Kaip liberalus ant PR grilio čirškina

Plyta sunki, ypač kai ant galvos jomis lyja

Geriausias teatras atsitinka netikėtai.

Žurnalistas Edmundas Jakilaitis paviešino Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus susirašinėjimus apie oro bendrovės Air Lituanica nukilinimą. Avialiniją reikėjo uždaryti, nes ji buvo šėtono padėtas ir išperėtas kiaušinis. Apie šėtoną politikai, žinoma, nekalba, todėl buvo kalbama apie tai, kad per brangu, ne miesto funkcija ir yra įtariamų aferų.

Atskleisti pasiūlymai iš Estijos, kad galima buvo išgelbėti Air Lituanica, daugelio neįtikins, nes, kaip ir visų tikrų tikinčiųjų, tikėjimo nepajudinsi keliais popieriais. Be to, ten ne banko garantinis raštas, o tik Letter of Intent. Neįtikina, ypač, kai labai nenori tikėti. Tų, kas tiki, kad pasaulį sukūrė Dievas prieš kokius 9000 metų, nelabai įtikina dinozaurų kaulai, kuriems 70 mln metų arba daugiau. Jų tikėjimas per stiprus.

Šalti mero aplinkos pasvarstymai, kad keleivius gelbėti yra ne mūsų funkcija, irgi nepajudins tikėjimo tų, kieno tikėjimas nepajudinamas. Čia tik Zuokas buvo piarščikas, nes piarą darė. Kai saviškiai daro tokį patį piarą, tai nieko tokio, meras maladiec ir jo komanda maladiec.

Tai istorija ne apie Air Lituanica. Tai istorija apie liberalus Vilniaus miesto valdžioje, kurie čirška grilinami labiau, negu kiaulienos sprandinė per grotelių per ilgojo savaitgalio karščius.

Negaliu nieko padaryti: man smagu žiūrėti, kaip tokie aukštai skraidantys obamos vos pajudinti tampa nervingomis cypdavatkėmis, kurios įsižeidinėja, kai jų pakankamai nemyli, jau grasina aiškintis, kas ir kaip nutekino popierius (kaip rodo patirtis, kai atsiranda popieriai, kuriuose kažkas išlenda, blogiausia idėja iš visų yra pradėti sakyti „o aš išvis nežinojau, kad mikrofonas įjungtas“).

Nieko kito nereikia tikėtis: partija, kuri negalėjo apsispręsti, ką daryti su paprasčiausiu dalyku, vieno žmogaus keliaujančiu cirku ir pajuokos objektu savo gretose, kuriai reikėjo posėdžiauti ir tartis, kol sugalvojo, ką daryti su Lietuvą fuck-you siuntinėjančiu miesto tarybos nariu Splinteriu, nelabai turi potencialo dorotis su tikromis krizėmis.

Nes kažkada patikėjo, kad piarą pasidarys ramiai, savo rankom, per tinklaraščius ir feisbuką, ir maloniai atkėlė vartelius kiekvienam jaunajam politiniam aktyvistui degančiom akim, o kai tie pasidarė nebevaldomi, nes nuovokos nelabai daug, o gyvenimo išmintį jie semiasi iš paauglių serialų Game of Thrones, tai pradėjo gūžčioti pečiais: o mes čia prie ko, mes jų nesamdėm. Ir Splinteris išvis ne iš mūsų partijos, ką mes žinom.

Toteminiai oponentų gaidinimai veikia, bet tik tol, kol nepamatai, kad jau kai sykį nueini į heito ir meilės politiką, tai kelio atgal nebėra, ir jau tada nereik stebėtis, kai ateina oponentai, kibirais skystų substancijų nešimi, ir neklausk, kam tie skysčiai skirti, nes šį kartą jie yra skirti tau.

Ir dar daug yra tenai, where that came from. Atneš ir dar.

