Gabrielė Štaraitė, kelionių organizatorė

Gabrielė Štaraitė, kelionių organizatorė

Gabrielė Štaraitė, kelionių organizatorė

Gabrielė Štaraitė yra Lietuvos egzotinių kelionių veidas (panašiai, kaip koks Makalius yra kelionių jaunimui veidas) – žinoma ir matoma socialiniuose tinkluose, rašanti, fotkinanti ir komentuojanti. Agentūra Travel Planet jau yra Gabrielės (ir jos draugių) darbo rezultatas, bet man visada pati Gabrielė buvo didesnis prekės ženklas, negu jų agentūra.

Kelionės yra, kaip aš pasakiau, svajonių ir lūkesčių produktas. Kelionė yra ne apie tai, ką tu pamatai ir prie kokio baseino tu sėdi su kokiu drinku, bet diferencialas tarp lūkesčių ir potyrių. Lūkesčius galima taip užkelti, kad nei geriausias pasaulio organizatorius, nei Dievas tavęs neišgelbės nuo nusivylimo. Gabrielė yra rinkodarininkė, ir man labai patinka matyti verslus, kuriuos sukuria žmonės su supratimu apie rinkodarą (tai yra, apie svajonių pardavinėjimą), nes tie verslai moka ne tik kurti paslaugą ar prekę, o moka kurti potyrį ir prisiminimą.

Gabrielei ir Travel Planet sekasi, nes didžioji dalis jų klientų jau yra patyrę, ir jie turi protingus ir įvykdomus lūkesčius, kuo jie skiriasi nuo biudžetinio segmento, kuris moka €20 už lėktuvo bilietą ir stebisi, kodėl jam reikia primokėti už bagažą ir kodėl jo nemokamai nepamaitino kokiais cepelinais. Neduok Dieve tokiais rūpintis: jie juk būna užprogramuoti nepatenkintieji, kurie negali būti laimingi.

Dar kalbėjom ir apie tai, kaip būti blogu keliautoju. Susidaryk check-listą, ką reikia būtinai pamatyti, ir galėsi būti privalomai nusivylęs. Pasirodo, kai žmonės varo į Afriką žiūrėti gyvūnų, jie turi penkias privalomas rūšis (atrodo, dramblys, buivolas, raganosis, liūtas ir leopardas), ir jeigu kurios nors vienos nepamato, viskas, jis nusivylęs. Kelionė nepavyko. Todėl geri keliautojai taip nevažinėja ir tokių lūkesčių neturi, jie šypsosi, kaip budistai, ir džiaugiasi tuo, ką jiems pasiunčia Dievas ir kelionių rengėjai.

Gabrielė nėra iš tų keliautojų, kuriems būtinai reikia tarakonų ir purvo, kad patirtų autentiką. Ji to nepasakė, tačiau aš pats žinau, kad žmonės dažniausiai taupo todėl, kad neturi pinigų (tai viskas normalu, žmonės skirtinguose gyvenimo etapuose turi skirtingus išteklius, tačiau jei tau jau 35, o tu važinėji su backpacku ir gyveni hosteliuose, tai kažką darai blogai savo gyvenime), tačiau paskui pasakoja kitiems ir patiems sau, kad jie čia ieškojo tikrosios autentikos.

Iš esmės laida buvo smagi tuo, kad buvo dar vienas žmogus, kuris patikėjo, kad gali gyventi iš savo mėgstamiausio darbo ir, šiuo atveju, kelionių aistros.

Visa laida yra čia:
http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2016/05/23/aciu-kad-atejote/58102

Travel Planet

4 Komentarai

 1. klm

  Na nereikėtų taip kategoriškai apie 35mečius keliaujančius su backpaku ir gyvenančius hosteliuose.:) Taip, aš viena iš jų, bet taupymo kriterijus nepagrindinis (nors jo dėka aš galiu per metus sau leisti ne vieną o kelias egzotines keliones per metus). Hostelių tema yra didelė ir plati, ir hosteliai ne kiekvienam. Kadangi su jais esu betarpiškai susijusi ne tik keliaujant, tai galiu pasakyti kas būtent hostelius dažniausiai renkasi patys draugiškiausi ir nepretenzingiausi žmonės.:)
  Gabrielei sėkmės!

  • Tiesiog žmonės, kuriems natūraliai patinka hosteliai, man kelia didelį įtarimą.

 2. klm

  Man, atitinkamai, keliaujantys su dideliais lagaminais.:)

 3. atsilupes

  Hm. As jau 50 perzengiau, ir, nors hosteliuose senai nebegyvenam keliaudami, kartais smagu apsistot kokioje paprastesneje vietoje nakciai kitai. Esam Palenque nakvoje buvusiuose archaeologu nameliuose. Arba apsistoji porai naktu kokiam family guesthouse Hoi An, ar pas atsitiktinius zmones Essaouira. Tarpuose issinuomoji aptarnaujama buta kokiam Saigone. Pagyveni 2* Salvador de Bahia. Isoki porai naktu i 5* viesbuti KL. Idomiau taip. Bet man norisi viska organizuotis paciam. O kitiems nenoreciau. Neturiu tam gabumu…

Parašykite komentarą