Čia jūs nesitikėjote restorano (OPEN prie Siemenso)

Straipsnis perspausdintas iš portalo Laukinės Žąsys – RĖMĖJO SKILTIS

Aš jums pažadu, kad jūs neatspėsite, apie ką čia aš kalbu, nors jeigu buvote nors kartą Siemens arenoje, tai aš jums pažadu, kad pro šitą vietą važiavote. Tik kai važiavote į kokį koncertą Siemense, tai į šalis nesidairėte, nors šitas dalykas visai netoli nuo išsukimo iš Kalvarijų gatvės pusės.

Čia pavaizduotas maistas

Čia aš radau, ko visai absoliučiai nelaukiau, tai paklausykite, kokia istorija.

Kai gyvenau Anglijoje, į vakarus nuo Londono, tai vienas geriausių potyrių, be japonų restoranų, Didžiojo Miesto centre, man buvo kepsninėGaucho Grill (Gaucho Piccadilly, 25 Swallow Street London W1B 4QR, tel. +44 20 7734 4040, nuo pirmadienio iki šeštadienio – nuo vidurdienio iki vidurnakčio, sekmadieniais – nuo vidurdienio iki 23:00) – kepsniai varė iš proto nejuokais vien kvapu. Kėdės buvo apvilktos margom karvių odom, ir tai buvo tikrai labai vyriška vieta, tiesa, ir kainos labai nejuokingos: be kokių 100 svarų žmogui geriau neiti. Tai yra, eiti galima, bet ar reikia?

Aš to restorano pasiilgstu, nors Vilniuje irgi yra gerų kepsnių (bent kokios penkios labai geros mėsos vietos tai tikrai), ir patikėkite manimi, apie jį mažiausiai galvojau, kai ėjau aplankyti tarnybinio restorano (ramiai, jis atviras visiems), kuris yra biurų miestelyje Technopolis, Kalvarijų ir V.Gerulaičio gatvių sankryžoje. Vienu žodžiu, kai atvažiuojate iš miesto Kalvarijų gatve, kertate didelę sankryžą, ir paskui pirmas posūkis į kairę, įSiemens areną.

Tai restoranas, kurį Technopolis įrengė šimtams dirbančiųjų ir patikėjo Giedriui Masalskiui (taip, tai tas pats Giedrius Masalskis, kurį jūs žinote iš ekrano) ten tvarkytis, ir dabar aš atėjau į inspekciją.

Interjeras skandinaviškai santūrus

Interjeras skandinaviškai švarus, net ir indus reikia nusinešti patiems ir gražiai išrūšiuoti, ir žinokit, lankytojai nezyzdami taip ir daro, ir dar vienas dalykas, yra mygtukai, kur reikia spausti, ar patiko (man visą laiką įdomu, kodėl nebūna tokių piktų žmonių, kurie paspaustų po dvidešimt kartų, kad nepatiko, kaip pas mane komentarus kad rašo po daug, daug kartų – bet manau, programa leidžia eliminuoti piktybinius spaudėjus). Dienos pietūs nuo €3,19 su salotomis ir nuo €3,77 su antru patiekalu.

Aš, aišku, čia tik taip šneku, bet akimirkai padauginau iš 23 darbo dienų per mėnesį ir pagalvojau, oh mamma, čia tikrai nebrangu, čia kaip pilnas bakas benzino išeina. Mėnesiui.

Pff. Savaime suprantama. Aš tai išvis niekada eilėje nestoviu.

Tai įsivaizduojate? Automatiškai sakytumėt: „valgykla“, ir pfff viskas, bet aš matau čia ir salotas prabangias (pažiūrėkit nuotrauką), ir sriubos mandrose lėkštėse, ir atvira virtuvė su griliu, ir šefas, vardu Audrius Kukšta, kuris ir atrodo kaip rimtas šefas, ir sako, jis turi firminį šonkaulių patiekalą (€5,21, o jei su sriuba, tai pridedam dar eurą) kuris yra čia visų žinomas ir mėgstamas.

Šefas su manim kalbėjo! Norėjau paprašyti selfio, bet nedrįsau, todėl bus kitą kartą.

Ta prasme, sako, žmonės, kurie tą dieną neturi dirbti, atvažiuoja iš Lentvario ir Ukmergės ir visą dieną dirba, kad tik paragautų tų šonkaulių.

Salotos va taip prabangiai.

Tai aš ir puolu su šefu kalbėti apie šonkaulius, jis man pasakoja, kaip juos lėtai gamina (kaip gi kitaip), paskui klausiu, o tai kur jūs anksčiau dirbote, ir pasirodo, jis anksčiau dirbo Gaucho Grill Londone, ir būtent tame, kuris Pikadilyje. Kaip jums patinka? Aš pajutau, kad man pasisekė netikėtai ir stambiu būdu.

Čia ne vienintelis patiekalas, kurį jis gamina ant grilio, bet šiandien ten yra šonkauliai, kurie ruošiami iš lėto (tai visos molekulinės virtuvės esmė, jei esate apie tokią girdėję – kuo lėtesnis gaminimas, kuo lėtesni pakitimai, kuo mažesnė kaitra, tuo didesnis skanumas gaunasi; net ir tradiciniai restoranai, kaip šitas, kurie visai nesivadina molekulinės virtuvės restoranais, iš tikrųjų naudoja tuos pačius principus).

Čia tie garsieji superšonkauliai.

Dabar šonkauliai man ant lėkštės. Žinote, kaip galima atskirti gerus šonkaulius? Mėsa turi kristi nuo kaulo, tai yra pirmas ir paskutinis argumentas – net ne šakute, o net šaukštu turi būti viskas nukrapštoma, ir jei mėsa to nedaro, tai nėra apie ką kalbėti, ir tada jau jokie padažai nepadės.

Ragauju. Mėsa krenta nuo kaulo vos prilietus. Taip ir turi būti. Aš laimingas. Ir padažas padeda. Tai tikra, stipraus skonio, labai labai amerikietiška mėsa savo skoniu.

Čia tie garsieji superšonkauliai.

Jei esate ne mėsėdžiai ir dabar jau raukotės, kad čia jums ir vėl nieko ir reikės gal dėžutėse salotytes atsinešti, tai daugiau nesiraukykite, nes čia dienos pietus galima ir lanksčiai komplektuoti: sriubą ir salotas, pavyzdžiui, arba tik salotas, arba tik karštą patiekalą. Taip kad niekas nevers tų šonkaulių būtinai valgyti. Ne. Jūs patys juos užsisakysite. Atsiprašau, aš vėl apie juos.

Kavytės ir cukierkų

Šį kartą kavą geriu ne prieš maistą, o po jo. Specialiai parinktos pupelės, sako man, po bandymų ir balsavimu – tokios, kaip patiko lankytojams labiausiai. Paragauju – gana stipri rūgštis, labai būdingas daugeliui lietuvių skonis. Aš negaliu vertinti šio restorano žąsimis, nes čia rėmėjo skiltis ir mane čia pakvietė – bet jei būčiau užėjęs pats, būtų bent jau keturios iš penkių. Mažiausiai.

Kada nors ateisiu ir pats ir pasiimsiu dvigubą šonkaulių porciją. Arba ką nors nuo grilio.

 

Restoranas Open biurų miestelyje Technopolis, V.Gerulaičio g. 1, Vilnius (prie pat posūkio iš Kalvarijų gatvės). Tel. +370 616 56913. Facebook profilis

Darbo dienomis nuo 7:45 iki 18:00 (savaitgaliais galima rezervuoti šventėms ir renginiams)

Parašykite komentarą