Nepasiruošę jie tam. Partijos grietinėlė pratusi būti numylėtiniais ir gerai auklėtais vaikais, kuriuos rūpestingai saugo nuo patyčių ir pašaipos. Jie staigiai užsiraukia, papučia lūpą ir ieško, kam pasiskųsti (taip juos mokė).

Vilniaus savivaldybėje, panašu, taip bus ir toliau. O kituose rinkimuose kaip bus, tai dar pamatysim, nes jeigu viename mieste jie laksto kaip vištos be galvos ir nesusitvarko, tai nežinau, kaip įtikins, kad gali tvarkytis visoje šalyje.

30 Komentarai

 1. Justas

  Ech, Andriau, galit nekęsti Šimašiaus kiek norit, ir ilgėtis šiukšlės zuokulos, bet visiškai niekam tai bus neįdomu. Air Lituanica turėjo maždaug 2000 fanų. Aš galiu dabar pat lažintis iš kokių 500 eturų, kad Šimašius bus sekantis LT prezidentas.

  • Tai gerai, labai gali būti, kad bus. Tai ko dabar toks jautrus ir įžeidus?

   Šimašiui jokios neapykantos neturiu, jis mane nuvylė, bet tik tiek.

 2. Kaimietis

  Kažkas pradėjo kampaniją prieš liberalus, nes jeigu nesuskubs šiandien, žiūrėk, jie tikrai ims ir laimės seimo rinkimus. Pirmą kartą, įsivaizduojate? Taip jau būna, kai esi pakankamai naivus, ir iš tikrųjų tiki, jog gali kažką pakeisti. Bet gauni kibirą šūdo ant galvos. Dabar bus įdomu stebėti, kiek dar tęsis entuziazmas savivaldybėje, ar jau užges po pirmos šūdų bombos.

 3. Shustras

  Blogiausia, kad po šitų popierių paviešinimo įvyks radikalus skirstymas į savus ir svetimus, nes kad ir kaip stipriai bandantys atrodyti tolerantiškai, liberalai labai aiškiai parodo, jog jie yra tolerantiški tik tam, kas jų akyse gražiai guli.

 4. Darbo Partija

  Čia tai didelį šūdą parašei Užkalni, faktas.

 5. pimpackiukas

  Holy fucking shit, kiek laiko aiškindami, kad jūs čia sudirbot liberalus, jūs vis dar tikit, kad jiems bent truputį žalos darot. Net portalai tą paviešintą pasiūlymą deda į kabutes. Keep swinging.

 6. Vytautas

  Turbūt daugelis (ir Andrius) neskaitė, bet paviešintuose dokumentuose sakoma, kad Air Lituanica verslo modelis „not viable“ ir siūlo ją likviduoti. Tik investuotojas sutinka atidaryti naujas avialinijas ir jas pavadinti Air Lituanica, dar paims darbuotojus, kurie jiems tinka, su sąlyga, jei savivaldybė ir valstybė jiems tinkamai už tai mokės.

  Dar ten parašyta, kad savivaldybė neturėtų prisiimti keliautojų gelbėtojo vaidmens, nes tai Air Lituanica pareiga. O gal be reikalo, nes pinigus juk gražino, tai galėjo ir gelbėtojo vaidmenį prisiimti.

  Suprantu, kad mėgstat Zuoką, nes jis žurnalistas, nes, kaip ir Jūs, uždarbiavo nepriklausomybės atkūrimo pradžioje ir šiaip protingas politikas. Bet dėl to netapkit varguoliu, iš kurių juokiatės.

  Savivaldybė subsidijavo vidutiniškai 100 EUR už kiekvieną Jūsų (ar bet kieno kito) skrydį Air Lituanica. Bet ją uždarius verkiat kaip varguolis, kuriam autobuso bilietas per brangus pasidarė. Nuo kada Jūs iš tų, kuriam reikia, kad savivaldybė kažką duotų?

