ir į TV studijas ateitų Petras Gražulis, ir, negalėdami jam nieko padaryti, dar loja ir ant manęs, kodėl aš savo elgesiu ir pasisakymais neištransliavau jų neurozių. Jei juos būtų pakvietę į TV, ot jie jam parodytų! Gal todėl jūsų nieks ir nekviečia. Ir dar dėl to, kad jūs niekam neįdomų.

Šiandien patys žmonės reikalauja, kad televizijoje nebūtų Algio Ramanausko ir kad spauda nepublikuotų Andriaus Užkalnio, nes visuomenei jie kenksmingi. Vakar jie atėmė iš durno atlikėjo, parašiusio durną dainą „Šėtone prašau“ kompiuterį, nes ji, pagal juos kėlė grėsmę. Rytoj jie reikalaus, kad būtų kaip Britanijoje, kur bobutė, parašiusi laišką į laikraštį apie tai, kad jai nepatiko gėjų paradas, sulauktų policininkų vizito.

Mūsų visuomenė yra puiki, nes ji pakelia Petrą Gražulį ir jis gali laisvai šnekėti, kaip jam patinka, net jei tai nepatinka man, ir jam dar neužčiaupė burnos teisinėmis priemonėmis, nors labai norėtų. Tie, kas nori nedrausti gėjų paradų, bet nori drausti Petrą Gražulį, yra veidmainiai. Ir jeigu jūs norite, kad užčiauptų jį arba tą durną dainininką, kuris dainavo „Šėtone, prašau“, tai jūs kėsinatės į žodžio laisvę, ir taip daryti negalima.

Ir kol jūs man aiškinsite, kaip aš turiu su kitais pašnekovais bendrauti televizijoje, tikrai nebūsite mano draugai.

Kai kažkada pirmą kartą kėlė trispalvę vėliavą Gedimino pilies bokšte, ją kėlė ir tam, kad Petras Gražulis galėtų kalbėti, kaip jam patinka. Pagalvokite apie tai.

* Apie Zuoką tai man daug aiškina degančiom akim liberoblių jaunimas, kur aš privalėčiau nukreipti savo energiją ir įtaką, jei būčiau atsakingas – tas pačiuožęs jaunimas jau pavirto for real chunveibinais, kurie baigia užkist savo teisuolišku įniršiu ir pasišventimu, latter-day komjaunuoliai, mažieji šustauskai.

 

31 Komentarai

 1. ignas

  Keista matyt žmones kurie vis dar balsuoja už teistą abonentą. Čia tas pats kai žmonės vis dar balsuoja už juodąją buhalteriją.. O liberalus palaikom, nes konservatoriai neturėjo rimto kandidato.

  • Tomas

   Ignai, visiems labai įdomu.

  • Ramas

   O kiba problema balsuot už teistą? Pas mus tai nedraudžiama. Kaip ir kandidatuot teistam (su biškiu išimčių), ar būnant gražuliu. Demokratijos grimasos, tsakant…

 2. Aliegas

  zokas vagis pavage pinigines vilneciu neisrinka i metus ses i kaleima

 3. Dainius

  Dėl balsavimo už Zuoką nelabai ir yra ką aiškinti.. Tai tiesiog diagnozė, kaip ir balsuojančių už Tomaševskį.

  • Saulius

   Nebūtinai diagnozė. Gali būti ir verslo planas.

 4. malvinas

  Čia toks dependency inversion priciple gaunasi. Kai mes liausimės bijoję gražulių, jie liausis mums kėlę grėsmę.

 5. malvinas

  Gal būtų galima prie pageidavimų įrašyti galimybę bent vieną kartą paredaguoti savo komentarą? Kad pataisyti savo klaidas. Su telefonais ir kt čiupinėjamais ekranais labai nesunku jų privelti.

 6. Vilius

  Su Gražuliu maždaug aišku. O kaip su Tomaševskiu ir rusais neatsimenupavadinimo – tai taip pat žodžio laisvė iš vienos pusės, bet ir akivaizdus kenkimas LT interesams iš kitos. Pervj Baltiskj tipo irgi žodžio laisvė – bet ačiū už tai, kad ribojama. Žodžio laisvė dabar vienas mėgstamiausių Vladelio iš rytų botagėlių.

  • Gražulio veikloje neįžvelgiu nieko antivalstybinio, skirtingai nuo A-3 ir panašių.

 7. ibrahim

  Ir kas čia smerktino ar keisto – išvadinti Gražulį ponu? Žmogus liko pamalonintas, nes užribio personų nelabai kas taip ir vadina. Gražulis jau yra tapęs gražuliu – bendriniu daiktavardžiu. Kaip koks koltas. O malonus buvimas su juo, bendrautojui gali net apčiuopiamos naudos atnešti – ims ir užsakys partijos vardu kokias neblogai apmokamas gėjų parado smerktynes. Achuliš.

 8. minde

  Grazulis tai kaip Grazulis. Taciau tokie veikejai kaip uspaskichai, tomasevskiai tureti ne tik kad uzsiciaupti, bet ir girti kritineti is balkonu ar iseje isnesti siuksliu dingineti be zinios. Vyksta karas, todel reikalingos ypatingos priemones. Bet musu VSD kiaushiai per mazhi.

 9. Westside7

  Tai žinoma.Kai demokratija veikia,tik duok ivairaus plauko marginalams lyst į eterį. 🙂 Nesvarbu,kad dauguma kraipo galvas ir klausiamai žiūri vienas į kitą,klausydami jų pasisakymų.bet yra kaip yra.Aišku ponais juos vadinti liežuvis man nelabai apsiverčia.

  Beje, visuomenės sveikata dėl tolerancijos tokiems žmonėms gal ir suabejočiau.Bet jau sveikstama ,ir sparčiai.

 10. BMW fanas

  Lengviau galima atsikvėpti, rinkimai baigėsi. Nes buvo neįmanoma ramiai nuvažiuoti nei į gariūnus nei į norfos bazę apsipirkti. Ponas Gražulis, visur su savo skrajutėmis… Žodžiu graudus politikas, bet yra ir blogesnių.

 11. slogutis

  anglijoje gražulius ne ponina, bet ignoruoja.. arba apsiriboja elegantišku sarkatišku pokštu.. pvz, „aš jus pasiųsčiau, bet, matau, kad jūs ir taip iš ten..“

 12. ibrahim

  Čia aprašyto asmens, kurio bukumui mokomi būt tolerantiški, elektoratui ( maždaug 10000 vnt.) norėčiau pasiųst siuntinį naxui. Pageidautina visiems laikams.

  • Kalba Vilnius

   Spaudžiu “Patinka“ 🙂

 13. Gal geriau dar papasakokite kaip visiems Vilniečiams reikia dreamveawer’io?

 14. Kalba Vilnius

  Tas Gražulis jau apsigyveno seime. Pasirodo, jis jau penktą kadenciją sėdi. Žmona iškeikė, vaikais nesirūpina, eismo taisyklių chroniškas pažeidėjas. Vos ne kelių erelis. Juokingiausia buvo, kai prieš PVM lengvatas badavo, bet nusipirko džipą, registruotą Latvijoje. Bet istorijos moralas gan paprastas – žmonės greitai pamiršta ir atleidžia. O dėl Abonento nėra ką ir komentuoti. Matyt, dar viena karta, kaip minimum, tikrai kyšius mokės ir ims atkatus. Ir tai bus normalu.

 15. Vilnius kalba

  Štai, koks nors iliuzionistas padarytų “abra kadabra“ ir vietoj Gražulio atsirastų Rožickas. Kaip tada? 🙂

 16. Tautvydas

  Jei tai irgi nėra asmeniška, gal pasakytumėt, už kokį sąrašą balsavote? LLS? Įdomu.

  • Ne, už konservatorius.

   • Westside7

    Nenėgstu Andriaus kaip asmens,bet patinka jo rašiniai ir knygos.nerandu to vidurio blemba.:)

    kitą vertus šis komentaras mane prablaivė.mūsų žmogus – patriotas.:) Džaiugiuosi

 17. Goldbergas

  Naivus klausimas -o kaip su Paleckiais, rusiškais kanalais ir kitais dzyvais? Kvepia dvigubais standartais.

  • Ne, kodėl, aš skatinu drausti tik antivalstybinius dalykus. Nematau, kad Gražulis klibintų šalies pamatus.

   • Adv. Tomas

    Nu pavyzdziui Kaziuko sudmuge irgi nera antivalstybine veikla, bet ja uzdrausti reikejo jau pries 10 metu.

 18. Akvilė

  Ponas Užkalni, iš esmės pritariu Jūsų pamąstymams apie žodžio laisvę. Tik noriu pasitikslinti: pasak Jūsų, prorusiški kanalai ir pasisakymai – antivalstybiniai. Bet ar gražuoliški pasisakymai nėra antisocialūs? Nes dažniausiai tai nebūna nuomonės ar pozicijos išsakymai, tai būna pamazgų pylimas ant nieko dėtų žmonių. Tuščias populizmas. Ir jei tai antisocialu, vadinasi ir antivalstybiška. Nes visuomenė juk ir ir yra valstybė. Na, aš kažkaip taip manau…

  • “ jei tai antisocialu, vadinasi ir antivalstybiška“ – nu kaip ir plati logika.

 19. Oploa

  Nieko nereikia drausti. 🙂 Nei Grazulio, nei Arturkos Zoko rinkeju (kuriu dabar antram ture padauges po to kai nera kaip uz valdzemara prabalsot)

  Tegu raso Uzkalnis ka galvoja, tegu raso Racas. Tegu visi raso:)

 20. Gunamaras Liūnas

  Būtent. Žodžio laisvė, reiškia ir žodžio laisvę tiems, su kūrių nuomone nesutinki. Pvz. kaip JAV. Kuklusklaninkai turi pilną teisę susirinkt, ižsimaut savo pižamas ir eidami gatve šūkaut „White Power“, tuo tarpu su jais neautinkantys žmonės (kurių dažniausiai būna šimtą kart daugiau) turi teisę susirinkt ir peršaukt juos savomis skanduotėmis „Morons, go home!“. Noras cenzūruot dažniausiai yra visokių iškrypėliškų politinių sektantų ir davatkų atributas. Tų visokių „chemtreilais mus nuodija“ ir „neparduosim žemeles“ personų reikia, kad galėtum savo savo vaikui pirštu parodyt ir pasakyt – „Va čia sūneli yra durnius“. Be to jie ir juokingi. Man tai pvz. koks Šliužas yra 100 kart juokimgesnis už Šilansko ir Orlausko duetą.

  • ibrahim

   Visiškai su Jumis sutinku. Bet ką daryti, kai nemaža dalis durnuomenės ima ir išsirenka gražulius, vėsaites ir dar pulką panašių, nuo kurių dalinai priklauso mūsų visų gyvenimas? Problema sena ir nuvalkiota, bet kol išmirs vergai ilgu laukti, o pasidaryt debalcevę LT nesinori…

Parašykite komentarą