Metų ataskaita: „Buvo nerealu“, sako Užkalnis

Kas manęs nebekvies atsilankyti ateinančiais metais – V.V.Putinas, Ž.Ž.Depardjė, P.P.Coelho, S.S.Lavrovas (nuotraukoje  – restoranas Dolmama, Jerevanas, Armėnija)

Šios publikacijos globėjas yra Armėnijos brendis Ararat, su kuriuo ši publikacija nėra susijusi, galbūt tik šiek tiek.

Žinau, kai ką jau erzina mano nesustabdomas optimizmas, ir kad dažnai sakau, kad buvo nuostabus tas ir anas, bet primeskite, metai tikrai buvo nerealūs.

Nenoriu kelti be reikalo pavydo bangų, arba scenų, kaip sako nišinis, bet tvarus internetų trolis Igor Šiškin, tačiau konsiderinkite šį sąrašą:

1) Jau metų pradžioje, knygų mugėje, pristačiau dar vieną naują knygą (atrodo, kad tai buvo nežinia kaip seniai), Antroji Evangeliją pagal Užkalnį. Penktasis mano bestseleris. Aš dar nė vienos knygos nesu išleidęs, kuri nebūtų šalyje perkamiausia. Ką jūs į tai?

2) Baigiau tekstus, ir laukiu pasirodant, naujos knygos, Užkalnio kelionės. Bus knygų mugėje. Jūs ten būsite, aš ten būsiu. Jums džiaugsmas, man pinigai ir laimė nuo susitikimo su mylimais skaitytojais.

3) Praėjo dar vieni pilni metai mano laidos Žinių Radijuje. Kiekvieną pirmadienį, be išimčių, 52 laidos, 52 pašnekovai, visi nuostabesni vienas už kitą. Man patinka, kad šios laidos yra klausomiausios Žinių Radijo laidos. Man taip pat patinka, kad kiekvieną savaitę vis kas nors parašo, kad nebeklausys Žinių Radijo, nes ten tas klounas.

4) DELFI!!! Atrodo, kaip seniai tai buvo, bet pavasarį prisijungiau prie didžiausio ir pagrindinio šalies portalo kaip apžvalgininkas, filmų kritikas ir maisto kritikas. Tai buvo metai, kai tekstai šaudė lyg iš kulkosvaidžio (po tris per savaitę). Kai kuriais ypatingai didžiuojuosi: Palanga, emigrantai durniai, filmas su Vysockiu, režisieriaus Eldaro Riazanovo gyvenimo kūrybos apžvalga, rekviem Kunigaikščiui Vildaugui – čia tik keli.

Ir, atspėkite ką? Kasdien proto ubagai rašo, kad viskas, dabar dėl Užkalnio, DELFI nebeskaitys. Are you kidding? Net Račas skaito DELFI reguliariai, jau nekalbant apie normalius žmones. DELFI skaito visi. Mano straipsnius skaito visi. Jų neskaito tie, kas nemoka skaityti.

5) Dar vieni metai Laukinių Žąsų. Didžiausias, skaitomiausias ir įtakingiausias restoranų kritikos portalas šalyje (ir Baltijos šalyse, nes nei Latvija, nei Estija nieko panašaus neturi) augo ir stiprėjo, dabar jis gyvena kartu su DELFI projektu 1000 Receptų ir yra labiau skaitomas ir lankomas, negu bet kada.

6) Geri dalykai ateina pas tuos, kas jų neprašo. Kai prieš Šv.Kalėdas namai pradėjo pampti nuo dovanų ir lauktuvių, valgomų, geriamų ir nevalgomų (daugiausiai valgomų ir geriamų), iš Lietuvos verslų ir žmonių, kurie man nori padėkoti už paminėjimus, įvertinimus, dėmesį, pirkimą, pasižiūrėjimą, buvimą kartu, pagalvojau ne tik tai, koks dėkingas esu, bet ir apie tai, kad nieko neprašiau, už valgį nedirbau ir rašiau ir kalbėjau apie tai, kas man patiko. Armėnijos brendis pakvietė į Armėniją, kur ne šiaip buvome, bet ir nuo Lietuvos atidarinėjau jų naują €600 brendį, ir galvojau: jei mane nuskraidino 2100 km, kad atkimščiau butelį, kažką teisingai darau gyvenime.

Bloga naujiena yra tai, kad pasiilgau to brendžio.

Pasiilgau jau to brendžio

Bet, aišku, turiu visokio kito Ararato. Ir galiu įsigyti*. Bet ir šito, ateis laikas, nusipirksiu, ypač jei ir toliau taip seksis tai, ką aprašiau (7). Kam man konjakas už €600? Dėl džiovintų vaisių ir medaus skonio, nekalbant jau apie visus kitus.

7) Kalbant apie maistą, šiemet paleidau Užkalnio koldūnus į apyvartą. Ne tik etiketę užklijavau – čia receptūra, sumanymas, kokybės kontrolė. Aš tikrai nesitikėjau, kad trys didieji tinklai paims juos platinti, ir kad žmonės juos pirks tonomis. Jei ir buvo kada Duskit Pavidolei, tai čia yra tikras duskit ir nušokit nuo tilto.

8) Šiais metais, linksmas ir laimingas, grįžau į televiziją. Du kartus per savaitę, kiekvieną savaitę, per Info TV, mano laida, pakaitomis su Algiu Ramanausku. Man tai labai smagu. Laida žiūrima puikiai, pašnekovai vienas per kitą geresni.

9) Surengiau tiek seminarų, susitikimų su skaitytojais, paskaitų mokiniams ir studentams, kiek tikriausiai niekada nebuvau surengęs, net ir tais metais, kai pristatinėjau savo pirmą knygą. Nežinau, kaip jums, o mane tai labai svaigina, kai kalendorius sudarytas keliems mėnesiams į priekį. Žinoma, pavyzdžiui, Merūnas Vitulskis man pasakojo, kad jo tvarkaraštis sudarytas keliems METAMS į priekį. Tai yra kur eiti.

10) Aplankiau daug šalių, padariau tūkstančius nuotraukų (net surengiau savo pirmąją fotografijos parodą, yay!), ir kuo daugiau fotkinu, tuo geriau gaunasi. Ne, jeigu jums nepatinka, manęs nedomina. Jei jums nepatinka, tiesiog išsijunkite radiją.

* Armėnijos brendis Ararat parduodamas prekybos centruose ir alkoholio parduotuvėse ir jis bus geras dalykas ant jūsų Kalėdų ar Naujųjų metų stalo. Yay.

5 Komentarai

 1. mz

  cia ne Uzkalnis raso, kazkas nulauze jo prisijungimo duomenis.

 2. BMW Fanas

  Andriau, naujų metų proga nuimkite prašau fb ban Tomas Jonas. Dėkoju. Nepikit būsiu geras, pažadu.

  • Tautvydas

   Ar nuėmė?
   Tautvydas Petrauskas

 3. atsilupes

  Na. taip. Uzkalnis (personazas) atlieka svarbu vaidmeni, isvalant is Lietuvos meslina sovietine samone. Smagu, kad jam sekasi, nes tai reiskia, kad ir kitais metais jis dirbs si reikalinga, net jei ir nelabai malonu, darba. Sekmes!

 4. Dovydas

  – Kas tas Užkalnis?
  – Čia tas tas trolis, kuris perėjo rašyti į DELFI.
  – Kas tas DELFI?

Parašykite komentarą