  • Vytautui

   Aš manau, kad didžiausia problema yra ne nutekintuose laiškuose (juose nieko ypatinga ir aš neįžvelgiu), bet Remigijaus Šimašiaus ir jo komandos reakcijoje į šį faktą (konkrečiai – gazdinant Jakilaitį prokurorais ir ikiteisminiu tyrimu). O čia jau sorry, bet jau pilnas fakapas.

   • qwerty

    Cia visiskai ne fakapas, o rimta problema jeigu taip lengvai galima privacius pakankamai aukstas pareigas uzimancio asmens laiskus skaityti. Jakilaitis pasielge negraziai, bet toks jo darbas, renka reitingus. Tas kas priejo prie mero pasto ir ji paviesino amerikoj sestu i kalejima, ir gal net nemazai. O taip ir turetu buti.

   • a

    Tikrai susimovimas toks grąsinimas, bet sako greit patikslino, kad grąsinimai nukreipti ne į žurnalistą, o į tą nežinomąjį asmenį, kuris įsilaužė į sistemas. Tai jeigu visa rašliava kilo būtent dėl šio momento – manau problema išspręsta, susimovė, bet pasitaisė.

  • Šie dalykai išdiskutuoti labai seniai ir ne vieną kartą.

   Dokumentus skaičiau. Straipsnis ne apie pasiūlymo svarumą ir viability. Straipsnis apie tai, kaip į tokį eventuality reaguoja žmonės, kurie tarėsi perrašę PR vadovėlius.

   • Vaidas

    Manau, kad po šių įvykių šimašoidai pasidarys tik PR pliusą dėka Jakilaičio sliekų kapstymo ir begalinio noro įkąst. Kiek mero atsakymus skaičiau – pateiktas kontekstas ir nieko baisaus tuose laiškuose nėra. O kad už kriminalines veikas žada perduot atitinkamom institucijoms, tai šitą labiau vertinčiau kaip šachą ir matą. Tai kur čia fakapas?

   • Vytautas

    „Atskleisti pasiūlymai iš Estijos, kad galima buvo išgelbėti Air Lituanica, daugelio neįtikins, nes, kaip ir visų tikrų tikinčiųjų, tikėjimo nepajudinsi keliais popieriais.“

    Andrius Užkalnis, Jūs čia apie save, nes nepaisant visko tikit, kad buvo galima ir reikėjo išgelbėti? Jei ne, ar tikrai čia ne apie viability?

    Dėl piaro, taip. Zuokui lygių nėra. Skandalų valdymo meistras buvo ir AMB. Pasisamdęs gerus PR meistrus net ir Paksas prezidentu tapo. Liberalams iki jų visų dar labai toli.

  • mustangas

   Savivaldybė subsidijavo vidutiniškai 100 EUR už kiekvieną Jūsų (ar bet kieno kito) skrydį Air Lituanica
   Savivaldybė subsidijavo, nes manė kad geriau pinigus mokančius pritraukti tiesiai į Vilniaus oro uostą iš ten kur jie gyvena. Kitu atveju liko tikėtis kad koks Wizzairas ar Ryanairas, kur pilno lėktuvo perkamoji galia kaip vieno biznio klasės keleivio, atveš kultūringų turistų (skaityk PVM mokėtojų).

 7. Eimantas

  Na niekaip nesuprantu, kur Uzkalnis mato komunikacijos krize. Pavoge slaptus laiskus – visiskai normalu, kad del to kreipiamasi i policija, bet kuris taip padarytu.

  Jei pries tai dar turejau abejoniu, del Lituanicos uzdarymo, tai laisku turinys visiskai issklaide jas. Visiskai akivaizdus estu noras pasinaudoti esama situacija ir isspausti max be jokiu isipareigojimu.

  Ant Zuoko sugebejimu piara daryti priesingai nei manai, niekas nestume, stume ant to – kad jokiu darbu o tik tik piara pradejo daryti ir ta paskutiniu metu jau kreivai.

