Didžiuojuosi prezidente, kaip niekada

Autorius susimąstęs (nuotrauka: Drama Burger)

Autorius susimąstęs (nuotrauka: Drama Burger)

Tai buvo išdidus momentas NATO viršūnių susitikime. Ne tik dėl to, ką komentuoja visi – kad Baltijos šalys pagaliau yra nebe kitokios, klišos, raišos ir išlygomis apipintos, NATO įnamės, o visateisės narės.

Tas yra puiku, bet aš noriu atkreipti dėmesį į kitą dalyką, dėl kurio aš didžiuojuosi savo prezidente. Didžiuojuosi kaip niekada. Dalia Grybauskaitė atvirai atsisakė kalbėtis su Rusijos žiniasklaida, tai buvo pastebėta ir įvertinta pasaulyje. Ukrainoje ir kitose laisvę mylinčiose šalyse mes turėjome daug gerbėjų, dabar turime jų dar daugiau. Daug tūkstančių žmonių dar kartą išgirdo, kad lietuviai yra ne kokie nors pastumdėliai, kurie mandagiai šypsosis mėšlabridžiams iš melo ir propagandos fabrikų, pilančių nuodus į eterį 24 valandas per parą ir septyniais dienas per savaitę. Dalios Grybauskaitės poelgis buvo tiesioginis spyris į dantis Vladimiro Putino režimui, tiksliau, jo šakalams, apipavidalintiems ir perrengtiems žurnalistais, cypaujantiems savo propagandiniuose televizijos kanaluose. Rusijoje jie vadinami tiesiog „kanalais“, lygiai kaip kinų maistas Kinijoje yra tiesiog „maistas“. Kitokios televizijos Rusijoje seniai nebėra.

Gal kai kam atrodo (žinau, kai kam tikrai atrodo), kad prezidentė privalo vienodai bendrauti su visa žiniasklaida ir mandagiai atsakinėti į klausimus, nepriklausomai nuo to, kas klausia. Nieko panašaus. Niekur tokia taisyklė nėra įrašyta. Prezidentė turi pareigą ir priesaiką savo šaliai, o ne Rusijos televizijos kanalams.

Daugeliui dabar atrodo, kad Dalia Grybauskaitė elgiasi netinkamai ir kad turėjo patylėti, pasikuklinti, nesusireikšminti, kaip siūlo daugelio drovių valstiečių vidinis balsas-patarėjas, ir, tikriausiai, mandagiai pakalbėti tas pačias, jau daug kartų pakartotas frazes rusų korespondentams. Daug yra tokių Lietuvoje, kurie puikiai žino, kaip ir ką turi daryti ir sakyti prezidentai ir kiti vadovai. Jie tokie protingi, tik viena bėda – jų pačių niekas neišrinko ir nepakvietė vadovauti. Bet jie gali kitiems patarimų padalinti. Teisingiausia, ką daro prezidentė, yra neklausyti kritikos, niekada neatsiprašinėti ir dažnai daryti tai, kas išveda priešininkus iš pusiausvyros.

Skaitykite daugiau portale DELFI: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/a-uzkalnis-didziuojuosi-d-grybauskaite-kaip-niekada.d?id=71792766

Komentaras

  1. Arvydas Damijonaitis

    Dėmesio – štai ką svarbu visiems suvokti: Lietuvių kilmės Lietuvos piliečiai – kas tai? Kiek jų yra Lietuvoje? O kiek yra žydų kilmės Izraelio piliečių? Jeigu esi kitų šalių pilietis ir jeigu esi žydiškos kilmės – Izraelio piliečiu gali tapti be jokių išankstinių sąlygų. Todėl žydas visame pasaulyje yra Žydas. Vargšelėje Lietuvoje ,pvz. Ilgauskas, lietuvių kilmės Lietuvos pilietis, buvo išmestas iš lietuviškų barščių, nes tapo USA piliečiu, o USA nedraudžia lietuviams būti Lietuvos piliečiais. Ilgauskas prarado prigimtinę teisę būti lietuviu. Darome šias išvadas – 1.Lietuvos valstybė eina prieš Tėvynę Lietuvą, pažeidžia lietuvių kilmės Lietuvos piliečio prigimtinę teisę turėti Tėvynės pilietybę;2.Lietuvių kilmės Lietuvos pilietis turi teisę turėti kitų šalių pilietybę, nes Tėvynės pilietybė negali būti atimta; 3.“Dvigubos pilietybės“ sąvoka yra klaidinanti, nes lietuvių kilmės Lietuvos piliečio pilietybė dėl kitų šalių pilietybės negali būti atimta…Tėvynė Lietuva – širdis prie širdies, deja -Lietuvos valstybė -vagis ant vagies…Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą