iPhone amžiams (ir paskutinis prakeiksmo žodis ubagams)

Pakeistas šriftas, nežinau, ar įžiūrėsite. Bet pakeistas. Nežinau, ką dar įžiūrėsite.

Supratau, kad dar nė vieno telefono nesu turėjęs taip ilgai, kaip iPhone 5, kurį nusipirkau 2013 metų vasarą ir kuris man buvo revoliucinis posūkis – mano gyvenime principe buvo Nokia, paskui – Androidai, ir sakiau, kad nebus jokio Apple fanboy šūdo mano gyvenime, bet tai ką aš žinojau.

Nė vienu telefonu, išskyrus gal trumpai Nokia E71, kuris buvo cool rašymams, nebuvau toks patenkintas, kaip iPhone 5.

Nė vieno kito savo telefono gyvenime nebuvau remontavęs (kad nepilnamečių dukrų telefonų stikliukai vis skyla, tai čia beveik normalu): iPhone 5 buvau suskėlęs stikliuką ir dabar pasikeičiau batareiką, nes senoji jau belaikė tik 43% resurso, kas buvo apgailėtina. Nė vienam kitam telefonui nebuvau pirkęs tiek dėkliukų (penki, at the last count).

Nė vienas kitas telefonas tiek nedirbo kaip kamera mano rankose – Instagramas, Hisptamatic ir dar kitokios programos, nors labai daug naudoju FujiFilm X100s, bet šitas yra irgi darbinis arklys visiems gyvenimo atvejams.

Nė vienas kitas telefonas nebuvo toks victim of its own success, kaip iPhone 5, nes neturiu priežasties pirkti naujo.

Parduotuvėje pasakė, kad iPhone 5s ir dabar dar turbūt parduodama daugiau, negu iPhone 6 ir Plus kartu sudėjus, nes:

(1) iPhone 6 atrodo kaip Samsungas
(2) mažas elegantiškas pailgas 5 ir 5s ekranas daugeliui yra labai patrauklu (tegu ir ne visiems).

Pasikeičiau bateriją ir, kol jis taisė*, meistro paklausiau, ką jis galvojo apie iOS 9 betą (angl. bytą), sako, pasikrovė, truputį skiriasi, bet neaišku kuo.

Du kartus paspaudus mygtyką, veikiančios applikacijos išsiskleidžia į tokį gražų puslapyną.

Nepatingėjau pats parsisiųsti (pirmą kartą gyvenime instaliavau beta versiją, bet viskam būna pirmas kartas), ir pagalvojau, kad dar nemačiau tokios keistos naujos operacinės sistemos. Mažai kas pasikeitė – truputėlį šriftas madingesnis, bet labai labai subtiliai, kai kokie dalykai čiki-kliki lyg sugulė į savo vietas, ir prašom, kažkaip viskas jaučiasi tiesiog prilipę prie pirštų.

Kaip jie tai daro? Tiesiog gal turi absoliučiai visus pinigus pasaulyje, ir gali daryti ką nori, ir gali užsiimti tokia veikla, kuri net atrodo kaip perteklinė, bet rezultatas vartotojui yra nuostabus. Man atrodo.

Man tiesiog pasidarė įdomu, kiek aš dar vaikščiosiu su tuo iPhone 5, nes labai viskas faina. Watch this space. Viešpatie, koks pasidariau fanbojus, baisu.

— — —

* Apie tą taisymą jau rašiau feisbuke, ir dabar parašysiu dar. Vilniuje, Saltoniškių gatvėje, yra www.iphonedalys.lt – dėkliukų parduotuvė, kasininkė ir kabinete sėdi meistras, kuris vieną po kito iPhone taiso, draugiškai šnekėdamasis su klientais. Čia jums ne apsileidę MTTC, kurie dukros Alcatelį taisė DU MĖNESIUS – „nustatinėjo gedimą“, laukė detalių, paskui suprato, kad vėl reikia dar kitų detalių, paskui vėl laukti, laukti, laukti, ir vien kad atsiimti, reikia laukti absurdiškoje, idiotiškoje eilėje, kaip kokioje namų valdyboje ar panašiame pasityčiojime iš žmogaus, ir aš suprantu, kaip jie gyvena – jie turi daug garantinių kontraktų ir kadangi tu niekur nesidėsi, tai jie normaliai spjauna ant tavęs. Ir taip, MTTC niekada nedirba daugiau nei viena pavargusi recepcionistė. Nesvarbu kiek yra darbo vietų.