  Jakilaitis atrodo kaip nupirktas pacio Simasiaus paskelbti tokius ‘dokumentus’, kurie visiskai jam jokios zalos nedaro, o tik jam padeda.

  • a

   Yra viena vieta prisikabinimui – pasakymas, kad vogti laiškus yra nusikaltimas ir grąsinimas prokurorais. Kai kas pamanė, kad tai skirta Jakilaičiui, todėl vėliau lyg ir buvo patikslinimas, kad skirta nuskaičiusiam, o ne paviešinusiam.

 8. Gintas

  Aišku viena-PR kampanija vyksta sėkmingai, vasara tam yra geras laikas, žinia plinta greitai. Visi supranta, kad čia PR veiksmas, mielai komentuoja. Overreaction iš Vilniaus savivaldybės yra tobulai nepavykęs kitas PR veiksmas. Paradoksalu kas kita: gavęs tikėtina vogtos medžiagos iš mero ar kito kompiuterio žurnalistas iš LRT dėsto, jog Air Lituanica galbūt galimai galėjo išgyventi. Jis tuo bemaž tiki!
  Gerb. Andriau, čia yra skandalas tikrasis ! Ar ir pas jus varnas varnui akies nekerta?

 9. antras

  Na tikrai nesu Šimašiaus fanas, tačiau niekur nematau, kad miesto Taryboje vyktų kas nors nelogiška ir ne taip. Jakilaičio klausimo esmė – A.Šikšta neturėjo įgaliojimų derėtis. Šimašiaus ir Co kaltė tik ta, kad apskritai pasiuntė Šikštą kalbėtis su estų fondu, o ne įgaliojimų šiam nesuteikimas. Kai jau vyksta Air Lituanica laidotuvės ir publika sėdi prie šermenų stalo – kalbėtis su fondais, kurie prašo perleisti įmonės pavadinimą – vyt lauk tokius investuotojus, kurie nieko neinvestuoja.
  Tarybos nariai su administracija dar garlaiviu apiplaukė Neries krantines ir sumažino butaforinių restoranų, plūduriuojančių vandenyje, skaičių. Kam man, Vilniuje gimusiam vilniečiui, restoranai ant vandens, kai miesto biudžetas – minusinis? Tos Neries krantinės, kurių urbanizacija – trečios eilės klausimas, nes būkime sąžiningi – tai nyki vieta, kanalizacinis griovys, kurios pati šauniausia vieta yra visiškai nepaliesta investuotojų – erdvė, laukymė už Baltojo tilto. Kai žmonės neturi apie ką kalbėtis ir neturi idėjų – prašo „sutvarkyti“ Neries krantinę. Tokie nevykėlių pokalbiai ir reikalavimai „sutvarkyti“ truks dar kelis dešimtmečius. Jie paprasčiausiai neturės pinigų sėdėti kavinėse ir žuvies restoranuose, tada klyks, kad turčiai privatizavo vandens telkinius ir Krantines, „Paprastam žmogui“ net nėra vietos kur savo pavargusias kojas sumerkti.

  • mustangas

   kalbėtis su fondais, kurie prašo perleisti įmonės pavadinimą – vyt lauk tokius investuotojus, kurie nieko neinvestuoja Pats turbūt ką tik nuo tekinimo staklių?

   Pagal civilizuotos ekonomikos papročius jei kas nors bankrutuoja tikslas yra kuo daugiau babkių nupešt iš to kas liko. (beje ir tas investuotojas greičiausiai skalperis) Gi jei vykdomos šėtono išvarymo apeigos tai turi būti kuo daugiau garso, šauksmų, šviesų ir šokių. IMHO Air Lituanica atveju antras variantas.

   Protingas būtų pirmoj kalboj uždeklaravęs kad Vilnius ir Air Lituanica forever, susiradęs konsultacinę firmą kad restruktūrizuotų skolą ir rastų rimta investuotoja. Radus, palaukę kol projektas įsisiūbuos iškišęs savo pakilusias akcijas. Ne miesto reikalas avialinijas runninti beigi investuotojų ieškot.

