Aš esu kosmonautas (oro balionas ir 6 km)

Andrius Užkalnis prie DELFI baliono (foto Šarūnas Mažeika for DELFI)

Andrius Užkalnis prie DELFI baliono (foto Šarūnas Mažeika for DELFI)

Jei nori būti viršuje, reikia nesustoti ir visą laiką daryti kažką naujo. Oro balionas man nebuvo techniškai naujas dalykas – aš buvau keliavęs oro balionu gal prieš 22 metus (norėčiau sužinoti ir prisiminti, kas tada pilotavo balioną, kai aš buvau visai jaunuolis), bet dabar orobalionai.lt pasiūlė mane ir DELFI operatorių, video prodiuserį ir fotografą pakelti į orą, kad man nepasirodytų vieniša.

Pilotas buvo Vytautas Samarinas; jei norite, kad jums būtų geras skrydis, tai pasirūpinkite, kad keltų jis, nors gali ir nepasisekti, jei tuo metu jis pilotuos kur nors Kenijoje, Dubajuje ar Vietname ar dar kur nors kitur.

Taip atrodo iš kokio kilometro

Taip atrodo iš kokio kilometro (foto: Andrius Užkalnis for Protokolai)

Linksmybė buvo tame, kad mes kilome į 6 kilometrų aukštį, tai yra, 6 kartus auksčiau, nei paprastai kyla žmonės su balionais. Šeši kilometrai yra taip daug, kad reikia deguonies kaukių.

Žinoma, kaip visada, atsirado internete debilai ir išsigimėliai, kurie pradėjo aiškinti, kad jokių deguonies kaukių nereikia, nesąmonė, jie kopė į Himalajus daug kartų, ir dantimis stabdė skrendačias į juos kulkas, ir jie žino. Jie nieko nežino, jie idiotai, tokius reikia persekioti pagal įstatymus. Kaip aš nepernešu šitų freelance specialistų, kurie sėdi ir aiškina, kad viską reikėjo daryti ne taip, tai aš jums negaliu perduoti. Jų tėvus reikėtų suimti, atvežti į veterinarinę kliniką ir sterilizuoti įstatymo numatyta tvarka.

Ką jiems patiems reikia daryti, tai aš jums nesakysiu, nes man neleidžia Lietuvos Respublikos įstatymai.

Paprastas automobilių junkyard, o kaip gražu

Paprastas automobilių junkyard, o kaip gražu (nuotrauka: Andrius Užkalnis for Protokolai)

Iš viršaus žiūrėti į apačią nėra baisingai įdomu, nes vaizdas kaip pro lėktuvo iliuminatorių (irgi viskas išbaltavę, because oras ir atmosfera, yeah). Iš nedidelio aukščio vaizdas žymiai geresnis – galima apžiūrinėti Senamiestį ir panašiai.

Gedimino pilis ir asocijuotas Senamiestis iš aukštai

Gedimino pilis ir asocijuotas Senamiestis iš aukštai (nuotrauka: Andrius Užkalnis for Protokolai)

Užtat iš viršaus matosi labai toli: matai Elektrėnus, Kauną, Alytų, ir supranti, kaip nedaug tos žemės yra, ir kaip teisūs buvo tie, kas nenorėjo jos parduoti užsieniečiams, nors savo žemės neturėjo (jei būtų turėję, tiesiog nebūtų pardavinėję). Ne, aš juokauju: tie, kas organizavo referendumą, yra atsilupę kenkėjai, tegu juos maras ir kitos ligos susuka.

Sodybinio tipo mažaaukščiai mažabučiai gyvenamieji namai respublikos gyventojams, rodomi iš nedidelio aukščio

Sodybinio tipo mažaaukščiai mažabučiai gyvenamieji namai respublikos gyventojams, rodomi iš nedidelio aukščio (nuotrauka: Andrius Užkalnis for Protokolai)

Ir dar viršuje, pakilus yra labai šalta. Diferencialas yra apie 30 laipsnių centigreido, tai yra Celsijaus, tarp to, kas yra žemėje, ir tarp to, kas yra viršuje. Kai apačioje birželis, tai negali taip prisirengti, kaip žiemą, ir dar kūno tolerancijos tokios nėra. Išsitrauki pirštus iš pirštinės, kad pasidarytum selfie, ir viso gero, pirštai jau sušalę.

Šitas balionas atrodo labai didelis, bet susivynioja iki tokio didelio bulvių maišo ir sveria vos 200 kg (foto: Andrius Užkalnis for Protokolai)

Šitas balionas atrodo labai didelis, bet susivynioja iki tokio didelio bulvių maišo ir sveria vos 200 kg (foto: Andrius Užkalnis for Protokolai)

Fotografas Šarūnas Mažeika iš DELFI aktualiai šildėsi rankas prie to dujų degiklio, kuris pripūtinėja balioną karštu oru ir verčia mus kilti.

Vytautas Samarinas pripūtinėja oro balioną

Vytautas Samarinas pripūtinėja oro balioną (nuotrauka: Andrius Užkalnis for Protokolai)

Ir po pakilimo visą dieną esi kaip visiškai primuštas, kaip nemiegojęs tris dienas, vos pavelki kojas. Apie tai Vytautas įspėjo, bet vis tiek jautėsi keistai.

Apie šitą labai retą pakilimą yra visas DELFI filmukas, kur aš komentuoju visus dalykus žmogaus balsu ir net su deguonies kauke, prašau žiūrėti ir džiaugtis: video.

Į kosmosą kelia orobalionai.lt

2 Komentarai

  1. RD

    Bijočiau

  2. Paskutinė nuotrauka – awesome!

Parašykite komentarą