Užkalnio koldūnai, visa tiesa apie juos

Nuotraukoje: koldūnus reklamuoja Agnė Jagelavičiūtė

Nuotraukoje: koldūnus reklamuoja Agnė Jagelavičiūtė

Daugelis jūsų, tiksliau šimtai ir tūkstančiai, jau paragavo mano itin skanių ir kokybiškų „Užkalnio Koldūnų“, ir buvo visokių įvertinimų, nuo tų, kur sakė, yra siaubas ir net šuniui vos sušėrė, iki „nieko ypatingo“, bet daugiausia (gal 80 proc.) buvo labai gerų atsiliepimų. Daugelis buvo net nustebę, nes galvojo, kad mano gražų veidą tiesiog priklijavo prie pakelio belekokio produkto ir pirmyn (apie tai vėliau).

Kadangi šių skanių ir maistingų (beje, be E priedų – žinau, kad man su jais skaniau, bet aš dirbu dėl rinkos, o ne dėl savo egzotinio skonio) koldūnų parduota daugel dešimčių tonų per kelis šimtus prekybos taškų Lietuvos Respublikoje, tai atėjo daug klausimų ir komentarų iš valgytojų ir skanautojų, į kuriuos ir atsakau.

Ar bent pats jų ragavote?
Cepeliną jums į akį. Jūs manote, kad šiaip belekas užbrandinta, kaip kokie Uspaskio agurkai arba Putino šnapsas, ir pirmyn. Nieko panašaus. Aš ne reklamuoju koldūnus. Aš kartu su gamintojais Aleksote juos kūriau. Ragavau, siūliau, vėl ragavau. Kelis kartus važinėjau ten. Mes turėjom daugybę receptūrų, kol galiausiai pasirinkome tris: klasikinius (virimui ir kepimui), su itališku rozmarinu ir su kalakutiena ir bruknėm.

Aš už kiekvienus iš jų atsakau ir pats juos perku ir valgau.

Be to, jei manote, kad belekokią nesąmonę galima mesti į rinką, ir supermarketai gatavai sudės į šaldytuvus, tai galvokit toliau. Tai, kad visi keturi didieji tinklai Lietuvoje jais prekiauja, yra didelis produkto įvertinimas. Jūs perkate Užkalnio koldūnus, ir todėl jais prekiauti nori visi.

Ar negalima buvo padaryti su triušiena, elniena, gulbių blakstienom ir baltaisiai trumais?
Galima, viskas galima technologiškai. Mes norėjome, kad juos dar ir pirktų pirkėjas su vidutine perkamąja galia. Tai riboja sudėtines dalis.

Manėm, kad Užkalnio koldūnai bus kokie nors labai prabangūs?
Manykit toliau. Aš noriu, kad juos valgytų visi. Aš noriu parduoti daug šimtų tūkstančių pakuočių. Pakeliui uždėjus kainą €10, nelabai daug teparduotum net ir Vilniuje.

Ar nenorit padaryti veganiškų ar vegetariškų?
Jei būtų tinkama paklausa, taip. Šiuo metu geriau imami yra tie, kuriuos matote lentynose.

Kodėl mano parduotuvėje jų nėra?
Arba parduotuvė per maža, ir reiks palaukti, kol joje atsiras, arba jau išpardavė. Pabandykit rytoj. Jie labai greitai juda.

Atvežkite juos į Angliją
Jie bus atvežti į Angliją, Norvegiją, Airiją ir kitus kraštus, kai jūsų šalyse dirbantys importuotojai ir mažmenininkai nuspręs, kad pirkėjams juos siūlyti apsimoka. Manau, kad kai emigrantai sugrįš vasarą, pas mamas jų paragaus ir masiškai užsimanys, tada jais ten bus ir prekiaujama.

Kodėl gamintojas „Judex“?
Nes su jais susitariau dėl man priimtino būdo – labai kokybiško produkto gamybos su mano vardu, o ne vardo lipinimo ant beleko. Taip, pavyzdžiui, Beata Nicholson, pardavinėja savo vardu pažymėtą duoną, kuri yra tikrai jos sukurta ir ji už ją atsako.

Be to, Judex yra Aleksote, netoli mano mamos tėviškės, ten man mielos vietos. Aš ten gerai jaučiuosi.

Kodėl Norfoje buvo didžiulė akcija, kai pardavinėjo vos ne už pusę kainos? Ar jau nebeperka niekas?
Persišvieskit galvas, ligoniai. Akcijos planuojamos labai iš anksto, ir didžiausios akcijos yra labiausiai perkamoms prekėms, nes tiek gamintojas, tiek mažmenininkas labai daug nuo savęs atima, kad akcija galėtų vykti, todėl turi būti užtikrinti, kad akcija pasiteisins didžiuliais kiekiais. Taip ir buvo.