Dar pasakysiu štai ką. Kai parašiau Feisbuke apie tą remontą, keli išsigimėliai parašė savo smartass pastabėles „reklama“. Tokių pas mane mažai, aš jau esu visus išnuodijęs, bet tokie ateina dažnai ir gausiai prie straipsnių Delfi, kurie iš Laukinių Žąsų – ten komentarai netrinami, beveik. Aš jau esu kalbėjęs apie tuos šliužus, inkštirus, šuns šūdo dryžius, jie visada tą patį rašo: „reklama“, „pigi reklama“, „kur užsakymo numeris“, „už reklamą paėdė“, o jeigu neigiama apžvalga, tai „kiek konkurentai sumokėjo“.

Aš jiems linkiu numirti, ir geriausia, jei nudvėstu, pasikankinę nuo kokios baisios ligos, ir kad jų artimieji būtų aplink ir dar turėtų nutraukti atostogas, kad turėtų pašluostyti jų kruvinus karkalus, sruvenančius iš tų šėtonų pablyškusių angų.

Jie, tie žmonės, kurie viskame mato nupirktą veiklą ir komerciją, ir yra baisusis, perkreiptas, išpuvusiais dantimis, susiraukšlėjęs PAPRASTO ŽMOGAUS veidas – tai yra veidas pavydo, įtarumo ir negrįžtamo moralinio sugedimo. Jie yra pasišlykštėtini šiukšlynų dvėsnos, žmogaus pavidalo žiurkės, kurių ne tik kūnai, bet ir sielos, ir smegenys yra suėsti jų ubagystės ir chroniško nepritekliaus, kurį sukūrė jų netinkamumas jokiai normaliai veiklai, o netinkamumą sukūrė jų prastas išsilavinimas ir ambicijų neturėjimas, o prastą išsilavinimą sukūrė tinginystė ir augimas su žlobais tėvais, kurie savo ruožtu neturėjo nei ambicijų, nei norų, tik veisėsi, kaip tos pačios žiurkės, ir sėdėjo ant sofos, žiūrėdami KVN, ir gėrė saldų muskatinį rusišką šampaną ir klausė Pugačiovos ir ėdė salotas Olivjė.

Dar pabandykite man prasižioti, kad iš jų nereikia šaipytis, jų nereikia mol žeminti, kad reikia juos užjausti ir jiems padėti, reikia jiems patarti, kaip jie gali užsidirbti ir gyventi oriai.

Ne. Nx. Niekada.

Jie yra debilai, smirdantys, supuvusių smegenų niekšai, kurie yra tiek degradavę viduje, kad viskame, net nekalčiausiame teigiamo dalyko konstatavime arba aprašyme, bet kokiame džiaugsme ar džiaugsmelyje, mato merkantilinį kieno nors kito interesą ir profitą. Jie yra genetinis brokas, damaged goods, jie nusipelno paniekos ir marginalizavimo.

Taip, tai jie, šitie padugnės, jums rašys apie „dirbtines amerikiečių šypsenas“, taip, tai jie kalbės apie sintetiką gražiame popieriuke, taip, tai jie skleidžia tąsius, dvokiančius, pusiau perregimus pavydo ir pagiežos syvus apie viską, kas nors truputį gražu, estetiška, sėkminga, elegantiška. Jie yra šėtono tarnai ir jo koto glamonėtojai.

Jie per ilgai buvo saugomi ir toleruojami, pridengiant jų šlykščių smegenų lavondėmių pilkai-violetinį siaubą pašnekėjimais apie nuomonių skirtumus. Per ilgai jiems buvo sakoma, kad viskas su tavim gerai, mylėk save tokį, koks esi, su savo lizinginiu grabu, rusiška muzika, šiukšlėm gyvenime ir širdyje, ir vapše, gali mūvėti juodas kostiumines kojines prie savo šviesių basanoškių ir šortų, per ilgai buvo sutinkama, kad galima nešioti vyriškas tašytes-piderastkes, nes tipo kas kaip nori, tas taip vaikšto ir tas tą nešioja. Ir jie patikėjo, kad su jais viskas gerai.