 10. kenis

  http://i.imgur.com/j3K4neG.jpg

  Nei juos pagrilins nei ką. Čia liberalam dar į naudą išeis. Lažinam?

 11. Adv. Tomas

  Taip taip, yra dar toks pasaulines teisibes ieskotojas, komunistine nuopisa Assange. Tik kazkaip ilgai uzsisedejo supisto Ekvadoro ambasadoje. Any difference to mr.Jakilaitis except of sizing? O autoriui jau klinikinis smegenu uzdegimas su Air Lituanica. Cia panasiai kaip degti neapykanta chirurgui isoperavusiam skrandzio vezy, del ko pacientas negales daugiau megautis Fines de Claire austremis uzgerdamas saltu roziniu. Is tiesu Simasius padare tikslu , greita ir teisinga sprendima nupjauti nachui gangrenuojancia peda, nepaisant, kad ant jos buvo uzmautas nuostabus Lobbo batas.
  Ir dar nustokite verkslenti ir bliaut del suzlugdytos tautines aviacijos. Arba, blet, steikite savo kompanija, ieskokite remeju, fondu, vyriausybines paramos investuotoju is Paragvajaus ir Somalio. Arba uzsipiskite negyvai i siena, dauzydami istinusias smegenys.

 12. mustangas

  greita ir teisinga sprendima nupjauti nachui gangrenuojancia peda, nepaisant, kad ant jos buvo uzmautas nuostabus Lobbo batas tokiu atveju geras ir teisingas sprendimas yra išspirti sukarščiavusį vaiką už durų.

  • Adv. Tomas

   Gangrenuojanti peda ir karsciuojantis vaikas yra du dideli skirtumai. Ta paprastai suvokia jau antros klases mokiniai.

   • mustangas

    Hm, o aš maniau teisingai nustatyt diagnozę svarbu 😉

    Atvirai, aš nemačiau visų metinės ataskaitos popierių, bet pagal paskelbtus nuostolius tai ne gangrenuojanti pėda. Mozolis arba pūslė. daugiausia. Kas tada yra Vilniaus Autobusai? Juodoji pinigų skylė su antimaterijos magnetais?

 13. Hm....

  „Tų, kas tiki, kad pasaulį sukūrė Dievas prieš kokius 9000 metų, nelabai įtikina dinozaurų kaulai, kuriems 70 mln metų arba daugiau“ – Bill Hicks – Dinosaurs episodo įtakotai? Kažkada George Carlin kone tiesioginiai vertimai, dabar Mr.Hicks – neblogai p.Užkalni, neblogai išties!

  • Malonu, kad radote progą kažkam pasigirti Bill Hicks girdėjęs.

  • Ramas

   Aš jum tik tiek pasakysiu: Katleris, Užkalnis, Geitsas yra free to steal svetimas mintis, idėjas ir t.t. Todėl kad galima. Niekur nieks neparašė (apart Švento rašto) kad negalima. Yra parašyta kas bus jei pagaus ir nubaus. Ir jie tos rizikos jamasi. Ir kadangi bottomline jiems yra pakankamai geras, ant tamstos pasisakymų jiems aną patį. Tiksliau, nevisai – kol klikai sukasi ir kapsi. 😉

 14. a

  Kai Lietuvoje dar įprasta panašiose situacijose iki kol viskas nurims gultis į ligonines, eiti „planuotų“ atostogų, šiaip ignoruoti akivaizdžius faktus ciniškai, tai Šimašiaus komandos veiksmai šiam kontekste yra labai vakarietiški. Va tik tas grasinimas prokurorais neskanus, bet irgi pataisė situaciją manau laiku.

 15. a

  Kas dėl to Splinterio – man asmeniškai tai mažmožis palyginus su Br(u/a)dausko išsišokimais. O velnių daugiau gavo Splinteris. Tai kas blogai?

Parašykite komentarą