Ar geriau tuos klasikinius virti ar kepti?
Galima ir taip, ir taip (taip jie ir sukurti), bet speciali tešla itin gerai atsiskleidžia kepant. Bandykite pora minučių pagarinti sietelyje virš karšto vandens (kaip gyoza), o paskui kepti orkaitėje, ne keptuvėje. Jie bus kaip ma

Kodėl apie koldūnus rašė Bačiulis, Jagelavičiūtė, Nicholson, Rokiškis Rabinovičius ir dar daugybė įžymybių? Ar jie gali už pinigus stumti bele ką?
Nepaisant to, kad jie visi yra mano geri draugai, jie visi rašė nuoširdžiai, nusipirko koldūnų, virė ir ragavo. Jie visi turi reputaciją, vertinamą dešimtim, o kartais ir šimtais tūkstančių eurų, ir patikėkit, jie dėl kažkokio honoraro (o juo labiau be jo) nepradėtų stumti kokio nors niekalo, nes jais labai greitai liautųsi tikėti ir nebemokėtų pinigų už jų vardus ir veidus.

Taip pat ir aš, net kai man siūlo, neimu eurų iš restoranų, kad juos pareklamuočiau: paimsi pinigus, turėsi parašyti gerai, tada manim nebetikės, ir sudiev visam mano Laukinių Žąsų verslo modeliui. Aš rašau gerai tik apie tai, kas man patinka. Kai kas nors nuperka reklaminį straipsnį apie viskį ar šampaną, aš parašau, kad tai reklaminis straipsnis, ir paimu pinigus, jei man tas viskis ar šampanas yra skanus ir geras. Jūs manęs nematėte ir nematysite stumiant Boscos putojančio vyno.

Mano įgūdžiai, talentas ir reputacija yra viskas, ką turiu. Šie koldūnai yra mano pasididžiavimas, ir mano reputacijai padeda, ir jokiu kitu atveju aš jų negaminčiau.

Todėl mano parašas yra ant kiekvieno pakelio.

15 Komentarai

 1. Indrė

  Vistiek labai labai lauksiu kada nors su varške ir/arba su grybais :))

 2. Lina

  Labai patiko su kalakutiena ir bruknėm

 3. V

  Skanūs, kokybiški, nuobodūs. Laukiam su gulbių blakstienom ir trumais :).

 4. meme

  stumia zmones, lai stumia, tik savo laika gaisina. Cia geras verslas ir pajamos zmogui, ir nesvarbu, ar jis nuo BBC iki koldunu perejo, ar nuo koldunu iki BBC.

 5. Skaitytoja

  Jie tikrai visi labai skanūs, prisidėjom pilną kamerą. Kepti nebandėm, bandysim.

 6. eltonas

  Jei vistu pesejai is uk bei lasisu skutejai is norvegijos pirks uzkalnio koldunus, ar tai reiskia kad uzkalnis jau nebevarys ant ju?

  • mustangas

   Nu ne. Koldūnai sau, vištų pešėjai ir lašišų skutėjai sau. Tamstai juk pavalgius koldūnų nekilo mintis pakeist darbą arba susidorot su viršininku?

 7. max

  „Aš už kiekvienus iš jų atsakau ir pats juos perku ir valgau.“. Jau pastebime ;-DDD…

 8. Romzarinai tarytumei maskuoja blogą mėsą, o kalakutieniniai tikrai skanūs 🙂

 9. O as dar tik noriu ruosiuosi paragauti

 10. mieždupročim

  Stebiuosi, kad niekas iki šiol dar nepasiūlė „Užkalnio kiaušinių“ ar „Užkalnio lašinukų“. Dar stebiuosi, kad supermamašos pirmosios puola rašinėti meiliai entuziastingus atsiliepimus. Nors jom stebėtis gal ir neverta.

 11. Man smagu, kai atsiskleidžia kitos žmogaus pusės. Nuvažiavau pas tėvus, ilgiausias pasakojimas apie tai, kaip virė Užkalnio koldūnus. Anot tėčio “ Nepatinka, kaip jis rašo, bet koldūnai labai geri“. Man patinka, kai žmonės neriboja savo naujų patirčių dėl kvailų „principų“ 🙂 skanaus!

 12. A+

  Nors ant Judexo nuo senų laikų uždėjęs didelį riebų minusą (buvo laikas kai jie gamino LABAI BLOGUS koldūnus), bet principus peržengiau ir šiandien valgėm Judex su Užkalnio veidu 🙂
  Koldūnai kaip koldūnai. Už pigiausią produkciją tikrai geresni (nors gal ir meluoju – senai bevalgiau pigiakus. Skrandis ne geležinis.). Įdaras neypatingas, bet valgomas. Tai jau pliusas. Bet turbūt vienintelis. Ir tikrai ne išskirtinis.
  Tuose pačiuose prekybcentrių šaldytuvuose yra ir skanesnių koldūnų variantų. Kai vėl užsimanysiu tinginių maisto – rinksiuosi juos.

 13. aryan

  Vici tie is plonos teslos daug geresni. Gyoza ir panasiai. Tik ta ju pyderiska reklama (kur dvi kekses kuldunus valgo) stojasi pries akis valgant.

Parašykite komentarą