Pažiūrėkite, net emigrantinio lygio marozai (tai yra, baisesni marozai, nei paprasti marozai), užsidėję kaverio nuotraukose savo automobilius, susilaukia tolerantiškos minios atleidimo – „na ir ką, gal jiems patinka?“, nors automobilis ant kaverio nuotraukos yra kaip plastmasinio krikštolo liustra salone ir kaip gėrimas Bosca ant šventinio stalo – diagnozė negailestinga kaip šūdo gabalas, plūduriuojantis punšo dubenyje. Visiems normaliems žmonėms šūdo gabalas punšo dubenyje yra ženklas daugiau punšo nebegerti iš to dubens, bet ne, visada atsiras kitokie darnios sklaidos kareiviai, kurie pasakys: „o tai gal kam nors patinka šūdas, negi mes jiems uždrausime“.

Nesakau, kad prakeikiu juos paskutinį kartą gyvenime. Bet turbūt paskutinį kartą šią savaitę.

 

16 Komentarai

 1. Nevisai pataikyta

  Svajose gal tu 5S ir parduoda daugiau nei 6 ar 6 Plus, bet ne realybeje – statistika yra statistika.
  Beta ir iOS 9 uzskaitau, nors ta beta dar ir bug’u pilna, bet yra neblogu patobulinimu

 2. Supermama

  apgailėtinas tekstas, jokios išmonės ir gėdos jausmo. Aš pirmadienį skūsiuosi vartotojų teisių tarnybai!!!

 3. Debilas

  Visi straipsniai prasideda apie bet ką, antram trečdalyje – visi debilai, išsigimėliai, idiotai ir tt. Mano nuomone, Uzkalni, pats esi tešlagalvis. O kad turi daug skaitytojų ir pasekėjų, tai tik parodo kiek Lietuvoje yra tešlagalvių.

 4. Me

  Statistika yra statistika sakai? Tai prasom tada nuoroda i sia statistika, nes dabar tai yra your word against p. Užkalnio

 5. Tečnologas

  Deja betoj nepristatė Home kit app’o dar…

 6. Roman

  Bite su iphonu nedera, neelitinis operatorius.

 7. noname

  blyn, vos neparašiau..

 8. meme

  Na jei šnekėtum apie iphone 6 , tai jau tikrai visi pagalvotume , kad reklama. O šeip neneik, „minion’ų“ platintojai tau gerai pamokėjo, kad skleistum žinią.

