Kodėl Amerikoje laimės Trumpas, o Vokietija prisišauks nacius

Šiandien planavau rašyti recenziją apie vieną amerikiečių režisierių (Michaelą Moore‘ą – pažadu, dar kada nors aptarsiu tą siautėjantį komunistų milijonierių), bet kai tokie įvykiai Europoje, turiu pakalbėti apie tai, kas šiandien labiausiai rūpi visiems.

Vokietija ir liberalioji Europa šokiruota, nes svetingumas pabėgėliams apsisuko prieš jų gynėjus: priekabiavę ir prievartavę moteris Kelne (bent tie, kas buvo sulaikyti) pasirodė esą pabėgėliai. „O ką mes jums sakėme“, sako visi tie, kas kalbėjo, kad pabėgėlių negalima įsileisti, nes bus blogai, ir taip kalbantiems nelabai ką yra atsakyti. Ką tu paaiškintum žmogui, kuris kartojo, kad reikia uždrausti alkoholį degalinėje ir sakė, kad rugsėjo pirmąją negalima pardavinėti alaus, o štai kažkas nusiperka alkoholio degalinėje rugsėjo pirmą dieną, prisigeria iki baltų arklių ir įmeta vaiką į šulinį? Su juo kalbos nebus.

Panašiai prieš kurį laiką mes, dėl sudebilėjusios tautos dalies (taip, tie patys žemės referendumo nevispročiai), atsisakėme atominės elektrinės, nes Japonijoje buvo avarija, o jei nebūtų tos atominės Japonijoje, tai tos avarijos nebūtų buvę. Kadangi pas mus dabar nėra atominės elektrinės, mes tokios avarijos neturėsim. Turėsim automobilius BMW, surenkančius idiotus prie vairo ir įvažiuojančius į viską, kas juda ir nejuda. Smalkėmis žmonės nuodysis, kaip ir kasmet, greitai ir tyliai. Ateis vasara, ir vandens telkiniai susirinks daugiau gyvybių, nei kada nors galėtų susirinkti branduolinė avarija. Bet atominės elektrinės nebus, todėl viskas gerai. Beprasmiška kalbėtis su dviračių entuziastu, kuris skundžia apžvalgininkus policijai, kad jie nejuokautų apie nuskintus gatvėse dviratininkus, nes juk tikrai, būna taip, kad gatvėje tikrai žūsta dviratininkai. Tiesa, jei apžvalgininkų neliktų, marozai vis tiek įvažiuotų į dviratininkus, nes ne nuo Romo Sadausko ir ne nuo Andriaus Užkalnio pragaištingo poveikio Lietuvos keliuose ne viskas gerai, bet ką tu jiems paaiškinsi, kai dviratininkams grandinė įtraukia jų barzdą ir besisukantys pedalai tranko į galvą tol, kol išsikrato proto likučiai. Kai nelieka proto net likučių, žmogus sėda rašyti laiško policijai ir organams.

Tai dabar tas pats su pabėgėliais. Ar yra tarp pabėgėlių nusikaltėlių, apsimetėlių, prievartautojų, potencialių teroristų? Yra, kaip ir tarp dabartinių, Lietuvoje gimusių Lietuvos gyventojų, ar tarp tų, kas grynesnis vokietis, nei dubuo troškintų kopūstų ir baltosios Bavarijos dešros. Žinoma, yra. Ar tai reiškia, kad nuo pabėgėlių reikia, arba įmanoma, apsitverti ar deportuoti? Ne, nereiškia. Dabartinė Europa negalėtų apsitverti nei nuo pabėgėlių, nei nuo dinozaurų, nei nuo ožkų, nes pasienio kontrolė yra kelis kartus silpnesnė, nei bet kuri kita gynybos ir teisėsaugos funkcija. Deportuoti – juo labiau. Visa Britanijos imigracijos tarnyba išgali per metus deportuoti kokius aštuonis žmones, nes vieno nuteisto teroristo deportavimui reikia užpildyti aštuonis tūkstančius puslapių dokumentų (trim egzemplioriais) ir laimėti devynias apeliacijas teismuose, bet teismai šiuo metu nelabai gali padėti, nes jie užimti lietuviais skustomis galvomis iš vištų fabrikų ir visokiais albanais. Europoje veikia tik policija ir kariuomenė, tačiau jos daro stebuklus supančiotomis rankomis (kaip ir Lietuvoje), nes jiems kasdien kenkia politikai. Tai tie patys prietrankos, kurie buvo sugalvoję „perkrauti“ santykius su Rusija, kol Vladimiras Putinas nepradėjo karo ir neužgrobė Krymo. Pabėgėlių krizė Europoje gilėjo ir mekenantys korektiški valdžios puspročiai kovojo su bet kokiomis problemomis sau įprastomis priemonėmis: konferencijomis, plakatais ir lankstinukais, užuot pasirūpinę adekvačiu saugumo užtikrinimu, policija viešose vietose ir bet kokių ekstremistų ir potencialių teroristų izoliavimu. Jie nenorėjo atvykėlių profiliuoti ir vertinti islamo keliamos rizikos, nes islamas jiems „taikos religija“ ir Korane nieko apie Vokietiją ir interneto indoktrinavimą neparašyta.

Skaitykite daugiau portale DELFI: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/a-uzkalnis-kodel-amerikoje-laimes-d-trumpas-o-vokietija-prisisauks-nacius.d?id=70059302

 

Parašykite komentarą