 9. Paulius Žuvyčius

  Iphone 5C yra pirmas mano išmanusis. Ilgą laiką telefoną naudojau tik kaip telefoną – skambinau. Beveik visi jie buvo Nokia arba koks Siemens. Bet vieną dieną užkniso pastoviai stringanti plyta, kuri nors ir turėjo kamerą ir galimybę įsidėti dvi korteles, realybėje buvo tinkama tik alaus buteliui atkimšinėti. Nesugebėjimas normaliai gamykliškai suprogramuoti taip, kad viskas veiktų stebino. Kompanija turėjusi pusę pasaulio rinkos ir garsėjusi patikimumu sufeilino kai tik telefone atsirado trys papildomos funkcijos. Tas telefonas buvo toks lievas, kad aš gailėjausi neturįs su savim seno gero Siemens SL45 kurį pirkau Bristolyje, kai lankiaus ten būdamas studentu. Tas senas telefonas buvo kokius dvimpenkis kartus geresnis ir greitesnis, nei ta plyta kurią aš naudojau tuo momentu. Taigi prasikankinęs su tuo daiktu dėjau kryžių ant tos kompanijos ir galvojau kuo čia galima save nudžiuginti. Kadangi rinkoje tų telefonų yra belekiek tai klausiau draugų kurie juos naudoja ką pirkti. Pasakysiu, kad nei vienas nerekomendavo Iphone. Visi naudoja Samsung, HTC ar kokį kitą. Visi kaip ir patenkinti jais ir pirktų dar kartą. Ir visi sakė nepirk nieko pigesnio nei 1000 litų. Taip gali bandyti pigiau, bet tada yra tikimybė, kad strigs. Realiai už tą 1000 litų ir daugiau irgi yra daug telefonų ir yra laimės dalykas ar jis bus patogus. Taigi tam, kad neturėti galvos skausmo pasirinkau Iphone 5C, nes telefoną pirkti yra tas pats kas išsirinkti mašiną Kauno turguje. Taip visos važiuoja, bet kiek ilgai ir gerai neaišku. Su obuoliu buvo viskas aišku. Taip kai kam jis nepatinka, taip nepigus, taip sumoki už graužtuką, bet negirdėjau, kad stringa, nepatogus ir panašiai. Nusipirkus Iphone ir panaudojęs pusę metų galiu pasakyti, kad vienintelis promachas tai atminties trūkumas. Kodėl ėmiau 8GB negaliu paaiškinti. Visiems patariu imkit bent 32GB. Kitu atveju greit užsikimš vieta. Visa kita yra afigienai paprastai ir patogiai. Viskas ant tiek patogiai ir afigienai, kad po to žmonai nupirkau Iphone5s ir planšetę, nes pagailo žiūrėti kaip ji kankinasi su telefonu kuriam net metų nėra ir mažu kompu kuris stringa nuo kiekvieno mygtuko paspaudimo. Ir man visiškai neįdomu, kad ten mažai galimybių kažką konfigūruoti pagal save. Man svarbiausia, kad jis veikia ir kas kartą po atnaujinimų nereikia iš naujo visko nustatinėti. Toks dalykas yra ant tiek gerai, kad geresnį moralinį malonumą suteiktų turbūt tik galimybė pamatyti vegetarės reakciją į jai pateiktą steiką, žinia, kad visa Lietuva atskilo nuo Europos ir teleportavosi kitapus Atlanto ir užstrigo kažkur tarp Kanados ir JAV, kad pasaulyje baigėsi karas ir panašiai. Ir jei už tai aš turiu sumokėti papildomai tebūnie. Man negaila pinigų kompanijai kuri pasirūpina, kad aš jusčiau moralinį pasitenkinimą.

 10. Siandien isidiegiu iOS 9 beta, yra 2 dalykai: pastebimai atlaisvino vidines telefono atminies (apie 1,5 GB), dedam pliusa. Lagina zaltys, atsidarius Whats App, FB, narsykle, Spotify, galima akis praziureti kol uzsikrauna- butu www, tiesiog gesintum ir eitum i kita puslapi. IMHO iOS7 buvo kazkas labai normalaus, po upgrade i iOS8, vis laukiu nesulaukiu normalios iOS ;).

 11. Martynas

  Kaip atsisiusti iOS 9 BETA? Ar imanoma be developer membership?

 12. Mantas

  Yra ir vieša beta versija. Tiek iOS 9, tiek būsimo OS X.

 13. Saulius

  Joo, pritariu Andriui, lūzeriai yra toksiški.Net iš kai kurių komentarų sklinda toksinai.

 14. mustangas

  Čia jums ne apsileidę MTTC, kurie dukros Alcatelį taisė Pigūs telefonai yra neskirti taisyti. Kaip ir pigūs batai. Jie skirti dažniau pajausti naujo daikto įsigijimo džiaugsmą(kontaktus laikant SIM kortelėje, aišku)

  iPhone yra labai technologiškas. Ten yra +-53 detalės/moduliai ir jų gedimo dažnumai dėl milžiniškos apyvartos yra tiksliai apskaičiuoti, todėl galima padaryti efektyvų supply chain’ą kad net dėkliukų krautuvė nuolat turi reikalingų detalių. Meistro kvalifikacija gali neviršyti paprasto fotografo, kuriam kartkartėmis ant Nikono reikia pasikeisti plačiaformatį objektyvą į tele. Stikliukams keisti NYC Apple krautuvėje stovi mašina. Kainuoja USD 120. Už USD3,99 galima užsiklijuoti plėvelę, kuri saugos nuo netyčinio sudaužymo. Galima plėvelę užsiklijuoti ir po to. Ypač jei skilimai ornamentiškai meniški.

Parašykite komentarą